>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory do Europarlamentu!!!

qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Jak odespałem to mogę Wam opisać jak tam w Komisji.
Wczoraj miałem na 15 bo byłem zastępcą przewodniczącej, a ona była rano_Od 15 siedziałem w lokalu wraz z innymi czterema osobami z Komisji, zdziwiłem się jak mi powiedziano, że ja mam tylko siedzieć [ nie zaznaczałem na listach, nie wydawałem kart ], czasami doniosłem parę kart i musiałem zadziwnoć o 18 z frekwencją do Centrali.O 22 liczenie głosów [ u mnie bardzo słabo na 1000 osób było 160 ???? ], zajęło to około 45 minut, następnie wprowadzenie danych do komputera [ mieliśmy jeden błąd i 1 h w plecy ], jak wszystko było ok to do UM pozawozić spisy wyborców, karty do głosowania i skończył mi się dzień o 1.15.
Wydaję się, że lajtowa robota, ale nic nie robienie też męczy.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Nie no co tam, lepiej zagłosować na starych komunistów z SLD, lub na uśmiechające się PO z polityką miłości. PiS tak jak wspomniał Patrolinho nigdy nie miało poparcia w mediach i póki tacy &quot;dziennikarze&quot; jak Lis czy Olejnik będą głównymi postaciami w mediach ta sytuacja się nie zmieni. Nie twierdzę, że PiS jest idealne, bo mi również nie podoba się paru polityków, którzy nie powinni zasiadać w sejmie/senacie. Jednak teraz, spośród tych dwóch partii (gdyż na tą chwile te dwie partie się liczą, a spełniającej moich pełni oczekiwań nie ma) wybiorę PiS.
PiS miało poparcie w mediach, kiedy wymienili bezprawnie całą KRRiT wraz ze swoimi współrządzącymi - Giertychem i Lepperem. Mieliśmy 2 lata państwa policyjnego, mi wystarczyło. Nie wiem, jak skończyłoby się, gdyby jakimś cudem Kaczyński uciułał koalicję na 2/3 głosów - wydaje mi się, że mielibyśmy małą (dosłownie) dyktaturę - zniesienie ograniczenia kadencyjności albo coś w tym stylu.
Ja nie chcę już pisać o tym, bo to ważne sprawy dla mnie i nie tak chcę je rozwiązywać - na jakimś tam forum, anonimowo.. Wiem, że zwolennik PiS nie zgodzi się ze mną. Społeczeństwo jest podzielone.
Wolę &quot;komucha&quot; Buzka niż Mularczyka, Kurskiego czy Cymańskiego.
 
komaro 0

komaro

Użytkownik
Nawet jeśli tak ja piszesz, że &quot; PiS bezprawnie wymieniło KRRiT&quot;, to PO nie musi tego robić, gdyż ma całą rzeszę zwolenników w TVN, Polsacie, teraz również w TVP i widzimy jakie to media w Polsce są bezstronne. Po za tym, nie wydaję mi się, żeby była toczona jakaś sprawa wobec tych zarzutów (choć nie jestem w 100% pewny), a przecież teraz rządzi PO.
Co do koalicji to ja również nie byłem jej zwolennikiem, a wręcz przeciwnikiem. Trzeba wziąć pod uwagę też to, że gdyby tej koalicji nie było czekałoby nas pół roku bezczynności i kolejne wybory (jednak nie usprawiedliwiam w pełni tej decyzji).
Nie sądzę, aby nazywanie mnie zwolennikiem PiSu było odpowiednie, gdyż nie jestem zwolennikiem tej partii i tak jak wspomniałem wcześniej nie akceptuję wszystkich jej członków, ani nie zgadzam się we wszystkich sprawach z tą partią. Nie chcę być cynikiem, ale mi już się znudziło gadanie Tuska jak to będzie fajnie pod jego rządami, czy też porównywanie cudów gospodarczych z innymi krajami, polityka miłości itd. Co by nie mówić zrobił przez to z siebie pajaca (przynajmniej w moich oczach). Czy jest tak fajnie jak to było mówione w kampanii ? Według mnie nie.
Ja również nie chcę dyskutować o tych sprawach po prostu z braku chęci. Takie dyskusje trwają na wielu forach, gdzie każdy trzyma się swoich racji i z tej wymiany poglądów nic nie wynika. Jednak nie mogłem zgodzić się z tezami tu przedstawionymi.
Na koniec napiszę tak. Wolę Bielana, Ziobro, Migalskiego niż Hübner, Gräfin von Thun und Hohensteinm czy Wałęsę. Czy takie przekrzykiwanie ma sens? Chyba nie.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
???? Zgadzam się w 100% z Twoją wypowiedzią ???? Noo, może w 99%. Bo mógłbym napisać, że wolę Nitrasa niż Richarda Henry&#39;ego Czarneckiego ;) Ale nie robi mi to żadnej różnicy, jak kto się nazywa. Jak Olisadebe czy Roger strzelali gole to się cieszyłem tak samo, jak z trafień Żurawskiego czy Frankowskiego.
Też nie jestem zadowolony z ponad roku rządów PO. Ale jest o niebo lepiej niż za PiS. Chociażby nie działo się nic - to i tak lepsze niż premierowanie Kaczyńskiego.
Pozdrawiam - naprawdę zaimponowałeś mi swoją wypowiedzią ;)
 
C 19

coornell

Użytkownik
bo naprawde chciałem zagłosować, ale po prostu nie było na kogo...:|
Przesadzasz , w tych wyborach miałeś pełen przekrój poglądowy. Od skrajnego socjalizmu przez partie chłopskie , socjaldemokratyczne, centrowo-sondażowe, konserwatywne , aż po skrajny liberalizm ????
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
To i ja się wypowiem. Każdy wie jak było za nazwijmy to - panowania PiS. Dlaczego naród się tak zniechęcił do tejże partii? Przez braci bliźniaków, którzy sądzili że są w stanie rządzic ponad 30 mln krajem. Czy pamiętacie aby była tak wielka fala krytyki, gdy SLD rządziło? Ja sobie nie przypominam.
Z PiS-u cenię tylko Zbigniewa Ziobro, który defacto widząc nieudolnośc braci K. się nieco wkurzył.
PO również jakoś świetnie nie rządzi krajem, jednak może liczyc na przychylnosc mediów, a jak wiemy - sporą rzeszą Rodaków - media manipulują, zmieniają ich poglądy. Wystarczy obejrzec Szkło kontaktowe (TVN zresztą typowo stacja PO).
Tak to już jest. Niestety. NIGDY NIE BĘDZIE TAK JAK CHCIELIBYŚMY ŻEBY BYŁO.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
To może inaczej, bo źle się wyraziłem (nie chodzi mi o rządy SLD tylko o Kwaśniewskiego). Czy aż tak sporo osób potrafiło skrytykowac Kwaśniewskiego, gdy ten był prezydentem? Nie robił jakiś wielkich skandali na naszym podwórku jak i na arenie międzynarodowej. A Kaczyński? Sami sobie odpowiedzcie: jaką ma opinię w Europie czy w ogóle na świecie.
 
pasiak_forever 55

pasiak_forever

Użytkownik
Ja tam lubię Kwaśniewskiego, chociaż za to, że potajemnie był w mojej miejscowości i musiałem wyjść od kumpla bo kwachu mial do niego przyjechać na impreze ????
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
To może inaczej, bo źle się wyraziłem (nie chodzi mi o rządy SLD tylko o Kwaśniewskiego). Czy aż tak sporo osób potrafiło skrytykowac Kwaśniewskiego, gdy ten był prezydentem? Nie robił jakiś wielkich skandali na naszym podwórku jak i na arenie międzynarodowej. A Kaczyński? Sami sobie odpowiedzcie: jaką ma opinię w Europie czy w ogóle na świecie.
No tak na cmentarzu w Charkowie też nie kompromitował Kwaśniewski Polski, jak go ochroniarze musieli trzymac, żeby pijany nie przewrócił się ryjem na pomnik.:-?
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Demokracja jest cool, Iwinski z sld dostal 45 tys glosow a jakis kołek z po 5 tys i ten jest w PE a iwinski nie a potem ktos ma czelnosc mowic ze od wyborow tyle zalezy, nic przy tej ordynacji nie zalezy. Swoja droga wybor marcinkiewicza na slasku pokazuje jak wyborcy PO sa pusci, oni chyba naprawde uwierzyli ze glosuja na lovelsa panny isabel. Pozdrawiam wszystkich nie glosuajcych.
 
dr.martens 0

dr.martens

Użytkownik
Zewsząd wciskają nam kit i przypominają o tym, że wybory są naszym obywatelskim obowiązkiem natomiast czemu nikt nie pyta – a co mnie obchodzi jakiś pieprzony obowiązek skoro ci, których mam wybierać mają mnie w dupie? Obowiązek względem kogo? Względem tych, którzy układali się w 1989 z komuchami? No, ale skoro pomalowane liberały nazywane są dziś prawicą to o jakim zrozumieniu my mówimy…
Postępowcy, ale niestety również politolodzy pieprzą, że &quot;pokazujemy się w Europie jako społeczeństwo, jako demokracja&quot;. Słyszałem także opinię kompetentnej osoby (doktor nauk politycznych), że w prezydenturze liczy się wygląd, prezentacja – dlatego woli Kwaśniewskiego (komucha!) od Kaczyńskiego (bo jest niski!). Zestawiam to obok siebie by pokazać jak wiele nam się kitu wciska na co dzień (jak widać – jeszcze około 30% go łyka). Przyjmijmy, że jestem nawet liberałem będącym za demokracją (blee) – co mnie obchodzi jak widzą Polskę jako społeczeństwo inni (że niby frekwencja w cyrku ma o tym decydować?) skoro wiem, że politycy zrobią mnie w balona. Po drugie – czemu ludzie mają głosować skoro nie wiedzą…po co. Owszem – stare ryje mówią znów te same hasełka i…co w związku z tym? Lepper „dziękuje, przeprasza i prosi”, ale co za tym idzie? Jak przełoży się to na nasze życie? Czemu nie mówią nam i nie piszą gdzie się tylko da na czym polega funkcja takiego posła w parlamencie?
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
Słyszałem także opinię kompetentnej osoby (doktor nauk politycznych), że w prezydenturze liczy się wygląd, prezentacja – dlatego woli Kwaśniewskiego (komucha!) od Kaczyńskiego (bo jest niski!).
To, o czym wspominasz akurat strasznie denerwuje. Ktos woli Kwacha czy cud gospodarczy Tuska od Kaczynskiego. Dlaczego? Bo sie lepiej prezentuja i dlatego, bo Kaczynski jest grubiutki i malutki. Tak dla informacji niektorych, ten przystojniak Kwasniewski jest 3 cm wyzszy od tego karla Kaczynskiego( czyli tyle, co nic). A dlaczego ludzie o tym nie wiedza? Bo w tej calej nagonce na PiS mowi sie nawet o takich rzeczach jak wyglad, ze wszystko wina blizniakow, a teraz sie w Polsce zle dzieje, bo rudy musi naprawiac rzekomy syf po krotkich rzadach PiSu. Smiech na sali jedym slowem. A Platformersow media o dziwo pokazuja bardzo dobrze.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Słyszałem także opinię kompetentnej osoby (doktor nauk politycznych), że w prezydenturze liczy się wygląd, prezentacja – dlatego woli Kwaśniewskiego (komucha!) od Kaczyńskiego (bo jest niski!).
Jest podział demokracji na parlamentarną i prezydencką. W USA np. mamy do czynienia z prezydencką, więc tam prezydent ma najwięcej do powiedzenia i liczą się bardziej jego działania niż wygląd. W Polsce mamy do czynienia z parlamentarną, a prezydent jest tylko osobą reprezentatywną, dlatego też ważna jest jego prezencja i wygląd. Proste, dlatego tutaj duży nacisk stawia się na powierzchowność i wrażenie jakie robi dana osoba.

(...) będącym za demokracją (blee) –
Skoro nie demokracja, to co? Podaj jakąś alternatywe, monarchia, komunizm, faszyzm, nazizm?
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
To, o czym wspominasz akurat strasznie denerwuje. Ktos woli Kwacha czy cud gospodarczy Tuska od Kaczynskiego. Dlaczego? Bo sie lepiej prezentuja i dlatego, bo Kaczynski jest grubiutki i malutki. Tak dla informacji niektorych, ten przystojniak Kwasniewski jest 3 cm wyzszy od tego karla Kaczynskiego( czyli tyle, co nic). A dlaczego ludzie o tym nie wiedza? Bo w tej calej nagonce na PiS mowi sie nawet o takich rzeczach jak wyglad, ze wszystko wina blizniakow, a teraz sie w Polsce zle dzieje, bo rudy musi naprawiac rzekomy syf po krotkich rzadach PiSu. Smiech na sali jedym slowem. A Platformersow media o dziwo pokazuja bardzo dobrze.
Po pierwsze - na osoby, które czepiają się tylko i wyłącznie wyglądu czy sposobu zachowania określonych polityków, nie warto zwracać większej uwagi.
Po drugie - ja wolę komucha Kwaśniewskiego, bo jego prezydentura w żadnym stopniu nie była komunistyczna. Bardziej to określenie pasuje mi do obecnego prezydenta - jak wiadomo komunizm to partia. A właśnie partyjną prezydenturą możemy nazwać obecną kadencję. I pomijając już nagonkę medialną o wetach, których rzeczywiście wcale nie było tak dużo - Lech Kaczyński chce dobrze dla PiSu, a nie dla Polski.
Skoro nie demokracja, to co? Podaj jakąś alternatywe, monarchia, komunizm, faszyzm, nazizm?
Dokładnie o to samo chciałem poprosić. Czekamy na odpowiedź. Tak samo błyskotliwą jak zarzut przeciwko demokracji, miejmy nadzieję.
 
dr.martens 0

dr.martens

Użytkownik
Monarchia absolutna chociażby była by lepsza od tego syfiastego systemu. I jeszcze ciekawostka na potwierdzenie moich słów o demokracji. Na śląsku wybrano europosła z list PO który nazywał się KAZIMIERZ MARCINKIEWICZ! Gośc w ogóle nie znany, startował jakoś z ostatnich pozycji ale liczył zapewne, że ciemne masy pójdą za znanym nazwiskiem i się udało. Gośc ma fuche i extra kase na nadchodzącą kadencje a po kadencji emeryture wynoszącą 70% owej pensji europosła. Nie mam nic za złe temu gościowi, który notabene wykorzystał sytuacje w 100% ale mam za złe tępym ludziom którzy mają zerowe pojęcie o sprawie. A jeżeli chcecie porozmawiac o komuchu Kwaśnym to bardzo chętnie podyskutuje aby ostatecznie Was utwierdzic w tym. Mam nadzieje, ze chociaż dyskutuje z ludźmi over 20...
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Monarchia absolutna chociażby była by lepsza od tego syfiastego systemu. I jeszcze ciekawostka na potwierdzenie moich słów o demokracji. Na śląsku wybrano europosła z list PO który nazywał się KAZIMIERZ MARCINKIEWICZ! Gośc w ogóle nie znany, startował jakoś z ostatnich pozycji ale liczył zapewne, że ciemne masy pójdą za znanym nazwiskiem i się udało. Gośc ma fuche i extra kase na nadchodzącą kadencje a po kadencji emeryture wynoszącą 70% owej pensji europosła. Nie mam nic za złe temu gościowi, który notabene wykorzystał sytuacje w 100% ale mam za złe tępym ludziom którzy mają zerowe pojęcie o sprawie.
Monarchia absolutna w centrum XXI-wiecznej Europy! ;) Pozazdrościć pomysłu ;)
A przy wyborze Marcinkiewicza kłania się pojęcie społeczeństwa obywatelskiego, do którego będzie nam coraz dalej właśnie dzięki takim osobom, jak Ty czy Roxanne. Oczywistym jest, że nawet za 50 lat taki przypadek nadal będzie możliwy. Ale jeśli wreszcie wyjdziemy z tego politycznego zaścianka, to może chociaż nasze wnuki pokażą dziadkom i babciom, że ta demokracja, przy umiejętnym się z nią obchodzeniu, jest najlepszym i jedynym możliwym systemem politycznym ;)
EDIT:
Mam nadzieje, ze chociaż dyskutuje z ludźmi over 20...
Ja właśnie zakończyłem dyskusję z Tobą, skoro Twoje argumenty potrafią być takie płytkie. Mam 19 lat, więc oczywiście nie mam prawa zabierać głosu - co ja mogę wiedzieć o życiu Kwaśniewskiego..
Pozdrawiam ;)
 
dr.martens 0

dr.martens

Użytkownik
Wybacz synu ale trochę więcej widziałem a z książek wszystkiego się nie dowiesz a jeśli chcesz bardzo to polecam autorów Łysiak i Ziemkiewicz. Pozdro
 
Do góry Bottom