>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

AutoMobilClub

Status
Zamknięty.
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
Mogę się delikatnie wypowiedzieć w stosunku do Opla Vectry C, bo miałem okazje pare razy jeździć... Komfort super, przynajmniej dla mnie. Samochód przestronny w środku cichutki i w ładnie wygląda (fajnie jak ma nawigacje w wyświetlaczu orginalnym), duży bagażnik. Spalanie w mieście to za bardzo nie wiem ale przy spokojnej jeździe chyba za dużo nie spali, a wręcz przeciwnie. Na trasie miałem 4.2 l./100 km. czyli super. Samochód na pewno się podoba bo za pieniądze za które kupuje sie Vectry nic dużo fajniejszego nie widziałem... co do usterek to o żadnych nie słyszałem (to samochód brata), jedynie czujnik temperatury ostatnio (ok. 50 zł), ale to nie częsta wada tych samochodów... a z resztą jak dbasz o samochód to za bardzo Ci sie nie posypie szybko...
Podany przykłada to Opel Vectra C 2.0 DTI 101 KM (chyba, mogłem się pomylić o 1 czy 2 ???? ) samochód w miarę się zwija, ale to w końcu jest masa... Lepszy by był chyba 2.2 125 KM lub chipować takiego 101 i też będzie leciał ładnie i spalanie spadnie jeszcze ...
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Moim zdaniem Ople czy Fordy zjada rdza, używane lubią sie psuć i pala stosunkowo dużo. Co do wyglądu to co kto lubi, Ted dobrze tez napisał ale widze ktoś usuną post ????
Filmik super, ja polecam filmik z youtube - who killed the electric car, tam wszystko to pięknie pokazano. (szybko okazało by się że produkty ropopochodne do napędzania silników były by prawie zbędne lub ich zużycie znikome)
/Część 1 (reszta z boku w sugestiach yb)
Nie wiem kto produkował ten reportaż ale dawno takie głupoty nie widziałem.
Spaliny które produkuje motoryzacja to tylko znikomy procent który trafia do środowiska. Gdyby koncerny samochodowe miały opracowana masowa technologie z wykorzystanie silników elektrycznych stosowały by ją, trwa wyścig kto pierwszy pojawi się z tym na rynku. W Warszawie wiem że otworzyli jedna stacje elektryczna ma ich być chyba 5. Są już hybrydy czy pół-hubrydy jak reklamowane Lexsusy, ale technologia nie jest tam powszechnie dostępna ze względu na cenę i wydajność. Chodzi o to żeby nie jeździć 2h a potem ładować pół dnia, akumulatory kwasowe czy inne jonowe sie do tego nie nadają, idealny byłby akumulatory wodórowe. Na naszej planecie jest go pod dostatkiem problem jest z jego gromadzeniem ponieważ jest to najmniejsza cząsteczka z wszystkich występujących. Nie mniej jednak 10-15 lat a produkowane bedą tylko auta z silnikiem elektrycznym
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
Moim zdaniem Ople czy Fordy zjada rdza, używane lubią sie psuć i pala stosunkowo dużo. Co do wyglądu to co kto lubi, Ted dobrze tez napisał ale widze ktoś usuną post ????
Może dla Ciebie Ople palą dużo ale ta Vectra 2.0 pali średnio litr mniej od mojego Polo 1.4 TDI... nie wiem jak w innych modelach ale w tej Vectrze spalanie to miód... z ciekawości sprawdziłem i spalanie przy jeździe głównie po mieście z elementami trasy wychodzi ~5.8 l./100 km.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Moim zdaniem Ople czy Fordy zjada rdza, używane lubią sie psuć i pala stosunkowo dużo. Co do wyglądu to co kto lubi, Ted dobrze tez napisał ale widze ktoś usuną post ????

A ja o Oplach mam wręcz przeciwnie bardzo dobre zdanie.

Mój ojciec od prawie 20 lat jeździ Oplami i wszystko jest ok, nic mu się nie psuje. Ja Astrą jeżdżę teraz i jedyne co to podszybie mi przeciekało, ale to po wymianie szyby coś było nie do końca uszczelnione. A tak to nie narzekam na nic. Solidna niemiecka robota.

Co do rdzy to fakt, trzeba o to dbać, bo blachy rdzewieją, ale wcale nie tak szybko jeżeli porównywać z innymi markami.

A spalanie, mnie tam zadowala, na studencką kieszeń jest ok. A jeżdżę Astrą 1.6 heczbek, taką nienajnowszą, ale generalnie auto wystarczy mi, nie potrzeba mi lepszego.
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
czytałem na jednym forum dotyczącym tej Vectry C i ktoś mówił, że bardzo dziwnie zachowuje się na zakretach, ma duzy promień skrętu i czasami ma się wrażenie że można nie wejsć dobrze w zakręt. czy to moze być prawda??
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
czytałem na jednym forum dotyczącym tej Vectry C i ktoś mówił, że bardzo dziwnie zachowuje się na zakretach, ma duzy promień skrętu i czasami ma się wrażenie że można nie wejsć dobrze w zakręt. czy to moze być prawda??
Nic takiego nie odczułem... Jak już mówiłem jak samochód za te pieniądze co teraz chodzi to jest super ! Vectra to Vectra jeden z najlepszych modeli Opla, od dawna znana i doceniana... może ten Kto to pisał jest nieco przewrażliwiony, albo myślał że jedzie Aston Martinem...
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
Nic takiego nie odczułem... Jak już mówiłem jak samochód za te pieniądze co teraz chodzi to jest super ! Vectra to Vectra jeden z najlepszych modeli Opla, od dawna znana i doceniana... może ten Kto to pisał jest nieco przewrażliwiony, albo myślał że jedzie Aston Martinem...
no to fajnie, tylko martwi mnie trochę to, że ciężkie auto, 101 KM silnik 2.0 w dieslu nie bedzie sie wolno zbierał? nie musi być to wyscigówka, bo nawet nie mam zamiaru do takowego wsiadac, ale żeby chodził jakoś przyzwoicie.
znowusz 1.8 i 122 KM też nie za specjalnie, ale jak już to którego byś wybrał: 101KM 2.0 vs 1.8 122 KM?? czy w ogóle skupić się np na:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-tdci-130-km-ghia-okazja-C11692012.html - to auto wiem jak chodzi i mi się podobało, samochód miał kopa, aczkolwiek bardzo bezpieczny i pewny, w podobnej cenie co Vectra. co Ty na to?
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
Mogę się delikatnie wypowiedzieć w stosunku do Opla Vectry C, bo miałem okazje pare razy jeździć... Komfort super, przynajmniej dla mnie. Samochód przestronny w środku cichutki i w ładnie wygląda (fajnie jak ma nawigacje w wyświetlaczu orginalnym), duży bagażnik. Spalanie w mieście to za bardzo nie wiem ale przy spokojnej jeździe chyba za dużo nie spali, a wręcz przeciwnie. Na trasie miałem 4.2 l./100 km. czyli super. Samochód na pewno się podoba bo za pieniądze za które kupuje sie Vectry nic dużo fajniejszego nie widziałem... co do usterek to o żadnych nie słyszałem (to samochód brata), jedynie czujnik temperatury ostatnio (ok. 50 zł), ale to nie częsta wada tych samochodów... a z resztą jak dbasz o samochód to za bardzo Ci sie nie posypie szybko...
Podany przykłada to Opel Vectra C 2.0 DTI 101 KM (chyba, mogłem się pomylić o 1 czy 2 ???? ) samochód w miarę się zwija, ale to w końcu jest masa... Lepszy by był chyba 2.2 125 KM lub chipować takiego 101 i też będzie leciał ładnie i spalanie spadnie jeszcze ...
Pisze Ci cały czas o silnikach Disela, bo tylko takie oglądam patrząc samochody dla siebie, na benzynkę nigdy większej uwagi nie zwracałem, a więc moge być nie obiektywny za bardzo... A tak przy okazji to ten 101 to czy ja wiem czy aż taki muł zwija sie w miarę dobrze i prędkości całkiem dobrze przy czym w środku cisza i spokój (czego nie mogę mieć w swoim) ale fakt dla młodego człowieka te 101 mogą być za mało 125 myśle że już jest w miare ok...

Szczerze mówiąc to brat jak kupował Vectre (ok. 4 lata temu) to zastanawiał się właśnie między Mondeo a Vectrą i wybrał Vectre ale nie wiem dlaczego... ja z tamtym samochodem nie mam nic wspólnego, nawet w nim nigdy nie siedziałem to się nie wypowiem ????
I też zależy do czego chcesz ten samochód jak do normalnej w miarę spokojnej jazdy to ok, bo jak do szpanowania i cisnięcia to już lepiej wybrać inny model ????
Przyjrzałem się temu Mondeo w środku z tej aukcji wklejłeś to porażka... bardzo mi się nie podoba, ale Tobie w końcu może się podobać ????
A co do wyboru to brał bym 2.0 DTI bo takim jeździłem i spalanie mi sie spodobało, z 1.8 nie miałem styczności... http://www.autocentrum.pl/spalanie/opel/vectra/c.html
 
kuba_rmcf91 0

kuba_rmcf91

Użytkownik
no tak, nie musi być to auto do mega szaleńczej jazdy, fakt lubię jeździć szybko, ale w granicach rozsądku i znaków z ograniczeniami. Lubię auta duże, i zwróciłem uwagę na Mondeo(gdyż miałem, jeździłem, był komfortowy, bardzo wygodny, miał sporo miejsca, pracował cicho ogólnie oceniałem go na 4+/5) i Vectre C (gdyż jakoś Ople są dla mi się solidnymi autami, bardzo fajne z wyglądu ogólnego i wnętrza).
czyli radziłbyś wybrać silniczek 1.8 ze 122KM??
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
no tak, nie musi być to auto do mega szaleńczej jazdy, fakt lubię jeździć szybko, ale w granicach rozsądku i znaków z ograniczeniami. Lubię auta duże, i zwróciłem uwagę na Mondeo(gdyż miałem, jeździłem, był komfortowy, bardzo wygodny, miał sporo miejsca, pracował cicho ogólnie oceniałem go na 4+/5) i Vectre C (gdyż jakoś Ople są dla mi się solidnymi autami, bardzo fajne z wyglądu ogólnego i wnętrza).
czyli radziłbyś wybrać silniczek 1.8 ze 122KM??
tak jak już pisałem nigdy nie rozglądałem się za benzynką i jakoś nie mam zdania jak to sprawuje... kilku kumpli ma Ople i wszystkie to Diesele... na allegro w benzynce jest coś fajnego ????

http://www.moto.allegro.pl/item1018815706_gts_3_2_v6_211km_skora_xenon_full_opcja_manual.html takim czymś to by pojeździł ????
 
sporting 0

sporting

Użytkownik
Zauważyłem dzisiaj, że w moim Seju jest pęknięta szyba od strony kierowcy, niestety w takim wypadku jest cała do wymiany.. Zna ktoś orientacyjne ceny nowej szyby, może być przyciemniana.
 
patryk1708 6

patryk1708

Użytkownik
Potrzebna rada ????
Chcę zakupić nowe lampy tylne do swojego autka, ale z dwóch trzeba wybrać jedną parę. Może to detal, ale które według was wizualnie bardziej będą pasowały? ????

Lampy nr 1
Lampy nr 2 &quot;Cleary&quot;

Obecnie samochód prezentuje się tak jak na TYM ZDJĘCIU. Założone ma jednie nieco inne lampy (czerwono-pomarańczowe, oryginalne od BMW), a to z tego względu, że &quot;białe&quot; - widoczne na zdjęciu - musiały zostać wymienione.
Po małej edycji graficznej ( ???? ) samochód z lampami nr 1 prezentowałby się mniej więcej tak: ZDJĘCIE.

Jakieś opinie ? ????
 
bula-28810 0

bula-28810

Użytkownik
jak dla mnie to zdecydowanie lampy nr.1 coś tak w stylu ze starszej e39 ???? generalnie to mi w bmw podobają sie te diodowe w e46 to po prostu miód, ale fakt trzeba troche wiecej wydać ale efekt powalający ????
 
S 0

speedywwy

Użytkownik
Moim zdaniem Ople czy Fordy zjada rdza, używane lubią sie psuć i pala stosunkowo dużo. Co do wyglądu to co kto lubi, Ted dobrze tez napisał ale widze ktoś usuną post ????


Nie wiem kto produkował ten reportaż ale dawno takie głupoty nie widziałem.
Spaliny które produkuje motoryzacja to tylko znikomy procent który trafia do środowiska. Gdyby koncerny samochodowe miały opracowana masowa technologie z wykorzystanie silników elektrycznych stosowały by ją, trwa wyścig kto pierwszy pojawi się z tym na rynku. W Warszawie wiem że otworzyli jedna stacje elektryczna ma ich być chyba 5. Są już hybrydy czy pół-hubrydy jak reklamowane Lexsusy, ale technologia nie jest tam powszechnie dostępna ze względu na cenę i wydajność. Chodzi o to żeby nie jeździć 2h a potem ładować pół dnia, akumulatory kwasowe czy inne jonowe sie do tego nie nadają, idealny byłby akumulatory wodórowe. Na naszej planecie jest go pod dostatkiem problem jest z jego gromadzeniem ponieważ jest to najmniejsza cząsteczka z wszystkich występujących. Nie mniej jednak 10-15 lat a produkowane bedą tylko auta z silnikiem elektrycznym
+1
wiesz to wszytsko przez eko-terrorystów, którzy tepym ludziom wbijaja do głowy ze samochód spalinowy to najgorszy truciciel na swiecie, a to ***** prawda. Najwiecej CO2 produkuja zwierzeta hodowlane! Co ciekawe elektrzyczne samochody juz były, taki samochod jako pierwszy przekrczyl 100mil/h i jak widac się nie sprawdziły, bo gdyby ludzie chcieli jeździć czyms co brzmi jak sokowirówka to by rozwijano te technologie, ale ludzie wola czuc ten piekny zapach i słuchac dziwieku silnika spalinowego. Hybrydy? heh baaaaardzo ekologiczne, szczegolnie w kraju ktory 95% energii czerpie z paliw kopalnych... poza tym co ze zuzytymi akumulatorami? Kolejne bujdy...
Poza tym mysle, że armia np amerykanska juz prauje, albo juz nawet opracowala benzyne syntetyczna, tylko tego nie oglaszaja bo kraje typu Arabia Saudyjska albo Rosja by zbankrutowały... Skoro są juz sztuczne cycki i cipy to i benzyna musi byc...
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Dokładnie, najwięcej CO2 produkują zwierzęta hodowlane czyli nic innego jak placki krów :spokodfhgfh: jest jednak taka mentalność że ludzie myślą że to przemysł czy motoryzacja i na tym biznesy robią. Samochody elektryczne już były ale żadnen praktycznie nie był produkowany do masowego użytku, ze względu na technologi i kase ale to jest kwestia najbliższego czasu, a nad czym pracuje armia USA to nie mam pojęcia ???? ale alternatywa jest konieczna.
Co do lamp to mi zawsze najbardziej podobały sie w okrągłym kształcie, w betach takie ludzie tez maja myślę że wiadomo ocb, zresztą grunt to i tak sportowe alusy podskakujące w rytm muzyki ;D
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom