>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Hokej na lodzie (mężczyźni)

johny-anthony 592

johny-anthony

Użytkownik
Śmieszy mnie argument tego &quot;wielkiego lodowiska&quot; jako przeszkoda dla Kanady by wygrać IO Owszem będą musieli się do tego przyzwyczaić, ale nie róbmy już jaj to są profesjonaliści a nie &quot;chłopcy z podwórka&quot;, którzy na ciut większym lodowisku nie będą wiedzieli jak się zachować. Poza tym skoro Team Canada sobie nie poradzi, to idąc tym tokiem rozumowania, USA, Szwecja, Czesi i w sumie Finowie też, bo we wszystkich tych reprezentacjach to właśnie gracze z NHL stanowią większość
Myśle, że nie masz perspektywy porównawczej, albo nie wiesz do końca jak to dziala, skoro Cie to smieszy. Dla laika moze byc to smieszne, ale Ty nim nie jesteś, bo widze Twoja aktywność i analizy. Szanuje Twoje zdanie i podejście odnosnie tego tematu, ale to Amerykanie i Kanadyjczycy zwracają uwagę na to w kontekscie gry Kanady i Usa. Przegladajac wypowiedzi fanów zza oceanu, nie raz uzywaja &#39;big ice&#39; i zastanawiaja się nad tym, jak Kanada zagra.
Oczywiscie to nie jest moj argument, ale na pewno sie z tego nie smieja, gdy ktos mowi o duzych lodowiskach europejskich!
Ja nie pisze, że duze lodowiska sprawia, ze Kanada czy Usa zapomni, jak gra sie w hokeja na najwyzszym poziomie. Tylko ten czynnik moze wplynac w najwazniejszych momentach na zgranie, wyczucie pola gry. Tak bylo w Turynie, gdzie Kanada nie odpadla dlatego, że byla slabsza, nastapil przypadek, ale zwyczajnie nie mogli sie odpowiednio odnalezc przy swojej genialnej grze i w najwazniejszych momentach przegrali, popelniali bledy. To nie byla ta Kanada, a lod byl europejski.
Oczywiscie nikt nie bedzie narzekać na lodowisko i ja tego zupelnie nie poruszalem, ale chodzi o swiadomosc graczy i zespolu, że to bedzie inne lodowisko i trzeba sie do niego dostosowac, co nie zawsze jest automatyczne i banalnie proste.
Co do innych ekip, to ten problem nie bedzie istnieć az tak, bo praktycznie kazdy z nich wystepowal na lodzie europejskim i czesto wychowal sie na nim. Co innego Kanadyjczycy, ktorzy graja praktycznie od zawsze na wlasnych.
Taka jest moja opinia, jak Kanada nie wygra, to byc moze bedzie sie mowic, ze mieli slaby okres itd, ale byc moze bedzie tez inna przyczyna..
To moje zdanie na ten temat, skoro uwazasz, ze to nie wplynie na ich gre, to dobrze. Nie musimy miec podobnego zdania w tej kwestii ????
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Szanuje Twoje zdanie i nie twierdzę że jest ono pozbawione sensu, ale tak jak już napisałem, ok &quot;big ice&quot; i dostosowanie się do niego to na pewno chwilę zajmie, ale z czasem nie powinno to mieć wpływu. Inna sprawa, że nie twierdzę iż Kanada wygra złoto, ale na pewno mają ku temu potencjał i to właściwie zależy tylko od nich jak to wykorzystają. Nie wiem czy ten zespół nie jest jeszcze silniejszy niż 4 lata temu gdy wygrywali złoto. Co do pozostałych reprezentacji, no dobrze wychowani na europejskim lodzie, ale jeśli od x sezonów grasz za Oceanem to nie wmówisz mi, że oni z biegu wchodzą i czują że takie lodowisko to jest ich &quot;dom&quot;. Nie chce się spierać itp. bo nie oto tu chodzi, ale kwestia wielkiego lodowiska jest w tym przypadku gotową wymówką gdyby coś poszło nie tak, bynajmniej ja to tak postrzegam. Dla mnie osobiście dużym utrudnieniem może być europejskie sędziowanie i to zarówno w przypadku USA jak i Kanady, dobrze wiemy że sędziowie lubią często wysyłać reprezentantów obu ekip na ławki kar, a już w przypadku CAN, czasami jest to aż rażące.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
johny-anthony 592

johny-anthony

Użytkownik
My, ludzie z NHL, pasjonaci i zwolennicy roznych pogladow, zawsze bedziemy sie szanowac, mimo ze ten kraj i zwiazana z nim mentalnosc chce popychac nas w zupelnie odwrotne zachowania ????
Nie chce szukac ewentualnych wymowek dla Kanady, gdyby przegrala, bo to nie bylo moim celem. Uwazam tylko, ze ten czynnik moze odezwac sie w jakims meczu, badz na pewnym etapie i sprawic problemy Kanadzie. Na pewno idealnie nie dostosuja sie do tego lodu w kontekscie gry i schematow.
Mysle, ze gracze wychowani na lodzie europejskim szybko przypomna sobie, jak sie gra na duzym lodowisku, bo troche to zmienia sposób zagrań, poruszania się i poniekad styl. Sam pisales, ze mozna bardziej indywidualnie grac, a poza tym jest wieksza koordynacja gry, inne sposoby podan, bo jednak 4 metry roznicy to pewna przestrzen.
Masz racje, nie ma potrzeby dalej dyskutowac nad tym, istota zostala przedstawiona.
Problem sedziów, to druga sprawa. Regularne wykluczenia moga sporo namieszac w istotnych meczach, byle Rosja nie byla traktowana nazbyt poblazliwie, bo oslabienia w ekipie, ktora nie grzeszy dobra obrona, to pierwszorzedny problem Rosjan i spora szansa na gole przeciwników.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
jonaf 117

jonaf

Użytkownik
Pragnę wtrącić siędo waszej rozmowy na temat &quot;big ice&#39;a&quot;. Czytając wypowiedzi eskpertów zza ocenu można przeczytać m.in. takie kwiatki jak &quot;zawodnicy będą potrzebować tygodnia, żeby wrócić z ataku do obrony&quot; czy inne tego typu bzdety. Nie zapominajmy, że zmienia się tylko szerokość tafli, a eksperci z Ameryki chyba słysząc hasło &quot;większa tafla&quot; nawet nie sprawdzą informacji tlyko od razu udzielają opinii. Nawet typerzy z Amerykii sugerując się ich opiniami mówili, że będzie dużo bramek, bo będą ciągle sytuacje sam na sam [sic!]. Nie sugerowałbym się opiniami tych ludzi.
Nie ukrywam, że 4,4 m wszerz to dużo, bo obrońcy nie mogą grać jak zawsze, muszą się przestawić, ale za to skrzydłowi będą mieli więcej miejsca. Paradoksalnie po meczach kobeit widzimy, że pada w turnieju mneij bramek. Wiem, że u kobiet to zupełnie inny sport, gdzie nie ma uderzeń o bandę a większość fauli to podniesienie kija lub zahaczenie, ale coś sprawia, że tyhc bramek jest mniej. Jak obserwowałem dotychczasowe mecze to wydaje mi się, że Panie grały zbyt zachowawczo. Kwestia taktyki/ustawienia.
Także kończąc - boiska dalej są na 60m długie , a szerokie na 30 m.
 
johny-anthony 592

johny-anthony

Użytkownik
Zgodnie z tym, co pisałem we wczesniejszych postach, dziś gram:
Czechy vs Szwecja ✅ ✅ 2-4
Czechy vs Szwecja 2-4 ✅
Szwecja Over 2,5 gola
Kurs 1.70 Bwin
Szwecja to prerendent do tytulu. Sporo pisze się o Kanadzie i Rosji, ale mam wrazenie, ze troche za malo o Szwecji. Juz dawno ta reprezentacja nie miala tak mocnej ekipy. Kiedyś trzon gry oparty o chemie i solidnosc kilku graczy Red Wings plus Sedinowie, teraz juz zroznicowana na korzysc wielkich talentow i starej gwardii dajacej klase i wyrachowanie.
Gdy patrze na sile potencjal ofensywny i rownosc tak klasowych graczy na wielu pozycjach, to tylko Kanada ma wieksze bogactwo: Sedin, Zetterberg, Steen, Alfredsson, Eriksson, Landeskog. Brakuje Franzena i H.Sedina do całęj ukladanki. Bardzo silne trojki ofensywne, a do tego Lundqvist, swiata klasowa w bramce i bardzo twada, solidnie wspomagana obrona, z ktorej slynie Szwecja.
Czesi nie moga rownac sie skladem ze Szwecja i mysle, ze beda miec najwieksze problemy z obrona. Same kontry i pomoc obronna nie wystarcza. Kontrowersje przy nominacjach, jak z Vrbata( hanba) czy Hudlerem. Stawiaja na doswiadczenie i wyrachowanie. Kovar w bramce, co jest zaskoczeniem, ale jak podkreslal kolega z dzialu, to goalie bedacy w formie, tyle ze przed nim chyba najtrudniejsze zadanie, inna rzeczywistosc obrony bramki.
Wydaje mi sie, że w tym meczu nie bedzie duzego wyniku. Pierwsze spotkanie, na pewno bedzie ostrozniej i wszyscy beda starac sie jak najszybciej wpasowac w lod rosyjski. Stawiam na 1-3 w tym meczu dla Szwedów albo 1-4.
Szwedom nigdy nie gralo sie latwo z Czechami, ostatnio 2-1 na MS, ale dawno Szwecja nie miala takiego wachlarza zawodnikow o takim potencjale i formie pokazanej w NHL.
Oczywiscie polecam typ, ale warto podchodzic do pierwszych typow spokojnie i rozwaznie, bo to nie rozgrywki ligowe i ustabilizowana forma, ale reprezentacje w najwazniejsze imprezie, wiec zawsze beda jakies znaki zapytania i niepewność.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
johny-anthony 592

johny-anthony

Użytkownik
Pragnę wtrącić siędo waszej rozmowy na temat &quot;big ice&#39;a&quot;. Czytając wypowiedzi eskpertów zza ocenu można przeczytać m.in. takie kwiatki jak &quot;zawodnicy będą potrzebować tygodnia, żeby wrócić z ataku do obrony&quot; czy inne tego typu bzdety. Nie zapominajmy, że zmienia się tylko szerokość tafli, a eksperci z Ameryki chyba słysząc hasło &quot;większa tafla&quot; nawet nie sprawdzą informacji tlyko od razu udzielają opinii. Nawet typerzy z Amerykii sugerując się ich opiniami mówili, że będzie dużo bramek, bo będą ciągle sytuacje sam na sam [sic!]. Nie sugerowałbym się opiniami tych ludzi
Jonas, milo że podzieliles sie swoim zdaniem i mamy ciekawa dyskusje z wielu stron.
Oczywiscie mam na mysli opinie powaznych fanow znajacych hokej i wiedzacacych o roznicy w szerokosci tafli, co przeklada sie na gre druzyny. Zawsze trafia sie pewne glupie i bezsensowne opinie, ale nie ma co uogólniać.
Poza tym, nikt z nas nie sugeruje sie ich opinia, bo my(a raczej bardziej wy, bo ja tylko czesciowo spogladam na poszczegolne europejskie ligi) mamy znacznie lepsza perspektywe hokeja europejskiego, niz oni. Sa Amerykanami i Kanadyjczykami, ktorzy lubuja sie w swojej lidze, zreszta nie ma sie co temu dziwic, a hokej europejski nie jest dla nich otwartą ksiegą. Po prostu chodzilo mi o to, że ten temat jest poruszany i ma swoje uzasadnienie.
Mysle, ze na tym warto skonczyc dyskusje o lodowiskach typu &#39;big ice&#39;. Wszystko zweryfikuje lod ????
 
miki9971 1,9K

miki9971

Użytkownik
Mam takie pytanie. Czy na czas IO, NHL zostaje zawieszone, a Play-Offy rozgrywane są w późniejszym czasie? Z tego co pamiętam, zawodnikom np. na MŚ niespecjalnie zależy i z reguły jadą na nie tylko wtedy gdy ich ekipa odpadnie z PO. Jednak IO to znacznie ważniejsza impreza.
Dzięki za odpowiedź ????

Robson// tak, NHL pauzuje na czas Igrzysk. Pozdr

Dzięki za odpowiedź ????
Czechy vs Szwecja
Szwecja Over 2,5 gola
Kurs 1.70 Bwin
To może warto w Bet365 - ekipa, która pierwsza zdobędzie 3 bramki - Szwecja @ 2,10?
Wychodziloby na to, że tak
Pytam, bo jakby nie patrzyć zawsze może być 3:2 dla Czechów a następnie 3:3, czy coś w ten deseń ????
 
yem-uoniaki 4,1K

yem-uoniaki

Użytkownik
Łotwa - Szwajcaria
Niederreiter strzeli gola (60 min)
2,60 Fortuna
⛔
W żadne handi się tutaj nie bawię, bo to jednak turniej olimpijski.
Wybieram ścieżkę dobrze znaną wszystkim gościom działu NHL. W dodatku kurs jak zawsze atrakcyjny. Charakterystykę i przeszłość zawodnika przedstawiłem stronę wcześniej, zresztą nie pierwszy raz.
Nino najprawdopodobniej zestawiony będzie z Plussem i Moserem i IMHO jest to najlepsze z możliwych towarzystw dla młodego RW. Mecz z Łotyszami będzie kluczowy, z kategorii must win. Jeżeli Szwajcarzy chcą powalczyć z Czechami o awans, nie mają prawa zaliczyć falstartu i właśnie to wpaja trener swoim podopiecznym. Łotysze to znowu nie takie kalafiory, kilku z nich gra nawet w Szwajcarii, więc nie dadzą się łatwo zaskoczyć. Są zawodnicy z przeszłością w NHL (chociażby Sprukts i jego epizod z Panthers oraz Daugavins i przygoda z Ottawą). Siłą Szwajcarów będzie team spirit, wybitnych postaci tam nie ma, ale jest bramkarz potrafiący skraść mecz. Nino jest po to, żeby robić różnicę. Forma świetna, w ostatnim meczu przed IO zdobył GWG w OT. Jego rola w reprezentacji ma być jeszcze większa niż w Minnesocie. Wszak w kadrze nie ma obok siebie takich automatów jak Parise i Pommer. Let&#39;s try.
 
W 55

wafelek

Użytkownik
Finlandia-Austria Finlandia handicap-3.5 @1.95 BET365
Typuje tutaj pewne zwycięstwo Finów, pierwszy mecz ktoś może pomyśleć że będzie jakaś niespodzianka, nie nie. Ja jestem innego zdania, Finowie rozgromią tutaj Austriaków bez żadnych problemów. Polecam
 
pf1920 2,3K

pf1920

Użytkownik
Finlandia-Austria Finlandia handicap-3.5 @1.95 BET365
Typuje tutaj pewne zwycięstwo Finów, pierwszy mecz ktoś może pomyśleć że będzie jakaś niespodzianka, nie nie. Ja jestem innego zdania, Finowie rozgromią tutaj Austriaków bez żadnych problemów. Polecam
Czyli jak Finowie wygrają tylko trzema bramkami to będzie niespodzianka?
Jak już podajesz typ to mógłbyś napisać parę słów na temat zespołów i podać jakieś argumenty,które przemawiają za typem.
 
polishvodka 57

polishvodka

Użytkownik
Macie może informacje z jakich klubów pochodzą reprezentanci poszczególnych krajów?
Chodzi mi o zawodników spoza NHL, tak aby wiedzieć które europejskie kluby są osłabione.
Z góry dziękuję.
Podbijam z prośbą.
Na forum nie ma takiej informacji a w necie również nie mogę znaleźć.
Może ktoś dysponuje zestawieniem albo może mnie chociaż pokierować na jakąś stronę gdzie takie info znajdę?
 
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Rosja - Słowenia
Gospodarzom na rozpoczęcie turnieju przypadł mecz z najsłabszą w grupie Słowenią. To świetna okazja dla Rosjan by mocnym akcentem wejść w turniej i na pierwszy ogień zagrać na miarę oczekiwań. Słoweńcy to ekipa co najmniej o dwie klasy niższa od gospodarzy i sporym sukcesem będzie, jeśli zdołają uzyskać tutaj honorowe trafienie. W moim odczuciu gospodarze zrobią pogrom zakończony kilkoma bramkami w bagażu Słoweńców, którzy maja w swoich szeregach Kopitara. Tylko on i Mursak mogą tak naprawde zaskoczyć bramkarza Sbornej. Polecam tu Over.
Over 6,5 1,85 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Pierwszy dzień pokazał poniekąd jak to będzie wyglądało, Czesi wybrali Kovara no i można powiedzieć że jedna bramka na pewno na jego konto, ta trzecia również nie była wcale jakimś majstersztykiem, a co więcej kolejny raz po krótkim, w końcu Kovar zobaczył co to znaczy prawdziwa zasłona :razz:
Szwajcarzy z Hillerem w bramce mogą tu jak zwykle namieszać, tu nie będzie piękna ofensywnego ale właśnie defensywa i jeszcze raz defensywa, dziś mieli sporo szczęścia że mecz w 60&#39; rozstrzygnięty chociaż z przebiegu całego spotkania byli lepsi.
Rosja - Słowenia
Jak dla mnie nie ma się tu nad czym rozwodzić Rosjanie wygrają na pewno, tylko kwestia jaką różnicą, pierwszy mecz, zapewne pełna hala i bardzo mocno zmotywowani gospodarze. Słowenia to kopciuszek tego IO i na dobrą sprawę nie wróżę im jutro nic dobrego, nawet Kopitar i Mursak nie będą w stanie zrobić zbyt wiele. Nie wiem kto zacznie w bramce Rosjan ale na takiego rywala czy to będzie Semyon czy Bober to i tak Słoweńcy będą mieli bardzo trudne zadanie, dlatego też Team total drużyny gości na poziomie 1 bramki i oczywiście wybieram under.
Słowenia under 1.0 / 1.97 Marathonbet ⛔ eee dupa blada :razz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
1) Finlandia - Austria (Vanek T over 3.5 strzałów na bramkę @ 1.85)
Jak na moje jest to żart ze strony BetCity. Kto ma strzelać jak nie Thomas kto ma ciągnąć jutro tą reprezentację w meczu z mega mocnymi Finami jak nie Vanek ? niewątpliwie największa gwiazda zespołu Austrii. Linia zdecydowanie za niska i jak tylko ją zobaczyłem pojawił się uśmiech na mojej twarzy.
Stawka : 8/10 (niestety limity w BetCity) nie wiem kto za ile będzie mógł pograć.
2) Rosja - Słowenia (Kopitar A over 3.5 strzałów na bramkę @ 1.85)
Identyczna sytuacja jak wyżej,kto ma ciągnąć Słowenie w meczu przeciwko ruskiemu czołgowi jak nie Anze. Linia równie śmiesznie niska jak na takiego zawodnika. Anze występujący na codzień w LAK jest niewątpliwie największą gwiazdą Słowenii więc jeżeli ktoś ma jutro strzelać i to mocno na bramkę Rosji to z pewnością Kopitar powinien się wyróżniać i oddać przynajmniej te 4 strzały.
Stawka : 8/10 (niestety limity w BetCity) nie wiem kto za ile będzie mógł pograć.
3) USA - Słowacja (Hossa M over 3.5 strzałów na bramkę @ 1.60)
Sytuacja równie podobna jak wyżej z tym że w Słowacji akurat oprócz Hossy ma kto strzelać,tak wiem że w Austrii i Słowenii też ale nie w tak dużym stopniu jak będą robić to Vanek i Kopitar. Słowacja ma jeszcze w Swoim obwodzie między innymi kapitalnego Gaborika czy Tatara. Ale bez przesady,linia 3.5 na kapitalnego Mariana który regularnie punktuje w Chicago ? linie powinien pokryć zdecydowanie i mimo słabego kursu zdecydowanie polecam
Stawka : 8/10 (niestety limity w BetCity) nie wiem kto za ile będzie mógł pograć.
 
johny-anthony 592

johny-anthony

Użytkownik
Dziś gram mecz o 13.30, a pozniej o 18,00 Kanade.
Rosja vs Słowenia ✅ ✅ 5-2
Typ Over 6,5
Kurs 1,72
Bwin
Nie mam czasu na standardową analizę, więc napiszę tylko, że Rosja ma silna ofensywną linię, jest Ovechkin, wspomagać go będą duzo mocniejsi gracze niz w Capitals, jak: Malkin, Kovalczuk, Datsyuk czy Tarasenko. Rosja jako gospodarz bedzie chciala zacząc mocno i solidnie.
Ich slaba strona jest obrona, na pewno popelnia jakies bledy, bo zadna z par defensywnych nie bedzie gwarantowac spokoju i bezproblemowosci. Oprocz Markova i ewentualnie Tyutina, reszta nie sprawi, ze Rosja bedzie ciagle miec czyste konto w obronie. Spora szansa przy PP i mysle, ze bedzie kilka kar dla Slowenii. Goscie powinni zagrac obronnie i kontrowac, maja Kopitara i raczej on wpisze sie na liste przy kontrach, czy PP. Wynik 5-2 to powinno byc optymalne zakonczenie tego meczu.
Dobrym wynikiem odzwierciedlajacym gre Slowenii byl ten z Austria, 4-1. Austriacy nie dorownuja poziomem innym ekipom, choc dzis sprawili spore zamieszanie w szeregach Finow, a mimo to przegrali 8-4.
Slowenia ma problemy z silnymi ekipami, nie ma sily defensywnej i czesto gra otwarty hokej. Na pewno nie odwazy sie na to od poczatku spotkania, ale jest szansa na sszybkie bramki dla Rosjan i wieksza otwartosc meczu.
Dwa mecze miedzy nimi to 6-4 i 8-1, oczywiscie nie ma co porownywac tych wynikow, ale one dobrze obrazuje skale potencjalu Rosji i Slowenii. Do tego Rosja nie miala przez ostatnie mecze wysokich wynikow: 2-3, 1-2, a teraz idealna szansa na wiecej bramek!
Polecam
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
wonderkido 17,7K

wonderkido

Użytkownik
:hokej: Kanada - Norwegia
/ zdobędzie więcej punktów w meczu, nie licząc rzutów karnych.
Crosby - Tavares |2.25| ▶ Unibet !
⛔ , remisowo .. na zero ;) z pts.
Przeglądam ofertę meczu dzisiejszego mężczyzn, gdzie Kanadyjczycy powinni przejechać się gładko Norwegom, czując się jak ryba w wodzie, na tafli dziś sobie wymyśliłem jednak inną optykę do stawiania. Doszedłem do wniosku, że jednak nie będę stawiał overa bramkowego faworytów, ale jednak który z graczy zdobędzie więcej punktów w tym meczu. Dlaczego? Chyba nie muszę tłumaczyć kim jest Crosby i ile w nim drzemie potencjału. Mózg Kanady widzący wszystko, a kiedy trzeba potrafi w ostatnich sekundach meczu przeważyć losy meczu na swoją korzyść i drużyny jak to przyzwyczaił mnie w NHL. Mimo, że Tavares również nie należy do słabych graczy bo i on potrafi dużo strzelać ale i również ma do tego duże predyspozycje aby dziś coś ukuć, lecz jeśli chodzi o punkty to tutaj przewyższać będzie Sid. Jego niebanalna technika, jego koncentracja i w pełni determinacja będzie kluczem, do wygrania tego betu. Podczas powerplay, w meczach swojej drużyny nie może odbyć się bez jego udziału. Jak nie gol, to asysta. Nie wykluczam, że Tavares dzisiaj będzie punktować bo to gracz takiej klasy, gdzie potrafi umieścić gumę w sieci, lecz z punktami.. tak jak mówię Crosby przewyższa wszystkich jak to robi w NHL i dziś to potwierdzi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Do góry Bottom