>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

S&G 1,5$ jednostołowe 9 os. - kilka pytań

robertbyku 70

robertbyku

Użytkownik
Witajcie znów!

Pytania, które chcę zadać dotyczą przede wszystkim jednostołowych S&amp;G z wpisowym 1,5$ na P*. W ostatnim czasie gram praktycznie tylko ten tryb. Przeczytałem do tego jednego popularnego ebooka, dotczątego S&amp;G jednostołowych, czyli Zagrajmy w pokera Lee Nelsona.

Zdecydowałem się na to, gdyż od dłuższego czasu bardzo mnie denerwuje w grach cash, że do turna, czy rivera prowadzę i albo turn, albo river zmieniał całą sytuację i przegrywałem rozdania i pieniądze. Zanotowałem potężny downswing (z 53$, gdzie wpłaciłem tylko 10$, do około 31$, prawie połowę bankrolla). Grałem na stołach NL2 z wpisowym 0,8$.

Porady lothara na temat S&amp;G i moje pierwsze próby w tym trybie przekonały mnie do pozostania przy tej opcji. Różnica jest w grze znacząca. Imitacja stołu finałowego powoduje, że gracze grają zupełnie inaczej, niż na najniższych limitach w grach cashowych (mimo, że 1,5$ S&amp;G jest również grą z najmniejszym wpisowym). Jest mniejsze odchylenie od normy i większość graczy nie gra na aferę, wchodząc z kartami, które mogą szczęśliwie połamać moje monstery. Założyłem sobie, że posiadając bankroll 31$ będę grał maksymalnie 5% kapitału na jeden turniej, czyli 1,5$ wpisowego do tej gry mieści się w tym przedziale. Gram zazwyczaj 4 stoły jednocześnie.

No i... Jest różnie. Często padam na bubble&#39;u, lub (co się zdarzyło kilka razy) w rozdaniach, których grać nie powinienem. Do kasy dochodzę niezbyt często, natomiast to wystarcza, by wykres był szarpany. Mały zrzut ekranu pokazuję poniżej (w załączniku), punkt czerwony jest punktem, gdzie rozpocząłem grać S&amp;G.

Korzystam z rąk startowych, które proponuje Lee Nelson i będąc szczerym... Coś mi przy takim działaniu nie gra. Zdarza się, że dobra porada zamieszczona w ebooku mija się z sytuacją i wrażeniami po rozdaniu, które przeprowadzam. Chociażby rada nt heads-up. Radzi on tam, by bez względu na rękę startową grac allin z buttona. Będąc liderem stołu, mając 3 razy więcej żetonów niż przeciwnik w taki sposób przegrałem turniej w 5 rozdaniach (i to nie z monsterami). Próbowałem również grać tak jak mi intuicja podpowiadała i również było raz lepiej raz gorzej. Obecnie posiadam niewiele ponad 28$ i muszę przerwać grę w S&amp;G z powodu przekroczenia ustalonych 5%.

Na 40 turniejów tylko 15 razy byłem w kasie, gdzie turniej wygrałem tylko 5 razy. Często (nawet bardzo) się zdarza, że przy odpalonych 4 stołach jednocześnie, na dwóch odpadam mając AA czy KK (na pierwszych 3 poziomach ciemnych) i zostają mi 2 stoły, które gram do momentu bubble&#39;a albo kasy.

Chcę w końcu zacząć regularnie wygrywać, dlatego:

  1. Jak grać w pierwszych trzech poziomach ciemnych? Grać tylko z AA, KK? Czy odwrotnie, z powodów małych ciemnych rozgrywać bardzo szeroki wachlarz rąk?
  2. Jak prawidłowo rozgrywać fazę bubble? Ja zazwyczaj gram bardzo agresywnie, ale efektów w postaci profitów mi to nie przynosi. Za często sprawdzają, a czekanie na naprawdę mocną rękę tylko doprowadzi do zjedzenia ciemnych (co mi się nader często zdarzało w przeszłości).
  3. Jak w takim razie prawidłowo grać w heads-up&#39;ie skoro alliny na buttonie wcale nie pomagają?
  4. Czy jest konieczność posiadania Poker Trackera czy Hold&#39;em Managera w turniejach S&amp;G? Czy posiadanie takiego wsparcia może znacząco pomóc w wygrywaniu turniejów? Obecnie na takie oprogramowanie mnie nie stać. Więc co w zamian?
  5. Na co trzeba w tych turniejach zwracać szczególną uwagę?


Dziękuję z góry za wszelkie porady, mam nadzieję, że w końcu zacznę wygrywać, bo naprawdę mnie to już irytuje. Albo mam mega spadki, albo stoję w miejscu od dłuższego czasu.

Pozdrawiam serdecznie!
RobertByku
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Sorry ale mając 15BI na limit nie powinieneś tego nawet dotykać. Sam gram STT i mam ponad 200BI na limit bo zjazdy po 20-30BI to standard (przy czym gram po 12 stołów na raz) i to mimo ROI po kilku tysiącach tych turków w okolicach 10%.
W HU zależy wszystko nie tylko od struktury stacków ale również od 1)wysokości blindów- mając np. 6-7 BB to ze SB wsuwa się praktycznie wszystkie Jx+, 22+ , natomiast mając 30bb (mimo że dale to będzie np 3k vs9,5k) można spokojnie grać postflop 2)przeciwnika - z agromałpą gra się weższy zakres rąk
Co do HM2 czy PT4 to jak grasz 4 stoły to nie jest potrzebny, zwłaszcza na najniższych stawkach.
 
Do góry Bottom