>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Wybory do Europarlamentu!!!

sawas 27

sawas

Użytkownik
Ja również jestem przeciwnikiem tych programów rządowych! I bardzo spodobała mi się wypowiedź wicepremiera Pawlaka dotycząca braku pomocy dla Opla. Stwierdził on, że &quot;socjalizm się skończył&quot;. I ma całkowitą rację. Ale w pewnych sektorach, strategicznych dla krajowej, i nie tylko, gospodarki, pomoc była niezbędna. Nie można było zostawić na pastwę losu niektórych instytucji amerykańskich.
Oczywiście, że nie wszystkie firmy mają problemy, ale np. ten Deutsche Bank najwidoczniej jest jednym z niewielu wyjątków, bo dane, które spływają codziennie z różnych branż były, i są nadal, co najmniej niepokojące i na pewno nie można było zostawić ich bez żadnej reakcji.
[Chyba dyskusja zboczyła nieco z tematu..]
 
C 19

coornell

Użytkownik
Na szybko kilka spraw :

Z przykładem tego testu na inteligencję chodziło mi dokładnie o to o czym napisałeś potem. Nie jest to najlepszy wyznacznik tego czy ktoś będzie dobrze rządził czy nie. Tak samo jak liczba członków UPR.

Monetaryzm to już jak sam napisałeś Friedman , czyli już neoliberalizm. Klasyczny liberalizm , oparty na teorii austrackiej szkoły ekonomii ( Mises , Rothbard, Hayek, Hoppe ) sprzeciwia się pieniądzowi fiducjarnemu , postulując pieniadz oparty na standardzie złota. Wtedy niemożliwe byłoby produkowanie pustych pieniędzy czy pustych kredytów. UPR zaczyna już zmierzać w tym kierunku, nawet obecny prezes pochlebnie się na ten temat ostatnio wypowiadał. Opieranie gospodarki na papierowym pieniądzu jako klasyczny liberał uważam za wadę neoliberalizmu.

Estonia..
dług publiczny Estonii jest najniższy w UE : 3,4% PKB ( w Polsce ok 40% )
dług zagraniczny to 17,7 mld E (114% PKB) , w Polsce 181 mld E (nie wiem ile to % PKB,ale znacznie więcej niż w Estonii ). Tak więc nie dramatyzuj ????

Porównania mechanizmów ekonomii do zakładów bukmacherskich nie będe komentował m, uważam ze to nie jest trafny argument.

Ok , to chyba wszystko co chcialem powiedzieć. Nie przekonam Cię Sawas do liberalizmu , Ty mnie do swoich poglądów też. Dajmy innym użytkownikom podyskutować. Pozdrawiam ????
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Dziękuję. Ja mam pełną świadomość braków w swojej wiedzy i sporo informacji musiałem sprawdzać i potwierdzać, by móc z Wami dyskutować. Niezbyt lubię tematy gospodarcze, ale polityka jako nauka bardzo mnie fascynuje. Nie potrafię jednak znaleźć &quot;swojej&quot; ideologii.
Na pewno jestem przeciwny liberalizmowi. Ale socjalizm to najgorsze zło. Światu potrzebny jest balans. Centrowe PO jest dzisiaj najlepszym wyborem.. Niestety.
[A porównanie ekonomia-bukmacherka miało na celu pokazanie, że te mechanizmy, które sprawdzały się kilkadziesiąt lat temu teraz najczęściej okazują się bezużyteczne lub co najmniej niedoskonałe.]
[I liczba członków UPR - nie dokończyłem wtedy swojej myśli chyba - partia powinna silnie osadzić się w społeczeństwie, nie można zdobyć niczego, żadnego większego poparcia, jeśli w swoich szeregach ma się kilkaset osób.. Jeśli UPR jest pewny swoich postulatów, to powinien jakoś aktywniej zacząć działać na świadomość polityczną Polaków. Najpierw należałoby stworzyć silną, dużą partię, później walczyć o głosy wyborców. Wiem, że najczęściej jest odwrotnie, ale może czas już to zmienić.]
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
&quot;zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wyborach, jeśli dziś nie zagłosujecie nie macie prawa później narzekać, a przecież tak fajnie jest sobie ponarzekać&quot; ;)
J. Fedorowicz.​
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
post został usunięty ... to napiszę coś więcej.

Po pierwsze nie muszę się zgadzać z Fedorowiczowym hasłem. Jestem Polakiem i z tego tytułu przysługuje mi prawo do swobodnego narzekania... powiem krótko. Do oddziału mam jakieś 80m i pier-olę te wybory :] ... Nie będę się w ten bajzel angażował, tym bardziej że nie mam sprecyzowanego kandydata ... Na wybory powinni chodzić ludzie zaangażowani i ukierunkowani bo to oni w gruncie rzeczy mogą wybrać solidnego, reprezentatywnego kandydata... Od razu, odnośnie szarej masy przypomniała mi się pewna anegdota... Jakiś czas temu były wybory na sołtysa. Jeden z kandydatów jako, że miał wielkie chęci a niestety mało wiedzy z braku inwencji jak się reklamować zaczął stawiać jabole i piwa żulom spod sklepów żeby na niego oddali głos. Tak też się stało do tego doszli znajomi itp. i koleś został sołtysem z tym, że jak do tej pory nie zrobił nic a każde siano przepieprza ( sam pewnie pijak bo na publicznych wystąpieniach zazwyczaj jest nawalony :] ) ... i bądź w taki momencie mądry, gdzie zwykły gbur może być za Was odpowiedzialny i Was reprezentować... też mam głosować na takiego gbura??
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Właśnie o to chodzi, że masz iść i głosować na nie-gbura. Może znajdzie się jeszcze kilka osób, którzy nie dali się przekupić za jabola i sukces jest wasz.
Liczę, że do 22 zmienisz zdanie ;) Wybór kandydata - to chyba nie problem. Odnoszę wrażenie, że wiesz, czego w życiu chcesz. Wypisz 5 swoich najważniejszych postulatów na kartce, porównaj je z programem poszczególnych partii, może nawet kandydatów i idź głosować. Tylko i wyłącznie w taki sposób możesz zmienić coś, co Ci się nie podoba.
 
tamlin 0

tamlin

Użytkownik
http://interia360.pl/polska/artykul/ile-kosztuje-glos-w-wyborach,22345
Wybory do Parlamentu Europejskiego
Partie biorące udział w wyborach muszą finansować swoją kampanię same. Po wyborach partiom, które wprowadziły do PE swoich kandydatów przysługuje tzw. dotacja podmiotowa, której wysokość wyrażana jest wzorem:
W
Dp = --- x M,
L

gdzie poszczególne symbole oznaczają:
Dp - wysokość przysługującej dotacji podmiotowej,
W - kwotę złotych równą liczbie wyborców, którzy oddali głosy,
L - liczbę wybieranych w Rzeczypospolitej Polskiej posłów do Parlamentu Europejskiego,
M - liczbę mandatów uzyskanych przez dany komitet wyborczy.
A zatem kwota dotacji na każdego europosła, jest uzależniona od ilości wyborców, którzy wzięli udział w głosowaniu.
Wybory do Sejmu i Senatu
Jeszcze większe znaczenie ma dla partii politycznych frekwencja w wyborach krajowych. Tutaj aby dostać dotację partie nie muszą się martwić ilością wprowadzonych posłów. Warunkiem uzyskania dotacji podmiotowej jest uzyskanie minimum 3% poparcia. Każda partia, która przekroczy ten próg otrzymuje za każdy oddany na nią głos w zależności od przedziału procentowego od 1,50 do 11,53 złotych.

Każdy głos ma znaczenie - teraz wiecie o co w tym chodzi.

Ja na wybory nie idę, przynajmniej do wprowadzenia okregow jednomandatowych, bo terazniejsze wybory to farsa.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Z matematyki dobry nie jestem, ale przyjmijmy to, co obliczyli dziennikarze Interii na podstawie wyborów krajowych - niech każdy głos będzie &quot;wart&quot; przeciętnie 5 zł. Wydaje mi się, że to dobra inwestycja na kolejne kilka lat. Ryzyko spore, ale kurs wysoki. W razie niepowodzenia tracisz 5 zł. ---&gt; peFFka :]
 
tamlin 0

tamlin

Użytkownik
Jeśli masz swoją partię to i owszem, ale Ci którym nie pasuje żadna, jaki mają w tym interes żeby iść na wybory? Głosować na mniejsze zło? Bezsens. Tak jak juz wspomniałem - wybory już się odbyły na listach wyborczych.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Jednak zaskoczony jestem, jak 1/3 wyborców mogła postawić krzyżyk przy PiS-ie.. To dla mnie niepojęte po niespełna dwóch latach od katastrofalnych rządów tej partii. Już nawet zrozumiem odradzające się (chyba..) poparcie dla SLD - od ich afer minęło już trochę czasu.. Ale PiS??
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
Jednak zaskoczony jestem, jak 1/3 wyborców mogła postawić krzyżyk przy PiS-ie.. To dla mnie niepojęte po niespełna dwóch latach od katastrofalnych rządów tej partii. Już nawet zrozumiem odradzające się (chyba..) poparcie dla SLD - od ich afer minęło już trochę czasu.. Ale PiS??
Widzisz.. Ja za to nie potrafie pojac, jak ludzie mogli isc glosowac na starego komucha Buzka, ktory napewno przechodzi, majac w pamieci to, jakim byl premierem, jak rzadzila jego partia, śp. AWS i jakim (nie)powodzeniem sie wsrod ludzi cieszyla. Ludzie nagle o wszystkim zapomnieli i glosuja, bo przeciez jest w platformersach. Dla mnie to jest niepojete.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Najciekawsze były słupki poparcia ze względu na wiek. Do 60 czy 65 roku życia duża przewaga dla PO. PiS ciągnie swój byt głównie na moherowych babciach, dziadkach kombatantach których natychmiast odznaczył Kaczyński L, a także społecznościach wiejskich. Jeśli PiSiory zostawią Kaczora J. na fotelu prezesa, to za 10-15 lat, gdy wymrze większość ich elektoratu znikną ze sceny jak wspomniany wyżej AWS. Jeszcze trochę...
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
Jednak zaskoczony jestem, jak 1/3 wyborców mogła postawić krzyżyk przy PiS-ie.. To dla mnie niepojęte po niespełna dwóch latach od katastrofalnych rządów tej partii. Już nawet zrozumiem odradzające się (chyba..) poparcie dla SLD - od ich afer minęło już trochę czasu.. Ale PiS??
I tak wolę PiS niż niemiecką Platformę Obywatelską z Danutą Hübner i Różą Gräfin von Thun und Hohenstein.
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Jednak zaskoczony jestem, jak 1/3 wyborców mogła postawić krzyżyk przy PiS-ie.. To dla mnie niepojęte po niespełna dwóch latach od katastrofalnych rządów tej partii. Już nawet zrozumiem odradzające się (chyba..) poparcie dla SLD - od ich afer minęło już trochę czasu.. Ale PiS??
Proszę o analizę porównawczą rządów obecnej partii - PO i poprzedniej - PiS... Bo dla mnie jedni i drudzy niczym się nie różnią... ???? Stąd też nie wiem czemu jest taka nagonka na PiS... W sumie koleś w TV jeden dobrze mówił... PO ma nadal sympatie mediów (nie wiedzieć czemu) i wyniki są takie jakie są... A tłumaczenia obecnego rządu, że poprzedni rząd to zdupcył i teraz oni muszą naprawiać jest po prostu śmieszne... Bo taka błazenada trwa już od dziesięcioleci... Taka zasłona dymna na nieróbstwo każdej kadencji rządu...
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
mnie tylko dziwi, że wyniki bardzo podobne do wyborów rządowych, znowu 4 partie na tych samych miejscach, pomimo że ciągle źle wszystkim. Wyniki dużo mówią, ale nie wypowiadam się, bo nie głosowałem z czego się ciesze, bo naprawde chciałem zagłosować, ale po prostu nie było na kogo...:|
 
komaro 0

komaro

Użytkownik
Jednak zaskoczony jestem, jak 1/3 wyborców mogła postawić krzyżyk przy PiS-ie.. To dla mnie niepojęte po niespełna dwóch latach od katastrofalnych rządów tej partii. Już nawet zrozumiem odradzające się (chyba..) poparcie dla SLD - od ich afer minęło już trochę czasu.. Ale PiS??
Nie no co tam, lepiej zagłosować na starych komunistów z SLD, lub na uśmiechające się PO z polityką miłości. PiS tak jak wspomniał Patrolinho nigdy nie miało poparcia w mediach i póki tacy &quot;dziennikarze&quot; jak Lis czy Olejnik będą głównymi postaciami w mediach ta sytuacja się nie zmieni. Nie twierdzę, że PiS jest idealne, bo mi również nie podoba się paru polityków, którzy nie powinni zasiadać w sejmie/senacie. Jednak teraz, spośród tych dwóch partii (gdyż na tą chwile te dwie partie się liczą, a spełniającej moich pełni oczekiwań nie ma) wybiorę PiS.
 
Z 0

zuber

Użytkownik
Komaro popieram w 100%. Co takiego zrobiło PO przez 1.5 roku rządów? PiS chociaż wprowadził odpis podatku na każde dziecko. Ponad 1000zł. Jak się ma 4 dzieci to około 4500zł wychodzi, czyli niemało.
 
Do góry Bottom