>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

PLKK 2012/2013

Status
Zamknięty.
olo 2,2K

olo

Użytkownik




Jako, że sezon startuje już za 10 dni to wypadałoby już temat zacząć. Także poniżej wszelkie dane o lidze, jest terminarz, są transfery, w nazwach drużyn są linki do składów tam gdzie już składy są oficjalnie ogłoszone, także jest w miarę wszystko chyba. Postaram się też wrzucić dotychczasowe sparingi jak zbiorę je do kupy ;)



Terminarz rozgrywek



Transfery PLKK​



TS Wisła Kraków
Odejście: Petra Ujhelyi, Ana Dabovic, Ewelina Kobryn, Nicole Powell, Magda Leciejewska, Milka Bjelica, Taj McWilliams-Franklin, Agnieszka Śnieżek
Przyjście: Cristina Ouvina, Tina Charles, Dora Horti, Justyna Żurowska, Katie Douglas, Petra Stampalija, Daria Mieloszyńska, Katarzyna Suknarowska
Zostaje: sponsor - firma Can-Pack, trenerzy - Jose Ignacio Hernandez oraz Jordi Aragones, Anke DeMondt, Katarzyna Krężel, Paulina Pawlak, Joanna Czarnecka


CCC Polkowice
Odejście: Aleksandra Dziwińska, Evanthia Maltsi, Agnieszka Bibrzycka, Iva Perovanović, Agata Gajda, Joanna Walich
Przyjście: Magda Leciejewska, Valeriya Berezhynska, Belinda Snell, trener -Jacek Winnicki, Dorota Mistygacz, Nnemkadi Ogwumike, Laila Palau, Teja Oblak, Ivana Jalcova
Zostaje: Valeria Musina, Sharnee Zoll, Agnieszka Majewska, trenerzy - Arkadiusz Rusin oraz Krzysztof Szewczyk


Energa Katarzynki Toruń
Odejście: Leah Metcalf, Jazmine Sepulveda, Jelena Maksimovic, Julie Page, Bridgette Mitchell, Adeola Whylie
Przyjście: Martyna Koc, Paulina Misiek, Adrianne Ross, Lauren Bell, Nicole Michaell, Brittany Spears, Milica Cvetanovic, Joanna Zalesiak
Zostaje: Weronika Idczak, Emilia Tłumak, Róża Ratajczak, Monika Krawiec, trener - Elmedin Omanic, Roksana Płonka


BI Gdynia
Odejście: trener - Javier Fort Puente, Magda Kaczmarska
Przyjście: trener - Miroslaw Noculak, Natalia Małaszewska, Agnieszka Śnieżek, Rhea Talisa, Antonia Bennett, Lorin Dixon, Leah Kassing
Zostaje: Magdalena Ziętara, Kinga Bandyk, Małgorzata Misiuk


Matizol Lider Pruszków
Odejście: Olivia Tomiałowicz, Natalija Trofimowa, Anna Wielebnowska, Tyra White
Przyjście: Justyna Grabowska, Paulina Antczak, Agnieszka Kaczmarczyk, Kiara Buford, Marta Jujka, Barbara Głocka, Kali Bennett
Zostaje: trener - Adam Prabucki, Paulina Rozwadowska, Anna Pietrzak, Karolina Stanek, Sydney Colson


KK ROW Rybnik
Odejście: Rebecca Harris, Katarzyna Suknarowska, Sybil Dosty, Rachela Fitz, Natalia Przekop, Alexis Rack, Laima Rickeviciute, Mekia Shanta Valentine,
Przyjście: Agnieszka Kułaga, Martyna Stelmach, Leah Metcalf, Natalija Trofimowa, Marcedes Walker, Aleksandra Chomać
Zostaje: trener - Kazimierz Mikołajec, Magdalena Radwan, Magdalena Skorek, Aldona Morawiec, Katarzyna Gawor, Justyna Kocon


AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
Odejście: Agnieszka Kaczmarczyk, Agata Chaliburda, Natalia Grzywna
Przyjście: Aleksandra Drzewińska, Agnieszka Makowska, Sybil Dosty, Chineze Nwagbo, Ariana Moorer
Zostaje: trener - Dariusz Maciejewski, Agnieszka Skobel, Katarzyna Dźwigalska, Claudia Trębicka


Artego Bydgoszcz
Odejście: trener - Adam Ziemiński, Agnieszka Kułaga, Martyna Koc, Djenebou Sissoko
Przyjście: trener - Tomasz Herkt, Justyna Jeziorna, Olivia Tomiałowicz, Julie McBride, Charity Szczechowiak, Kristen Morris, Ewelina Gala
Zostaje: Agnieszka Szott-Hejmej, Elżbieta Mowlik, Paulina Kuras, Karina Szybała


Widzew Łódź
Odejście: Paulina Misiek, Barbara Głocka, Lucyna Kotonowicz, Kamila Trojanowska, Kamila Polit, Justyna Okulska
Przyjście: Małgorzata Chomicka, Katarzyna Bednarczyk, Agata Chaliburda, Aleksandra Dziwińska, Martyna Hylewska, Wiktoria Zapart, Martyna Laskowska, Agnieszka Modelska
Zostaje: Magdalena Rzeźnik, Lidia Kopczyk, Anna Tondel, Aleksandra Pawlak, Leona Jankowska


Language School Pabianice
Odejście: Sabina Parus
Przyjście: Kasia Szymańska, Justyna Okulska
Zostaje: Bogacka Joanna, Błaszczyk Marta, Włodarek Sylwia, Krajewska Anna, Szałecka Joanna, Salska Katarzyna, Piestrzyńska Renata, Szulc Monika, Rozwandowicz Joanna, Sobczyk Dorota, Pietrzak Kalina, Krajewska Anna, Krakowska Justyna


AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów
Odejście: Dorota Arodź, Olga Baran, Iwona Furdak, Urszula Rosochacka, Katarzyna Furdak, Agnieszka Kret, Sandra Górecka, Karolina Łodygowska
Przyjście: Edyta Czerwonka, Magda Kaczmarska, Anna Kuncewicz, Joanna Kędzia, Aneta Kotnis, Agnieszka Krzywoń, Klaudia Kąsek, Karolina Hogendorf
Zostaje: trener - Wojciech Downar-Zapolski, Magda Bibrzycka, Elżbieta Mukosiej, Agata Rafałowicz
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
E 12

elanowiec

Użytkownik
W Toruniu mamy problem. Ze składy wyleciała zawodniczka, która miała być liderką zespołu Brittany Spears. Jak poważnego urazu doznała kolana to okaże się po szczegółowych badaniach



Olo

Więcej szczegółów tutaj -&gt; LINK

Co do jej urazu to dziś wyszły informacje, że ma pauzować około 3 tygodni.


A do tego nieprzyjemna informacja o Darii Mieloszyńskiej z Wisły Kraków, która złamała dłoń -&gt; LINK
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 4.75 ✅
Tobet
3/10


Dla mnie kurs z kosmosu.

Owszem Energa faworytem jest, ale zdecydowanie nie aż takim. Na początek rzucę sparingami:

Energa
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/310131/katarzynki-gromia-rywalki-w-sparingu
http://plkk.pl/index.php?id=8382
http://marlow.blox.pl/2012/09/Katarzynki-nie-pozostawily-zludzen.html
http://marlow.blox.pl/2012/09/Energa-efektownie-wygrywa-turniej.html

Artego
http://plkk.pl/index.php?p=news&amp;amp;id=8368
http://plkk.pl/index.php?id=8386
http://plkk.pl/index.php?id=8391
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120924%2FSPORT03%2F120929695
http://plkk.pl/index.php?id=8415


Energa miażdży, Energa gromi - to tytuły artykułów o sparingach Energi. Ok, ale one miażdżyły Gorzów i Widzew (tylko raz na dwa mecze). A te ekipy zdecydowanie nie są na poziomie Artego wg mnie, to raz. A dwa, to jak wiadomo Spears, nowy nabytek Energi, nie zagra w tym meczu, bo kolano popsute. A Spears sobie bardzo chwalą w Toruniu.

Co do Artego to zniszczyły Widzew 3 razy przed sezonem, zniszczyły Pabianice, zniszczyły Mińsk. Poza tym 2 mecze z Liderem, jeden to niska porażka, drugi to wysoka wygrana. No i porażka z Gdynią. Lider to wg mnie w tym sezonie ekipa na poziomie Energi, także rezultaty tych spotkań mogą napawać optymizmem. Zwłaszcza, że wygrana wysoka z Liderem bez Szczechowiak, która miała podkręconą kostkę lekko, ale powinna już w ligowym zagrać.

Dla mnie kurs zdecydowanie zawyżony, a jeszcze dochodzi stała możliwość przy meczach Energi - zawsze Omanic może totalnie im zawalić mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
olo 2,2K

olo

Użytkownik
KK Row Rybnik - BI Gdynia 2.55
Tobet
3/10

Podobnie jak wyżej, wg mnie kurs zawyżony sporo.

Rybnik w zeszłym sezonie był ekipą, która sprawiała kłopoty nawet mocnym rywalom, ale odeszły te zawodniczki, które sprawiały tych kłopotów najwięcej. Ok, przyszły nowe, ale wg mnie nie tak od razu będzie to ekipa, która będzie grać jak ta rok temu. W sparingach wygrywały w Czechach, ale z Sokołem przegrały. Przegrały sparing 40:55 z CCC, które grało w 7 zawodniczek, a wśród nich były Mistygacz i Hołtyn.

Gdynia sparingi miała jakie miała, z Artego wygrana, porażki z Liderem i Mińskiem, 2 wygrane z Telge, mistrzem Szwecji. Należy jednak pamiętać, że w sparingach nie grały Ziętara i Misiuk, a to zawodniczki, które będą sporo znaczyły z gdyńskiej ekipie. Ziętara w zeszłym sezonie pokazywała ile znaczy, zarówno w PLKK jak i w Eurolidze, Gosia Misiuk też sporo potrafi, teraz będzie jedną z liderek ekipy i będzie mogła pokazać swoje możliwości. Są Amerykanki, może nie top level, może nawet nie level niżej, ale swoje potrafią i z pewnością będzie im zależało, żeby się dobrze prezentować, bo to młode zawodniczki, dopiero co wyjechały ze Stanów i Gdynia to dla nich miejsce, żeby się wypromować. Zresztą w sparingach pokazywały już swoje zalety.

Wg mnie tutaj Tobet nie bierze poprawki na to, że do składu wrócą Ziętara i Misiuk i trochę zawyża kurs na BI, z czego ja skorzystam.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Dla mnie kurs z kosmosu.
fortuna ma 2.80...
ale jeszcze ciekawiej jest w meczu Gorzowa z Widzewem... Chyba Tobet żyje ubiegłym sezonem i daje na Widzew 7.70:wowsdf:⛔
fortuna ma właściwe wg mnie kursy, tzn. 2.65 na gości...
W kadra Gorzowa na dzień dzisiejszy jest m.in. 8 dziewczyn z roczników 90 i młodszych i chyba zapomniało się o tym Tobetowi...
Dlaczego tak się stało ? Otóż &quot;Działacze postanowili poświęcić najbliższy rok na organizacyjne wzmocnienie klubu. Po tłustych latach gorzowski klub boryka się z problemami finansowymi. Znaczące zmniejszenie miejskiej dotacji (z 2 mln zł w 2009 roku do 200 tys. zł w roku 2012) odbiło się na poziomie sportowym jego pierwszej drużyny. Konieczne było wprowadzenie drastycznych oszczędności.&quot;&quot;AZS PWSZ Gorzów Wlkp. nie zachwycał swoją postawą w sparingach. &quot;Akademiczki&quot; z Gorzowa zanotowały kilka dotkliwych porażek, między innymi z Energą Toruń i AZS-em Rzeszów - Z drużynami, które powinny być na naszym poziomie przegrywamy ponad 20 punktami. Nie wydaje mi się, aby to było naszym celem w tym sezonie. Nie jesteśmy zgrane. Jest wiele czynników, które wpływają na to jak wygląda ta gra - wyjaśnia Agnieszka Makowska.&quot;

www.sportowefakty.pl

Celem Widzewa na ten sezon jest &quot;ósemka&quot;, czyli tak jak i Gorzowianek...
Skąd więc kurs 7.70 ?! Tylko i wyłącznie na podstawie ubiegłego sezonu, choć wtedy w Gorzowie Widzew zwyciężył... http://www.livesports.pl/mecz/zJkynnT2/#zestawienie-kursow;home-away;koniec-po-dogrywce
Teraz też ma na to spore szanse, ale o tym zapewne skrobnie coś Olo, bo jednak jego wiedza, a moja to niczym Wisła a Pabianice;)
Energa Toruń- AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 81:48 (28:18,21:15,15:7,17:8)
Energa: Brittany Spears 18 (2x3), Weronika Idczak 15 (1x3), Emilia Tłumak 13 (3x3), Paulina Misiek 10 (1x3), Lauren Bell 7, Adrianne Ross 7 (1x3), Milica Cvetanović 5, Martyna Koc 3, Joanna Zalesiak 3, Kinga Kowalska i Roksana Płonka po 0;
AZS PWSZ: Sybil Dosty 14, Chineze Nwagbo 10, Agnieszka Skobel 8, Aleksandra Drzewinśka 6, Katarzyna Dżwigalska 3 (1x3), Agnieszka Makowska 3, Ariana Moorer 3, Claudia Trębicka 2, Katarzyna Jaworska i Magdalena Szajtauer po 0;

Energa Toruń - Widzew Łódź 84:75 (29:19, 19:27, 25:21, 11:10)
Punkty dla Widzewa: Jankowska 18, Tondel 17, Rzeźnik 16, Chomicka 8, Modelska 6, Dziwińska 5, Kopczyk 5, Zapart 0, Bednarczyk 0.

Jeśli wykładnią miałby być sparing obydwu drużyn z &quot;Katarzynkami&quot;, to mamy bardzo dobry prognostyk przed sobotnim starciem;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Owszem, ale był też taki sparing:


Widzew Łódź - Energa Toruń 40:83

Widzew (najwięcej): L. Jankowska 13, M. Rzeźnik 8.

Energa: P. Misiek 26, E. Tłumak 16, M. Cvetanović 10, Krawiec 9, B. Spears 8, M. Koc 8, L. Bell 2, A. Ross 2, W. Idczak 2, J.Zalesiak 0.

Także 2 obrazy Widzewa mamy.


Co do kadry Gorzowa to nie jest 8 dziewczyn z roczników 90 i wyżej. Przykłady:

Sybil Dosty (86 rocznik) - 16.7 ppg, 9.7 rpg w zeszłym sezonie w barwach Rybnika,
Katarzyna Dźwigalska (85) - zawodniczka na 8 punktów, 4 asysty w meczu, grywała nawet w naszej kadrze, wraca w tym sezonie po ciąży,
Agnieszka Makowska (82) - 14.2 ppg, 7 rpg w Poznaniu w zeszłym sezonie, bardzo doświadczona na ligowych parkietach
Agnieszka Skobek (89) - 16.4 ppg, 4.9 rpg, 2.5 apg, 3 spg - jedna z czołowych polskich zawodniczek, super punktująca

Do tego są 2 Amerykanki i młode Polki, także trochę nagiąłeś fakty ;)



Co do Widzewa to odeszła Paulina Misiek, wg mnie czołowa zawodniczka Widzewa w zeszłym sezonie (14 ppg, 6.9 rpg, 2 apg). Została Pawlak, ale jak dla mnie to Pawlak po prostu trafił się sezon i tyle, w tym już nie powinna tak czarować, taka moja opinia. Misiek z kolei zeszłym sezonem tylko potwierdziła to co pokazywała na parkietach 1 ligi i jej odejście to spora strata dla Widzewa. Reszta zawodniczek, które odeszły to raczej średniaczki, podobnie jak wszystkie co przyszły, także nie spodziewam się zmiany w jakości gry tej ekipy, z początkiem sezonu powinno być wręcz gorzej, bo nie ma zgrania jeszcze.
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Energa Toruń - Artego Bydgoszcz
typ: 2
kurs: 3.20
buk: tobet

Pierwsza kolejka PLKK i już na początek bardzo interesujące kursy na &#39;dogi&#39;.

-------------------------------------------------

ENERGA TORUŃ - sparingi:
Widzew - Energa Toruń 40:83
Energa Toruń - Widzew Łódź 84:75 (29:19,19:27,25:19,11:10)

turniej im. Małgorzaty Dydek w Toruniu:
Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 81:48 (28:18,21:15, 15:7, 17:8)
Energa: Brittany Spears 18 (2x3), Weronika Idczak 15 (1x3), Emilia Tłumak 13 (3x3), Paulina Misiek 10 (1x3), Lauren Bell 7, Adrianne Ross 7 (1x3), Milica Cvetanović 5, Martyna Koc 3, Joanna Zalesiak 3, Kinga Kowalska i Roksana Płonka po 0;

Energa Toruń - Sirenos Kowno 100:76 (22:24, 27:15, 26:18, 25:19)
Energa: A. Ross 22, B. Spears 17, M. Koc 16, L. Bell 14, W. Idczak 10, P. Misiek 8, M. Cvetanovic 7, E. Tłumak 4, R. Płonka 2, J. Zalesiak 0, K. Kowalska 0.

Podsumowanie: Energa poradziła sobie z dwoma ekipami z PLKK, które zaliczyć trzeba do zdecydowanie słabszych. Gorzów po zmniejszeniu dotacji od miasta (z 2mln do 200tyś) to już zupełnie inna ekipa, a Widzew gra tylko w krajowym składzie i ma jeden z najniższych budżetów!

-------------------------------------------------

ARTEGO BYDGOSZCZ - sparingi:
Turniej Braci Wójcików w Łodzi:
Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 61:81 (13:20, 22:17, 8:20, 18:24)
PTK Pabianice - Artego Bydgoszcz 51:92 (14:33, 13:24, 10:21, 14:14)
Lider Pruszków - Artego Bydgoszcz 66:85 (14:19, 22:23, 12:23, 18:20)

II Memoriał Małgorzaty Dydek w Gdynii:
BI Gdynia - Artego Bydgoszcz 78:63
Lider Pruszków - Artego Bydgoszcz 62:58
Artego Bydgoszcz - Horizont Mińsk 106:64

Podsumowanie: Artego również bez problemów pokonało ligowych słabeuszy: Widzew i Pabianice. Dodatkowo ładnie zaprezentowało się w meczach z Liderem, który jest już mocniejszą ekipą. Jedyny minus to porażka z BI Gdynia.

-------------------------------------------------

Wiadomo już, że przez około 3 tygodnie nie pogra dla Energi Spears (kontuzja), która ładnie punktowa w powyższych spotkaniach. Dodatkowo jest to lokalne derby. Wg mnie kurs ten to value. Naziemna Fortuna dała początkowy kurs 2,8 na Artego. Tobet dał na początku 4,75.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Rzeszów - Wisła
over 133.5 1.85 ⛔
Expekt
3/10

Tutaj wyniki sparingów Wisły:



Widać, że 60-70 punktów z dość mocnymi zespołami rzucali, jak Praga, Koszyce czy Orenburg. Także z takim Rzeszowem to myślę, że 80 pęknie spokojnie, a może więcej. Nadal bez Charles, Douglas i dodatkowo Mieloszyńskiej, ale jednak skład w porównaniu do Rzeszowa i tak bardzo mocny. Rzeszów tutaj będzie grał zapewne bardzo ambitnie, w końcu dostały się do PLKK i chcą pokazać, że zasłużenie tutaj są. W sparingach grały z Spartakiem Sankt Petersburg i jakieś 50-60 punktów tam rzucały, to raczej bardziej obronne mecze, ale myślę, że Wisła nie powinna mieć takich problemów ze sforsowaniem ich obrony, a taki Rzeszów to też myślę, że 45-50 punktów dorzuci, bo Wisła nie pokazała żelaznej obrony w sparach. Jak dla mnie to linia powinna pęknąć.
 
B 178

becks-59091

Użytkownik
Widać, że 60-70 punktów z dość mocnymi zespołami rzucali, jak Praga, Koszyce czy Orenburg. Także z takim Rzeszowem to myślę, że 80 pęknie spokojnie, a może więcej. Nadal bez Charles, Douglas i dodatkowo Mieloszyńskiej, ale jednak skład w porównaniu do Rzeszowa i tak bardzo mocny. Rzeszów tutaj będzie grał zapewne bardzo ambitnie, w końcu dostały się do PLKK i chcą pokazać, że zasłużenie tutaj są. W sparingach grały z Spartakiem Sankt Petersburg i jakieś 50-60 punktów tam rzucały, to raczej bardziej obronne mecze, ale myślę, że Wisła nie powinna mieć takich problemów ze sforsowaniem ich obrony, a taki Rzeszów to też myślę, że 45-50 punktów dorzuci, bo Wisła nie pokazała żelaznej obrony w sparach. Jak dla mnie to linia powinna pęknąć.
Tak się akurat składa, że byłem na tych sparingach ze Spartakiem. Zespół z Rzeszowa zagrał przyzwoicie. Były to pierwsze spotkania w okresie przygotowawczym, trener rotował, choć jak z nim rozmawiałem po meczu nie miał do końca pełnego zakresu, brakowało mu jeszcze trzech zawodniczek, by z tego zespołu coś próbować zrobić.
Trener Spartaka (drugi) był zadowolony, liczył, że Rzeszów zagra słabiej z tego co mówił, nie spodziewał się takiego przebiegu tych spotkań.
Napisałem, gdyż odnoszę wrażenie, że masz ten zespół z Rzeszowa totalnie gdzieś a tak być nie musi w sezonie. Nie twierdzę oczywiście, że coś zwojuje, jednak te sparingi ze Spartakiem coś tam pokazały, nie za wiele ale zawsze coś, zważywszy, że dziewczyny dopiero zaczynały okres pełnych przygotowań.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Tak się akurat składa, że byłem na tych sparingach ze Spartakiem. Zespół z Rzeszowa zagrał przyzwoicie. Były to pierwsze spotkania w okresie przygotowawczym, trener rotował, choć jak z nim rozmawiałem po meczu nie miał do końca pełnego zakresu, brakowało mu jeszcze trzech zawodniczek, by z tego zespołu coś próbować zrobić.
Trener Spartaka (drugi) był zadowolony, liczył, że Rzeszów zagra słabiej z tego co mówił, nie spodziewał się takiego przebiegu tych spotkań.
Napisałem, gdyż odnoszę wrażenie, że masz ten zespół z Rzeszowa totalnie gdzieś a tak być nie musi w sezonie. Nie twierdzę oczywiście, że coś zwojuje, jednak te sparingi ze Spartakiem coś tam pokazały, nie za wiele ale zawsze coś, zważywszy, że dziewczyny dopiero zaczynały okres pełnych przygotowań.


Nie mam tego zespołu gdzieś, wiem kto tam gra, kojarzę zawodniczki, Magdę Kaczmarską miałem okazje przez kilka sezonów oglądać ją w Gdyni i jak najbardziej wiem na co ją stać.

Ale Wisła ma skład zdecydowanie lepszy. Rzeszów to będzie mógł coś zwojować w meczach z takimi ekipami jak Artego, Lider, Gdynia, Rybnik, ale nie Wisła czy CCC. To jest niestety nie ten poziom. Z Wisłą równe mecze to grały Praga i Koszyce, a poziom tych ekip jest zdecydowanie wyższy niż Rzeszowa.

Gdybym miał Rzeszów gdzieś to bym grał handicap ujemny, który jest w okolicy 28-30 punktów, ale nie ruszam tego, bo pewności nie mam. Wolę zagrać over, bo jest lepszy typ wg mnie, bo tutaj -18 mnie też nie zdziwi.
 
B 178

becks-59091

Użytkownik
Nie mam tego zespołu gdzieś, wiem kto tam gra, kojarzę zawodniczki, Magdę Kaczmarską miałem okazje przez kilka sezonów oglądać ją w Gdyni i jak najbardziej wiem na co ją stać.

Ale Wisła ma skład zdecydowanie lepszy. Rzeszów to będzie mógł coś zwojować w meczach z takimi ekipami jak Artego, Lider, Gdynia, Rybnik, ale nie Wisła czy CCC. To jest niestety nie ten poziom. Z Wisłą równe mecze to grały Praga i Koszyce, a poziom tych ekip jest zdecydowanie wyższy niż Rzeszowa.

Gdybym miał Rzeszów gdzieś to bym grał handicap ujemny, który jest w okolicy 28-30 punktów, ale nie ruszam tego, bo pewności nie mam. Wolę zagrać over, bo jest lepszy typ wg mnie, bo tutaj -18 mnie też nie zdziwi.
Ja oczywiście wiedzę mam znikomą, w porównaniu do Ciebie to wiesz ;)
Napisałem tylko odnośnie tych sparów z Rosjankami oraz tego co mówili wówczas trenerzy a chwilę z nimi rozmawiałem. Mi daleko do kosza kobiecego więc nic nie gram.
Rzeszów oczywiście wyjdzie w pierwszym meczu zmobilizowany, by coś pokazać. Nie typuję tutaj wyniku, gdyż jak podałeś handi ujemne duże stąd ja na pewno nie będę się decydował.
Powodzenia ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Energa Toruń - Artego Bydgoszcz
over 141.5 1.85 ⛔ masakra co Energa w 4Q odstawiła
Expekt
4/10

Energa jak wiadomo nie od dziś gra szybki basket. Omanic w wywiadach zapowiada już właśnie to samo, że będą grały szybko. Mają zawodniczki, które potrafią to robić, także nie powinno być problemu. W sparingach takie wyniki:

Widzew Łódź - Energa Toruń 40:83
Energa Toruń- AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 81:48
Energa Toruń- Sirenos Kowno 100:76
Energa Toruń- Widzew Łódź 84:75

Widać, że rzucanie punktów łatwo przychodzi Katarzynkom, także z tym problemów tu nie ma żadnych. Fakt, że Spears się popsuła i nie zagra, ale wchodzi do składu inna Amerykanka - Nicole Michael. Myślę, że nadrobi trochę, we Włoszech dawała 10.3 ppg i 8.4 rpg na mecz w zeszłym sezonie, a włoska liga to poziomem gorsza zdecydowanie nie jest.

Wyniki Artego jakie znalazłem wyglądają następująco:

BI - Artego 78:63
Artego Bydgoszcz - Horizon Mińsk 106:64
Lider - Artego 62:58
Artego Bydgoszcz – Widzew Łódź 81:61
Artego – PTK Pabianice 92:51
Artego – Matizol Lider Pruszków 85:66

Też rzucać tam potrafią widać, ilość punktów jasno wskazuje zwykle dość szybkie tempo, zresztą Artego w zeszłym sezonie też wolno nie grało. Teraz przyszła nowa rozgrywająca, doświadczona, która jak będzie trzeba to podkręci tempo z pewnością. Jest Szczechowiak i jest Morris pod koszem, które wykorzystają pewnie trochę słabszą obronę podkoszową Energi.

Myślę, że generalnie gra obu ekip i ich umiejętności wskazują na over i nawet około 160 punktów by mnie zbytnio nie zdziwiło tutaj.
 
bender7 91

bender7

Użytkownik
Lekko przegięli moim zdaniem... I tak koszykówka jest mało popularna w naszym kraju a tu jeszcze takie przeszkody. Ciekawe ile osób wykupi dostęp do transmisji?
Wczoraj Polska Liga Koszykówki Kobiet opublikowała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku następujący komunikat:
&quot;Polska Liga Koszykówki Kobiet informuje, że spotkanie 1. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy pomiędzy KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. a Widzewem Łódź będzie można zobaczyć na żywo w Internecie. Spotkanie będzie można zobaczyć w systemie Pay-per-view w najbliższą sobotę 29 września br.. Początek transmisji o godzinie 18:00.&quot;
Kliknęliśmy w podany niżej link (darmowej reklamy robić nie będziemy, więc go nie publikujemy), aby dowiedzieć się więcej. Cena za transmisję nie odstrasza - 3,69 zł z VAT. Odstrasza natomiast sama idea. Widać popularna w ostatnim czasie formuła PPV, głównie za sprawą gal bokserskich, KSW i reprezentacji Polski w piłce nożnej zamarzyła się także przedstawicielom innych dyscyplin. Szkoda tylko, że ktoś zapomniał o tym, że koszykówka kobiet nie cieszy się w Polsce, delikatnie rzecz ujmując, zadowalającą popularnością. Organizatorzy spotkań, a także klubowi i ligowi działacze powinni zrobić wszystko, żeby mecze FGE trafiły do jak największej grupy odbiorców. Pay-per-view, nawet za przyzwoitą cenę, raczej do tego nie doprowadzi.
Jednego możemy być pewni. Niezależnie od poziomu sportowego, sobotni mecz będzie wydarzeniem historycznym, bo nikt dotąd nie wpadł na to, żeby koszykówkę pokazywać w Polsce w PPV.
Źródło: Interia.pl
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Fakt, że pomysł beznadziejny. Tak naprawdę nikt za to nie zapłaci. Ja rozumiem gdyby zainicjować to jakimś szlagierowym meczem typu CCC - Wisła. Wtedy MOŻE trochę osób by się zainteresowało, bo mecz stałby na dobrym poziomie itp. Odpowiedzialne za to osoby miałyby wtedy jakąś próbkę czy warto czy nie. Ale na mecz Gorzów - Widzew to jest bez sensu. Mecz tak naprawdę bez żadnych specjalnych &quot;podtekstów&quot;, a i jego poziom, nie oszukujmy się, nie będzie jakiś znakomity zapewne, bo Gorzów to ekipa po sporej przebudowie, a wiadomo, że gra nie od razu się układa.

Generalnie nie wiem o co chodzi, że nagle wszystko chcą robić w PPV. W boksie to popularne na zachodzie od dłuższego czasu, więc przyjęcie tej idei przez inne sporty walki nie dziwi, ale przenoszenie czegoś takiego na koszykówkę to jest bezsens. Zresztą to już temat na inną, dużo dłuższą, dyskusję/debatę o popularności koszykówki w Polsce, a raczej jej braku.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
KK Row Rybnik - Energa Toruń 1.80 ⛔
Tobet
5/10

Druga kolejka PLKK. W pierwszej Rybnik wygrał u siebie z BI Gdynia 66:59, a Energa przegrała w Toruniu z Artego 62:74. Energa generalnie zawaliła mecz w ostatniej kwarcie przegranej 6:17. Brakowało liderki w ekipie Energi, żadna zawodniczka nie wzięła gry na swoje barki. Nie ma Metcalf, nie ma Sepulvedy, nie ma Maksimovic, a na te zawodniczki można było liczyć w końcówce. Póki co nowe nabytki nie zaprezentowały się zbyt okazale w tym względzie. Energa ma widoczny problem pod koszem, w meczu z Artego pozwoliły rywalkom na 20 zbiórek w ataku. Szczechowiak i Morris sporo zapunktowały. Rybnik ma Chomać, Walker czy Trofimovą, która grając jako czwórka rozciąga obronę rywala, bo przecież wiadomo, że bardzo dobrze rzuca za 3. To pozwala Chomać na swobodniejsze poruszanie się w polu 3 sekund, ale też umożliwia większą liczbę penetracji przez zawodniczki obwodowe, np Metcalf. Swoją drogą to Metcalf grała przecież w Enerdze w zeszłym sezonie, więc co nieco poznała warsztat trenera Omanica i wie pewnie jak on będzie ustawiał obronę itp. Jakieś takie drobne szczegóły zawsze mogą pomóc. Wg mnie tutaj bardziej poprawne kursy na ten mecz ma fortuna, która na Rybnik ML dała 1.52.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Widzew - BI Gdynia -8.5 1.90 ⛔
Betcity
5/10

Tobet ma 1.85 na to samo.

Widzew w 1 meczu przegrał wysoko w Gorzowie 69:92. Przegrał mimo tego, że rywalki grały tak naprawdę w 7 zawodniczek, z czego jedna nie punktowała. Łodzianki przegrały, bo pozwoliły AZS-owi na 52.9% z gry, 60.8% za 2, na 17 zbiórek w ataku. Widzew dał ciała przede wszystkim pod koszem, gdzie Nwagbo i Dosty rzucały prawie wszystko, z czego sporo po zbiórkach w ataku. To dobra wiadomość dla Bennett, która dobrze zbiera na atakowanej desce, jest bardzo ruchliwa w ataku. Misiuk też powinna zapunktować spod kosza, no i liczę na Kassing i Bandyk, które w 1 meczu strasznie pudłowały. Do tego Gdynia ma lepszy obwód niż Gorzów, bo jest Dixon, jest Ziętara, która powinna już w środę dostać więcej minut, jest Małaszewska. Dla mnie Widzew nie powinien tutaj zrobić zbyt wielkiej krzywdy zespołowi z Gdyni.
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
Mecz ten jest dzisiaj nie w srode , wiec Gdynia dzien po dniu gra i to jest jedyne ale w tym spotkaniu stad ja lekko obnizylem stawke i dalem tylko za 3/10 , choc mysle ze powinno to i tak nie przeszkodzic i Gdynia wygra to powyzej dyszki na spokoju ja wystawilbym cos kolo 15 handi i wtedy sie mozna byloby zastanwiac a tak nic tylko brac ;) pozdrawiam
ps a to co gram , zawsze mozna zobaczyc oczywiscie w moim temacie w kuponach ze statystykami , zapraszam ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
W.Krakow(-16.5) - Pruszkow 1.85 ⛔
Hr.Kralove - VSE Praga 1.12 ✅
VS Praga - Slovanka 1.15 ✅
AKO: 2.09 (po odjęciu podatku)
4/10

Wisła jako główny bet oczywiście, czeska liga na podatek.

Wiślaczki ostatnio rozgromiły Rzeszów, to nie będzie wielki problem w tym sezonie. Lider w 1 kolejce przegrał z CCC 13 punktami i miał problem z zatrzymaniem podkoszowych CCC, bo Berezhynska i Leciejewska to sobie trochę porzucaly. Wisła pod koszem mocniejsza, bo Żurowska dobrze się prezentuje, Stampalja coś od siebie zawsze dorzuci, a Horti no to wiadomo, że z podkoszowymi Lidera sobie spokojnie poradzi. Do tego jeszcze wiślacki obwód i mamy ekipę dużo mocniejszą niż Pruszków, nawet bez Amerykanek. Krężel w formie, DeMondt nie zejdzie poniżej pewnego poziomu, Ouvina też zdecydowanie potrafi grać, nawet Pawlak czasem coś wniesie do gry. Jak dla mnie to tutaj wysokie zwycięstwo Wisły się szykuje.
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
o Wislaczkach jest powyzej , aczkolwiek mi brakuje czegosc o trzecim meczu ,ktory zstanie dzis rozgrany w Gorzowie , gdzie miejscowy AZS zmirzy sie z beniaminkiem z Pabianic , o gorzowie juz bylo pisane solidna piatka plus mlodosc tak w skrocie , chyba mozna ujac natomiast PTK to druzyna pierwszoligowa , a co za tym idzie inne tempo rozgrywania akcji , wiec inny wynik niz pogrom bedzie dla mnie niespodzianka , Pabianiczanki nie wyknaly praktycznei zadnych wzmocnien , sa zdecydowanie najslabsza ekipa ligi i tutaj porazki po 40 oczek szczegolnie na wyjazddach nie beda rzadkoscia , a ze inauguracja to mamy linie jaka mamy , tylko ze pograc sie tego tez solidnie nie da bo limit jest niski , nikziutenki a nawet powiedzialbym niziutenieczki ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom