>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ważne informacje, newsy, pytania i rozmowy

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Tomasz Sikora kończy karierę!
Taką informację podała telewizja Orange Sport. Najlepszy polski biathlonista oficjalnie decyzję ma ogłosić w niedzielę w Wiśle Kubalonce, gdzie trwają mistrzostwa Polski. Ostatnim występem w karierze Sikory ma być bieg pościgowy.
Tomasz Sikora to uczestnik igrzysk olimpijskich w latach 1994, 1998, 2002, 2006 i 2010, srebrny medalista olimpijski, indywidualny mistrz i wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie, 6-krotny mistrz Europy i zarazem 13-krotny medalista mistrzostw Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach biathlonowych.
W biathlonowym Pucharze Świata startuje od sezonu 1993/4, w sezonie 2008/9 zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.
źródło
Jeden komentarz, ja ******** :-|
Rach, ciach, ciach czy skuś baba na dziada, tego się nie zapomni...
http://www.youtube.com/watch?v=n6yH8ol6Svs
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jednak to prawda, biathlon.pl potwierdza ????
Biathlonem interesuję się niewiele ponad 10 latek i miałem szczęście kibicować Tomkowi podczas największych sukcesów w ostatnich latach, nie ukrywam, że w dużej mierze dla mnie Sikora=biathlon. Nasza męska kadra też umarła w tym momencie, bo Pływak chyba już nie wróci do poziomu który prezentował przed boreliozą. Pozostaje kibicować naszym paniom...
Kariera Tomka jak sinusoida, pełna wzlotów i upadków, szkoda, że nie udało się odejść w chwale, a ostatni warty zapamiętania wynik, to zeszłoroczna masówka w USA, gdzie strzelał na 0 i zajął 2 miejsce.
Pięciokrotny uczestnik IO, nieprzerwanie od 1995 roku startował na MŚ w biathlonie(w 2011 jak pamiętamy przeszkodziła mu choroba), do tego jeden z najstarszych zawodników w PŚ na wciąż kompetytywnym poziomie i jego złoty medal MŚ chyba najstarszy rocznikowo spośród czynnych biathlonistów.


Przez te wszystkie lata tych miejsc na podium uzbierało się trochę:
5 wygranych, 9x 2 miejsce, 9x 3 miejsce.
1 World Champ. Individual 1995 Antholz-Anterselva (ITA)
1 World Cup 1 Pursuit 2008 Oestersund (SWE)
1 World Cup 8 Mass Start 2006 Kontiolahti (FIN)
1 World Cup 4 Sprint 2008 Oberhof (GER)
1 World Cup 8 Mass Start 2008 Khanty-Mansiysk (RUS)
2 World Cup 1 Individual 1994 Bad Gastein (AUT)
2 World Cup 1 Sprint 2008 Oestersund (SWE)
2 World Cup 9 Pursuit 2004 Oslo Holmenkollen (NOR)
2 World Champ. Individual 2004 Oberhof (GER)
2 World Cup 8 Sprint 2006 Kontiolahti (FIN)
2 World Cup 9 Pursuit 2006 Oslo Holmenkollen (NOR)
2 Olympic Games Mass Start 2006 Torino - Cesana San Sicario (ITA)
2 World Cup 8 Pursuit 2008 Khanty-Mansiysk (RUS)
2 World Cup 8 Mass Start 2011 Fort Kent, ME (USA)
3 World Cup 4 Sprint 2009 Oberhof (GER)
3 World Cup 6 Sprint 2009 Antholz-Anterselva (ITA)
3 World Cup 8 Pursuit 2009 Trondheim (NOR)
3 World Cup 1 Individual 1993 Bad Gastein (AUT)
3 World Cup 2 Pursuit 2008 Hochfilzen (AUT)
3 World Cup 9 Sprint 2004 Oslo Holmenkollen (NOR)
3 World Cup 2 Individual 2004 Oslo Holmenkollen (NOR)
3 World Cup 9 Pursuit 2005 Khanty-Mansiysk (RUS)
3 World Cup 4 Mass Start 2010 Oberhof (GER)
http://www.youtube.com/watch?v=CZk5iJxHfLQ
Poza medalami, sukcesami z 1995( 20/20 i mistrzostwo świata na 20km), 1997(brąz w biegu drużynowym Polski), 2004(19/20 i srebro MŚ za Rafą, świetne wyniki w pościgu i MS gdzie medal uciekł na ostatniej rundzie), 2006(Turyn - srebro IO w MS za &quot;złotym&quot; Mikim Greisem, występ w sztafecie, potem super końcówka sezonu, 2 miejsce w sprincie w Kontiolahti(Łysy Szwed ????) potem wygrana w masówce, pogoń za czołówką i mała kryształowa kula za sprint i ostatecznie 4 miejsce w generalce za wielką 3 :Bjoerndalen, Poiree, Fisher)
czy 2009 rok(zadziwiał w biegu, lider PŚ, dobre wyniki na MŚ, 2 miejsce w kl. gen. PŚ, na MŚ jednak zawsze o 1 pudło za dużo do medalu)
Tomek miał też wiele świetnych wyników na MŚ, Khanty Mansijsk, Oberhof, Hochfilzen, Anterselwa, miejsca w 5-10, a to są w biathlonie świetne rezultaty. Do tego medale ME(kiedyś rozgrywane były w formie otwartej, a nie jak obecnie U26) i wór medali z Mistrzostw Polski.
Dzięki Tomku za to wszystko :!: Takich sportowców jak Sikora i Małysz, to my już mieć nie będziemy...
Jeszcze co do filmiku dawida, to chyba w życiu już nie przeżyję takich emocji związanych ze sportami zimowymi jak wtedy ???? J&amp;W się wtedy słuchało z przyjemnością.
EDYTKA:
z tego co Tomek pisze, czeka go jeszcze 1 start na Kamczatce, więc będzie jeszcze okazja zobaczyć naszego asa w akcji
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
http://sport.onet.pl/zimowe/biathlon/media-o-zakonczeniu-kariery-przez-tomasza-sikore-k,1,5070334,wiadomosc.html
Jedyny ze starej gwardii, który odnosił sukcesy i jeszcze biega to Ole Einar Bjørndalen. Zostało mu 2 lata ścigania mam nadzieję, że będą sukcesy i do 100 dociągnie. Aczkolwiek tak jak Watt mówi, dekada minęła jak się zaczęło oglądać biathlon to oprócz Norwega nikt już nie został. Szczerze mówiąc, czasy Poiree, Ole, Fishera, Grossa bardziej mi pasowały, teraz biathlon już mnie tak nie fascynuję. Dzięki Tomek ;)
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik

Harri Olli ponownie na pierwszych stronach gazet. Niestety znów nie z powodu jego sportowych sukcesów. Fin po raz kolejny wszedł w konflikt z prawem.
We wtorek byłego skoczka skazano na 30 dni pozbawienia wolności. Olli został oskarżony o pobicie kobiety w swoim rodzinnym mieście Lahti. Kobieta prawdopodobnie doznała obrażeń głowy. O poruszenie w fińskich mediach zadbał również na sali sądowej. Obecnym tam dziennikarzom pokazał środkowy palec (z czego słynął także w skokach narciarskich - przypis red.).
Pozostałych biorących udział w rozprawie obraził rzucając w ich stronę liczne wyzwiska.
Alkoholowe wyskoki, fizyczne starcia i wyzwiska - przez to o 27-latku zawsze było głośno w mediach. Zarówno podczas aktywnej kariery, jak i po jej zakończeniu. Jeszcze parę tygodni temu mówiło się o powrocie Harriego na skocznię. Teraz jednak decyzja o tym stoi pod wielkim znakiem zapytania.​
Zawodnik o sporym talencie, jednak wciąż popełniający karygodne błędy związane ze swoim zachowaniem.
To już chyba definitywny koniec Harriego jeśli chodzi o skoki narciarskie. Który w tym roku miał wrócić do latania.
 
johnnygangsta 68

johnnygangsta

Użytkownik
Biathloniści trenują już pełną parą bo sezon coraz bliżej.W tym roku wiele reprezentacji wybrało cykl przygotowań w Nowej Zelandii zobaczymy jaki to przyniesie efekt zimą :)
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Plejada gwiazd biegów narciarskich z przeszłości została oskarżona o doping w filmie, który oficjalnie dostępny będzie 5 października, jednak mediom został wyemitowany już w poniedziałek.
Mowa tu o dokumencie, który zrealizował Fin Arto Halonen. Film &quot;Biało-niebieskie kłamstwo&quot; dotyczy historii stosowania dopingu zarówno w ojczyźnie twórcy, jak i poza nią, i nie skupia się wyłącznie na biegach narciarskich, jednak ta dyscyplina sportu jest w nim zaznaczona bardzo mocno.
W Finlandii największą burzę po poniedziałkowym pokazie prasowym wywołało fakt, że wśród oskarżonych o stosowanie nielegalnych środków jest Juha Mieto, narciarz-legenda. Potężny brodacz był w latach 70-tych oraz w pierwszej połowie lat 80-tych jednym z najlepszych zawodników świata i choć nigdy nie został mistrzem świata ani mistrzem olimpijskim, do dziś jest jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci fińskiego narciarstwa, a obecnie także tamtejszym znanym parlamentarzystą. Mieto oskarżony został przez Kaarlo Kangasniemiego, mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów z 1968 roku, który sam przyznał, że nie był czysty. - W 1975 roku w Saarijärvi było spotkanie z najlepszymi sportowcami Finlandii. Rozmawiałem z Mieto, w saunie spytał mnie o radę dotyczącą anabolików. Stosował pięć gramów dianabolu dziennie, doradziłem mu, żeby zwiększył dawkę do dziesięciu-piętnastu gramów, a uniknie nienaturalnego wzrostu mięśni. Podziękował mi za radę - mówi w filmie sztangista. Mieto zareagował natychmiast i zdecydowanie zaprzeczył rewelacjom Kangasniemiego. - Nigdy z nim nie rozmawiałem o czymś takim. Jestem tego w stu procentach pewny. To bzdury. Spotkanie w Saarijärvi było w 1972 roku. Myli daty, widać myli także rozmówców - oświadczył Fin.
O ile Kangasniemi jest osobą zupełnie spoza środowiska narciarskiego, o tyle nie można tego powiedzieć o osobach będących bohaterami fragmentów filmu dotyczących biegów we Włoszech. W filmie wypowiadają się bowiem Giuseppe Pulie i Silvano Barco, dwaj reprezentanci kraju z lat 80-tych. Pierwszy z nich zdradził, że gdy trenerami kadry byli Finowie Vilho Sadeharju i Jarmo Punkkinen, w kadrze co najmniej do 1988 roku trwał w najlepsze proceder dokonywania autotransfuzji krwi, formalnie zakazany już trzy lata wcześniej. Barco potwierdził te słowa przypominając jednocześnie, że mówił o tym już w 2000 roku wspominając swoje starty na igrzyskach w Calgary.
Nazwisko trenera Punkkinena pada również w kontekście Manueli Di Centy, wielkiej gwiazdy włoskiego narciarstwa lat 90-tych, mistrzyni olimpijskiej z Lillehammer. Oskarżenia wobec biegaczki pojawiły się ze strony Sergio Donatiego, włoskiego przedstawiciela WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) oraz Dario Bellodisa, członka włoskiego zespołu z tamtego okresu odpowiedzialnego za sprawy techniczne i sprzętowe. Donati twierdzi, że na podstawie przeprowadzonego śledztwa &quot;nie ma wątpliwości, iż Di Centa stosowała EPO&quot;. Włoszka miała współpracować z profesorem Francesco Conconim, a także, w latach 1987-1991 z wspomnianym Punkinnenem. Praca z trenerem oficjalnie dobiegła następnie końca, jednak według ustaleń Donatiego było tak tylko pozornie - w rzeczywistości miała ona trwać w sekrecie aż do 1996 roku i być związana z dopingiem.
Sam Punkinnen, który prowadzi obecnie gwiazdę biathlonu, Finkę Kaisę Makarainen, zaprzeczył tym słowem mówiąc, że z Di Centą pracował jedynie do 1991 roku i na czystych zasadach, a cały film zniekształca prawdziwy obraz biegów narciarskich. Trener dodał też, że rozwój włoskiego narciarstwa w latach 80-tych był uczciwy i niezwiązany z dopingiem.
Film Arto Halonena pokazany został dotąd zaledwie raz dla dziennikarzy, jednak już wywołał burzę, której echa sięgnęły błyskawicznie daleko poza Finlandię. Można spodziewać się, że głośno o nim będzie również w kolejnych dniach. Film zostanie udostępniony widzom w przyszły weekend - oficjalna premiera planowana jest na 5 października.
http://www.sportowefakty.pl/biegi-narciarskie/312573/legendy-biegow-narciarskich-oskarzone-o-doping-w-finskim-filmie-dokumentalnym
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Chłopaki, widział ktoś gdzieś kursy na PŚ w biegach, by można połączyć wygraną Kowalczyk z Cologną w generalce? W unibecie jest taka możliwośc, ale kursy dość słabe. W Betssonie dużo lepsze, ale nie można łączyć... Czasu sporo do rozpoczęcia, co pewnie też wpływa na kursy, ale tak sobie przejrzałem ofertę i spodziewałem się niższych na ten duet.

Coś z zimówek się pojawia u buków, nawet są h2h, ale z łączeniem krucho(jak zwykle:|) .

Dario W zeszłym roku demolował i imponował wszechstronnością, zawsze w czołówce.
Do jego wygranej w TdS jestem solidnie przekonany, ale i generalkę powinien opanować. Petter w ostatnich 2 sezonach był bardzo chimeryczny.

Kowalczyk powinna wrócić na tron. To ambitna baba, będzie chciała coś udowodnić Marit i odzyskać kulę, kolano już wyleczone, a to jej utrudniało końcówkę zeszłego sezonu.
Marit koncentruje się na MŚ i z tego co mówiła, zależy jej na wygraniu TdS, którego brakuje jej w CV.
Tu nawet można się chwile wstrzymać z graniem, bo pewnie na początku sezonu Marit będzie wygrywać, ale potem Norweżka nie jedzie do Kanady, a Polka powinna odpalić i odrobić straty, bo tam jest sporo punktów do zdobycia.

Ale już teraz kurs jest bardzo satysfakcjonujący. Jeśli Justyna utrzyma taką dyspozycję w sprintach jak w zeszłym sezonie, to jestem spokojny o jej wygraną.

W betsson po 2.45 sobie ulokuję bonus na Justynie ;] A potem po paru miesiącach się pojawia kasa na koncie, nie wiadomo skąd ;]

U kobiet na 96% można wpisywać w tabelkę:

1.Kowalczyk/Bjoergen
2.Bjoergen/Kowalczyk

Johaug bez sprintu nie da rady tego wygrać, dla Heidi to jeszcze chyba zbyt wcześnie, by wytrzymała cały sezon na poziomie wielkiej 2, a Kalla ponoć znów trenuje ponad siły, więc z tego nic dobrego wyjść dla niej nie może ;] Reszta bez szans.

W biathlonie w długoterminówkach ciężko mi coś przewidzieć. Ale Daszka-Kaisa 2 po 2.9 to jest jakieś value.

Jeszcze 2 miesiące i jedziemy z koksem ;]
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Najbardziej utytułowany biathlonista w historii Ole Einar Bjoerndalen ogłosił, że żyje w separacji ze swoją żoną byłą biathlonistką Nathalie Santer Bjoerndalen. Para była z sobą od 1998 roku, w związek małżeński wstąpiła sześć lat temu.

- Choć marzyliśmy o miłości do grobowej deski, rzeczywistość okazała się mniej kolorowa. Ustaliliśmy, że nic ponad to co zostało już powiedziane o naszym wspólnym życiu już w wywiadach nie padnie. Prosimy o zrozumienie i uszanowanie naszej decyzji - powiedział Ole Einer Bjoerndalen.

Norweg nadal będzie mieszkał i trenował w Obertillach, Włoszka z belgijskim paszportem przeprowadzi się do Toblach w południowym Tyrolu.
biathlon.pl

No to u Ole się dzieje ostatnio. Niedawno śmierć ojca, teraz to.
A formę na nartorolkach miał świetną...
 
johnnygangsta 68

johnnygangsta

Użytkownik
Dziś z rana dotarła smutna wiadomość dla wszystkich fanów narciarstwa alpejskiego w nocy zmarł Francuz Emile Allais czterokrotny mistrz świata oraz brązowy medalista olimpijski igrzysk w Garmisch-Partenkirchen (1936 r.) w kombinacji alpejskiej - poinformowała tamtejsza federacja narciarska. Był największą gwiazdą mistrzostw świata w Chamonix w 1937 roku, gdzie zdobył złote medale w zjeździe, slalomie i kombinacji. Rok później, w kolejnej edycji tej imprezy w Engelbergu, był ponownie najlepszy tylko w kombinacji, a w dwóch pozostałych konkurencjach zdobył srebro
Pierwszy raz na podium MŚ stanął - również na drugim stopniu - w 1935 roku w Mueren, w zjeździe i slalomie.
 
johnnygangsta 68

johnnygangsta

Użytkownik
Polska wspólnie ze Słowacją zgłoszą swoją Kandydaturę do organizacji Zimowych Igrzysk olimpijskich w 2022 roku.
Małopolskie miasta razem z sąsiadującym z Polską krajem rozpoczęły starania o przyznanie im prawa do organizacji imprezy. W sobotę w Krakowie podpisano w tej sprawie list intencyjny.
- Początkowo chcieliśmy składać aplikację dopiero na 2026 rok, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się zgłosić do przeprowadzenia igrzysk cztery lata wcześniej. Postąpiliśmy tak, bo Międzynarodowy Komitet Olimpijski stosuje zasadę zmiany kontynentów, na których rozgrywana jest impreza i w 2022 roku przypada ona właśnie Europie - przekonywał Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.
Stolica Małopolski byłaby gospodarzem igrzysk. Odbyłyby się w niej niemal wszystkie konkurencje, które są rozgrywane na lodzie. W Zakopanem startowaliby narciarze klasyczni, snowboardziści i biathloniści, a w rejonie słowackiego ośrodka Jasna narciarze alpejscy. - Chcemy także zorganizować u siebie część rozgrywek hokejowych, bo to nasz sport narodowy - mówi Frantisek Chmelar, prezes Słowackiego Komitetu Olimpijskiego.
Ze względu na to, że impreza toczyłaby się w trzech miejscach, to organizatorzy planują zbudować trzy wioski olimpijskie. O prawo do przeprowadzenia IO będą walczyć m.in. z Oslo i Barceloną. - W tych miastach były już olimpiady letnie albo zimowe - podkreśla Majchrowski. - Sądzę, że mamy szansę. Warto ją wykorzystać, bo dzięki temu możemy wypromować region oraz zyskać na rozbudowie infrastruktury.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
W piątek w wypadku samochodowym zginął 23-letni alpejczyk Bjorn Sieber, uważany za największy od lat talent w tej dyscyplinie sportu w ekipie Austrii.
Sieber nie był powołany do reprezentacji swego kraju na niedzielne zawody otwarcia sezonu alpejskiego 2012/13 w Soelden (slalom gigant), znalazł się natomiast w grupie zawodników, których zadaniem było przygotowanie trasy.
Austriak miał w dorobku dwa medale mistrzostw świata juniorów - srebrny w slalomie gigancie w 2009 roku i brązowy w supergigancie rok wcześniej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
G 3

gachu

Użytkownik
Witam. Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jaki bukmacher ma dobrą ofertę na skoki? Ostatnio wpłacałem do comeon i tak praktycznie zero oferty na skoki. Dzieki z góry
 
mucios88 197

mucios88

Użytkownik
Panowie czy znajdę gdzieś do zagrania kto zdobędzie kryształową kulę na koniec sezonu w skokach, biathlonie i biegach do zagrania w AKO??
 
S 0

sevi19

Użytkownik
Cześć Orientujecie się coś w turnieju 4 skoczni ? bo mam problem nie wiem czy weszło czy nie bo to dziwne ;p postawilem zakład w sts skoki narciarskie - bischofshofen HS140 H2H: Kto lepszy ? zakład był na Prevc P - Hvala J. 1 i teraz pytanie jak sprawdzić czy chodzi o 1 serie drugą czy moze o serie próbną na kuponie mam godzine 15:00 a o 15:00 odbyła się seria próbna i Prevc był wyżej ale za to w pierwszej seri Prevc przegrał jak to jest liczone ?
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Cześć Orientujecie się coś w turnieju 4 skoczni ? bo mam problem nie wiem czy weszło czy nie bo to dziwne ;p postawilem zakład w sts skoki narciarskie - bischofshofen HS140 H2H: Kto lepszy ? zakład był na Prevc P - Hvala J. 1 i teraz pytanie jak sprawdzić czy chodzi o 1 serie drugą czy moze o serie próbną na kuponie mam godzine 15:00 a o 15:00 odbyła się seria próbna i Prevc był wyżej ale za to w pierwszej seri Prevc przegrał jak to jest liczone ?
Typ na pewno nie jest na serię próbną. Jeśli nic nie było w typie napisane, że typ na pierwszą serię to typ jest liczony po zakończonym konkursie. ???? Hvala wygrał w konkursie z Prevcem więc niestety minus.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom