>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy Mężczyzn - Serbia 15-29.01.2012

Status
Zamknięty.
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
1. Zaskoczenie mistrzostw 2. Ocena gry reprezentacji Polski 3. Rozczarowanie mistrzostw 4. Najlepszy zawodnik mistrzostw (w końcu MVP dla Momira niesie kontrowersje) 5. Oczekiwania na przyszłość w związku z wynikami Euro2012.
1.No wiadomo, Macedonia... Potrafili napsuć krwi wszystkim grając &quot;u siebie&quot; i gdyby nie ich zwycięstwo z Czechami to F.Jicha miałby duże szanse na Króla Strzelców i wtedy to już w ogóle cud, miód i malina byłyby te ME...
2.i 5.przy okazji, bo skupię się na Polakach :
Wynik spodziewany, tzn. miało być odpadnięcie po 2.fazie i było... Z jednej strony fatalny mecz z Serbami, fatalna 1.połowa ze Szwecją, słaby mecz z nieszczęsną Macedonią, z 2.zaś to co zapamiętamy, czyli fantastyczna końcówka z obecnymi Mistrzami Europy, wspaniały pościg za Szwedami, wyrzucenie z turnieju Niemców...
Zabrakło niewiele do strefy medalowej, no ale zabrakło, więc wynik poniżej oczekiwań...
Brakowało Szmala ewidentnie, on % ma zawsze przyzwoity, potrafi wybronić ponad to, co powinien...
Atak bardzo słabo... Zero pomysłu na rozwiązanie problemów, gdy nie szło...
3.Mimo wszystko wierzyłem w półfinał Polaków, bo grupy były dobrane pod gospodarzy, no a poza tym FRANCJA ! Beznadziejny turniej w ich wykonaniu. Nie wiem, czego zabrakło, gdyż oglądałem ich raptem 2 mecze, ale 1.od dawien dawna tak słaby wynik żabojadów...
4.Odnośnie wypowiedzi Belchiora89, to równie dobrze Deng może być MVP Igrzysk w kosza, bo rzuci śr.25pkt, zbierze z 10 razy na mecz i 50 % wartości drużyny będzie zależało od jego dyspozycji (ot, 1.z brzegu przykład, gdzie Deng będzie miał zapewne równie wyborne statystyki w stosunku do innych graczy, a jego drużyna i tak o medalach może pomarzyć)... Nie tędy droga wg mnie.
 
belchior89 269

belchior89

Użytkownik
4.Odnośnie wypowiedzi Belchiora89, to równie dobrze Deng może być MVP Igrzysk w kosza, bo rzuci śr.25pkt, zbierze z 10 razy na mecz i 50 % wartości drużyny będzie zależało od jego dyspozycji (ot, 1.z brzegu przykład, gdzie Deng będzie miał zapewne równie wyborne statystyki w stosunku do innych graczy, a jego drużyna i tak o medalach może pomarzyć)... Nie tędy droga wg mnie.
Po pierwsze:
Piłka Ręczna &gt; Mistrzostwa Europy Mężczyzn - Serbia 15-29.01.2012

Jak dla mnie podałeś bardzo słaby argument. To jak gość prowadzi swoją drużynę, jest ZDECYDOWANIE najlepiej wypracowującym kolegom z drużyny pozycję zawodnikiem całego turnieju, do tego dorzuca swoje bramki to nie ma prawa dostać się do czołowej siódemki :?: Jeszcze raz powtarzam: 15 :)! ???? asyst przewagi. A właśnie środkowy rozgrywający jest najbardziej odpowiedzialny za rozprowadzanie piłek. Co więcej, porównywanie nagrody MVP do nominacji do czołowej siódemki zawodów mija się z celem.
Słowenia zajęła 6 miejsce, więc lepiej od Niemców. Dlaczego więc dla Ciebie nie jest kontrowersją obecność Sprengera :?:
Cupić | 3 miejsce | 42 gole | Czas gry: 05:03:42 |
Gajic | 6 miejsce | 48 goli | 05:27:54 |
Lindberg | 1 miejsce | 29 goli | 06:26:44 |
Sprenger | 8 miejsce | 14 goli | 02:38:25 |
No coś tu chyba nie pasuje, nieprawdaż :?:
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Szczerze ? Nie zwracam uwagi na 7, czy też inne drużyny na turniejach (11, 5, czy co tam kto chce), bo zawsze jest ona kontrowersyjna... Wybierać po statystykach ? Źle... Wybierać tak jak tu ? Też źle...

:grin::grin::grin::grin::grin: HAhaha, to pogadaliśmy... Ja nie o tym ;) Coś mój mózg poprzestawiał fakty i mi chodziło o MVP, a nie Zormana????:grin: Dopiero teraz załapałem, że coś tu nie tak, więc nie było tematu i do usunięcia potem, żeby nie robić kontrowersji... Zorman✅ MVP⛔
 
belchior89 269

belchior89

Użytkownik
Up: ???? ???? ????
Właśnie mi też coś nie pasowało, ale jak napisałeś &quot;Odnośnie wypowiedzi Belchiora89&quot; to myślałem, że o to chodzi, bo ja o żadnym MVP nie pisałem ;) Nawyciągałem się statystyk w obronie Zormana a to wszystko na nic ???? Peace ;)
Mam nadzieje, że zostaniesz na dłużej w tym dziale ;)

Co do MVP to mnie ten wybór kompletnie nie zaskoczył. Może nie do końca się z nim zgadzam, ale jeszcze bardziej nie pasuje mi to, że takich wyborów dokonuje się przed dwoma najważniejszymi meczami całego turnieju. Oczywiście był to ukłon w stronę gospodarzy, ale nie mamy co się zamartwiać. Ilic ma srebro, Hansen złoto ;)
 
power30 18K

power30

Forum VIP
1. Zaskoczenie mistrzostw
Jak dla mnie gra Macedonii i zajęcie 5 miejsca, które bez wątpienia jest wielkim sukcesem. Gdyby nie porażka na własne życzenie z Danią (w końcówce meczu mieli piłkę na bodajże 33:32 i tego nie wykorzystali, przez co Duńczycy w ostatnich sekundach strzelili z kontry). Świetnie poukładany zespół mający zdecydowanego playmaker&#39;a - Lazarova. Przy odrobinie szczęścia półfinał był bardzo realny
2. Ocena gry reprezentacji Polski
No cóż, kontuzje przed turniejem zmniejszyły szansę Polaków na wywiezienie z Serbii medalu. Mimo porażki, jakim bez wątpienia jest 9 miejsce, to nie odzwierciedla gry biało-czerwonych, którzy w heroicznej walce ograli Duńczyków czy w niesamowitych okolicznościach zremisowali ze Szwecją. Oczywiście żal meczu ze wspomnianymi Macedończykami, który mógł dać szansę na walkę o medale
3. Rozczarowanie mistrzostw
Nie będę oryginalny jeśli stwierdzę, iż jest to reprezentacja &quot;Trójkolorowych&quot;. Na pewno każdy więcej się spodziewał po ówczesnych Mistrzach Europy i aktualnych Mistrzów Świata czy Olimpijskich. Widać, wyraźnie że w tej reprezentacji się coś zacięło. Fatalny turniej rozegrał Karabatić, który nie błyskał geniuszem, do jakiego nas przyzwyczaił. Oczywiście nie można zganiać wszystkiego na jednego zawodnika. W oczy rzucała się rażąca nieskuteczność Francuzów w ataku oraz dziurawa defensywa. Nie pamiętam kiedy ostatnio stracili tak dużo bramek w defensywie.
4. Najlepszy zawodnik mistrzostw (w końcu MVP dla Momira niesie kontrowersje)
Zdecydowanie Mikel Hansen. Postawiłem na Duńczyka, mimo iż początek turnieju nie miał zbyt obiecujący. Jednak rozgrywający miał bardzo dużo asyst i pokazał swój kunszt strzelecki w półfinale, a przede wszystkim w finale zdobywając aż 9 bramek. Warto wspomnieć o fenomenalnej bramce w półfinale z Hiszpanią, w której zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.
5. Oczekiwania na przyszłość w związku z wynikami Euro2012.
Awans do Igrzysk Olimpijskich poprzez ogranie Hiszpanii lub Serbii. Z Algierią podopieczni Wenty powinni sobie bez problemu poradzić. Na szczęście kilku zawodników nieobecnych na Euro powróci do składu i mam nadzieję, że wywalczą awans do IE, gdzie są w stanie powalczyć o medale
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
1. Zaskoczenie mistrzostw
Na pewno wiele tutaj aspektów można napisać ale ja napiszę o Serbach. Świetny turniej w ich wykonaniu, a w szczególności wiele słowa pochwały w stronę Stanica, który w tym turnieju bronił genialnie. Szkoda tylko, że w naszych mediach jak i tutaj na forum wszyscy podłapali słowa Wenty o pomocy dla Serbów od sędziów, no ale cóż Wenta się chyba nie pogodził z porażką w turnieju i takie coś powedział. W mojej ocenie sędziowie nie pomagali gospodarzom, a jeśli już to robili to na pewno nie przepchnęli ich do finału, bo defensywa Serbów zrobiła tutaj swoje i ogólnie ich dobra gra.
2. Ocena gry reprezentacji Polski
Gdyby patrzeć na naszą grę przez drugie połowy, to można ocenić pozytywnie. Niestety po mimo niezłej gry Wicharego z Danią i Szwecją, to jednak bramkarze zawiedli i co do tego nie ma dwóch zdań, brak Szmala widoczny aż nadto. Na plus na pewno debiut Syprzaka, który pokazał, że B.Jurecki ma godnego zmiennika w ataku. Szkoda, że nie korzystaliśmy w wielu meczach ze skrzydeł, bo taki Tłuczyński przed rokiem rzucał mnóstwo goli, a teraz poza karnymi to okazji miał jak na lekarstwo. W drugiej linii podobała mi sie grę Jaszki i Tkaczyka i w mojej ocenie oni nie zawiedli. Bielecki, M.Jurecki i Lijewski słaby turniej w ich wykonaniu ale tego ostatniego można usprawiedliwić kontuzją. Ogólna ocena jednak na 3, bo nawet po mimo naszej fatalnej gry w pierwszych połowach, to tutaj awans do półfinału był jak najbardziej realny, tylko my wypuściliśmy to wszystko w meczach ze Szwecją i Macedonią.
3. Rozczarowanie mistrzostw
Wiadomo, że Francja ale przede wszystkim Nikola Karabatic, który kompletnie nie przypominał tego zawodnika z poprzednich turniejów. 9 goli w całym turnieju jak na zawodnika tej klasy to zdecydowanie za mało. Również zawiódł Omeyer, który przyzwyczaił do znakomitego murowania bramki, a tutaj bronił lekko mówiąc słabo. Do tego jakoś więcej spodziewałem się po Vujinie, który miał ciągnąć Serbów i rzucać dużo goli, a tym czasem w wielu spotkaniach długo nie mógł się przełamać i jakoś wg. mnie on tutaj zawiódł.

4. Najlepszy zawodnik mistrzostw (w końcu MVP dla Momira niesie kontrowersje)

Czy MVP dla Momira to dobra decyzja? Raczej nie, bo jednak to nie był jego turniej. W defensywie pomógł w dobrym wyniku ale jednak zazwyczaj MVP to zawodnik, który w ofensywie gra znakomicie. Poprzednicy stawiają na Hansena ale jednak mam w pamięci pierwszą fazę, gdzie nie grał za dobrze. Jak dla mnie to jednak Lazarov powinien dostać MVP, bo rzucił najwięcej goli, a przy okazji miał 30 asyst, co w mojej ocenie jest wynikiem bardzo dobrym, bo przecież był głównym bombardierem Macedończyków.
5. Oczekiwania na przyszłość w związku z wynikami Euro2012
Czeka nas trudny turniej kwalifikacyjny do IO. Dwóch rywali z Euro i Algieria, którą zapamiętałem z ubiegłorocznego Mundialu i ich dobrej obrony, a niestety to dla naszego zespołu zawsze było wielki problem, by przejść dobrą defensywę. Nie wiem dlaczego ale jakoś Hiszpanów moim zdaniem jesteśmy w stanie ograć, chociaż zagramy właśnie na ich terenie. Uważam, że mamy szansę na awans do IO ale czy na medal? Raczej tak, bo podczas tego Euro padł mit, że Francji nie da się pokonać więc teraz wiadomo, że już każdy z każdym może wygrać. Ja też chciałbym by na IO awansowali Serbowie, bo bardzo lubię ten zespół jak i jakoś poznając historię też jakoś mam większy sentyment do Serbów.
 
unicaja 9,3K

unicaja

Użytkownik
1. Zaskoczenie mistrzostw
Nie będę tutaj oryginalny. Zdecydowanie Macedonia. Że Kirył będzie liderem tej ekipy wiedzieliśmy jeszcze przed turniejem ale to jak zagrają pozostali jest dla mnie miłą niespodzianką. Zaimponowali głównie wiekowy Aluszowski, Temelkow czy świetny w bramce Ristowski. Co by nie powiedzieć przegrali w całym turnieju dosłownie 2 mecze, oba po jednym golu zresztą. Co więcej, to porażka z Danią mocno niezasłużona i zabrakło tam chłodnej głowy aby to spotkanie wygrać. Podobnie mecz z Niemcami. Widać wyraźnie że ta ekipa się rozwija i w przyszłości będzie groźna dla każdego.
2. Ocena gry reprezentacji Polski
No cóż, mam mieszane uczucia pod tym względem. Niby wszystko potoczyło się zgodnie z oczekiwaniami biorąc pod uwagę osłabienia ale jednak niesmak pozostaje. Bo jednak pierwsze połowy ze Szwedami czy Macedończykami fatalne a choć odrobinę większa koncentracja mogła dać nam spokojnie medal. Z drugiej strona ta fantastyczna pogoń z Danią, gdzie aż nie dało się nie krzyczeć do telewizora z emocji ???? . Na pewno zabrakło niewiele, ale na takim turnieju za najmniejszy błąd płaci się strasznie wysoką cenę.
3. Rozczarowanie mistrzostw
Wszyscy piszą o Francji więc trzeba czymś zaskoczyć :cool:. Indywidualnie na pewno zawiódł Vujin, którego stać na zdecydowanie lepszą grę mimo wszystko. Miał być motorem napędowym Serbii a tymczasem w wielu meczach nic nie dawał swojej drużynie. Podobnie jak Karabatić i Omeyer w ekipie Trójkolorowych. Mnie osobiście zawiedli Czesi po znakomitym początku w swoim wykonaniu. To samo tyczy się Szwedów, bądź co bądź czwartej drużyny ubiegłorocznych MŚ.
Nie podobały mi się również wypowiedzi naszego trenera po powrocie do kraju sugerujące odpuszczenie przez Szwedów meczu z Danią czy Serbów na rzecz Macedonii. Ale ocenę tego faktu pozostawię dla siebie. Ten czas w meczu z Niemcami również rodzi niesmak...
4. Najlepszy zawodnik mistrzostw (w końcu MVP dla Momira niesie kontrowersje)
Tak, no tu się władze popisały. Ale z drugiej strony jakiś ukłon w stronę gospodarzy jest. Trudno się zatem dziwić. Czy Hansen ? Ja jednak mając w pamięci jego wyczyny w fazie grupowej mam mieszane uczucia. Bo dopiero dowołanie w trakcie turnieju Bo Spellerberga dało tej ekipie nową jakość a i Mikkela nieco odciążyło, głównie w sferze psychiki moim zdaniem. Ale jestem w stanie przełknąć MVP dla Momira bo bez niego Srbiji wyobrazić sobie nie sposób.
5. Oczekiwania na przyszłość w związku z wynikami Euro2012.
Jeśli idzie o naszą kadrę to należy wyciągnąć pozytywne wnioski. W końcu Wenta sięgnął po ludzi z Płocka i niejaki Syprzak powinien zapewnić sobie miejsce w tej drużynie na ładnych parę lat. Wrócą nasi kontuzjowicze, przede wszystkim Sławek Szmal, ale nie zapominajmy o Lijku, Rosie i Tomczaku. Przed nami kwalifikacje do IO a to cel nadrzędny. Hiszpania aktualnie jest od nas zdecydowanie silniejsza, gra dodatkowo u siebie. Trzeba będzie się skupić na meczu z Serbami, nie mam co do tego wątpliwości. Czy ME przełożą się na IO ? Wątpię. W Londynie jestem przekonany że tak słabej Francji już nie zobaczymy... Warto też pamiętać o wicemistrzach z Pekinu, Islandczykach. Nieobecność Olafura Stefanssona była chyba kluczowym osłabieniem całego turnieju. Mimo to gracze z wyspy gejzerów pokazali fajny, radosny handball i w perspektywie Londynu ich lekceważyć absolutnie nie można. Cały turniej był zdominowany przez państwa bałkańskie ale to nie dziwi. Za rok MŚ w Hiszpanii i że tam wystąpimy nie mam złudzeń. Tak słabego rywala jak Litwa dawno w eliminacjach nie mieliśmy (mogliśmy trafić min na Czechów)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
1. Zaskoczenie mistrzostw

Jak dla mnie Serbia. Spodziwałem się dobrej gry ale o dojście do finału bym ich nie posądzał ???? Czy była pomoc sędziów w zajściu tak daleko nie będę oceniał ale jeśli nawet to najpierw trzeba coś grać, a Serbowie pokazali się z bardzo dobrej strony.

2. Ocena gry reprezentacji Polski

Moim zdaniem chyba problemem naszych zawodników jest koncentracja przed meczem. Pierwsze połowy na ogół fatalne, potem jak wydaje się że nie ma z czego zbierać to zaczynaja dopiero gonić. Ogólnie patrząc na wynik i porównać to do oczekiwań przed turniejem to trzeba powiedzieć że nie ma żadnej klęski ale i fajerwerków też nie. Odkryciem tego turnieju w naszej ekipie był Syprzak, który pokazał się z bardzo dobrej strony i miejmy nadzieję, że będziemy mieli pociechę z tego chłopaka w biało-czerwonych barwach. Co by jednak nie mówić, żadna z naszych reprezentacji w innych dyscyplinach nie dostarcza nam takich emocji jak ręczni, nawet siatkarze ????

3. Rozczarowanie mistrzostw

Tutaj nie będę oryginałem: Francja. Bardzo słaba forma Trójkolorowych. Co prawda w tym roku turniejem numer 1 są Igrzyska Olimpisjkie ale bez przesady. Fatalna gra i nie ma o czym rozmawiać ????

4. Najlepszy zawodnik mistrzostw (w końcu MVP dla Momira niesie kontrowersje)

Turniej w Serbii, a gospodarz zagra w finale. Kogo więc na MVP? Było pewne że nagrodę zgarnie któryś z tubylców. Vujin nie zaliczy tych mistrzostw do udanych i na pierwszy plan w ekipie Serbów wysunął się Ilić. Moim zdaniem jednak nagroda powinna powędrować do Hansena. Może początek turnieju nie był do końca udany ale im dalej w las tym więcej wnosił do gry. W półfinale i finale pociągnął grę zespołu biorąc odpowiedzialność na siebie w najtrudniejszych momentach. Moim zdaniem po tym poznaje się prawdziwych liderów, a Mistrz Europy bez wątpienia nim jest.

5. Oczekiwania na przyszłość w związku z wynikami Euro2012

Dzięki Duńczykom zagramy w eliminacjach IO z Hiszpanią, Serbią i Algierią. Łatwa grupa nie jest ale szanse są. Serbia nie będzie już chyba taka mocna, własna hala i kibice hala jednak swoje zrobili. Miejmy nadzieję, że ominą nas kontuzję i Wenta coś poradzi na te fatalne pierwsze połówki i będzie dobrze. Awans na IO jest w zasięgu ręki, a co dalej? Może nawet walka o medale ale będzie bardzo ciężko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom