>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kto wygra MŚ 2014 w Brazylii?

dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Brazylia faworytem? Według bukmacherów może i tak ale według mnie to nie ma to zbyt dużych szans. Są gospodarzami i tyle, kursy na ich mistrzostwo to jakieś nieporozumienie. Analizując sam skład to już tutaj jest dużo słabych punktów a raczej brak jakiś wybitnych zawodników. Zaczynając od bramki, nie wiem kto będzie pierwszym bramkarzem i jest to dla mnie mało istotne bo i tak widzę że zostali powołani dwaj zawodnicy z ligi brazylijskiej (łącznie mają &quot;aż&quot; 15 meczy w reprezentacji) której nie oglądam i Julio Cesar który już jest tak naprawdę na piłkarskiej emeryturze bo jak inaczej można nazwać gracza który idzie do MLS...? Grając jeszcze w Interze miał oczywiście wzloty i upadki, wygrał chociażby Ligę Mistrzów czy był mistrzem Włoch ale jego ostatni okres to był same wpadki i nic więcej. Przechodząc do QPR miał kilka naprawdę dobrych meczy ale to tyle także jeśli chodzi o bramkę to tutaj jak dla mnie bardzo mocno odstają od reszty faworytów jak choćby Niemcy czy Hiszpanie którzy mogliby wystawić czwartego czy piątego bramkarza w hierarchii a i tak byłby lepszy wyborem niż ci których ma do wyboru Scolari.

Jeśli chodzi o obronę to tutaj faktycznie mają czym się chwalić bo to jedna z lepszych formacji obronnych na tych mistrzostwa jeśli nie najlepsza... ale żeby wygrywać trzeba strzelać gole. Zaczynając od pomocników mniej ofensywnych no to tutaj również według mnie nie ma jakoś różowo, jest Ramires który jest świetnym piłkarzem ale nie jest to na pewno klasa choćby Xabiego Alonso. Reszta mało doświadczona i ogólnie raczej są to tylko dobrzy piłkarze, nic poza tym. Jeśli chodzi o bardziej ofensywnych graczy to tutaj na pewno lepiej to wygląda. Jest Willian, Oscar, Hulk czy Neymar . Na papierze to fajnie wygląda ale patrząc obiektywnie, Willian nic specjalnego w Chelsea raczej nie prezentuję oprócz jakiś przebłysków, Oscar miał dobry początek ale końcówka sezonu do udanych nie należała, Hulka oczywiście nie oglądam bo chłopina poleciał za kasą Gazpromu ale patrząc na statystki, 14 goli nie licząc karnych no to dość słaby dorobek patrząc na klasę jaką prezentował kiedyś, zwłaszcza że liga rosyjska do europejskiej czołówki nie należy. Neymar, genialny piłkarz i w ogóle ale przecież nie jest to gość który pociągnie tą reprezentację do mistrzostwa świata a przecież stawia się go jako tego który ma robić różnice i pchać to reprezentację do przodu.

Dla mnie to jest tylko zlepek gwiazd i to na pewno nie takich dobrych jak za czasów kiedy grali Ronaldo, Cafu, Dida czy Rivaldo. W 2002 roku to był naprawdę dobry ZESPÓŁ który składał się z największy gwiazd, teraz to ja tutaj widzę co najwyżej gwiazdki które moim zdaniem daleko nie dojdą nie mówiąc już o mistrzostwie.

Kogo widzę jako faworyta? Hiszpania, Niemcy, Anglia, Francja i Argentyna (tylko jeśli Messi zacznie grać w reprezentacji ale pewnie zakończy się tylko na tym że nastrzela w grupie goli a w najważniejszym momencie zawiedzie).

Patrząc tutaj od strony bukmacherskiej nie opłaca się grać w stronę Argentyny więc zostają cztery zespoły z Europy. Hiszpania i Niemcy to na pewno główni faworyci. Ci pierwsi od lat są niepodważalnie najlepszą reprezentacją na świecie co potrafili kilka razy potwierdzić wygrywając choćby ostatnie EURO. Doszło dodatkowo kilku zawodników którzy wybili się z Atletico więc jest to dodatkowo wzmocnienie. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że będą tylko grzali ławę mimo tego jaką formę prezentowali a w pierwszym składzie będą grali gracze którzy są bez formy ale del Bosque ma do nich bardzo duże zaufanie i praktycznie nigdy nie zawodzili w reprezentacji czyli Xavi czy Iniesta. Grają od kilku ładnych lat prawie cały czas tym samym składem, większość graczy jest z Barcelony i Realu więc znają się bardzo dobrze. Ale nie ma co pisać o Hiszpanii, co by się nie wydarzyło to są murowanymi faworytami do obrony mistrzowskiego tytułu z RPA. Niemcy to samo, może oni akurat nie zdobywali w ostatnich latach żadnego poważnego trofeum ale zawsze są w czołówce więc kiedyś musi nadejść ten moment że nie odpadną w półfinale czy przegrają finał więc kto wie czy ich czas nie nadejdzie na tych mistrzostwach. Francja i Anglia nie są może głównymi faworytami ale dla mnie są to drużyny na które będę stawiał bo kursy na ich końcowe zwycięstwo są moim zdaniem o wiele większe niż wskazują kursy. Francja skompromitowali się na ostatnich mistrzostwach, na EURO wyszli z grupy i trafili od razu na Hiszpanię. Deschamp to świetny trener a patrząc na skład mają tutaj mega potencjał więc dlaczego nie. Anglia to samo, świetny skład na papierze, większość doświadczonych zawodników, są też młodzi którzy są w formie jak choćby Sterling więc to też może wypalić. Trener może nie jest jakiś wybitny, rzekłbym nawet że FA popełniła błąd zatrudniając takie dupowatego trenera ale na pewno nie będzie przeszkadzał, jest Gerrard czy Lampard więc ma kto motywować więc myślę że Anglia też ma sporę szanse.

Podsumowując, moim zdaniem będą to mistrzostwa należące do europejskich zespołów mimo że historia mówi coś innego, ja osobiście będę grał na Anglików bo kursy mimo że pospadały są naprawdę dobre, większość zawodników w formie, jest w końcu konkretny bramkarz i doszło kilku dobrych graczy także mam nadzieję że w końcu uda się coś Anglikom wygrać po wielu nieudanych latach.

Anglia @ 29,0 Bet365
 
dfrugo 140

dfrugo

Użytkownik
A według mnie zwycięzca mundialu to jedna wielka niewiadoma. Ciężko jednoznacznie stwierdzić kto szansę ma a kto jej nie ma na podstawie składów i formy poszczególnych zawodników w poprzednim sezonie. Mistrzostwa Świata to przede wszystkim sporo emocji i żeby cokolwiek sensownego wywnioskować to mundial musi się po prostu zacząć. Kto by przypuszczał, że Grecja 10 lat temu wskoczy na sam szczyt. Można by twierdzić wtedy, że też mają solidną drużynę ale co najwyżej na wyjście z grupy. Skoro tak to jak możemy skreślać dziś takie drużyny jak Brazylia, Holandia czy Argentyna skoro mistrzostwa się nawet nie zaczęły. Oczywiście można snuć domysły, ale dopóki nie zobaczymy pierwszych meczy to będą tylko domysły.
i Julio Cesar który już jest tak naprawdę na piłkarskiej emeryturze bo jak inaczej można nazwać gracza który idzie do MLS...?
Może i do MLS idzie wielu zawodników, którzy już lata chwały mają za sobą, ale czy można nazwać to piłkarską emerytura;) To nie jakaś Azja. Moim zdaniem liga, w której występuje dużo utalentowanych młodych graczy z ameryki prezentuje bardzo wysoki poziom i świetnie się ją ogląda. A patrząc na grę takich zawodników jak Henry, Di Vaio czy Keane śmiało można stwierdzić, że poradzili by sobie w nie jednym prestiżowym europejskim klubie.
 
R 104

rafaelgum1

Użytkownik
Mistrzostwa Swiata to bardzo wymagający turniej. Finaliści grają tam po 7 meczy a więc bardzo ważne jest aby każdy z nich zagrać na 100% możliwości, oczywiście te pucharowe mają największą wagę bo przegrany odpada.. Analizując drabinkę mam wrażenie że BRAZYLIA ma dużo mniejsze szanse na tytuł niż chociaż: HISZPANIA,HOLANDIA czy NIEMCY, Argentyny w ogóle nie biorę pod uwage bo jak dla mnie to jest słaba drużyna, myśle że wiele się nie zmieniła od pamiętnego meczu mś z niemcami kiedy to dostała 0:4 w plecy, a przecież wcześniej wszystkich gromiła!!! Francja? Włochy? Belgia? jak dla mnie to 2 liga tych mistrzostw, jednak wiadomo że i takie zespoły potrafią zaskoczyć i coś ugrać, Wystarczy że np w meczu z nimi Brazyli trafi się słabszy mecz/ ktoś nie da pograć neymarowi i różnie może być..

Nie wspominam już o Angli bo ta drużyna według mnie nawet z grupy nie wyjdzie!!!

Kto może się okazać czarnym koniem? CHILE,GHANA, PORTUGALIA myślę że któraś z tych drużyn moze się znaleźć nawet w pófinale - bo co to byłby za mundial bez niespodzianek!

Reasumując: BRAZYLIA ma szanse na tytuł jakieś 20% ponieważ jest bardzo prawdopodobne że jej drabinka ułoży się tak: 1) HOLANDIA/HISZPANIA/CHILE 2)WŁOCHY/URUGWAJ 3) NIEMCY/PORTUGALIA/FRANCJA no i finał - wiadomo że jakaś bardzo silna ekipa, być może któraś z tych które wymieniłem. Realnie patrząc na całą drabinke tak właśnie może wyglądać brazyliska droga do finału, wątpię aby udało im się ją przebrnąć Moim faworytem są NIEMCY - 1) drużyna turniejowa 2) ich potencjalna drabinka wydaje się być znacznie łatwiejsza 3) kurs 6,50-7,00 znacznie zawyżony patrząc np na kurs Argentyny, groźna może być też HISZPANIA -choć ich też jakoś nie widze z tym pucharem, bo czy oni właśnie pragną go najbardziej ze wszystkich??? zawsze jednak warto się zabezpieczyć i ja też tak zrobie stawiając na Zwycięstwo Niemiec w BETSAFE, A jeśli wygra Hiszpania to dostane zwrot!!!!


ps: UWAGA NA HOLNDIE!!! (warto się zabezpieczyć kilkoma pln) kurs 28,00
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
&quot;Statystycy z uniwersytetu w austriackim Innsbrucku po analizie danych pochodzących z baz bukmacherskich ustalili, że piłkarski mundial rozpoczynający się 12 czerwca wygra gospodarz imprezy - Brazylia. Wcześniej ich prognozy się sprawdzały.
Poprzednio - w oparciu o tak zwany Buchmacher Konsensus Modell - udało im się wytypować złotego medalistę mistrzostw świata w 2010 roku oraz Europy w 2008 i 2012.
Według danych opublikowanych przez Austriaków, największe szanse, sięgające 22,5 procent, na zdobycie tytułu mistrzowskiego ma Brazylia. Znacznie niżej stoją notowania Argentyny (15,8), Niemiec (13,4) czy broniącej tytułu Hiszpanii (11,8).
Statystycy wytypowali także parę finałową. Z przedstawionej opinii wynika, że o tytule zadecyduje spotkanie Brazylii z Argentyną. &quot;
 
pablo_89 1,4K

pablo_89

Użytkownik
ja za jakieś drobne sprubuję pograć na Urugwaj, wydaje mi się że mundial wygra ktoś z trójki z Ameryki Południowej Brazylia, Argentyna, Urugwaj. Puchar Konfederacji pokazał że klimat będzie miał ogromne znaczenie. Urugwaj jak się nie mylę to mistrz Ameryki Południowej, znakomite trio napastników, trochę kontuzja Suareza mnie zmartwiła, grupę mają nie łatwą ale wg mnie są w stanie ugrać sporo, zakładając że Urusi dojdą tak daleko to ktoś pewnie musi sporo nastrzelać, mój typ na króla strzelców Cavani po kursie 45zł !!!
 
R 104

rafaelgum1

Użytkownik
&quot;Statystycy z uniwersytetu w austriackim Innsbrucku po analizie danych pochodzących z baz bukmacherskich ustalili, że piłkarski mundial rozpoczynający się 12 czerwca wygra gospodarz imprezy - Brazylia. Wcześniej ich prognozy się sprawdzały.

Poprzednio - w oparciu o tak zwany Buchmacher Konsensus Modell - udało im się wytypować złotego medalistę mistrzostw świata w 2010 roku oraz Europy w 2008 i 2012.

Według danych opublikowanych przez Austriaków, największe szanse, sięgające 22,5 procent, na zdobycie tytułu mistrzowskiego ma Brazylia. Znacznie niżej stoją notowania Argentyny (15,8), Niemiec (13,4) czy broniącej tytułu Hiszpanii (11,8).

Statystycy wytypowali także parę finałową. Z przedstawionej opinii wynika, że o tytule zadecyduje spotkanie Brazylii z Argentyną. &quot;

NAPISAŁEM swoją analizę ponieważ uważam że tak właśnie będzie przebiegał mundial, podobnie jak każdy inny kto też się pokusił o wyrażenie swojego zdania, a jeśli ty nie masz swojego zdania to go nie wyrazaj, bo i po co???? KAŻDY może skopiować tekst z SPORT.PL. Tylko nikt tego nie robi,. bo każdy sam tam może wejść przeczytać i nie spamować na forum wyśmiewając się przy tym z innych ludzi którzy wyrażają swoje opinie????
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
Analizując drabinkę mam wrażenie że BRAZYLIA ma dużo mniejsze szanse na tytuł niż chociaż: HISZPANIA,HOLANDIA czy NIEMCY
ps: UWAGA NA HOLNDIE!!! (warto się zabezpieczyć kilkoma pln) kurs 28,00
Zaczynam tracić wiarę w forumek.
Zaczynając od tego, że obrona będzie najsłabszym ogniwem Holandii, Van Gaal do końca nie wie czy grać 3 napastnikami czy jednak 2, po wielu zawodników z ligi holenderskiej, którzy walili babole co trzeci weekend a gdzie grać im z takimi gwiazdami w tym wieku, kończąc na naprawdę marnym futbolu w ostatnich spotkaniach.
Moim zdaniem awans z grupy będzie sukcesem, ponieważ sam Van Persie czy Robben nie powygrywają spotkań dla Oranje. Myślę, że wygrana będzie tylko z Australią, z Chile maks remis i porażka z Hiszpanią - 4 punkty w tej grupie to moim zdaniem max obecnej reprezentacji Holandii.
A nie daj niech Robben czy Van Persie złapią jakąś kontuzję czy coś, a jak wiemy oboje nie należą do najtwardszych, to nie ma praktycznie zmienników bo kto? Huntelaar? Kiepsko to widzę...
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
ilprincipino 254

ilprincipino

Użytkownik
Zaczynam tracić wiarę w forumek.

Zaczynając od tego, że obrona będzie najsłabszym ogniwem Holandii, Van Gaal do końca nie wie czy grać 3 napastnikami czy jednak 2, po wielu zawodników z ligi holenderskiej, którzy walili babole co trzeci weekend a gdzie grać im z takimi gwiazdami w tym wieku, kończąc na naprawdę marnym futbolu w ostatnich spotkaniach.

Moim zdaniem awans z grupy będzie sukcesem, ponieważ sam Van Persie czy Robben nie powygrywają spotkań dla Oranje. Myślę, że wygrana będzie tylko z Australią, z Chile maks remis i porażka z Hiszpanią - 4 punkty w tej grupie to moim zdaniem max obecnej reprezentacji Holandii.

A nie daj niech Robben czy Van Persie złapią jakąś kontuzję czy coś, a jak wiemy oboje nie należą do najtwardszych, to nie ma praktycznie zmienników bo kto? Huntelaar? Kiepsko to widzę...
W pełni zgadzam się z kolegą wyżej. Jak dla mnie Holendrzy dysponują zbyt słabą kadrą aby cokolwiek na tym Mundialu ugrać. Dużo młodych, zdolnych ale jednak niedoświadczonych zawodników, szczególnie w tak ważnej formacji jaką jest defensywa. Veltman, Verhaegh czy Kongolo - te nazwiska przeciętnemu kibicowi piłki nożnej nie mówią zbyt wiele. Jestem przekonany, że gra na tak wielkiej imprezie może tym młodym chłopcom związać nieco nogi. Także druga linia &quot;Oranje&quot; na kolana nie powala. Snejder, De Jong czy Robben to już piłkarze wiekowi i nie ma co ukrywać, może po za Arjenem nie mają jakiegoś szałowego sezonu za sobą. Do tego spadkowicz z Premier League Fer, przeciętny Clasie czy de Guzman, no nie jest kolorowo. Najmocniej wygląda ofensywa, ale to też jeśli oceniamy same nazwiska, bo na pewno nie za osiągnięcia w minionym sezonie. Van Persie który zanotował fatalny sezon z ManU, Dirk Kuyt? Nie skomentuje. Chimeryczny Huntalaar... Jak dla mnie warto pograć awans Chile!
 
walt 33

walt

Użytkownik
Van Persie miał słaby sezon? To właśnie m.in. on ratował honor Manchesteru. Często go męczyły kontuzje ale grał dobrze i trafiał ważne bramki choćby te z Olympiacosem. Myślę, że na tym turnieju może być &quot;czarnym koniem&quot; jeśli chodzi o skład Oranje ????
 
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Oczywiście, że miał słaby sezon. W porównaniu z tym, w którym przyszedł na OT wręcz bardzo. Długi czas pauzował przez kontuzje a tak to poza bramkami z Olympiacosem i główką z Arsenalem nie przypominam sobie ważniejszych goli. Czy jego gre można było uznać za dobrą? Ciężko stwierdzić ponieważ to napadzior i dużo w jego grze zależy od środka pola a ten wiemy jak się prezentował w tym sezonie u diabłów. Niemniej jednak z tego co się orientuje w kadrze gra całkiem nieźle więc trochę racji masz Walt. Z drugiej strony patrząc kurs na awans Chile to wg mnie value ????
 
K 40

kozas

Użytkownik
Też zapewne pogram na awans Chile, ale myślę, że warto poczekać. Kursy powinny wzrosnąć, bo jednak wydaje mi się(ale jak mówię - tylko mi się wydaje!) ludzie mogą pograć na Holandię tylko dlatego, że są fanami tej drużyny, no i za nazwiska. Obrona Holandii jednak prezentuje się cienko, z przodu też nie widzę jakiejś nadzwyczajnej mocy. Nie zdziwię się, jeżeli przejdą z grupy ale Chile jak dla mnie ma co najmniej równe szanse. Przy takich kursach pewno za groszę zagram, chyba że wzrosną mocniej.
P.S Żeby nie było - Chile to żadna potęga nie jest. W bramce troszkę padaka(tzn znam tylko Bravo, ale pomimo zainteresowania Barcelony jest to słaby bramkarz według mnie), obrona też nic specjalnego, z przodu trochę lepiej - ale jak mówiłem decydują tutaj kursy
 
konar25 2,9K

konar25

Użytkownik
Do swojej Francji, Brazylii i Hiszpanii dorzucam jeszcze Argentynę. To wszystko co zostało powiedziane wcześniej + sprzyjający klimat. Drużyny z klasowymi zawodnikami przyzwyczajone do upałów mają tak wg mnie z 20-30% bonus. Widziałem co się działo w poprzednim roku na Pucharze Konfederacji, gdzie Hiszpania, wydawać by się mogło przyzwyczajona do gorącego klimatu, w ostatnim meczu słaniała się na nogach.
Krótko też napiszę dlaczego nie widzę Niemców, nie chciało mi się odpisywać po poście pewnego sfrustrowanego *x*x!!@. Nie należy się kierować statystykami i tekstami w stylu, że taka lub taka drużyna robiła coś zawsze. Obserwujmy ostatni rok, dwa lata. Na Euro szli jak burza, póki nie zatrzymały ich przeciętne Włochy, które potem wysoko przegrały z Hiszpanią. W meczach towarzyskich prezentują się słabo, w meczach o stawkę też szału nie było. W grupie tak naprawdę oprócz Szwecji, która super potęgą też nie jest nie mieli nikogo groźnego. Więc oprócz &quot;turniejowego ogrania&quot; jakie inne argumenty ? Pomijając czynniki typowo sportowe, uważam, że po prostu nie dadzą rady kondycyjnie, te upały ich zabiją. Jak gdzieś znajdę zakład, że Niemcy nie dojdą do półfinału to z chęcią tą zagram, żeby nie było, że tak sobie piszę jak &quot;wujek dobra rada&quot;. Z grupy wyjdą, ale nie stawiałbym, że na 1 miejscu, natomiast później się potkną.
Dawno nie widziałem większych bzdur na tym forum.Slyszales kiedyś taki tekst ze piłka nożna gdzie gra 11 zawodników a na końcu i tak wygrywają Niemcy? Nie wiem jak mozna przekreślac Niemców przed turniejem...Klose to słaby zawodnik? Założe sie ze jest w stanie strzelić na tych mistrzostwach wiecej niż nie jedna przeplacona gwiazdeczka z lepszych P
reprezentacji...Jak mozna oceniać cała drużynę bo brakuje zawodnika na jednej pozycji...bzdury bzdury bzdury...Przeciętne Włochy które oni miejsce zajęli bo pisze z pamięci 3? No ludzie...
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
gnu_gpl 452

gnu_gpl

Użytkownik
Drużyny z klasowymi zawodnikami przyzwyczajone do upałów mają tak wg mnie z 20-30% bonus.
Po pierwsze primo: zapewne nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia &#39;upałów&#39; w czerwcu w Brazylii. Otóż niech Cię uświadomię: w czerwcu przypada brazylijska ZIMA, a czerwiec jest NAJZIMNIEJSZYM miesiącem w roku.
Średnie temperatury w najgorętszych miastach nie przekraczają 27 stopni, a np. w Sao Paolo (w którym będą rozgrywane mecze) temperatura w czerwcu wynosi średnio... 16 stopni!
Nie wiem więc kto i z jakich powodów ma mieć te 20-30% bonusu.
Po drugie &#39;primo&#39; ;) Powiedz mi, który liczący się zawodnicy Brazylii czy Argentyny są do klimatu brazylijskiego przyzwyczajeni? Przecież wszystkie gwiazdy grają... w EUROPIE!
Co do zwycięzcy ja typuję Niemców, oto dlaczego:
- Niemcy mają bardzo doświadczoną ekipę i to nie ze względu na wiek. Fakt, są stare wygi pokroju Klose ale popatrzmy na to: porównałem składy Niemców z meczu półfinałowego z MŚ 2010 i z jednego z ostatnich ważnych sparingów przed MŚ (z Chile). Otóż: Neuer (nie wiadomo czy zagra), Schweinsteiger, Ozil, Klose, Lahm, Mertesacker i Boateng (do tego dojdzie na 100% Muller i Khedira, którzy grali w meczu o 3. miejsce w 2010 roku): prawie cały skład, który zagra na tych MŚ gra ze sobą od co najmniej 4 lat, gdzie zdobył 3. miejsce na MŚ!
Ktoś powie: no dobra, ale Hiszpanie mają tak samo. Tak, ale Hiszpanie pokroju Xaviego czy Iniesty mają grubo ponad 30 lat, a Niemcy? Poza Klose wszyscy poniżej 30! No Lahm 30 skończył ale reszta to średnia wieku 25-26 lat, a jakie doświadczenie!
W dodatku reprezentacja Niemiec to głównie Bayern i Borrusia czyli drużyny, które w ostatnich latach dominowały w Europie. Zawodnicy grali przeciwko wszystkim gwiazdom MŚ takim jak Messi, Aguero, Neymar, Xavi, Iniesta, Ronaldo itd. więc żadnej nowości dla nich nie będzie.
Do tego trener, który jest z nimi od lat.
Wiem, że są mocne ekipy ale wg mnie Niemcy wyglądają mega mocno mając młodych i niezwykle doświadczonych zawodników, którzy są zgrani od lat pod dowództwem tego samego trenera.
Czuję zmierzch Hiszpanów na rzecz Niemców.
 
M 0

marianek1004

Użytkownik
Mi się natomiast wydaję że finał będzie Brazylia - Hiszpania, a Niemcy zdobędą brąz w walce z Argentyną. Hiszpanie mają bardzo dobrą obronę i to będzie klucz do sukcesu zresztą tak jak im to dawało wcześniej zwycięstwa w takich turniejach.Hiszpanie będą wygrywać po 1-0 i dojdą do finału, a co będzie w finale..hm..chyba bym wolał wygraną Brazylii..ale jednak myślę że Hiszpania wygra i obroni tytuł.
 
inglorion 3

inglorion

Użytkownik
Po pierwsze primo: zapewne nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia &#39;upałów&#39; w czerwcu w Brazylii. Otóż niech Cię uświadomię: w czerwcu przypada brazylijska ZIMA, a czerwiec jest NAJZIMNIEJSZYM miesiącem w roku.
Średnie temperatury w najgorętszych miastach nie przekraczają 27 stopni, a np. w Sao Paolo (w którym będą rozgrywane mecze) temperatura w czerwcu wynosi średnio... 16 stopni!

Nie wiem więc kto i z jakich powodów ma mieć te 20-30% bonusu.
Z jednej strony masz rację, że na pewno teraz jest chlodniej niż w inne miesiące. Pamiętasz jednak zapewne zeszłoroczny Puchar Konfederacji, którego jednym z celów organizacji było przetarcie się czołowych drużyn przez brazylijskie warunki. W czerwcu właśnie (15-30).
I niemal w każdym meczu komentatorzy obecni na miejscu podkreślali jak trudno grać piłkarzom, jak ciężkie warunki panują (nie znalazłem rozpiski temperatur na konkretnych meczach, prawdopodobnie nie tylko one utrudniały warunki, ale również wilgotność powietrza), Prandelli po tym turnieju podkreślił jak ważne będzie na mundialu oparcie kadry na piłkarzach atletycznych. A należy wziąć pod uwagę, że tamte mecze rozgrywano o godzinach 16 i 19. Na mundialu wiele ważnych meczów będzie rozgrywane o 13 (tamtejszego czasu). Zgadzam sie z opiniami kolegów wyżej, że drużyny południowoamerykańskie będą mieć pewien handicap.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Po pierwsze primo: zapewne nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia &#39;upałów&#39; w czerwcu w Brazylii. .
Zapewne nie zadałeś sobie trudu aby obejrzeć jakikolwiek mecz Pucharu Konfederacji przed rokiem ???? Zgadzam się z tym co napisał użytkownik Inglorion wyżej.
Rok temu na PK Włosi i Hiszpanie po 30 minutach każdej z połów nie mieli już siły biegać. Wiadomo że zmęczenie sezonem ale warunki tutaj było bardzo istotne. Nie tylko wysoka temperatura ale również wysoka wilgotność powodowały że wyraźnie odstawali od reszty. Prandelli zresztą sam powiedział że widzi iż teraz to wygląda kiepsko ale obiecuje że ze rok weźmie na mundial 23 atletów. Dlatego chociażby Włosi dbający o każdy szczegół mieli specjalne testy wydolnościowe.
Ekipy które być może nie przywiązały do tego fakty zbytnio uwagi mogą wyglądać słabo, a na tym stadionie gdzieś w dżungli to już w ogóle masakra może być ????
 
gnu_gpl 452

gnu_gpl

Użytkownik
Sami sobie zaprzeczacie. Skoro kazdy widzial jsk wyada gra. Brazylii, dokonal odpowiednich korekt i wprowadzil testy wydolnosciowe to helllol, wynika jasno, ze ten klimat nie bedzie juz tski straszny. Puchar pucharem a mistrzostwa mistrzostwami do ktorych kazdy sie przygotowuje odpowienio. Przeciez kazdy wie jak w Brazylii jest, kto ma byc zaskoczony? Pamietam ze przed MS w RPA koreanczycy bdajze trenowali nawet w jakichs maskach by zasymulowac warunki wiec na pewno wszystkie reprezentacje sie odpowienio przygotuja. Mamy wszak XXI wiek ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Podsumowując tą moją część dyskusji posypuję głowę popiołem w części dotyczącej Niemiec. Przeanalizowałem jeszcze raz statystyki, skład, poczytałem, posłuchałem szanownych forumowiczów i obejrzałem ich ostatnie mecze sparringowe i jest to drużyna na miarę finałów lub półfinałów. Chyba tiki taka Bayernu padła mi na głowę w ocenie reprezentacji. Podtrzymuję jednak zdanie dotyczące klimatu. Jednak inny kontynent to tak naprawdę nie tylko kwestia gorąca, ale i ciśnienia, wilgotności powietrza i wielu innych czynników. Nie zapomnę poprzedniego Pucharu Konfederacji. Tak zawodnicy z Ameryki Płd grają w Europie, ale na odwrót ? Zresztą grają po kilka lat i są bardzo długo, a teraz Niemcy czy Holendrzy jadą i będą mieli tydzień na aklimatyzację. Tak więc bonus pozostaje. Tym nie mniej im dłużej nad tym wszystkim myślę tym bardziej zaczynam mieć wątpliwości co do Brazylii. Tak ich wszyscy faworyzują, jak już by wygrali. Bez przesady. Tym nie mniej chyba najbezpieczniejszym zakładem na te MŚ będzie, że Brazylia zajmie 1-4 miejsce po kursie 1,75-1,80 tylko takie znalazłem, ale głęboko nie szukałem, może są jeszcze wyższe. Taki zakład wydaje mi się opcją do pogrania grubiej. Co do moich pretendentów do zdobycia MŚ są: Brazylia, Argentyna, Francja (mimo braku Ribberiego), Hiszpania (mimo wszystko) i Niemcy (oddaję honor). Myślę, że jeden z tych zespołów wygra, a zagram ich wszystkich na miejsca 1-4. Z tych 5 ekip bliżej widziałbym Brazylię i Hiszpanię. Niemcom jak już pisałem sportowo zwracam honor, ale myślę, że jeśli chodzi o klimat są w najgorszej sytuacji, bo z tych najlepszych zespołów są najbardziej wysunięci na wschód, mają najzimniejszy klimat i kontrast np. w porównaniu z Hiszpanią (która i tak na Pucharze Konfederacji pod koniec robiła bokami ) są w jeszcze gorszej sytuacji.
 
jendru 156

jendru

Użytkownik
Witam tez chcialbym sie wypowiedziec odnosnie tego tematu kto wygra w Brazylii !!! Jest niezmiernie trudno trafic jest tyle dobrych druzyn na Mistrzostwach ze az trudno wytypowac ta druzyne ktora wygra ten dlugi turniej .Ja typuje NIEMCOW poniewaz .1.maja sklad oparty na zawodnikach bayernu i borussii,. do tego dochodzi kilku zawodnikow jak podolski schürlle czy klose dla niektorych bedzie to ostatni raczej turniej Lahm schweini ,klose czy podolski , Merdesacker ( wiek).Jak wspomnialem maja grupe zawodnikow kolo 30 lat dlugo grajacych razem do tego dochodzi utalentowani zawodnicy jak kroos götze ,czy müller .2 wedlug mnie maja latwiejszy plan od niektorych faworytow Sa w grupie G i i jesli wyjda z grupy z pierwszego miejsca trafiaja na 2 druzyne z grupy H czyli kogos ( Russia Sudkorea ) bo raczej Belgowie ta grupe wygraja. to mamy 1 /8 za soba .Dalej Juz w 1/4 trafiaja na kogos z pary francja jesli wygra grupe i kogos z 2 miejsca z grupy F czyli teoretycznie mysle o ( Niegerii lub Bosnii ) i tutez sa w stanie ograc kogos z tej pary .Czyli sa juz w polfinale 1/2 i tu juz nie ma slabej druzyny trafiaja raczej na Brazylie i tu po zacietym meczu ich ogrywaja i trafiaja na kogos z pary Hiszpania / argentyna i Final moj jest n taki Niemcy z Hiszpania i tu jak napisalem zespol oparty na zawodnikach Borussi i Bayernu bedzie glodny rewazu ( real / Borussia ) (real / bayern ) wiemy jak sie zakonczyly te mecze i po ciezkim meczu z hiszpanami 2-1 wygrywaja te Mistrzostwa w Brazylii . A ja bedzie to sie niedlugo okaze .Pozdro.........
 
Do góry Bottom