>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Mistrzostwa Świata w Biathlonie - Chanty-Mansyjsk 2011 [3-13 marca]

Status
Zamknięty.
P 1

pawko12

Użytkownik
Jej rywalka Kaisa Makarainen ma tutaj srebro w sprincie ( 1 pudło ) i złoto w pościgowym ( 0 pudeł ). Kaisa Makarainen to liderka Pucharu Świata ale głownie dzięki dobremu początkowi. Przed MŚ nie była w tak dobrej formie jak tutaj, w sprincie była na 8 miejscu ( 3 pudła ), na dochodzenie 5 ( 2 pudła ) a w masowce również 5 pozycja z 3 pudłami. Jak widać nie strzela wcale tak dobrze. W tym sezonie w biegach indywidualnych bywało z Nią różnie bowiem potrafiła 4 razy spudłować w Ostersund a raz tylko w Pokljuce. Ja uważam że Kaisa i tak jest zadowolona z tego sezonu i tych MŚ, może te zawody potraktować troszkę luźniej liczyć się w Masówce, ona nie biega tak szybko jak Magdalena dla niej 20km to większe zmęczenie a jak więszke zmęczenie to mniejszy spokoj na strzelnicy. Neuner wie dobrze ze kluczem do medalu dzisiaj będzie strzelanie a ostatnio przekonuje mnie jej strzelanie dlatego stawiam w tej parze na Neuner w strzelaniu.
niestety ale Twoje informacje są wyssane z palca:
Makarainen na tych mistrzostwach jeszcze ani razu nie spudłowała:
sprint - 10/10 http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT1011SWRLCH__SWSP
sztafeta - 10/10 http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT1011SWRLCH__MXRL
bieg pościgowy - 20/20 http://services.biathlonresults.com/results.aspx?RaceId=BT1011SWRLCH__SWPU

moim zdaniem z taką formą strzelecką to Neuner nie ma szans z Makarainen
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
I jeszcze dubelek :
Ekholm - Ponza (strzelanie) (0-5) 1 (1.72)✅
Jak strzela Szwedka na tych mistrzostwach ,każdy wie... W całym sezonie 90,1% skuteczności. Ponza powinna zaliczyć ze 2 pudła...
Kuzmina Top 8 NO ! (9. 1.3sek:razz ???? (1.60)✅
Jeśli trzymać się teorii, że indywidualny jej nie służy (patrz wyniki w tym sezonie), to typ idealny...
ako 2.75✅ Betsafe
 
mbmartin 84

mbmartin

Użytkownik
Individual 15 km (Khanty-Mansiysk/RUS)
2011-03-09 13:15, MŚ - kobiety, Świat
Teja Gregorin - Kaisa Mäkäräinen
Shooting Only H2H | Individual
Typ: Makarainen
Kurs 2.00
Buk: Betsafe

Kolejnym typem , który myślę ma spore szanse jest, Makarainen w parze z Gregorin. Według bukmachera Betsafe w nieznaczym stopniu jest przychylny do Słowenki. Jest to także zakład tylko na strzelanie. Przejdźmy może do statystyk. Makarainen ma już na swoim koncie 2 medale w tych mistrzostwach świata. W sprincie była druga i strzelała bezbłędnie , w biegu na dochodzenie także strzelała bezbłędnie 20 na 20 strzałów i została mistrzynią świata na tym dystansie. Gregorin zaś w sprincie spudłowała 1 raz , a w biegu na dochodzenie ,aż 4 razy . Myślę ,że wysoka forma w jakiej aktualnie jest Kaisa daje jej spokojnie szanse na zdobycie trzeciego krążka na tych mistrzostwach. Co ciekawe na tych mistrzostwach spośród wszystkich oddanych strzałów do tarcz w zawodach także w sztafecie mieszanej 10 strzałów , sprint 10 strzałów i bieg na dochodzenie , nie spudłowała ani razu! 40/40 fenomenalny wyczyn. Wysoki kurs jaki jest na to zdarzenie skłania mnie do postawienia i zaufania tej oto zawodniczce , która dziś jest jedną z głównych pretendentek do mistrzostwa na dystansie biegu indywidualnego. Teja Gregorin nie powinna postawić większego oporu. W przypadku remisu otrzymujemy zwrot .
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
mbmartin genialne typy z takimi kursami , az zaluje ze nie mam nic na MB.
Makarainen z Gregorinką , spokojnie wygrywa Teja m przebłyski , ale na takrowno strzelajaca i biegajaca Finke cieżko bedzie cokolwiek wskurac.
A ten typ Berger tez z pewnoscia warty gry ???? 2.55 chetnie bym wzioł , Berger dochodzi do formy widze to po biegu poscigowym.Caly sezon na podium wreszcie i na mistrzostwach musi cos upolowac.
Obserwator , nie to że bym sie czepiał , ale
I jeszcze dubelek :

Ekholm - Ponza (strzelanie) 1 (1.72)

Jak strzela Szwedka na tych mistrzostwach ,każdy wie... W całym sezonie 90,1% skuteczności. Ponza powinna zaliczyć ze 2 pudła...

Kuzmina Top 8 NO ! (1.60)

Jeśli trzymać się teorii, że indywidualny jej nie służy (patrz wyniki w tym sezonie), to typ idealny...

ako 2.75 Betsafe
Podałes statystyke Szedki okej , ale nie popatrzyleś juz na Ponzy , szczerze nie wiem ile ona wynosi , wiem tyle ze Ponza nazywana jest jedna z najlepszych strzelczyn w biathlonie.Wcale nie byl bym taki przekonany.ok zgodze ze kurs warty rozpatrzenia , jednak masz dziwny pryzmat patrzenia.W tym typie pierwszym mowisz tylko o wynikach na mistrzostwach nie patrzysz na wyniki , rezultaty z sezony jesli chodzi o forme .
Wspominasz tylko ze jak to ekholm pieknie biega na MS.a np w drugim typie odwołujesz juz sie do wczesniejszych biegow.jesli chodzi o kuzmine.
Bez obrazy ale jakos mało profesjonalnie podchodzisz do analizowania i typowania biathlonu.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Już tłumaczę. Typ na Ekholm dotyczy strzelania, na mistrzostwach strzela rewelacyjnie (60/60), w całym sezonie 90,1% i do tego się odwołuję, a nie do biegania, jak piszesz... Nie patrzę na wyniku z sezonu, formę ? No proszę Cię, przecież te 90,1% jeśli chodzi akurat o ten typ jest wykładnikiem jej formy w całym tym sezonie na strzelnicy !!! Ponza bodaj 86,5%, więc słabiej, a jak pobiegną itp w tym przypadku nie ma dla mnie znaczenia.
Kuzmina, tu akurat dotyczy wyniku końcowego, stąd też patrzę, jak jej szło w takich biegach w tym sezonie, a szło jej bardzo słabo, o czym pisałem już wcześniej, a TBM dodał do tego jej skuteczność w indywidualnych, która mówi dużo...
Zaznaczyłem na jakiej podstawie typuję we wczorajszym poście...
 
P 1

pawko12

Użytkownik
Już tłumaczę. Typ na Ekholm dotyczy strzelania, na mistrzostwach strzela rewelacyjnie (60/60), w całym sezonie 90,1% i do tego się odwołuję, a nie do biegania, jak piszesz... Nie patrzę na wyniku z sezonu, formę ? No proszę Cię, przecież te 90,1% jeśli chodzi akurat o ten typ jest wykładnikiem jej formy w całym tym sezonie na strzelnicy !!! Ponza bodaj 86,5%, więc słabiej, a jak pobiegną itp w tym przypadku nie ma dla mnie znaczenia.
ludzie skąd wy bierzecie informacje o strzelaniach na mistrzostwach. Ekholm na tych mistrzostwach pudłowała w sztafecie (gdzie dobierała naboje cztery razy) więc w żadnym wypadku nie może mieć 60 na 60 w strzelaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
O mój błąd. Zasugerowałem się tym, co napisał levy42, wierząc w to, co pisze:] Bezbłędne sprint i na dochodzenie tylko, (to już sprawdziłem osobiście;))
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
O mój błąd. Zasugerowałem się tym, co napisał levy42, wierząc w to, co pisze:] Bezbłędne sprint i na dochodzenie tylko, (to już sprawdziłem osobiście;))
Napisałem że strzelała bezbłędnie w INDYWIDUALNYCH startach,a sztafeta się do nich nie zalicza. Myślałem,że dzięki nowej maturze ludzie potrafią czytać ze zrozumieniem..
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
No to idąc Twoim tokiem myślowym, nie dość, że z czytaniem są kłopoty, to i z dodawaniem:razz: 2*5+4*5=30, a nie 60:grin:
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
No racja,ale ja matury z matematyki zdawać nie musiałem. A tak poważnie to nie wiem dlaczego policzyłem że jedno strzelanie ma 10 strzałów i wyszło mi 6x10:;/:przepraszam za ten błąd
A Helena zmiażdżyła rywalki,kolejne 20 strzałów celnych!!A odchodząc trochę od kwestii czysto sportowych:czy tylko mi się wydaje że Ekholm to bardzo zgrabna dziewczyna?zgrabniejsza od &#39;pięknej Magdaleny&#39;? mówię o figurze;);)
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Sztafeta mężczyzn 4x7,5km
kursy z Unibet
W tym sezonie sztafety rozgrywano 3x. W Hochfilzen, Oberhofie i Anterselwie. Wygrywali kolejno Norwegowie i dwukrotnie Niemcy.
Niemcy - Francja @ Niemcy - 1,45 ✅ [7-12]
Jak ktoś ma odebrać złoto Norwegom to chyba właśnie Niemcy. Bardzo dobrze dysponowani Peiffer, Birnbacher i Greis. Do tego Stephan, który na trasach biegowych w Rosji znacząco nie odstawał i ogólnie w sprincie był 7 czym potwierdził swoje pewne miejsce w sztafecie. Niemcy dobrze dysponowani i w tym sezonie już dwukrotnie biegi sztafetowe wygrywali w Oberhofie i Anterselwie.
Francuzi mają bardzo mocnego Martina Fourcade, solidnego jego brata Simona. Jednakże zawodzą Bouef i Jay i to na całej linii. Bardzo słaba dyspozycja biegowa i nawet przy dobrym strzelaniu Jay w indywidualnym zajął dosyć dalekie miejsce. Wyraźna obniżka formy, a sztafeta słabych punktów nie wybacza.
Niemcy mają prawdziwą drużynę na medal, a Francuzom kadra połowicznie się posypała i o miejsce na podium będzie trudno.
Norwegia - Austria @ Norwegia - 1,22 ✅ [1-9]
Norwegowie ze wspaniałymi Boe i Svendsenem. Bjorndalen na pierwszej zmianie również stracić nie powinien. Nie wiadomą jest druga zmiana, gdzie prawdopodobnie ujrzymy Osa. Jeśli on nie zepsuje to główni kandydaci do złota, choć trzeba przyznać, ze z Niemcami będzie im wygrać trudno. Tutaj jednak mamy parę h2h z Austrią.
Austriacy obniżyli loty. Landertinger bez formy biegowej, a i na strzelnicy bez rewelacji. Mesotitsch po świetnych występach w indywidualnych w połowie sezonu gdzieś zgubił formę. Eder biegowo odstaje od najlepszych i tylko Sumann, medalista tegorocznych MŚ wygląda na mocne ogniwo. Norwegowie mają jednak ich więcej i powinni być wyżej.
Włochy - USA @ Włochy - 1,25 ✅ [5-6]
Italia może być &#39;czarnym koniem&#39; tej imprezy. Hofer, Windisch i De Lorenzi gwarantują odpowiedni poziom i nie było dziełem przypadku ich drugie miejsce w Anterselwie. Niewiadomą jest postawa Vuillermoza, który może pogubić się na strzelnicy. Nie mniej jednak od Amerykanów reprezentanci z Południa Europy powinni być lepsi. Amerykanom w tym sezonie biegi sztafetowe zupełnie nie wychodzą, za każdym razem ktoś popsuł sztafetę kompletnie i tym razem może być podobnie. Do tego Włosi są lepsi biegowo [no może Burke z nimi rywalizować].
Rosja - Ukraina @ Rosja - 1,50 ✅ [2-3]
Ach Rosjanom w sztafetach wiodło się delikatnie mówiąc niezbyt dobrze. Nie mniej jednak w Anterselwie widać było znamiona pozytywne i 4 miejsce przyjęli jako dobry prognostyk przed MŚ. Tym razem sztafeta prawdopodobnie w składzie: Shipulin, Ustiugow, Maksimow i Tcherezow.
Maksimow wydaje się być pewniakiem na strzelnicy. Jeśli Shipulin ani Ustiugow nie zepsują swoich zmian to może być medal. To bardzo dobrzy zawodnicy, ale do tej pory w sztafetach się blokowali. Może tym razem, u siebie będzie lepiej ?
Ukraińcy chyba trochę przeceniani przez niektórych bukmacherów. Niby wyrównana kadra jest: Bilanenko, Deryzemlya, Semenov i Sednev. Ale tutaj w bardzo dobrej dyspozycji wydaje się być tylko Deryzemlya. Jeśli jeden z nich zepsuje i pogubi się na strzelnicy, to nie będą w stanie tej straty odrobić. Do tego biegowo są słabsi od Rosjan. Stawiam na gospodarzy.
Grane jako AKO: 3,32 ✅ ????
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Jutrzejsza sztafeta panów zapowiada się ciekawie. Faworytami są Norwedzy, ale myślę, że Niemcy mogą sprawić niespodziankę i zgarnąć złoto.
Na pewno Norwegowie mają 2 zawodników z absolutnej czołówki: Svendsen i Bo. Do tego dochodzi Bjeorndalen, który poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. Może macie info kto uzupełni ekipę Skandynawów? Będzie to Berger? Bo chyba nie Os.
Co do Niemców to zapewne: Peiffer, Greis, Birnbacher i Stephen. Bardzo dobra, solidna 4.
Sam zagram TOP3 na Deutschów i może TOP1 za drobne (kurs ok. 3.00-4.00).
Tak zwięźle, bo nie mam zbytnio czasu, trzeba się pouczyć :razz:
Edit: O Boże, ślepy jestem, post wyżej jest link ze składami xD Sorry
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Jutrzejsza sztafeta panów zapowiada się ciekawie. Faworytami są Norwedzy, ale myślę, że Niemcy mogą sprawić niespodziankę i zgarnąć złoto.
Na pewno Norwegowie mają 2 zawodników z absolutnej czołówki: Svendsen i Bo. Do tego dochodzi Bjeorndalen, który poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. Może macie info kto uzupełni ekipę Skandynawów? Będzie to Berger? Bo chyba nie Os.
Co do Niemców to zapewne: Peiffer, Greis, Birnbacher i Stephen. Bardzo dobra, solidna 4.
Sam zagram TOP3 na Deutschów i może TOP1 za drobne (kurs ok. 3.00-4.00).
Tak zwięźle, bo nie mam zbytnio czasu, trzeba się pouczyć :razz:
Według oficjalnych składów wśród Norwegów będzie OS.
Wg mnie kolejność:
GER
NOR
RUS
 
mbmartin 84

mbmartin

Użytkownik
MŚ - mężcz. , Świat
Relay 4x7,5km (Khanty-Mansiysk/RUS) - 14:00
Germany - Russia
Typ: Germany
Kurs: 1.55
Buk: Betsafe

Z prostego powodu gram na Niemców , po prostu są lepsi. Na tych mistrzostwach wszyscy ze sztafety,a więc cała czwórka w sprincie uplasowała się do 9tego miejsca! Jest to niesamowity wyczyn i pewnie marzą o zwycięstwie ,ale jednak Norwedzy także będą mocni i prawdopodobnie te 2 sztafety stoczą bój o mistrzostwo. Uważam iż Rosjanie nie będą odgrywać największej roli , spisują się bardzo słabo jak i przed mistrzostwami tak i na mistrzostwach jeszcze gorzej , zaledwie tylko 1 medal i to srebrny został wywalczony przez Maksimowa w biegu indywidualnym , to zapewne tylko namiastka tego czego mieli dokonać w Khanty Mansiysku. Nawet porażka tak to nazwę byłaby najlepszym określeniem tego czego dokonują rosyjscy biathloniści i biathlonistki. Jutro w sztafecie także nie wróżę im medalu , no chyba ,że maks brązowy ,ale i o ten będzie ciężko ,bo Francuzi czy też Austriacy mogą okazać się lepsi. Rosjanie w składzie Shipulin-Ustyugov-Maksimov-Tcherezov . W sztafecie nie wystąpi Makoveev , który spisał się najlepiej z Rosjan w sprincie i zajął czwarte miejsce. Zaledwie 19 miejsce Tcherezova , 29 miejsce Ustygova , 37 miejsce Shipulina ,a Maksimov w sprincie w ogóle nie wystartował ,ale pewnie po tym srebrnym medalu dołączyli go do sztafety eliminując Makoveeva , który tak ładnie spisał się w sprincie. Uważam ,że nie mają szans z reprezentacją Niemiec , która jak już wcześniej pisałem cała zmieściła się w 9tce-zawodów sprinterskich ,a u Rosjan najlepszy był 19-sty , to myślę ,że tutaj nie ma o czym w ogóle dyskutować. Jeszcze tylko wspomnę ,że w składzie sztafety Niemiec pobiegną : Stephan-Birnbacher-Peiffer-Greis . Nie powinno być niespodzianki.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Niemcy - Francja
typ: 1 kurs: 1,38 ✅
tobet

Przy dobieraniach dużo zależy od biegu, a we Francji tylko Martin jest w stanie dobrze to zrobić (Boeuf może też ale kompletnie z formą nie trafił). Niemcy dobra forma wszystkich, na strzelnicy nie powinno być wpadek.

Rosja - Austria
typ: 1 kurs: 1,57 ✅
tobet

W końcu trenerzy rosyjscy postawili na tych którzy są w formie (jeśli już o takowej można mówić) a nie na nazwiska. Shipulin odpoczywał podczas inwidualnego i jest nadzieja tylko na jego lepszy wytęp, reszta sztafety OK nie schodzi poniżej średniego poziomu. W Austrii tylko Sumann w formie, reszta albo pudłuję albo zostaje w tyle biegowo.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Jutro biegi masowe,najpierw Pań i tu mam taki dubelek
Ekholm-Vita Semerenko 1@1,33✅
Goessner-Bachmann 1@2,45⛔14-12,blisko było
ako:3,26
Pierwszego typuchyba nie trzeba analizować,nie żebym faworyzował Szwedkę za te długie,zgrabne nogi.Poprostu strzela bardzo dobrze,powoli jak trzeba,ale celnie najczęściej. A Vita obecnie ustępuje nawet swojej siostrze,a gdzie tu porównywać sie z Heleną.
Drugi typ bardzo ryzykowny,obie Niemki młode obie nieźle się na MŚ pokazały do tej pory(Bachmann srebro na 15km,Goessner 2x w &quot;10&quot;). Wydaje mi się że kurs na Miriam to niezłe value,bo szanse w tej parze oceniłbym 50/50. i tylko dlatego to zagrałem.
Z panów rzuciła mi się w oczy para
Hofer-Maximov 2@2,25 Z tego co widziałem obaj w formie i tu też widzę value,ale jeszcze nie wiem czy to zagram,trzeba się przespać;)
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Póki co na biegi masowe zdecydowałem się na wybór z oferty Betsafe.
Tora Berger - Marie Dorin @ Berger - 1,65
W takiej bezpośredniej rywalizacji Berger czuje się znakomicie. To wyzwala w niej dodatkowe pokłady energii i w masowych zazwyczaj świetnie spisywała się na trasie biegowej. Tutaj jej znaczna przewaga nad Dorin, której w Rosji nie biega się tak dobrze jak w USA. Przewaga biegowa, a na strzelnicy wielkich różnic nie ma. Norweżka powinna być wyżej.

Vita Semerenko - Michaela Ponza
@ Vi.Semerenko - 1,60
Vita poprawiła bieg i przy dobrym strzelaniu zaowocowało to indywidualnym medalem. Ponza swój najlepszy moment w tym sezonie chyba ma już za sobą i tutaj nie spisuje się najlepiej w przeciwieństwie do Vity, która dzięki poprawie w biegu i swoim dobrym strzelaniu może być wysoko.

Anastasiya Kuzmina - Ann Kristin Flatland
@ Kuzmina - 1,33
Flatland jest cieniem zawodniczki z początku sezonu. Dyspozycja biegowa wręcz bardzo słaba, a i na strzelnicy brakuje pewności. Kuzmina może i w masowym nie zajmuje wysokich lokat - przez to, że sporo czasu spędza na strzelnicy. Ale biegowo jest w dobrej dyspozycji i ogólnie w Rosji z jej startami wszystko ok. Powinna być zdecydowanie wyżej.
Arnd Peiffer - Martin Fourcade @ M.Fourcade - 1,60
Martin to lider w masowym w tym sezonie. Dwa zwycięstwa i jedno czwarte miejsce pokazują klasę tego zawodnika. Szybkie strzelanie i fantastyczny bieg to jego domena. Obok Boe i Svendsena główny kandydat do złota. Peiffer? Kapitalny występ w sprincie, ale im dalej w las tym nieco gorzej. Pierwsze skrzypce tym razem jeśli chodzi o Niemców mogą grać Birnbacher i Greis. Peiffer zapewne solidnie, ale nie aż tak jak Fourcade, którego widzę w top3.
Michael Greis - Evgeniy Ustiugow @ Greis - 1,65
Miki Greis zawalił Niemcom sztafetę, ale to na tyle doświadczony zawodnik, że powinien się pozbierać i odpowiednio mentalnie przygotować do startu w biegu masowym, w którym z reguły osiąga dobre wynik. W tym sezonie startował dwukrotnie kiedy zajmował miejsca: 5 i 6. Ustiugow gdzieś zatracił dyspozycję biegową sprzed lat i teraz na trasie nawet u siebie przegrywa w biegu z innymi zawodnikami np. Greisem. Na strzelnicy również brakuje mu pewności i nie sądzę aby odgrywał w tym biegu pierwszoplanową rolę.
Moim zdaniem można grać jako single/duble.
Ryzykowniejsza wersja - 5 zdarzeń jako AKO: 9,27 ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom