>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Prawo jazdy na motocykl

narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Witam,
Chciałbym zapytać ludzi którzy mają o tym jakieś pojęcie, albo co lepsze - mają prawo jazdy na motocykl 1000 cm3. Jak to w dzisiejszych czasach wygląda? Jakie etapy szkoleń i egzaminów trzeba przejść by można było pełnoprawnie dosiadać litrowców i wyżej? Ponoć teraz maja się jakoś przepisy zmieniać, czytałem o tym gdzieś w internecie. Szukałem po necie również informacji, ale co źródło to inne zdanie. Chciałbym też również spytać ile kosztuje takie prawo jazdy uwzględniając wszystkie czynniki tj. badania, egzaminy tip.
 
aduss 5

aduss

Użytkownik
wiem ze od przyszlego roku, w polowie lub od 2013 ale raczej 2012 bedzie osobna kateogria na scigacze i chyba najpierw trzeba zrobic na motorynke i majac na nia uprawnienia, robic na te kotre masz na mysli. wiem to ze sprawdzonego zrodla, takze warto sie pospieszyc i juz teraz zapisywac na A. bedzie bezpieczniej po tych zmianach ale wiecej trudu dla chcacego
 
miki9971 1,9K

miki9971

Użytkownik
Zdajesz po prostu prawo jazdy kategorii A i jeśli masz zamiar jeździć czym chcesz ( pojemność ) radził bym Ci się śpieszyć i zdać to jeszcze w tym roku...
Nie wiadomo bowiem do końca, jak to będzie, niby od 2013 ma być wprowadzony nowy podział, ale różnie to może być, bo miało już być nawet w tym roku i jakoś się za to zabrać nie mogą...
Także im szybciej tym lepiej.
Samo prawo jazdy kosztuje chyba 1000zł - 1300zł , 60zł badania , jak zdasz za pierwszym to bez dodatkowych opłat. Praktycznie tak samo jak na kategorie B.
 
G 0

golabik

Użytkownik
Pośpiesz się bo od przyszłego roku mają się drastycznie te przepisy zmienić. Na motorynke można chyba już w gimnazjum zdawać ???? jak zdasz na A to jeździsz czym Ci się podoba.
Cena prawka jest różna, zależy gdzie. W moim mieście kosztuje od 700 w górę, do tego badania od 50zł w górę i cena egzaminu ????
 
07master007 1

07master007

Użytkownik
A ja tam wczoraj się zapisałem, startuje od 1 sierpnia. Do zmian przepisów coraz bliżej, nie ma co czekać, później to może być tylko gorzej. Wydaje mi się,że po zmianie przepisów państwo zrobi niezły interes (wyzysk) z tych, którzy będą etapowo (A1,A2 i na końcu A) zdawać, by posiadać &quot;królewską&quot; kategorię na motocykl. Nie wiadomo, czym zaskoczy nas Sejm i czy w tym roku wprowadzi zmiany do ustawy czy jak to tam u nich bywa ;) No i długie oczekiwanie na upragnione prawko kat. A, po ewentualnym zdaniu na A2 (2 lata). Jedno jest pewne - prawo nie działa wstecz. Ostatnie zdanie z pewnej strony na ten temat mówi wszystko: &quot;Warto podkreślić, że przepisy wejdą w życie po roku od ich uchwalenia.&quot; Posiedzenie było 4 stycznia 2011 roku.
 
simons 646

simons

Forum VIP
No nie wiem, patrząc po znajomych, że teraz to i tak mało kto to prawko robi, to po tym nowym przepisie, będzie po prostu więcej osób bez jeździc ...
 
07master007 1

07master007

Użytkownik
Zgadza się, ale rozumując inaczej - gdy ktoś ma już kategorię B, to chyba żal mu będzie, gdy złapią go jadącego na motocyklu bez odpowiednich uprawnień [kat. A]? Co wtedy? :p
 
Baqu 933,9K

Baqu

Forum VIP
Zgadza się, ale rozumując inaczej - gdy ktoś ma już kategorię B, to chyba żal mu będzie, gdy złapią go jadącego na motocyklu bez odpowiednich uprawnień [kat. A]? Co wtedy? :p
500 zł mandatu jak zawsze i tyle.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Mandatu nie jest 500zł tylko 200 lub 300, nie za brak prawa jazdy, tylko za brak kategorii, niestety wiem z autopsji.
ale + do tego laweta czy ktos z kategorią musi przyjechać po motor ? bo raczej Cie nie puścili dalej ????
 
Baqu 933,9K

Baqu

Forum VIP
ale + do tego laweta czy ktos z kategorią musi przyjechać po motor ? bo raczej Cie nie puścili dalej ????
Przy zwykłej kontroli:
500 zł - brak prawa jazdy
300 zł - brak wymaganej kategorii

jak jestes nieletni może wejsc sąd rodzinny

tyle.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Przy zwykłej kontroli:
500 zł - brak prawa jazdy
300 zł - brak wymaganej kategorii

jak jestes nieletni może wejsc sąd rodzinny

tyle.
a ilekroć złapią to 3 stówki , czy później z tego mogą być jakieś gorsze konsekwencje , że jak by złapali 5 czy ileś tam razy ?

3 stówki :cool: nie opłaca się tracić czasu na kurs ????
 
snakers 0

snakers

Użytkownik
Od stycznia 2013 wchodzą te podziały jeśli chodzi o kat. A, więc spoko, ja też musze zdać przed zmianami ale można się zapisać nawet w grudniu 2012 i będzie ok.
 
kris6891 11

kris6891

Użytkownik
a ilekroć złapią to 3 stówki , czy później z tego mogą być jakieś gorsze konsekwencje , że jak by złapali 5 czy ileś tam razy ?

3 stówki :cool: nie opłaca się tracić czasu na kurs ????
a czasem nie jest do 3 razy i pozniej sprawa w sadzie??? cos mi sie tak o uszy odbiło....
 
Do góry Bottom