>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Lekkoatletyka 2012

radhu21 4K

radhu21

Użytkownik

Przydatne linki:
http://www.iaaf.org/index.html oficjalna strona IAAF.
http://www.european-athletics.org/ oficjalna strona EA
http://www.iaaf.org/statistics/toplists/index.htmx strona z najlepszymi tegorocznymi wynikami na świecie
http://www.pzla.pl/ oficjalna strona Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Zapraszam do pisania analiz i dyskusji :spokodfhgfh:

Sezon zaczął się na dobre. Podczas, gdy zakończyły się ligi piłkarskie warto się skupić na innych dyscyplinach, a królowa sportu jest jedną z nich . Dzisiaj kolejny, trzeci już Miting Diamentowej Ligi w Rzymie. Czas coś obstawić!!!
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
w Totolotku bardzo szeroka oferta. Zwróciłem uwagę na takie zdarzenia:
- Spotakova-Obergfoll KL (oszczep K) 1 @ 1,30 - Czeszka od początku sezonu w bardzo dobrej dyspozycji, prowadzi na listach światowych, Niemka z kolei nie jest jeszcze w optymalnej formie, wyraźnie na razie przynajmniej przegrywa w rywalizacji i ze Spotakovą i Rosjanką Abakumovą. Dzisiaj powinno być podobnie. ✅ Ale Czeszka jest w kapitalnej formie!!!
- Rutherford-Tomlinson KL (skok w dal M) 1 @ 1,50 - dwóch brytyjskich skoczków w dal. W dużo lepszej formie na początku sezonu jest Rutherford, wynikiem 8,17 prowadzi na listach światowych, jeszcze kilkakrotnie przekraczał 8 metrów. Tomlinson tylko raz skoczył 8,01. ✅
- Jelimo-Savinova KL (800m K) 1 @ 1,35 - Ten typ argumentuję tym, że dla Savinowej będzie to pierwszy start w tym sezonie. Na pewno nie będzie w jakieś wielkiej formie, choć to oczywiście znakomita biegaczka. Ale Kenijka Jelimo wydaje się być w wyśmienitej dyspozycji. Wygrywa biegi w znakomitych czasach. Nie wyobrażam sobie, by dziś Rosjanka była lepsza. ✅
- Lopes-L.Jones KL (100m ppł K) 1 @ 1,75 - Lolo nie jest jeszcze w takiej formie do jakiej nas przyzwyczaiła. Piękność z USA chyba szykuje formę tylko na IO w Londynie, wyniki Kanadyjki Lopes - Schliep bardziej mnie przekonują i dlatego zdecydowałem się zagrać na nią, choć nie ukrywam, że jest to bardzo ciężka para. ✅
I pięknie wszystko wjechało. Na Królowej Sportu, również idzie nieźle zarobić!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Pora na kolejny Miting Diamentowej Ligi, tym razem w amerykańskim Eugene. Ostatnio trafione typy, trzeba iść za ciosem. W Totolotku jest co wybierać. Moje propozycje na dziś:

- X.Liu-Oliver KL (110m ppł M) 1 @ 1,30 - mały rewanż na Szanghaj kilka tygodni temu. Wtedy Chińczyk na swojej ziemi lepszy, Oliver będzie chciał się zrehabilitować, ale myślę, że mu się ta sztuka nie uda. Widać formę u Liu, który po kontuzjach wraca na właściwe tory. ✅

- Aman-Kszczot KL (800m M) 1 @ 1,35 - Polak na początku sezonu w bardzo dobrej formie, ale również Etiopczyk biega bardzo szybko. Adam ostatnio często startował, może już być trochę zmęczony. W tej sytuacji Aman powinien być lepszy w tym pojedynku. ✅

- Cantwell-Majewski KL (kula M) 1 @ 1,40 - pojedynki Polaka z amerykańskimi kulomiotami zawsze elektryzują kibiców. Tomek sporo startuje, z różnymi rezultatami, Cantwell podobnie jak i Hoffa ostatnio jakby się &quot; zaszyli&quot; i szykowali formę. U siebie w Eugene będą jednak silni i obawiam się, że Majewski nie ma dzisiaj wielkich szans na wygraną. ⛔

- Gatlin-Dix KL (100m M) 1 @ 1,35 - dwóch znakomitych sprinterów. Jednak Walter Dix biega głównie 200m, dystans, który, również jest w programie dzisiejszych zawodów. Więc czekają go 2 starty. Myślę, że skupi się na swojej koronnej konkurencji, a stumetrówkę potraktuje ulgowo. A Gatlin, wracający po dyskwalifikacji jest naprawdę w wysokiej formię. ✅

- N.Williams-Richards KL (400m K) 1 @ 1,70 - najbardziej ryzykowny typ. Obie świetne na początku sezonu. Prowadzą na listach światowych. Jamajka w bezpośrednich startach dwukrotnie pokonała Richards. Amerykanka na pewno będzie chciała u siebie się zrehabilitować, walka o zwycięstwo zapowiada się kapitalnie, ale moim zdaniem po raz 3 zwycięsko wyjdzie z niej N. Williams. ⛔
 
oki 270

oki

Użytkownik
W wiekszosci bukow te same pary. Wylamam sie troche Stan James i 2 pary odemnie wlasnie z tego buka.
Vesely-Vasilevskis 1 1,44 ⛔
Czech tydzien temu w Ostravie rzucil 85,67 co jest 3. najlepszym wynikiem w tym roku. W Szanghaju zaledwie 27cm blizej.
Vasilevskis swoj najlepszy tegoroczny rezultat uzyskal 25.05 w Dessau zajmujac 3. miejsce, ale wynosi on zaledwie 78,41. Wydaje sie wiec, ze Łotysz na poczatku sezonu daleki jest od najlepszej formy.
Jimoh-Proctor 1 1,83 ⛔ nie miala kiedy Brytyjka skoczyc zyciowki :?
Jimoh juz dwukrotnie w tym roku startujac w USA skakala 8,80 lub wiecej. W bezposrednim pojedynku w Szanghaju rowniez lepsza okazala sie Amerykanka.
Najlepszy tegoroczny rezultat Proctor to zaledwie 8,31 wlasnie z mitingu w Szanghaju.
Jeszcze 2 typki z pinnacle.
Kolega wyzej opisal pare N. Williams-Richards
Typu nie neguje, aczkolwiek sklanialbym sie na granie obydwu tych pan w parach z Montsho.
Richards-Montsho 1 1,71 ✅
N. Williams-Montsho 1 1,52 ⛔
Tak jak w poscie wyzej napisano obie zawodniczki w znakomitej formie na poczatku sezonu. Napewno Amerykanka bedzie chciala udowodnic swoja wyzszosc przed wlasna publicznoscia.
Jesli chodzi o reprezentantke Botswany to ogladalem bieg z Sznghaju i widac ze to jeszcze nie ta forma.
Oby tylko nie wyszlo gdzie dwie sie bija tam trzecia korzysta ;)
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Dzisiaj w stolicy Norwegii Oslo kolejny Miting Diamentowej Ligi. Pora na kolejny typy z Totolotka:
- De Zordo - Pitkamaki ( Oszczep M ) 1 @ 1,55 - obaj zawodnicy w niezbyt wysokiej formie, ale Niemiec chociaż przerzucił 80m, co Finowi w tym sezonie się jeszcze nie udało. To nie ten sam oszczepnik, co kilka lat temu, wyraźnie słabszy, De Zordo powinien wygrać tą rywalizację. ✅
- Thorkildsen - Avah ( Oszczep M ) 1 @ 1,30 - i jeszcze jeden pojedynek w tej konkurencji. Norweg wiadomo gwiazda oszczepu od kilku sezonów, wygrywa najważniejsze imprezy, forma może jeszcze nie olimpijska , ale przed własną publicznością na pewno będzie chciał wygrać. Reprezentant Turcji bardzo dobry wynik w tym sezonie, duży talent, ale dzisiaj moim zdaniem nie ma wielu szans z Thorkildsenem. ⛔ Avah to może być czarny koń w tym sezonie
- Kucherenko - Proctor ( skok w dal K ) 1 @ 1,45 - Proctor w ostatnim mitingu w Eugene pokazała się z dobrej strony, wygrała konkurs z dobrym wynikiem. Ale Rosjanka w tym sezonie skoczyła już ponad 7 metrów, co prawda u siebie w kraju, wynik jednak robiący wrażenie. Powinna poradzić sobie z Brytyjką. ✅
- Culson - D. Greene ( 400m PPŁ M ) 1 @ 1,22 - Reprezentant Portoryko w bardzo wysokiej dyspozycji, prowadzi na listach światowych, powinien dzisiaj, również pokazać klasę, Brytyjczyk z kolei nie osiąga jakiś oszałamiających wyników, w Eugene słabo, nie ma według mnie mowy, aby pokonał Culsona. ✅
- Storl - Fortes ( Kula M ) - 1 @ 1,20 - Niemiec, Mistrz Świata w rywalizacji z Portugalczykiem? Pewniak. Co prawda Fortes przekroczył w tym sezonie 21 m, a myślę, że na więcej go nie stać. A Storl, jeśli chce walczyć o medal w Londynie, musi poprawić formę, która na razie nie zachwyca. Dzisiaj powinien walczyć o zwycięstwo z Majewskim i Armstrongiem. ✅
I znów na plus, coś czuje, że to może być dochodowa dyscyplina!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
bruno90 1

bruno90

Użytkownik
Ja zauważylem ciekawy typ dlugoterminowy, mianowicie kto w londynie wygra 100 m męzczyzn. Uważam go w sumie za naprawde dobra lokate az 40% w przypadku bet365. Chodzi o wygraną Usaina Bolta. Typ oceniam 9/10, wlasciwie tylko falstarty mogą odebrac mu zloto, slyszelismy teraz o jego wypadku samochodowym, ale podobno wyszedl bez szwanku. W przypadku ostatnich mistrzostw swiata kurs wahał się w okolicy 1,05-1,1 i wlasnie wtedy Bolt zawiódł. Może wlasnie to jest przyczyną dlaczego buki daja az taki kurs.. ja go zagram na pewno, duzo lepsza inwestycja niz na przyklad gielda. Komentarze mile widziane ????

Bolt wygra igrzyska 1,4 9/10
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
osobiście zagrałem za 1000 zł na Bolta na 100m za 1,40 i Jessice Ennis w Siedmioboju za 1,61, nie wyobrażam sobie , żeby nie weszło. Jamajczykowi tylko falstart może odebrać złoto, a Brytyjka znakomita w wieloboju, na własnej ziemi sięgnie po medal z najcenniejszego kruszcu.
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce​
Helsinki 2012​





Data: 27. czerwca – 1. lipca 2012

Miejsce: Helsinki (Finlandia)

Oficjalna strona: http://www.helsinki2012.fi/en

ME 2012 na stronie EAA: http://www.european-athletics.org/helsinki-2012.html

Skład reprezentacji Polski: http://www.eurosport.pl/lekkoatletyka/polska-kadra-na-me_sto3315960/story.shtml





Przypomnienie poprzednich ME (Barcelona 2010):

Klasyfikacja medalowa (czołówka):

1. Rosja – 11 złotych – 5 srebrnych – 8 brązowych
2. Francja – 8 – 6 – 4
3. Wielka Brytania – 6 – 7 – 6
4. Niemcy – 4 - 6 – 6
5. Turcja – 3 – 1 – 0
6. Hiszpania – 2 – 3 – 2
6. Ukraina – 2 – 3 – 2
8. Polska – 2 – 2 – 5
9. Białoruś – 2 – 1 – 1
10. Chorwacja – 2 – 0 – 0

Medale Polaków:

Złote:

Marcin Lewandowski (bieg na 800 metrów)
Piotr Małachowski (rzut dyskiem)

Srebrne:

Grzegorz Sudoł (chód na 50 km)
Tomasz Majewski (pchnięcie kulą)

Brązowe:

Adam Kszczot (bieg na 800 metrów)
Przemysław Czerwiński (skok o tyczce)
Sztafeta 4x100 metrów kobiet (Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke, Weronika Wedler)
Joanna Wiśniewska (rzut dyskiem)
Anita Włodarczyk (rzut młotem)



Historia lekkoatletycznych Mistrzostw Europy:
http://en.wikipedia.org/wiki/European_Athletics_Championships




Zapraszam do dyskusji i pisania analiz​
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Dziś 2 dzień Mistrzostw Europy. Kilka ciekawych finałów. Pasjonująco zapowiada się rywalizacja w oszczepie mężczyzn. I tu znalazłem perełkę w jednym z &quot; ziemniaków&quot; Sts-ie.
Pitkamaeki T. - Rakoczy P. 1 @ 1,60 - reprezentant gospodarzy może nie jest w dobrej formie w tym sezonie, ciężko mu będzie o medal, ale na własnej ziemi będzie walczył. Nasz reprezentant ma lepszy od Fina wynik w tym sezonie, ale uzyskany już jakiś czas temu. Myślę, że Tero pokaże w końcu to, do czego nas przyzwyczaił i powalczy o podium. A od Rakoczego po prostu musi być lepszy!!!
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Pitkamaeki T. - Rakoczy P. 1 @ 1,60 - reprezentant gospodarzy może nie jest w dobrej formie w tym sezonie, ciężko mu będzie o medal, ale na własnej ziemi będzie walczył. Nasz reprezentant ma lepszy od Fina wynik w tym sezonie, ale uzyskany już jakiś czas temu. Myślę, że Tero pokaże w końcu to, do czego nas przyzwyczaił i powalczy o podium. A od Rakoczego po prostu musi być lepszy!!!
w pina po 1,4 wiec wychodzi to samo.. jednak w polaczeniu z Mannio-Pyanystya na Fina za 2,25 juz ma to sens ( pina daje 1,71 ). Dubelek jak znalazl dla emocji stawiajac na gospodarzy.
Mannio-Pyanystya 2,25 ✅ 4-5
Pitkamaeki-
Rakoczy 1,60 ✅ 11-12
ako 3,60 (3,16) ✅
sts
 
valderrama 145

valderrama

Użytkownik
w trzecim dniu mistrzostw europy myślę że warto zagrać w biegi na dystansach 400-800 m. Wybrałem ofertę sts-u:
800m K-Arzamasava 1-3 1,45 ⛔(ale dramat) dobry bieg półfinałowy najepszy, niezły czas oraz brak szybkiej konkurencji na mistrzostwach (jedynie Maracheva ma lepszy czas w tym sezonie)
400m ppł k Davydova-Hejnová 1 1,25 najlepsze czasy w sezonie i półfinale różnica
0,7 s
Yaroshchuk-Oeudraogo 1 1,3 ponad sekunda różnicy w półfinale
400m K Hjelmer 1-3 1,45 po półfinałach myślę że tylko Zarodina i Grenot mogą ją
wyprzedzić, reszta ponad pół sek z tyłu
400m Maslak-Fonsat 1 1,5 typ trochę mniej pewny Czech wygrał półfinał a Francuz był w swoim trzeci walcząc do mety min z Marciniszynem myślę że dał z siebie wszystko, Pavel jeszcze ma rezerwy.Najlepsze wyniki w sezonie to różnica 0,13s na korzyść Maslaka
ogólny kurs z moich pozycji to 4,35 ⛔(juz po odliczeniu podatku)
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
w trzecim dniu mistrzostw europy myślę że warto zagrać w biegi na dystansach 400-800 m. Wybrałem ofertę sts-u: 800m K-Arzamasava 1-3 1,45 dobry bieg półfinałowy najepszy, niezły czas oraz brak szybkiej konkurencji na mistrzostwach (jedynie Maracheva ma lepszy czas w tym sezonie) 400m ppł k Davydova-Hejnová 1 1,25 najlepsze czasy w sezonie i półfinale różnica 0,7 s Yaroshchuk-Oeudraogo 1 1,3 ponad sekunda różnicy w półfinale 400m K Hjelmer 1-3 1,45 po półfinałach myślę że tylko Zarodina i Grenot mogą ją wyprzedzić, reszta ponad pół sek z tyłu 400m Maslak-Fonsat 1 1,5 typ trochę mniej pewny Czech wygrał półfinał a Francuz był w swoim trzeci walcząc do mety min z Marciniszynem myślę że dał z siebie wszystko, Pavel jeszcze ma rezerwy.Najlepsze wyniki w sezonie to różnica 0,13s na korzyść Maslaka ogólny kurs z moich pozycji to 4,35 (juz po odliczeniu podatku)
Nareszcie ktos kto potrafi znalezc staty i wyciagnac z nich wnioski. Typy bardzo dobre jesli chodzi o wyniki z kwali i polfinalow. Jak bedzie w finale to nikt nie wie ale jesli mamy sie sugerowac wczesniejszymi rezultatami to typy bardzo dobre.
Ja z fortuny wybralem kilka typow :
Maslak-Fonsat 1,55 - opisane wyzej ✅
Iakovakis-Clemencaeu 2,25 - lepszy w obu biegach ✅
Holusa-Repcik 2,92⛔ - jw
Zadorina-Gregot 1,53 -jw ✅

W skoku wzwyz licze na bezblednego w kwalach Stanysa ( 2,26 bez zadnej zrzutki co nikomu sie nie udalo ). Ze wygra 8,00⛔ w bet365 a ze bedzie na podium 2,15 ✅ - 2 miejsce...
unibet.

Hejnova-Yaroszczuk 2,52✅ - Hejnova nie przekonuje, Jaroszczuk lepsze wyniki a kurs kuszacy.
Z nibypewniakow to Rebryk ✅(ktora gram rowniez na zwyciezce za 4,00✅ w bet365) z Molitor za 1,43✅ , do tego Arzamasaya (ktora gram na zwyciezczynie za 4,50 w unibet⛔ ) ze slaba Simpson 1,43✅(ale dramat jak spuchła i stanela 10metrow przed meta...) i Ozolina✅ z Palameika ktora mimo ze u siebie to rzuca slabo za 1,89 ✅

I LIKE ATHLETICS ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
kilka konkurencji już rozpoczętych, ale jeszcze kilka przed nami, moje typy z Unibetu:
- Hurtis, M - Mcconell, L 1 @ 2,40 400m kobiet - według mnie kursy powinny być bardziej wyrównane. Brytyjka może w lepszej formie, ale wystartuje z bardzo trudnego 8 toru, musi uciekać wszystkim, liczę na doświadczenie Francuzki, która z 2 toru myślę, że będzie wyżej .
- Fortes M - Atici H 2 @ 2,90 Kula mężczyzn - tu również liczę na niespodziankę. Portugalczyk niby przekroczył w tym roku 21m, ale im dalej trwa sezon tym gorzej. W eliminacjach podobny rezultat. Turek jest w stanie być lepszy od Fortesa, a kurs kuszący!
 
T 1,9K

telich

Użytkownik
Soltysiao, patrzyles cos juz na dzis? mi sie widzi izi zwyciestwo Hartinga, nie ma Piotrka, a z reszty to Kovago wg mnie cos powalczy, ale na Niemca, ktory ma mega wyniki w tym roku na pewno nie wystarczy,
w trojskoku panow pogralbym cos na Hoffmana, Polak skoczyl zyciowke w kwalach, w parze z takim Tsapikiem powinno byc spokojnie
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Soltysiao, patrzyles cos juz na dzis? mi sie widzi izi zwyciestwo Hartinga, nie ma Piotrka, a z reszty to Kovago wg mnie cos powalczy, ale na Niemca, ktory ma mega wyniki w tym roku na pewno nie wystarczy,
w trojskoku panow pogralbym cos na Hoffmana, Polak skoczyl zyciowke w kwalach, w parze z takim Tsapikiem powinno byc spokojnie
Dzisiaj jakos nie widze sporych value jednak cos tam pogralem w fortunie : Harting powinien byc poza zasiegiem podobnie jak Pars jednak takich kursow nie ruszam. Polak lepszy od Tsapika tez spokojnie musi dac rade i Donato a reszta to tez przepasc i tu gralbym go z El Sheryfem ale 1,32 tez malo...
Martina-Borlee 5,40 ⛔ deklasacja
Jak to bywa z wielkimi faworytami czasami zawodza. Przypadek Bolta i falstart ale nie o to chodzi. Martina a reszta to przepasc jednak w kwalach to Borlee uzyska najlepszy czas 20:61. Martina mial 20:63 wiec roznica minimalna ale swiadczy to o tym ze jest w zasiegu Belga a po takim kursie chyba warto zaryzykowac piknikowo.
Pestano-Casanas 1,70 ✅
Najlepszy rezultat w kwalach Pestano. Casanas o prawie 2 metry blizej. W ostatnich zawodach Casanas w granicach 62m a Pestano o 1-2 metry dalej wiec i dzis powinno byc podobnie.
Ziolkowski-Vizzano 1,98 ⛔ wyszedl mu jeden rzut i podium...
Vizzoni w kwalach najlepszy rezultat w sezonie i 1 miejsce tylko za Parsem ktory wydaje sie poza zasiegiem ( wynik ponad 76 dal mu 2 miejsce a dwukrotnie rzucal w granicach 74). Ziolkowski 9 miejsce i marne wyniki 72 i 73.70. Kurs zacheca.
Strutz-Savchenko 1,75 ✅ w deszczu i przy silnym wiatrze udalo sie Niemce, brawo
Nie kumam kursow i chyba wystawione patrzac na kwale.. Obie zajely 2 miejsce z wynikiem 4,40 ktory nie robi wrazenia ale wystarczyl. Jednak Rosjanka stracila az 3 krotnie ta wysokosc co nie wrozy jej sukcesu w zawodach. Niemka natomiast tylko raz i mysle ze w ciagu nastepnych 2 prob gdyby zawody byly kontynuowane spokojnie by to zaliczyla. Kurs rewelka.
edit:
Jeszcze przyjrzalem sie 3km z przeszkodami i nie kumam kursow...
Zdecydowana faworytka Mingir ale dlaczego ?? Bo w kwalach byla pierwsza i o sekunde lepsza od reszty ? Ze zdobyla złoto na mistrzostwach U23 w Czechach ? Jak dla mnie to wszystko malo zeby bylo na nia 1,15... Fakt uzyskala rekord Europy w Sofii niedawno ;).
W Daegu byla 26 !!! i zupelnie sie nie liczyla w stawce swiatowej. Lepsze od niej byly startujace dzisiaj Krause ktora doszla do finalu i zajela 9 miejsce uzyskujac o prawie 30sek lepszy wynik niz Turczynka. Schmidt byla 30 za Mingir.. a Moldner Schmidt nie startowala.
Tutaj w kwalach Minar 9:32, Moldner 9:35 a Krause 9:36 w 1 biegu, w drugim byla najlepsza Schmidt z czasem 9;36. Dalej przepasc a wiec gram ze Minar nie wygra mimo ze to faworytka ale 1,15 to smiech...
Moldner 11
Krause 26

Schmidt 5,50 - na zwroty w razie czego ale jej jakos nie widze
W expekt mozna zagrac ze Mingir nie wygra za 4,40 ⛔ centymetry na finiszu...
edit 2 :

Kanter-Kovago 1,90 expekt Kovago jakos lepiej w kwalach wiec po takim kursie biore Wegra. W innych bukach po 1,6. ⛔ kilkanascie centymetrow...
Hofman-Sheryf 2,55 expekt Kwale raczej malo miarodajne bo tylko po 1 skoku ale jednak Polak skoczyl znacznie dalej od Ukrainca wiec kurs rowniez kuszacy. ⛔ponizej oczekiwan Polak...
 
T 1,9K

telich

Użytkownik
Dzisiaj jakos nie widze sporych value jednak cos tam pogralem w fortunie :

Martina-Borlee 5,40
Jak to bywa z wielkimi faworytami czasami zawodza. Przypadek Bolta i falstart ale nie o to chodzi. Martina a reszta to przepasc jednak w kwalach to Borlee uzyska najlepszy czas 20:61. Martina mial 20:63 wiec roznica minimalna ale swiadczy to o tym ze jest w zasiegu Belga a po takim kursie chyba warto zaryzykowac piknikowo.

Pestano-Casanas 1,70
Najlepszy rezultat w kwalach Pestano. Casanas o prawie 2 metry blizej. W ostatnich zawodach Casanas w granicach 62m a Pestano o 1-2 metry dalej wiec i dzis powinno byc podobnie.

Ziolkowski-Vizzano 1,98
Vizzoni w kwalach najlepszy rezultat w sezonie i 1 miejsce tylko za Parsem ktory wydaje sie poza zasiegiem ( wynik ponad 76 dal mu 2 miejsce a dwukrotnie rzucal w granicach 74). Ziolkowski 9 miejsce i marne wyniki 72 i 73.70. Kurs zacheca.

Strutz-Savchenko 1,75
Nie kumam kursow i chyba wystawione patrzac na kwale.. Obie zajely 2 miejsce z wynikiem 4,40 ktory nie robi wrazenia ale wystarczyl. Jednak Rosjanka stracila az 3 krotnie ta wysokosc co nie wrozy jej sukcesu w zawodach. Niemka natomiast tylko raz i mysle ze w ciagu nastepnych 2 prob gdyby zawody byly kontynuowane spokojnie by to zaliczyla. Kurs rewelka.
Spiegelburg tez nie zaliczyla 3 prob na 4,45 a jest glowna faworytka do zlota, do tego Savchenko ma dwa lepsze wyniki w tym roku od Strutz, no bet dla mnie
 
T 1,9K

telich

Użytkownik
Strasznie pada w Helsinkach... moga byc dziwne rozstrzygniecia
Przed jutrzejszym graniem trzeba zobaczyc dokladnie prognoze pogody, dzisiaj Tsapik dwa razy w plecy bardzo silny wiatr i dobre wyniki jak na niego, raczej w normalnych warunkach nie skoczylby az tyle
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Ostatni dzień Mistrzostw. Pora na parę typów. Mam nadzieje, że pogoda nie pokrzyżuje planów.
A. Włodarczyk wygra rzut młotem kobiet 1,45 @ Fortuna - nasza ostatnia szansa na złoto. Myślę, że Włodarczyk nie zawiedzie. Najlepsza w eliminacjach, dziś będzie podobnie. Groźne będą Klaas, Marghieva i Hrasnova. Ale chyba nie na tyle, by zagrozić Polskiej młociarce. ✅ Brawo Anita

Mishchenko-Makestad Bovim KL (1500m K) 1 @ 1,30 Totolotek - Ukrainka jedna z faworytek, w sezonie i eliminacjach lepsze czasu od Norweżki. ✅ pefka
Perkovic-Muller KL (dysk K) 1 @ 1,50 Totolotek - pojedynek o złoto w moim przekonaniu, na listach światowych prowadzi Niemka, ale ostatnie występy lepsze w wykonaniu Chorwatki. Trudny typ, ale może się uda??? ✅ O mały włos Chorwatka nie weszłaby do wąskiego finału
Abate-Doucoure KL (finał 110m ppł M) 1 @ 1,45 Totolotek - typ przed półfinałami. Włoch lepsze wyniki w tym sezonie. To już nie jest ten sam Doucoure, co kilka lat temu. Może w ogóle nie wejść do finału. Abate stać natomiast na miejsce w czołówce. ✅ tak jak myślałem Francuz nie wszedł do finału
Na koniec zawodów kapitalne typy, szkoda, że impreza nie trwa dłużej.
 
kamil90 69

kamil90

Użytkownik
Co do Perković - Muller dla mnie no bet. Kurs na Chorwatkę średni, a zawodniczki o podobnym potencjale.
Popieram typ na Miszczenko, która w ogóle powinna wygrać 1500m. Nie widzi mi się niespodzianka w wykonaniu Norweżki.
Faworytem na 110 m przez płotki jest Szubenkov, który biegał świetnie w tym sezonie(m.in. 13.18 czy 13.21). Można zaryzykować typ:
Szubenkov - Darrien 1 1.6 (Milenium) ✅
O Rosjaninie już napisałem, to wg wiele ekspertów główny faworyt do złota. Francuz Darrien to też klasa, ale w tym sezonie aż tak szybko nie biegał(najszybciej 13.24). Poza tym już wczoraj Siergiej pokazał klasę w eliminacjach uzyskując zdecydowanie najlepszy czas ze wszystkich 5 biegów. Mimo wszystko to płotki, gdzie wszystko się może zdarzyć.
Zagrałbym też na zwycięstwo w tyczce Lavillenie. Nie widzę rywali, którzy mogliby zagrozić Francuzowi. Niestety w naziemnych nie widzę takiego typu. Warto zauważyć, że już wczoraj w eliminacjach odpadło kilku świetnych tyczkarzy np Mesnil.
W STS można znaleźć tylko typ:
Lavillenie - Mohr 1 1.2 ✅
Niemiec to uznana firma, ale do Francuza mu jeszcze brakuje. Do tego wczoraj w eliminacjach strasznie męczył się już na 5.50 zaliczając tą wysokość dopiero w 3 próbie.
Lavillenie - Otto 1 1.1 (Milenium) ✅
Bjorn to doświadczony niemiecki tyczkacz. Jednak w tym sezonie nie impnuje formą. Przed mistrzostwami skakał przeciętnie 5.60, 5.42, 5.60, 5.72, 5.60. Renaud na swoim normalnym poziomie nie powinien mieć z nim większych problemów. Niestety kurs słaby.
Bustos - Vojta 1 1.5 (STS) ✅
Wczoraj Vojta zaskoczył wielu wygrywając swój półfinał na 1500m. Jednak dzisiaj w finale nie spodziewam się drugiej niespodzianki Austriaka. Jednym z faworytów jest Hiszpan David Bustos, który w tym roku pobiegł już 1500 m w 3.34.77(podczas gdy najlepszy czasu w tym sezonie i zarówno rekord życiowy Vojty to 3.37.82). Oprócz tego Hiszpan ma już jakieś sukcesy w tej konkurencji(złoto ME juniorów, czy brąz ME młodzieżowców). Dużo będzie zależeć od tempa biegu. Gdy będzie mocne Bustos będzie jednym z faworytów do medalu i powinien pokonać Austriaka.
Tak na marginesie bieg powinien wygrać Turek Ozbilen, ale kursy słabe.
Liczę na złoto Włodarczyk, ale wg mnie kursy na Anitę powinny być wyższe. Taka Claas czy Hrasnova to na prawdę groźne konkurentki.
U ziemniaków nie ma kursów na sztafety, ale mocno polecam zagrać na zwycięstwa Ukrainek w sztafecie 4 razy 100. Jeżeli zmiany będą jak należy na bardzo mocne nasze wschodnie sąsiadki nie będzie mocnych.
 
Do góry Bottom