>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy mężczyzn 2023 - Włochy, Bułgaria, Izrael, Macedonia Północna

zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Już 28 sierpnia (poniedziałek) rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn!
Faworyci raczej nie będę niespodzianką Polska, Włochy i Francja a tuż za nimi można napisać Słowenia, Serbia... raczej nikt więcej nie powinien sprawić niespodzianki.

grupa a.png

Z grupy wychodzą po 4 drużyny a więc nie powinno być tutaj niespodzianek - główny faworyci, gospodarze tej grupy Włosi a dalej prawdopodobnie awansują Serbowie, Niemcy i Belgowie.

grupa b.png

W grupie B mogą być już emocje jeśli chodzi o wyjście z grupy bo faworytami do wyjścia na pewno jest Słowenia ale i również gospodarze tej grupy Bułgarzy, Ukraina no i o 4 miejsce powinni powalczyć Finowie lub Hiszpanie.

grupa c.png

Grupę C zdecydowanie powinniśmy "zdemolować" nie mówię tutaj o samych zwycięstwach 3:0 jednak jesteśmy zdecydowanym faworytem do zajęcia 1 miejsca. O 2 miejsce powalczą Holendrzy z Czechami a o 4 miejsce gospodarze tej grupy Macedonia może Dania sprawi lekką niespodziankę.

grupa d.png

Ostatnia grupa rozegrana zostanie w Izraelu ale gospodarze na pewno nie będą faworytem do awansu. Francja powinna zając 1 miejsce ale na pewno nie można przekreślać Turcji, dalej powinni wyjść z grupy Portugalia i Grecja.

faza pucharowa.png
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Może to komuś pomóc w swoim typowaniu.
Na Mistrzostwach Europy nie zagrają m.in. -
M. Bieniek (Polska)
S. Lisinać (Serbia)
L. Weber (Niemcy)
E. Ngapeth (Francja) - prawdopodobnie przegapi fazę grupową
S. Anzani (Włochy)
D. Vincić (Słowenia)
T. Stern (Słowenia)

Powroty do kadr:
T. Sokolov (Bułgaria)
D. Dzavoronok (Czechy)
G. Grozer (Niemcy)
 
Otrzymane punkty reputacji: +130
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Panowie co uważacie o takich długoterminowych typach:

Bułgaria wygra grupę 4,50

Ja wiem, że jest w tej grupie jeszcze Słowenia ale po 1 - Bułgaria gra u siebie, po 2 powrót T. Sokolova no i ten skład nie wygląda najgorzej - Sokolov, Nikolov, Atanasov, Seganov, Grozdanov... Jest jeszcze Ukraina, która będzie groźna i tutaj teoretycznie każdy może przegrać z każdym a w meczu Bułgaria - Słowenia wątpię aby kurs był wyższy na Bułgarię, który być może meczem o 1 miejsce...?

Czechy 1-2 w grupie 4,50

No wiadomo, że tutaj 1 miejsce powinna zając Polska i o 2 miejsce powinni walczyć Holendrzy i Czesi ale czy jest aż tak duża różnica między tymi drużynami? Śmiem wątpić...
Wraca Dzavoronok, jest Hadrava, Vasina a więc ten atak nie wygląda źle. Holandia wiadomo, że Abdel Aziz ale reszta... w zasięgu.

I taki trebel

Czechy 1-3 w grupie 1,35
Bułgaria 1-3 w grupie 1,13
Niemcy 1-3 w grupie 1,25

AKO: 1,90

Tak jak wspomniałem w grupie B jest Słowenia, Bułgaria i Ukraina dalej Finlandia, Chorwacja i Hiszpania. Dla gospodarzy top3 powinno spokojnie wejść.
W grupie C jest Polska, Holandia i Czechy dalej Macedonia, Czarnogóra i Dania - ta 3 nie powinna zagrozić.
No i Niemcy mamy w grupie A z gospodarzami Włochami i Serbią a dalej Belgia, Estonia i Szwajcaria. Teoretycznie Belgia jest rywalem, który może zagrozić, jednak powrót Grozera może być plusem bo atakującym jest świetnym.​
 
G 2,4K

groch1989

Użytkownik
No i Niemcy mamy w grupie A z gospodarzami Włochami i Serbią a dalej Belgia, Estonia i Szwajcaria. Teoretycznie Belgia jest rywalem, który może zagrozić, jednak powrót Grozera może być plusem bo atakującym jest świetnym.​
Ja tych Niemców nie byłbym aż tak pewien. Niby powinni zająć te top3 miejsca, ale Belgia może im napsuć krwi. Co do reszty zgoda. Na Czechy 1-2 jest value w tym kursie, a co do Bułgarów to nie mam zdania. Być może ktoś inny podpowie.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Izrael - Grecja

Izrael był poza moim radarem przez dobre 2 lata. Ostatnim turniejem, który analizowałem była Srebrna Liga Europy, w którym szczerze mówiąc ponieśli mocną porażkę, zajmując szóste miejsce z ośmiu, przegrywając z takimi drużynami jak Dania i Cypr, czy Macedonia. W porównaniu z tym turniejem skład został odmłodzony, a doświadczony środkowy Batchkala został wyeliminowany. Uważam, że gdyby nie byli gospodarzami nie zakwalifikowaliby się do tych mistrzostw Europy. Z drugiej strony mamy Grecję, średniaka europejskiego. Drużynę, w której znajdują się zawodnicy wyższej klasy, w tym dwóch dobrych przyjmujących – Protopsaltis, Koumentakis. Gdyby mecz nie odbywał się w Izraelu, postawiłbym odważniej, ale nie lubię grać przeciwko gospodarzom, więc stawka umiarkowana.

Grecja win @1,35 (do jakiegoś AKO) / Grecja -1,5 seta @1,75 ub
3-2
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +50
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Pierwszy dubelek na te ME

Grecja - Izrael powyżej 3,5 seta 1,55
Hiszpania - Bułgaria Bułgaria 1,16 Kiepski mecz Bułgarów

AKO: 1,80

Oczywiście na Bułgarów można było złapać zdecydowanie wyższy kurs kilka dni temu i to złapane już jest jednak podaję kurs z dziś.
Bułgaria gospodarz, powrót Sokolova w końcu mają świetnego przyjmującego Nikolova, jest jeszcze Atanasov, Seganov, Grozdanov i ten skład wygląda co najmniej dobrze - i mam nadzieję, że Plamen dobrze przygotuje ich do turnieju. Hiszpania to już jest drużyna średnia co najwyżej, można zapomnieć o tych Hiszpanach kilka lat temu gdzie w Europie coś tam znaczyli.
No i mam lekko odmienne zdanie co kolega wyżej, uważam, że ten mecz może być lekką miną. Kurs na zwycięstwo Greków strasznie niskie i dla mnie zupełnie nie do gry, oczywiście wygrać mogą ale jakoś nie widzi mi się wynik 3:0 więc dużo bardziej opłacalne jest 4 sety. Oczywiście Izrael należy do grona drużyn jednych ze słabszych na tym turnieju ale Grecja wcale dużo lepsza nie jest. Izrael rozegrał przed turnieje 5 sparingów i nie wyglądało to jakoś fatalnie, 2 zwycięstwa 2 porażki 2:3 i z Japonią przegrali 0:3 ale tutaj poziom jest już jednak dużo wyższy. W Grecji można wyróżnić Tzioumakas czy Protopsaltis.
Mimo wszystko uważam, że Izrael jako jeden z gospodarzy tego seta powinni wygrać.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +270
dspk666 5,7K

dspk666

Użytkownik
Tak po krótce szanowni Panowie eksperci.
na podbitkę dałem Bułgarów skoro grają u siebie z anonimową dla przeciętnego kibica Hiszpanią.
Co ta Hiszpania tak fajnie zagrała?
Na Polsacie nie leciało więc nie mam wiedzy kto tam grał tak ładnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +733
C 232K

czary-mary

Użytkownik
Finlandia - CHORWACJA
Typ : CHORWACJA kurs@ 2.38 Fortuna

Moim zdaniem w tym starciu wyraźnym faworytem są Chorwaci. Zespół wykonał wyraźny progres całkiem przyzwoicie prezentując się w złotej lidze europejskiej. Teraz gdy do zespołu dołączył atakujący Dirlic (po świetnym sezonie w lidze włoskiej) i przyjmujący Sedlacek (nowy zawodnik JW) ich siła rażenia wzrasta dwukrotnie. Dokładając do tego bardzo solidnego rozgrywającego Zhukouskiego, który jest ograny w najlepszych ligach siatkarskich tworzy jak się bardzo ciekawy skład. Pozostali gracze w większości grają w lidze francuskiej, czyli całkiem konkretny poziom. Przeciwnikami będą Finowie, którzy jeszcze kilka lat temu byli europejskim średniakiem, ale od dłuższego czasu ostro pikują w dół. Wyróżnić należy byłego rozgrywającego Tervaporttiego i w zasadzie to byłoby na tyle. Zespołowość jak i indywidualności zdecydowanie po stronie Chorwatów. Uważam, że kurs będzie spadać i przed meczem to Chorwaci mogą występować w roli faworytów również w zestawieniu kursowym
 
Otrzymane punkty reputacji: +90
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Również uważam, że warto postawić coś w stronę Chorwacji ale nie będę powielał już analizy czy typu także pełna zgoda.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Tak po krótce szanowni Panowie eksperci.
na podbitkę dałem Bułgarów skoro grają u siebie z anonimową dla przeciętnego kibica Hiszpanią.
Co ta Hiszpania tak fajnie zagrała?
Na Polsacie nie leciało więc nie mam wiedzy kto tam grał tak ładnie.
Leciała na polsacie, ale na którymś z dalszych kanałów, bo akurat oglądałem. Nie wiem co się stało, myślę, że nie ma osoby, która by to przewidziała. Widziałem wiele typów Bułgarzy -1,5 / 3-0, w zasadzie zastanawiano się nad wymiarem zwycięstwa, a nie kto wygra. Sam się dałem nabrać, więc nie będę się wymądrzać, że można było to przewidzieć.

Hiszpania zagrała kosmiczny mecz. Można się czepić tego określenia, ale na tym poziomie rozgrywek taka skuteczność ataku nie jest częstym zjawiskiem. Swoją drogą leniwe Bułgary w obronie, trochę podkręcili statystyki, ale po 2 setach skuteczność w ataku CAŁEJ DRUŻYNY Hiszpanii była grubo powyżej 70%! Takich liczb się za często nie widzi. RAMÓN FERRAGUT zakończył mecz ze skutecznością 79% (15/19 przy 1 błędzie)... Do tego dołożyli mocną zagrywkę, 7 asów i wiele odrzucających od siatki i Bułgarzy byli bezradni. Czasem jest tak, że faworyt gra słabo i przegrywa mecz z własnej winy. Tutaj jednak powiedziałbym, że Bułgarzy zostali całkowicie stłamszeni i nie mieli zupełnie podjazdu. Owszem trener BUL mocno komplikował sprawę mieszając składem, ten Karyagin jakim cudem wyszedł w I zestawieniu to nie mam pojęcia... (i jak w ogóle kiedyś trafił do ZAKSY?) Potem wchodził młody Nikolov na atak, potem na przyjęcie i w końcu zaskoczyło, ale było już za późno, by mecz odwrócić.

Takie jest moje zdanie, w pamięci zapadł mi tekst Wanio i Mazura "no, no, to nie gra żadna Hiszpania, a Brazylia za najlepszych lat z Gibą" - coś takiego walnęli. Niby śmiechem, ale też patrzyłem na ich grę i nie wierzyłem. Tym bardziej, że pamiętam tego Ramona Ferraguta z ligi niemieckiej sprzed 2 lat, gdzie grał w ogórkowym zespole i niczym się nie wyróżniał na tle ligi.

Niespodzianka i tyle wg mnie. Ciekaw jestem czy będą umieli taki występ powtórzyć.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Szwajcaria - Serbia 0:3

Mecz już za niespełna 20 minut dlatego na szybko. Serbia od kilku lat robi regres zdecydowanie jest już poza czołówką w Europie - Polska, Włochy, Francja... Teraz można ich zaliczyć już bardziej do Słowenii. Mimo wszystko nada jest to dobra drużyna, szkoda Lisinaca, który nie zagra na Euro jednak nadal tam jest na środku Podrascanic czy Krsmanović. Uros Kovacević na przycięciu to pewnia natomiast do Niego prawdopodobnie wyjdzie Kujundzić, który pokazywał się w naszej lidze z dobrej strony. Ivović jeszcze nie jest na 100% gotowy. W ataku ciekawostka wystawi Atana czy jednak Luburicia, najgorzej chyba wygląda u nich rozegranie.
Rywalem Serbów są Szwajcarzy czyli drużyna, która pokonuje takie drużyny jak Albanie, Bośnie, Rumunię z takimi zespołami mogą powalczyć jednak Serbia to mimo wszystko kilka poziomów wyżej.
Liczę w tym meczu na 3 sety i pod prysznic po stronie Serbów.

poniżej 134,5 1,7
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +216
T 11,9K

tadzin

Użytkownik
Niespodzianka i tyle wg mnie. Ciekaw jestem czy będą umieli taki występ powtórzyć.
imo nie wspomniales najwazniejszego - komu by do glowy przyszlo ze konstantinov (pod wplywem jakichs substancji niedozwolonych, bo trzezwy to on nie mogl byc) wyjdzie kariaginem/atanasovem, bo sobie wymyslil ze nikolov bedzie drugim opp, ktorego bedzie uzywac na podwojne zmiany bratojew/nikolov? no nikomu zdrowemu na umysle by cos tak idiotycznego do glowy nie przyszlo. chlop wytrzezwial po dwoch setach i nikolov zaczal grac na swojej pozycji (oh) i to w sporej mierze przyczynilo sie do ugrania tego 3rd seta, ale tak czy siak drugim oh byl penczew. no sory kto? penczew? konstantinov cala LN tlucze para nikolov/atanasov, trzecim wydaje sie byc asparuhov, po czym mag konstantinov przypomnial sobie o istnieniu penczewa, ktory zawsze pelnil role "przyjmujacego libero" z tymze aktualnie to on przyjmowac juz tez nie umie. czyli tak mamy totalnie rozregulowany team ktory w takim skladzie nie gral ze soba (dzieki magikowi na trenerce) + mamy hiszpan ktorzy po prostu grali w siatkowke typu "eins/zwei/drei" i konczyli przy dobrym przyjeciu gladko wlasna akcje. garki w przyjeciu problemy katastrofalne (bez powodu potezy kariagin w zaksie nie grzal lawy i musial grac zalinski/staszewski, chlop jest tak patologiczny w przyjeciu ze nie wiem jakim cudem jest przyjmuacym), do tego kompletny chaos w organizacji gry (to glownie zasluga magika konstantinowa) nie istniejacy blok/wyblok/obrona i w tym chaosie seganov czesto na sile szukajacy sokolova. ja sie tylko smialem jak ogladalem ten cyrk bulgarski i jak hiszpania wykorzystuje dana na tacy okazje. hiszpania wygrala zasluzenie ale bardzo watpie aby utrzymali taki poziom w nastepnych meczach. slepej kurze ziarno tez sie czasem trafi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +216
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Wiadomo, że ME dopiero się rozpoczynają ale póki co ciężko jest trafić że składami. Dla przykładu w Bułgarii Nikolov ławka gdzie był 1 do wyboru na przyjęcie, w Ukrainie Plotnicki (wiem, inaczej się pisze Jego nazwisko) ławka gdzie również jest to 1 wybór. W Serbii już można było to troszkę zrozumieć bo grali tylko że Szwajcaria ale tam też Podrascanin, Uros grzali ławkę.
Zobaczymy jak to będzie dalej.
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
Serbia - Belgia

Serbowie wczoraj w dziwnym składzie, Ivovic podobno chory, ale zagrał kilka piłek. Uros przez cały mecz siedział na ławce rezerwowych. Belgia jest w dobrym składzie i mecz z mocnymi Włochami nie poszedł najlepiej, ale nie widzę powodu, żeby ich tak bardzo nie doceniać. Deroo, Desmet, D'Hulst to mocne nazwiska na europejskiej scenie. Są też młodzi i gotowi do podbicia włoskich parkietów D'Heer oraz atakujący Reggers (Trentino i MIlano). Pierwszy turniej od ME sprzed 2 lat, kiedy to Belgowie wracają do mocniejszego składu. Kwalifikacje do ME i Ligę Europejską grali bardzo odmłodzonym składem. Dwa lata temu grali na Mistrzostwach Europy i Serbia wygrała wtedy 3:1. Z tamtego składu brakuje jedynie Tomasa Rousseaux, którego nie cenię aż tak mocno, więc nie widzę tu straty. Serbom brakuje Lisinaca. Nie wiem, jaki jest stan zdrowia Urosa i Ivovica. Jeśli nie będą w 100% zdrowi, HC +2,5 seta dla Belgii wydają się dobry. Jeżeli w wyjściowych składach nie będzie Urosa pomyślę o czymś więcej.

Belgia +2,5 seta @1,73 unibet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1348
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
"Marko nawet z nami nie poszedł. W noc poprzedzającą wyjazd zaraził się wirusem i pozostał w Serbii dość wyczerpany. Powinien przyjść i dołączyć do zespołu. Zobaczę, jaki będzie, na ile może pomóc w pierwszych pojedynkach. Kontuzja Uroša nie jest poważna i niepokojąca, jednak nie da się jej wyleczyć w krótkim terminie. Wciąż mam nadzieję, że będzie mógł nam pomóc podczas mistrzostw, ale na pewno nie będzie to możliwe w pierwszy weekend. Praktycznie mamy do dyspozycji dwóch napastników, Kujundžicia i Pericia, a to, co pokazali w VNL, daje nam gwarancję, że będą dobrzy – podsumował Kolaković."

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/161...-ivovic-stize-bez-kovacevica-u-prvim-mecevima


Taki jest ich stan zdrowia ;)
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
"Marko nawet z nami nie poszedł. W noc poprzedzającą wyjazd zaraził się wirusem i pozostał w Serbii dość wyczerpany. Powinien przyjść i dołączyć do zespołu. Zobaczę, jaki będzie, na ile może pomóc w pierwszych pojedynkach. Kontuzja Uroša nie jest poważna i niepokojąca, jednak nie da się jej wyleczyć w krótkim terminie. Wciąż mam nadzieję, że będzie mógł nam pomóc podczas mistrzostw, ale na pewno nie będzie to możliwe w pierwszy weekend. Praktycznie mamy do dyspozycji dwóch napastników, Kujundžicia i Pericia, a to, co pokazali w VNL, daje nam gwarancję, że będą dobrzy – podsumował Kolaković."

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/161...-ivovic-stize-bez-kovacevica-u-prvim-mecevima


Taki jest ich stan zdrowia ;)
Słowa trenera można między bajki włożyć, bo Ivovic, który został w Serbii... wczoraj wszedł na boisko we Włoszech :p pewnie prywatnym samolotem szybko doleciał :D Z Urosem też może być "zasłona dymna". Wczoraj nie było powodu to sobie siedział spokojnie na ławce.
Post automatycznie złączony:

Bułgaria - Finlandia

Koniec żartów, z Hiszpanami Bułgarzy się "powygłupiali", trzeba wyciągać wnioski i brać się w garść, bo zaraz ucieknie im turniej, którego są gospodarzem. Pozostały trudne mecze ze Słowenią i Ukrainą i teoretycznie łatwiejsze z FIN i CRO. Nie ma co kalkulować, Nikolov wychodzi dzisiaj w I składzie i razem z Sokolovem powinni czym prędzej mecz kończyć, a wygrana za 3pkt powinna być obowiązkiem. No chyba, że się dobrze bawimy, olewamy wynik sportowy i nie celujemy zbyt wysoko zajść na turnieju, to dlaczegożby nie. Zupełnie poważnie - ja podchodzę "matematycznie" do analizy zespołów, rozpisuje je na czynniki pierwsze. I tak patrząc po obu kadrach Finowie nie mają zupełnie podjazdu do Bułgarii. Wiem, że to nie zawsze daje efekt, liczy się drużyna, "team spirit", ale tak mi łatwiej porównać i podjąć decyzję. Zakładam, że Finom nie będzie dzisiaj siedziała tak zagrywka, jak Hiszpanom w ostatnim meczu, w konsekwencji czego będzie więcej luzu w rozegraniu po stronie Bułgarii.

Finowie w I meczu zaskoczyli łatwym ograniem Chorwatów, ale jak spojrzałem na ich skład to zupełna niespodzianka. Jest 3 młodych (roczniki 2003/04), 3 zawodników doświadczonych i z jakąś tam renomą - Tervaportti na rozegraniu wiadomo, Jokela atakujący z ligi fińskiej oraz przyjmujący francuskiego Chaumont, Suihkonen. Reszta to młodzi, być może zdolni, ale dość nieznani mi zawodnicy. Wydaje mi się, że to za mało, że zabraknie jakości sportowej i zwyczajnie publika bułgarska ich stłamsi.

Bułgaria -1,5 seta @1,5
do jakiegoś AKO / -2 seta @1,9 (nie wiem czy jakieś polskie buki dają, ja grać 3-0 nie lubię za większe pieniądze) zwrot 3-1
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1205
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Słowa trenera można między bajki włożyć, bo Ivovic, który został w Serbii... wczoraj wszedł na boisko we Włoszech :p pewnie prywatnym samolotem szybko doleciał :D Z Urosem też może być "zasłona dymna". Wczoraj nie było powodu to sobie siedział spokojnie na ławce.
Nieźle :) to pewnie ta gra informacjami i ukrywanie stanu zdrowia zawodników miało jednak podwójne dno ;) Chociaż w tytule jest "przychodzi Ivović w pierwszych meczach bez Kovacevica". Ivović miał wirusa (nie napisali jakiego) to nie powinien lecieć razem z drużyną jednym samolotem (patrz covid i to co się działo kiedy jeden zakażony leci samolotem ;)). Tak czy siak na składy warto patrzeć... bo w pierwszy weekend Kovacević ma być niedostępny, niby...

edit: język się wstawia jak się da ":" i "p" po sobie ;p
Post automatycznie złączony:

dobra, mam


Marko Ivović, koga je potkačio stomačni virus, ipak je igrao, a nisu Uroš Kovačević, koji treba da se oporavi od povrede, i Marko Podraščanin, koga je selektor Igor Kolaković takođe poštedeo napora u utakmici s autsajderom.

Pavle Perić je imao 19 poena, Aleksandar Atanasijević 18, a Milan Kujundžić 14.

Ranije danas je u našoj grupi Nemačka pobedila Estoniju s 3:0, a još pre dva dana domaćin Italija je na otvaranju dela šampionata u Peruđi bila maksimalna protiv Belgije.


Srbija u četvrtak u 18 časova u drugom kolu igra s Belgijom.

wirus żołądkowy miał.
 
Ostatnia edycja:
pinio1111 85,9K

pinio1111

Użytkownik
Ja na dziś proponuję dubelek:

Polska -2,5seta 1,52
Portugalia +21,5pkt 1,55

.............................................
2,35


Co do meczu Polaków to nie będę się zbyt rozpisywał, bo wiadomo jaka jest różnica klas między tymi zespołami. Czesi robią postępy i mają kilku ciekawych zawodników, ale siatkarsko są daleko za nami. Jestem pewien, że nasi chłopacy będą chcieli mocno wejść w turniej i już w pierwszym meczu pokazać swoją moc. Owszem ktoś może powiedzieć że na Memoriale Wagnera wyglądało to słabo, jednak nasi byli wtedy po bardzo długim i wyczerpującym obozie przygotowawczym, przez co było widać na boisku brak świeżości. Jestem pewien że dziś będzie to już wyglądało zupełnie inaczej i podopieczni Grbicia zakończą mecz w trzech setach!!!


Co do drugiego spotkania, to dziwią mnie tak wysokie handicapy punktowe.
Wczoraj grałem dodatnie handi w stronę Greków i weszło swobodnie, a było na podobnym poziomie. Grecy przegrali -9, a w jednym z setów powalczyli na przewagi.
Dla mnie Grecy i Portugalia to zespoły o podobnym potencjale, no może delikatnie w stronę Greków. Jednak nie sądzę by była to taka różnica by Portugalia miała tu polec z kretesem. Portugalia to zespół bez wielkich gwiazd, jednak grają solidną siatkówkę, co pokazali wczoraj ogrywając gładko Rumunię.
Oczywiście Francja to zupełnie inna półka w porównaniu z Rumunią, jednak śledząc od lat ich grę, zauważam że często zdarzają im się wręcz wpadki z teoretycznie dużo słabszymi zespołami. Potrafią tracić sety z drużynami pokroju Portugalii, po czym ograć np Polskę. Dobitnym przykładem na to były ostatnie IO, gdzie cudem wyszli z grupy, po czym ograli naszą kadrę, a finalnie zostali mistrzami olimpijskimi.
Nie chce mi się wierzyć by dziś spinali się by wygrać jak najwyższą ilością pkt, dlatego handi +21,5pkt w stronę Portugalii uważam za dobrą opcję.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2351
Do góry Bottom