>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

POczątek końca PIS

K 108

kefir70

Użytkownik
Nie jestem żadnym wielkim zwolennikiem PO - ale fakt przyznaje na zasadzie mniejszego zła ostatnimi czasy na nich głosuje.
PIS natomiast - też się przyznaję - uważam za jedną z większych plag , które dotknęły nasz kraj w ostatnim czasie.
Ale nareszcie zaczyna być widać koniec tego ugrupowania - przynajmniej pod wodzą JK.
I nie trzeba uzasadniać tego żadnymi pompatycznymi słowami - bo polityka dla polityków to rzecz oczywista KORYTO.
Jak do tej pory pomimo przegrywanych po kolei od 4 lat wyborów (samorządowe 2006, parlamentarne 2007) tak naprawdę zawartość koryta dla PIS nawet się powiększała - bo i liczba posłów nominalnie była większa i liczba samorządowców wzrosła - a więc pomimo przegranych wyborów w 2006 i 2007r nie było niezadowolonych - bo intratne posadki dla posłów oraz na szczeblu Urzędów Marszałkowskich, Starostw Powiatowych i Urzędów Gminy nadal były w zadowalającej liczbie.
Co prawda kiedy przestali być ugrupowaniem rządzącym - tutaj liczba posad dla działaczy wszelakiego szczebla spadła - ale ratowano się władzą w mediach a TVP oraz Radio były w stanie wyżywić naprawdę ogromne rzesze działaczy (za nasza kasę oczywiście pensje po 10.000 i więcej dla wszelkiego rodzaju &quot;doradców&quot; z wykształceniem podstawowym - o ile tylko był z tych &quot;wiernych&quot;..
A teraz : Dopiero co &quot;utracono&quot; media , realnych widoków na powrót do władzy na szczeblu centralnym też nie widać ....no a teraz wybory samorządowe z których wynika , że tracą średnio ok2-25% miejsc w radach powiatów (kontrola nad posadkami w Starostwach) i sejmikach wojewódzkich (posadki w Urzędach Marszałkowskich).
I ci sami &quot;maluczcy&quot; prowincjonalni działacze , którzy jeszcze 2 tygodnie temu na zawołanie wylizaliby do glancu buty JK nie opanują swojego wkr...nia....
Bo powiedzmy sobie szczerze - 99,9% z nich gdzieś ma Smoleńsk , mocarstwowe aspiracje Rosji, sojusz z USA , itd itd - a chodzi o posadkę dla siebie jako Starosty , dla żony w odpowiedniej szkole, dla Henia, Kazia i Halinki w odpowiednich Wydziałach i REferatach Starostwa....To samo na szczeblu Województwa i gminy z drugiej strony...
I teraz się skończyło .. i JK oraz Pan Błaszczak mogą mówić swoje ale tej lawiny wk...nia już się nie zatrzyma....Zacznie się wzajemne podgryzanie , wypychanie...cóż - już to parę razy przerabialiśmy (AWS, KPN itp). Wojna domowa jest najbardziej okrutna. I sieje największe zniszczenie , w tym w umysłach elektoratu - cóż ludzie dużo bardziej cenią sobie czas pokoju jak czas wojny.
W ten sposób zostanie przy PIS ten najbardziej żelazny elektorat O.Rydzyka - powiedzmy ok.10%.
Żeby byłó jasne - co do posadek - ja wiem , rzecz oczywista , że to KORYTO dotyczy każdej partii - ale po prostu jak mam wybór - to wole żeby jak już się nażarli Ci którzy przynajmniej nie przeszkadzają mi spokojnie pracować.
A tak naprawdę &quot;żrą: w równym stopniu i jedni i drudzy (wyznawców JKM błagam o umiarkowanie ;)
Nic - napisałem - bo w sumie to serce mi się raduje , a podobno nie jest dobrze tłamsić w sobie swoje emocje. :razz:
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
sądzę że koniec pis= koniec po. media nie będą już pokazywać jak to się kłócą tusk z kaczyńskim, tylko to że w polsce kompletnie nic się nie dzieje. ludzie przejżą na oczy i razem z pis-em dobegnie końca era po. i wejdzie 3 partia. może polska jest najważniejsza może partia palikota albo zupełnie nowa partia
 
lukasz80 88

lukasz80

Użytkownik
Tak bo PO jest super,najpierw wyciagaja reke po pieniadze z OFE,potem chca zabrac pieniadze z Rezerwy Demograficznej,za 2 lata VAT bedzie 25 procentowy,oczywiscie wszystkie spolki Skarbu Panstwa sa juz zapelnione kolesiami z PO,a szczytem wszystkiego jest zaproszenie do RBN-u Jaruzelskiego ktory ma krew na rekach.Ale oczywiście by żyło się lepiej-NASZYM
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Tak bo PO jest super,najpierw wyciagaja reke po pieniadze z OFE,potem chca zabrac pieniadze z Rezerwy Demograficznej,za 2 lata VAT bedzie 25 procentowy,oczywiscie wszystkie spolki Skarbu Panstwa sa juz zapelnione kolesiami z PO,a szczytem wszystkiego jest zaproszenie do RBN-u Jaruzelskiego ktory ma krew na rekach.Ale oczywiście by żyło się lepiej-NASZYM
PO nie jest cacy, ale obecnie na scenie politycznej nie ma dużego wyboru. SLD z pewnością nie zagrozi Platformie, a w powrót PIS-u nie wierzę. Polacy myślą jak myślą i uważają że podczas wyborów głosuje się albo na PIS albo na PO, dlatego to jest chory kraj.
 
K 108

kefir70

Użytkownik
Tak bo PO jest super,najpierw wyciagaja reke po pieniadze z OFE,potem chca zabrac pieniadze z Rezerwy Demograficznej,za 2 lata VAT bedzie 25 procentowy,oczywiscie wszystkie spolki Skarbu Panstwa sa juz zapelnione kolesiami z PO,a szczytem wszystkiego jest zaproszenie do RBN-u Jaruzelskiego ktory ma krew na rekach.Ale oczywiście by żyło się lepiej-NASZYM
Nie chce mi się za bardzo dyskutować ale opowiem Ci tylko pewną autentyczną historię...
Mam kolegę - kiedyś 3-4 lata temu to był główny rozgrywający PIS-u tam gdzie mieszkam (już nie jest).Był czas , że spotykaliśmy się na śniadaniach w tym samym miejscu - i gadaliśmy sobie o polityce i nie tylko . Koleś był z tych co układał listy posłów do sejmu z naszego okręgu i przygotowywał kampanie (oczywiście potem przyklepywały je władze centralne - w praktyce JK). Zapytałem go kiedyś czemu sam nie pójdzie do SEjmu.To był okres kiedy PIS rządził razem z PO i Samoobroną. To mi się roześmiał , odpowiadając pytaniem PO CO ? Okazało się , że miał miejsce w średnio 10-20 Radach Nadzorczych najprzeróżniejszych Spółek SKarbu Państwa (od energetyki po tartaki).Jak PIS tracił władze to rzutem na taśmę dostał Prezesurę jednej z największych firm z udziałem SP w regionie.
A po co to piszę - żeby uzmysłowić , że każda władza robi wszystko żeby tym SWOIM Żyło się Lepiej.
A co do gen. Jaruzelskiego - ja na jego temat staram się nie wypowiadać - choć ja akurat zahaczyłem o jego czasy. A dlaczego -bo nikt już do końca nie wie jakie były wszystkie uwarunkowania podejmowania takich a nie innych decyzji. TO były czasy zależności od ZSRR i żaden z przywódców kluczowych przywódców państwa tzw. bloku socjalistycznego - a POlska takim krajem była - po prostu nie mógł być suwerennym w podejmowaniu swoich decyzji.
A jak już piszemy o krwi na rękach - spróbujmy zamienić się w fantastę - wyobraźmy sobie co robiłby ze swoimi przeciwnikami politycznymi , jak również tą częścią narodu która nie chciałaby mu dać poparcia ktoś taki jak Jarosław Kaczyński - wyobraźmy sobie , że nie ma wolnych mediów , które jednak kontrolują co robi władza, że nie ma prawa - które co do zasady musi być respektowane, że JK ma pełnię władzy absolutnej. Że Polska jest nawet samodzielnym krajem , nie ma ZSRR , nie byłó II wojny światowej ale mamy lata 50-te (hipotetycznie). I do władzy dochodzi JK. I jak myślicie - czy byłby jak Salazar w POrtugalii? Pinochet w Chile ? Czy może bardziej z grubej rury - Pol Pot w Kambodży ?
 
lukasz80 88

lukasz80

Użytkownik
Wzruszyła mnie twoja historia.
Śmiać mi sie chciało,gdy czytałem twoje wywody,że jak ktoś ma być przy korycie to dobrze,że to jest PO.
Myślę,że PO nie jest lepsza od PIS-u,jest tak samo kiepska.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Jak już piszesz &quot;historie autentyczne&quot; to nie popełniał błędów kardynalnych - PiS i PO nie rządziło nigdy tworząc koalicję, a tym bardziej z Samoobroną.
 
K 108

kefir70

Użytkownik
ok. widzę , że na &quot;zyczliwych&quot; mozna liczyć....To był lapsus - przecież wiadomo , że chodziło o LPR.I każdy doskonale to wie - bo te rzeczy w końcu nie działy się 100 lat temu. Ale przynajmniej zrobiłem kolejny dobry uczynek (po wywołaniu wzruszenia) - pozwoliłem kolejnemu koledze się dowartościować.
A zwrócenie uwagi inaczej bym przyjął - gdybyś darował sobie pouczanie. czekam na sprawdzenie interpunkcji, ortografii oraz gramatyki wypowiedzi.
A historia jest autentyczna - i tyle.
 
L 0

lukaszk863

Użytkownik
Koniec PiS to koniec PO, ponieważ ludzie głosują na Tuska tylko ze strachu przed Kaczyńskim. Zdecydowana większość Polaków pamięta fatalne rządy AWS i zdaje sobie sprawę, że PO to ci sami ludzie, ale pod innym szyldem. Zawsze, że jest tak, że po prawicy władzę obejmuje lewica, więc można stawiać zakłady, że w 2019 władzę przejmą socjaldemokraci. A czy to będzie SLD, czy jakaś inna nowa partia lewicowa, tego nie wiadomo.
 
midel 189

midel

Użytkownik
ok. widzę , że na &quot;zyczliwych&quot; mozna liczyć....To był lapsus - przecież wiadomo , że chodziło o LPR.I każdy doskonale to wie - bo te rzeczy w końcu nie działy się 100 lat temu. Ale przynajmniej zrobiłem kolejny dobry uczynek (po wywołaniu wzruszenia) - pozwoliłem kolejnemu koledze się dowartościować.
A zwrócenie uwagi inaczej bym przyjął - gdybyś darował sobie pouczanie. czekam na sprawdzenie interpunkcji, ortografii oraz gramatyki wypowiedzi.
A historia jest autentyczna - i tyle.
Jeżeli wiadomo to mogłeś to napisać.
 
K 108

kefir70

Użytkownik
Widzę nie przeczytałeś nawet dokładnie co napisałem - to był lapsus...bo niestety takie czasy że jak myślisz PIS to zaraz w tle się się kojarzy PO.

Ale fakt - mój błąd - pojechałem odruchem Pawłowa.
 
Baqu 933,9K

Baqu

Forum VIP
do tego tematu i wywodu Kefira idealnie pasuje opis &quot;wielkiej wyprawy&quot; politykow PiS-u do Stanów Zjednoczonych, osoby zainteresowane wiedzą, że cały wyjazd to jeden śmiech na sali, Fedorowicz pieknie to podsumował:

Nie milkną echa wyprawy Anny Fotygi i Antoniego Macierewicza do USA z listem Jarosława Kaczyńskiego

Tygodnik &quot;Przekrój&quot; opisał pierwszą fazę podróży, ciąg dalszy - &quot;Super Express&quot; w wydaniu internetowym. Dzięki temu dowiedziałem się m.in., że ostatniego dnia na spotkaniu pary doręczycielskiej z Polonią chicagowską było ponad 200 osób. Jest to liczba przyzwoita, ale jak na Chicago nie oszałamiająca.

Ujawnię - jako przypadkowy świadek - skąd ta stosunkowo niska frekwencja. Otóż był to spisek. Ktoś postanowił odciągnąć publiczność od Anny i Antoniego, organizując tego samego dnia występ Zenona Laskowika w nieodległej i niemałej sali. Nie wiadomo, dlaczego użyto do niecnych celów właśnie Laskowika, być może miało jakieś znaczenie to, że Laskowik też ma w swym życiorysie powszechnie znany epizod, kiedy to zatrudnił się w Poznaniu jako listonosz. Zagadka wyjaśni się niebawem, ponieważ wszystko musiało być szeroko komentowane w amerykańskich sferach dyplomatycznych. Wystarczy tylko poczekać na kolejne przecieki z WikiLeaks.

Doszukiwanie się spisku w zbieżności terminów spotkań z Polonią chicagowską może wyglądać na paranoję. Staram się jednak przyjąć model myślenia obowiązujący w PiS. Ostatecznie przegrana PiS w wyborach samorządowych to wynik działań spiskowych, najpierw Janusza Palikota, który prowokował, żeby się z nim spotykać, przez co nadwyrężał morale tych, co się z nim spotykali, potem Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która w zmowie z Jakubiak, Poncyljuszem, Kamińskim i innymi prowokowała Prezesa, żeby ją wyrzucił, czego Prezes zresztą nie zrobił, bo - jak wytrwale przy każdej okazji podkreśla Beata Kempa - nie wyrzucił, tylko wykluczył.

Nie wiemy, jaką rolę w spisku odegrał Michał Kamiński. Domyślać się jednak można, że wyjątkowo wredną, bo Prezes zdecydował się odpowiedzieć Kamińskiemu adekwatnie, starannie opisując jego wygląd zewnętrzny ze szczególnym uwzględnieniem ubytków w owłosieniu.

W niedzielę, w ramach kampanii wyborczej Prezes złagodniał językowo i starał się zasiać optymizm. Przedstawił dwuwiersz: każda gmina to Krzemowa Dolina. Można by pociągnąć: każda dzielnica to Krakowska Piwnica. Każdy powiat to okaz zdrowia. Każdy region to rzymski legion. Nie rymuje się, niestety, województwo, bo znalazłem tylko &quot;nieuctwo&quot;, a to nie brzmi optymistycznie.

????
 
Do góry Bottom