>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

rozrusznik do wymiany??? hilfe!!! CORSA B

K 358

koeman66

Użytkownik
witam! mam starego opla corse b 1.4 benzyniak... od momentu kupienia, czyli jakis 5 lat temu, mialem zawsze zastrzezenia co do pracy rozrusznika, auto odpalalo, ale rozrusznik krecil sie zawsze podejrzanie bardzo szybko... wczoraj o maly wlos nie zostawilem auta pod marketem, gdyz rozrusznik krecil sie szybko, a auto nie odpalilo, a za drugim razem po przekreceniu kluczyka zero reakcji, na szczescie parenascie sekund pozniej przy trzeciej probie ruszylem... dzis to samo, kreci szybko, kolejna proba i zero reakcji rozrusznika, probowalem kilka razy i nic... akumulator jest naladowany, wszystkie dmuchawy i swiatla dzialaja, a za ch...e nie ma reakcji rozrusznika, nie kreci sie i tyle... przekrecam kluczykiem i wszystkie kontrolki gasna... czy to objaw zuzycia rozrusznika i musze kupic nowy, czy moze jakas czesc bentrix czy jak to sie zwie jest do wymiany, kostka w stacyjce do wymiany???? ratujcie!!!!!!!!
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Kostka w stacyjce odpada. Skoro rozrusznik kręci to raczej jest ok. Przy takich objawach spróbuj delikatnie szarpnąć auto np. pchnij go. Jeśli zapali po takim manewrze to raczej bendix się zawiesza. Bynajmniej ja tak miałem w Fiacie Ducato
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
No raczej z tego wynika, że rozrusznik się nie kręci ?
Jak stacyjkę obrócisz to słyszysz taki &quot;pyk&quot; z rozrusznika?
Ja obstawiam i to bym sprawdził:
- kostkę w stacyjce
- szczotki w rozruszniku
- elektrozłącze czy coś w tym stylu - nie znam fachowej nazwy (jest to w rozruszniku). Chyba to co kunciapek napisał, popchaj go lekko na 3 biegu i spróbuj przekręcić - jak odpali to masz przyczynę.
 
K 358

koeman66

Użytkownik
juz jest ok!!! patrzylem teraz i mam duze luzy w stacyjce, ale biore kluczyk do siebie i wlaczam i auto odpala! musze kupic nowa stacyjke, bo ta jest na wykonczeniu! a bendix sie czasem zawiesza, to juz inna sprawa... dzieki za zainteresowanie!!!
kurcze znowu jest zle, boje sie krecic tym kluczykiem bo jeszcze peknie!!! pewnie kostka albo wklad do wymiany... a powiedzcie laikowi jakie sa objawy uszkodzonego immobilisera? jaka jest roznica? jezeli immobiliser jest do wymiany to przy wlaczaniu auta, rozrusznik pracuje normalnie ale auto nie chce odpalic, a przy rozwalonej kostce lub uszkodzonym wkladzie zamka, auto czasami nie odpala???
PO WYJECIU WKLADU I KOSTKI W STACYJCE I ZAKUPIE NOWEJ KOSTKI PROBLEM ZOSTAL ROZWIAZANY - NOWA KOSTKA KOSZT 19 ZL I WSZYSTKO SMIGA, A WCZORAJ JEDEN TAKI PROPONOWAL MI KOSTKE PLUS WKLAD ZA 70 ZL PLUS DODATKOWY KOSZT - ROBOCIZNA, PODZIEKOWALEM, ROZKRECILEM SAM, KUPILEM NA WYPADEK TYLKO KOSTKE I WSZYSTKO SMIGA = ZAOSZCZEDZONE PRAWIE 80 ZL = ZABAWNE ????
 
Do góry Bottom