>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ZIO Pekin 2022 - Skoki narciarskie

lukas88 334,5K

lukas88

Forum VIP
Fortuna wystawiła już klasyfikację generalną zawodników i mimo że ta skocznia jest podatna do zmienny wiatr uważam że warto zagrać kilka zakładów:
KRAFT 1-6 @ 1,75 Fortuna 6/10
Jak dla mnie jeden z kandydatów do podium, uważam że miejsce w "6" to obowiązek Austriaka przy tym jak się tutaj dotychczas prezentował.
Czwartkowe treningi lokaty 4,4,13
Piątkowe treningi lokaty 5,2 NS
Seria próbna 4
Kwalifikacje 5
Jak dla mnie najrówniej skaczący zawodnik w Pekinie, poza jednym wypadkiem przy pracy w trzecim treningu regularnie 4-5 miejsce. To co tutaj jest jego przewagą to noty, które zawsze dostaje wysokie (dziś tylko Johansson miał o 0,5 pkt wyższą notę).

FETTNER 1-10 @ 1,75 Fortuna 6/10
Fettnerowi podobnie jak Kraftowi ta skocznia pasuje, uważam że może śmiało powalczyć o "6" , poniżej jego wyniki;
Czwartkowe treningi lokaty 1,7,14
Piątkowe treningi lokaty 8,12,5
Seria próbna 2
Kwalifikacje 6
Fettner dysponuje silnym odbiciem co na tego typu obiektach ma duże znaczenie, w tym sezonie prezentuje całkiem stabilna formę i myślę że na normalnej skoczni będzie w czołowej "10"
 
Ostatnia edycja:
lukas88 334,5K

lukas88

Forum VIP
Poza tym pojawiły się ciekawe pary:
Kraft- Geiger 1 @ 1,72 Fortuna 6/10
O Krafcie pisałem wyżej, Geiger jak dla mnie zawodzi w Pekinie jak dotąd, owszem to skoki bez rangi jak dotąd ale nie pokazał zupełnie nic wielkiego.
Treningi 20,21,22, 28,42,12
Seria próbna 11
Kwalifikacje 9
Także mimo że mały progres widać to w każdym skoku zdecydowanie słabiej od Stefana.

Stoch- Eisenbichler 1 @ 1,50 Fortuna 6/10
Dwa świetne skoki w treningach Kamila nie są przypadkiem, widać że jest mocny tylko brakuje stabilności, wierzę jednak że jutro warunki będą bardziej sprawiedliwe niż dzisiaj i Kamil pokaże że trzeba się tutaj z Nim liczyć. Marcus bez rewelacji w dotychczasowych skokach:
Treningi 12,10,10,32,17,4
Seria próbna 40
Kwalifikacje 23

Prevc- Eisenbichler 1 @ 1,75 Fortuna 6/10
O Niemcu powyżej. Peter w tym sezonie w końcu wrócił do dobrego skakania, jeszcze nie do takiego jak przed kilkoma sezonami gdy wygrywał konkurs za konkursem, ale widać progres w stosunku do poprzednich 2-3 sezonów.
Jeśli chodzi o wyniki:
Treningi 10,11,3,9,1,6
Seria próbna 9
Kwalifikacje 38 (przy jednych z najsłabszych warunków w stawce)
Peter Prevc 1-10 @ 1,75 Fortuna 4/10
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +71
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Witam,

Koło takiego kursu na unibecie nie można przejść obojętnie

Gaiger - Kraft 2 kurs 2,1

Gaiger pomału tak jakby oswaja się z tą skocznia, ale Kraft przy niemieckim skoczku notuje progres, a ogólnie kadra niemiecka nie zachwyca, więc tutaj mamy poniekąd niezłe value. Kraft spisuje się na małej skoczni zdecydowanie lepiej i mam nadzieję, że w jutrzejszym konkursie to udowodni, a dotego mają jutro być równiejsze warunki.

Brawo Dawid!!!:) WOW
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +56
S 14,9K

sebek1997

Użytkownik
R. Johannson 1-10 @1.65 ebetx (20 miejsce, zawiódł dzisiaj Wąsacz)
S. Kraft 1-10 @1.45 ebetx (10 miejsce, również spodziewałem się przynajmniej top6)
AKO @2.39

Bardzo mocny dubelek według mnie na podwojenie. Kraft od początku na tej skoczni jest w ścisłej czołówce, co zresztą opisał wyżej kolega lukas88 lukas88. Tylko raz wypadł poza top 10 w treningu. Jak dla mnie to jest jeden z głównych kandydatów do medali w jutrzejszym konkursie. Nie powinien mieć najmniejszych problemów ze znalezieniem się w top 10 przy zdecydowanie lepszych i równiejszych warunkach jakie mają być.
R. Johannson dzisiaj również pokazał moc, zajmując druga loka(tę w kwalifikacjach skacząc na 103 m. W treningu poprzedzającym kwalifikacje też wysoko, bo 5 miejsce. Już wcześniej opisywałem Norwega i nie ma co się powtarzać. Na fortunie dla porównania kurs na top 10 Johannsona to tylko @1.30. Po tym kursie biorę bez zastanowienia.

P. Prevc 1-10 @2.70 ebetx (4 miejsce)

Tutaj również nieźle poleciał z kursem betx. Prevca dzisiaj w kwalifikacjach wyciął wiatr podobnie, jak Stocha i nie ma co zbytnio brać pod uwagę tego skoku. Poza tym to ścisła czołówka na tej skoczni. Kurs zdecydowanie przesadzony i na pewno się nie utrzyma do jutrzejszego konkursu. Na singla idealny do spróbowania, bo przesłanki ku temu, że wejdzie są duże.
 
Ostatnia edycja:
briko 11,9K

briko

Użytkownik
R. Johannson 1-10 @1.65 ebetx
S. Kraft 1-10 @1.45 ebetx
AKO @2.39


Bardzo mocny dubelek według mnie na podwojenie. Kraft od początku na tej skoczni jest w ścisłej czołówce, co zresztą opisał wyżej kolega lukas88 lukas88. Tylko raz wypadł poza top 10 w treningu. Jak dla mnie to jest jeden z głównych kandydatów do medali w jutrzejszym konkursie. Nie powinien mieć najmniejszych problemów ze znalezieniem się w top 10 przy zdecydowanie lepszych i równiejszych warunkach jakie mają być.
R. Johannson dzisiaj również pokazał moc, zajmując druga lokatę w kwalifikacjach skacząc na 103 m. W treningu poprzedzającym kwalifikacje też wysoko, bo 5 miejsce. Już wcześniej opisywałem Norwega i nie ma co się powtarzać. Na fortunie dla porównania kurs na top 10 Johannsona to tylko @1.30. Po tym kursie biorę bez zastanowienia






Mocny dubelek ?? Johannson chyba sam się zdziwił, że taki oddał skok no bo dlaczego? Oczywiście sprzyjające warunki wietrzne, a jutro już takiej loteriady nie będzie i nie wiem co go jutro tak poniesie, jak nie wiatr bo formy to Norweg nie ma najlepszej, a jeszcze będzie musiał oddać 2 równe skoki w co wątpię. Myślę, że jutro uplasuje się między 8 lub 9 miejscem i to już będzie dobry wynik, a czołową 15. Więc stawiając na Johannsona po kursie 1,65 w pierwszej dziesiątce raczej mija się z celem. Takie jest moje skromne zdanie.
Co do Krafta to pełna zgoda...

A i a propos Krafta parę która zaproponowało uni z gaigerem to kurs już spadł do 1,85 a myślę, że jeszcze spadnie do 1,65
 
S 14,9K

sebek1997

Użytkownik
Przecież Johannson na tej skoczni cały czas kręci się w okolicach top 10. I bez przesady, że miał jakieś super warunki w kwalifikacjach, bo taki Kraft, Fettner mieli jeszcze lepsze i jakoś uplasowali się za nim. Jak dla mnie jest to mocny typ, ale oczywiście każdy zagra, jak uważa. Na top 10 stać go na pewno tutaj.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Johannson na 6 treningów raz był w dziesiątce bodajże 3 a tak był poza nią. Dziś miał sprzyjający wiatr pod narty, gdzie w dniu jutrzejszym już tak nie będzie wiało pod narty. Dziś oczywiście te jego skoki były poprawne, ale granie nie równego Norwega po kursie 1,65 hmm... To już wolałbym pograć Fettnera 1-10.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:
ranczo0123 480,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Stoch - Żyła 2 @ 2.57 Fortuna
Nie wierze w Stocha ani troche i nic nie przekona mnie zeby cos grac w jego kierunku. Jak sa przeslanki, ze wykreci dobry wynik w konkursie bo dobrze skakal na treningach i kwali to praktycznie zawsze uwali. I odwrotnie. Jak skacze slabo w treningach i w kwali to nagle moze odpalic w konkursie. Generalnie z tym gosciem ciezko trafic. Ja uwazam, ze przy tej randze zawodow zawali minimum jedna probe. Moze sobie skakac nie wiadomo ile w treningach ale jak przyjdzie do konkursu to zawiedzie i zje go presja. Tydzien temu w Willingen bylo tak samo, ze skakal dobrze w treningach a potem uwalal w konkursie. Gram na Zyle bo kurs jest swietny i uwazam go za bardziej stabilnego zawodnika szczegolnie w glownych konkursach. Nie rozumiem az takiego faworyzowania Stocha. Tak wiem w kwali mial jedne z najgorszych warunkow ale to i tak nie zmienia mojego punktu widzenia.
 
Ostatnia edycja:
W 858

woffi2013

Użytkownik
No ogólnie Stoch od Engelbergu nie ukończył żadnych zawodów w TOP20 i to powinno dać typującym do myślenia.
 
kacper091097 260,6K

kacper091097

Typer Ligi Mistrzów
Witam,

Koło takiego kursu na unibecie nie można przejść obojętnie

Gaiger - Kraft 2 kurs 2,1

Gaiger pomału tak jakby oswaja się z tą skocznia,
Na początek chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości związane z nazwiskiem obecnie najlepszego (wg klasyfikacji generalnej PŚ) skoczka na świecie, który startuje w tych zawodach nie od dwóch tygodni tylko od kilku ładnych lat. Może warto by było wreszcie się nauczyć poprawnie pisać to nazwisko? Błąd ten widzę niestety nagminnie na tej stronie. Nazwisko to piszemy z dwoma literkami "e". Spróbujcie chociaż, bo to nie jest Konstantinos Triantafyllopoulos. W razie potrzeby pomocy piszcie na priv to Wam pomogę z pisownią.

Przechodząc do rzeczy na jutrzejszy konkurs panów proponuję:
Deschwanden - Schmid - 1 @.1.68 Betclic
Schmid do mnie tutaj w ogóle nie przemawia. Mam wrażenie, że powinien lepiej sobie radzić na skoczni dużej, co zresztą udowadniał ostatnio zawodami w swoim kraju, gdzie w większości notował jedne z najlepszych występów w tym sezonie. Deschwanden natomiast od konkursu w Zakopanem prezentuje się niesamowitą jak na siebie powtarzalnością i co zawody łapie się na miejsca 10-16. Tutaj może być podobnie i jak widać zmiana rozmiaru skoczni wcale mu nie przeszkadza. W większości skoków oddanych na chińskiej skoczni był przed Schmidem i warto wspomnieć też o tym, że w większości z nich miał trudniejsze warunki. Dziś w ostatniej próbie przed zawodami również udowodnił swoją wyższość. Gregor jutro powinien zanotować swój najlepszy występ na IO jeśli chodzi o skocznię normalną, a Schmid raczej według mnie skończy na miejscach 21-30.
 
Ostatnia edycja:
T 3,2K

TommyTom

Użytkownik
Na tej skoczni HS 106 to tutaj jest jakaś wolna amerykanka co do przewidywania. Z jednej strony szanse na medal dla kogoś kto nie błyszczał,z drugiej typowanie bardzo trudne :rolleyes:
 
Otrzymane punkty reputacji: +113
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Jak Borek Sedlak puszcza skoczkow to bedzie kandydatow do medali puszczal w miare rownych warunkach a reszte loteryjnie. Jak ktos sie pokazal w kwalifikacjach i treningach to moze liczyc na lepsze warunki (bedzie oczekiwanie na belce jak wiatr bedzie niekorzystny) niz ci co srednio skakali.

edit: mozliwe, ze Tande juz we wtorek poleci do Chin, wciaz nie wiadomo co z Forfangiem.
 
tarki_16 219,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
P. Żyła top 10 @2.25 ForBet
Żyła 10 lub lepszy @3.00 Fortuna (kurs bajka)


Oj ciężko jest coś wytypować na tych Igrzyskach. A tu zasłona dymna w postacie Lindvika i innych zawodników, a tu loteryjne warunki, kręcący wiatr i szalejące przeliczniki. Piotrek trafił bardzo dobrze, prawie 2 m/s pod narty, po czym następny Kamil już nie miał tyle szczęścia i przydusiło go do ziemi. Trzeba szukać fajnych kursów i liczyć na trochę szczęścia, bo nie zapowiada się na sprawiedliwe zawody. Żyła jak to Żyła, ciężko za nim nadążyć, chociaż tutaj spisuje się dobrze, parę skoków za 100 m, dzisiejsze kwalifikacje zakończył na 3 miejscu, więc nie można go skreślać z walki choćby o medal. Wystarczy przypomnieć zeszłoroczne MŚ na normalnej skoczni, gdzie sensacyjnie zwyciężył, a nie był wymieniany w gronie faworytów. Ja może nie będę pompował balonika, bo Nasi zawodnicy ostatnio bardziej zaskakują negatywnie, niż pozytywnie, ale liczę na dobry występ Piotrka, myślę, że czołowa dziesiątka spokojnie jest w zasięgu, a Forbet troszeczkę zawyżył kurs, bo na innych bukach nie wygląda to już tak fajnie.

Johannson na 6 treningów raz był w dziesiątce bodajże 3 a tak był poza nią. Dziś miał sprzyjający wiatr pod narty, gdzie w dniu jutrzejszym już tak nie będzie wiało pod narty. Dziś oczywiście te jego skoki były poprawne, ale granie nie równego Norwega po kursie 1,65 hmm... To już wolałbym pograć Fettnera 1-10
Lindvik na 6 treningów ani razu nie był w dziesiątce, a dziś wygrał. Czyli u Johanssona to tylko przypadek? Norweg potrafi się spiąć na kluczowe zawody, 4 lata temu zdobył brązowy medal na normalnej skoczni. Jutro już tak nie będzie wiało pod narty? Masz jakieś doniesienia z Chin? Ja tutaj widzę na godzinę 19-20 czasu lokalnego wiatr 3-4 m/s pod narty, więc praktycznie to samo co podczas wszystkich skoków, w dodatku skocznia nie jest osłonięta. Wiatr pod narty tylko pomaga Norwegom, i nie zdziwię się jak jutro odegrają kluczowe role.
 
Ostatnia edycja:
elalma 125,5K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
R. Johansson - K. Stoch 1 (H2H)
betclic 1.85

Zacznę od tego, że nie uwierzę w żadne "przebudzenie" polskich skoczków ani nie wezmę pod uwagę ich dobrego występu, dopóki nie zobaczę tego w konkursie. Patrząc tylko na ostatnie dwie serie na skoczni, czyli kwalifikacje i seria próbna przed nimi - tutaj była przepaść pomiędzy Johanssonem a Stochem. W serii próbnej Robert był 5, Kamil 19. Jeszcze większą różnicę można było zobaczyć w kwalifikacjach, gdzie Norweg skończył na 2 miejscu a Polak dopiero na 36. Nie będę tutaj analizował przeliczników, wiatru itd. - tym można w skokach wiele tłumaczyć i właściwie bez końca. Patrzę na ostatnie tygodnie oraz "suche" wyniki i widzę przewagę Johanssona. Moim zdaniem Norweg skończy konkurs wyżej od naszego reprezentanta.
 
Ostatnia edycja:
adik1992 419,8K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Geiger top 3 Nie @1,42
Geiger top 6 Nie @2,42
1xbet
Geiger 15 łatwo weszło
Jak zostało napisane wyżej Niemiec kiepsko radzi sobie na tej skoczni. Wyniki treningów słabe i nie sądzę by na konkurs złapał formę. Jest conajmniej 5-6 równie skaczacych lepiej zawodników od niego na ten moment. Warunki będzie dyktował wiatr jak do tej pory i może być różnie ale nie sądzę byśmy zobaczyli Niemca w czołówce.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +112
psychol32 442,9K

psychol32

Użytkownik
Geiger top 3 Nie @1,42
Geiger top 6 Nie @2,42
1xbet

Jak zostało napisane wyżej Niemiec kiepsko radzi sobie na tej skoczni. Wyniki treningów słabe i nie sądzę by na konkurs złapał formę. Jest conajmniej 5-6 równie skaczacych lepiej zawodników od niego na ten moment. Warunki będzie dyktował wiatr jak do tej pory i może być różnie ale nie sądzę byśmy zobaczyli Niemca w czołówce.
Niby się zgadzam tylko jedno ale. W porównaniu do niektórych skoczków Geiger jest specjalistą od małych obiektów. To że mu nie szło do tej pory nie oznacza że dzisiaj będzie tak samo.
 
pinio1111 113,5K

pinio1111

Użytkownik
Typ: Żyła.P 10 lub lepszy
Kurs: 3,00
Bukmacher: Fortuna


Straszne niedopatrzenie bukmachera!!! Fortuna daje nam promocje w postaci kosmicznego kursu na Piotrka w TOP10.
Powiem tylko, że w zakładach na poszczególnych zawodników, na tego samego Piotrka miejsca 1-10 jest kurs 1,85, a na miejsca 1-6 mamy właśnie kurs 3,00.
Cóż Pioter to nieobliczalny zawodnik i stać go na wszystko. Pokazał to w kwalifikacjach zajmując trzecie miejsce. Owszem miał sprzyjające warunki, ale takie miało wielu zawodników i on potrafił je wykorzystać. Jak nieprzewidywalnym jest skoczkiem pokazały również MŚ gdzie wywalczył zupełnie nieoczekiwanie złoty medal!!!
Tutaj dobre skoki przeplata słabszymi, ale moim zdaniem dziś będzie maksymalnie zmobilizowany i spokojnie stać go na TOP10 co skrzętnie zamierzam wykorzystać przy pomyłce Fortuny!!!

Do tego Fortuna daje nam kilka świetnych kursów na poszczególnych skoczków, których nie będę opisywał bo każdy kto śledzi skoki zauważy, że to promocje na ten konkurs:

Sadreev D 17 lub lepszy 1,80
Alto A 15 lub lepszy 2,10
Prevc P 14 lub lepszy 1,75
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +15
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Na tej skoczni HS 106 to tutaj jest jakaś wolna amerykanka co do przewidywania. Z jednej strony szanse na medal dla kogoś kto nie błyszczał,z drugiej typowanie bardzo trudne :rolleyes:
no widać ewidentnie na forum że nie ważne jakie są realia, nie ważne że wiatr rozdaje karty

ważne że jest co typować więc typujemy

a dla tych co nie lubią swojej kasy lokować w coś tak przypadkowego:

w treningach nr 2 i 3 kobiet różnica aż 13pkt była między najlepszymi a najgorszymi warunkami

zasadniczo więc nic się nie zmienia i dziś kolejny dzień ze sporą loterią, bo taka różnica na na średniej skoczni to kosmos.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Bardzo ciężko cokolwiek typować nie tylko dziś, ale przez cały ten weekend skoków dlatego osobiście wolałem odpuścić. Na dzisiaj gram pierwszy i jedyny typ:

Zwycięzca 1 serii wygra konkurs - Nie @1.94 sts

Przy tym typie loteryjne warunki mogą nawet być pomocne, jeśli jakiś słabszy skoczek zostałby niespodziewanie liderem to pewnie tego nie utrzyma. Ale widzę też szanse w uczciwych warunkach. Dwóch głównych faworytów - przynajmniej wg bukmacherów, Kobayashi i Lindvik, jak dla mnie są to zawodnicy mocni ale też tacy którzy mogą się spalić w 2 serii. U Japończyka ten problem widzieliśmy całkiem niedawno przez kilka konkursów z rzędu. Norweg według mnie też nie jest zbyt mocny mentalnie, ale całkiem możliwe że w 1 serii któryś z nich okaże się najlepszy a wtedy presja będzie ogromna.

Jeśli chodzi o wygraną, osobiście moim faworytem jest tutaj Kraft, dobrze tutaj skacze a mentalnie jest jednym z najmocniejszych w stawce. Ale jak już wspomniałem, na wyniki końcowe tutaj nie stawiam bo zwyczajnie nie widzę sensu przy takiej zmienności w warunkach.
 
Do góry Bottom