>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Prawo jazdy na motocykl

narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Witam,
Chciałbym zapytać ludzi którzy mają o tym jakieś pojęcie, albo co lepsze - mają prawo jazdy na motocykl 1000 cm3. Jak to w dzisiejszych czasach wygląda? Jakie etapy szkoleń i egzaminów trzeba przejść by można było pełnoprawnie dosiadać litrowców i wyżej? Ponoć teraz maja się jakoś przepisy zmieniać, czytałem o tym gdzieś w internecie. Szukałem po necie również informacji, ale co źródło to inne zdanie. Chciałbym też również spytać ile kosztuje takie prawo jazdy uwzględniając wszystkie czynniki tj. badania, egzaminy tip.
 
aduss 5

aduss

Użytkownik
wiem ze od przyszlego roku, w polowie lub od 2013 ale raczej 2012 bedzie osobna kateogria na scigacze i chyba najpierw trzeba zrobic na motorynke i majac na nia uprawnienia, robic na te kotre masz na mysli. wiem to ze sprawdzonego zrodla, takze warto sie pospieszyc i juz teraz zapisywac na A. bedzie bezpieczniej po tych zmianach ale wiecej trudu dla chcacego
 
miki9971 1,9K

miki9971

Użytkownik
Zdajesz po prostu prawo jazdy kategorii A i jeśli masz zamiar jeździć czym chcesz ( pojemność ) radził bym Ci się śpieszyć i zdać to jeszcze w tym roku...
Nie wiadomo bowiem do końca, jak to będzie, niby od 2013 ma być wprowadzony nowy podział, ale różnie to może być, bo miało już być nawet w tym roku i jakoś się za to zabrać nie mogą...
Także im szybciej tym lepiej.
Samo prawo jazdy kosztuje chyba 1000zł - 1300zł , 60zł badania , jak zdasz za pierwszym to bez dodatkowych opłat. Praktycznie tak samo jak na kategorie B.
 
G 0

golabik

Użytkownik
Pośpiesz się bo od przyszłego roku mają się drastycznie te przepisy zmienić. Na motorynke można chyba już w gimnazjum zdawać ???? jak zdasz na A to jeździsz czym Ci się podoba.
Cena prawka jest różna, zależy gdzie. W moim mieście kosztuje od 700 w górę, do tego badania od 50zł w górę i cena egzaminu ????
 
07master007 1

07master007

Użytkownik
A ja tam wczoraj się zapisałem, startuje od 1 sierpnia. Do zmian przepisów coraz bliżej, nie ma co czekać, później to może być tylko gorzej. Wydaje mi się,że po zmianie przepisów państwo zrobi niezły interes (wyzysk) z tych, którzy będą etapowo (A1,A2 i na końcu A) zdawać, by posiadać &quot;królewską&quot; kategorię na motocykl. Nie wiadomo, czym zaskoczy nas Sejm i czy w tym roku wprowadzi zmiany do ustawy czy jak to tam u nich bywa ;) No i długie oczekiwanie na upragnione prawko kat. A, po ewentualnym zdaniu na A2 (2 lata). Jedno jest pewne - prawo nie działa wstecz. Ostatnie zdanie z pewnej strony na ten temat mówi wszystko: &quot;Warto podkreślić, że przepisy wejdą w życie po roku od ich uchwalenia.&quot; Posiedzenie było 4 stycznia 2011 roku.
 
simons 646

simons

Forum VIP
No nie wiem, patrząc po znajomych, że teraz to i tak mało kto to prawko robi, to po tym nowym przepisie, będzie po prostu więcej osób bez jeździc ...
 
07master007 1

07master007

Użytkownik
Zgadza się, ale rozumując inaczej - gdy ktoś ma już kategorię B, to chyba żal mu będzie, gdy złapią go jadącego na motocyklu bez odpowiednich uprawnień [kat. A]? Co wtedy? :p
 
Baqu 916,8K

Baqu

Forum VIP
Zgadza się, ale rozumując inaczej - gdy ktoś ma już kategorię B, to chyba żal mu będzie, gdy złapią go jadącego na motocyklu bez odpowiednich uprawnień [kat. A]? Co wtedy? :p
500 zł mandatu jak zawsze i tyle.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Mandatu nie jest 500zł tylko 200 lub 300, nie za brak prawa jazdy, tylko za brak kategorii, niestety wiem z autopsji.
ale + do tego laweta czy ktos z kategorią musi przyjechać po motor ? bo raczej Cie nie puścili dalej ????
 
Baqu 916,8K

Baqu

Forum VIP
ale + do tego laweta czy ktos z kategorią musi przyjechać po motor ? bo raczej Cie nie puścili dalej ????
Przy zwykłej kontroli:
500 zł - brak prawa jazdy
300 zł - brak wymaganej kategorii

jak jestes nieletni może wejsc sąd rodzinny

tyle.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Przy zwykłej kontroli:
500 zł - brak prawa jazdy
300 zł - brak wymaganej kategorii

jak jestes nieletni może wejsc sąd rodzinny

tyle.
a ilekroć złapią to 3 stówki , czy później z tego mogą być jakieś gorsze konsekwencje , że jak by złapali 5 czy ileś tam razy ?

3 stówki :cool: nie opłaca się tracić czasu na kurs ????
 
snakers 0

snakers

Użytkownik
Od stycznia 2013 wchodzą te podziały jeśli chodzi o kat. A, więc spoko, ja też musze zdać przed zmianami ale można się zapisać nawet w grudniu 2012 i będzie ok.
 
kris6891 11

kris6891

Użytkownik
a ilekroć złapią to 3 stówki , czy później z tego mogą być jakieś gorsze konsekwencje , że jak by złapali 5 czy ileś tam razy ?

3 stówki :cool: nie opłaca się tracić czasu na kurs ????
a czasem nie jest do 3 razy i pozniej sprawa w sadzie??? cos mi sie tak o uszy odbiło....
 
Do góry Bottom