>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Futbol Amerykański - dlaczego kochamy ten sport?

Gucci Mane 29,9K

Gucci Mane

Forum VIP
Został ostatni miesiąc rozgrywek NFL, NCAA kończy się za mniej niż tydzień i będzie pół roku offseasonu. Prowadzę ten dział i chciałbym żeby nawet w letnich miesiącach ktoś tu zaglądał. Dlatego postanowiłem zacząć serię filmików, w których będę pokazywał filmiki, dzięki którym, w futbolu amerykańskim zakocha się nawet ktoś, kto totalnie nie ogarnia tego sportu. Mam nadzieję, że będzie chociaż parę osób, które rzucą okiem na wstawiane przeze mnie propozycje ;) Oczywiście bardzo chciałbym żeby ktoś również dołożył coś od siebie i wrzucił swoje propozycje. A jest na forum parę konkretnych osób, które w NFL siedzą po same uszy.
Gdyby ktoś chciał wrzucić jakiś filmik od siebie to baaardzo proszę żeby to zrobił, dla dobra działu, dobra futbolu w Polsce! ???? A jest na forum co najmniej kilkanaście takich osób na które liczę.
 
Gucci Mane 29,9K

Gucci Mane

Forum VIP
Mecz NCAAF, czyli college football. Duke u siebie mierzy się w Miami. 6 sekund przed końcem meczu Duke wychodzi na prowadzenie i potrzebują tylko zatrzymać kickoff return. Ale Miami łapie się ostatniej szansy i robią to, co w futbolu jest ostatecznością - laterale, czyli zagrania jak w rugby, bowiem podania do tyłu można grać ile dusza zapragnie, do przodu można podać tylko raz na akcję. I zobaczcie co się tam odpieprzyło ;)

 
5xharoldx5 1,5M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Rzeczywiście to było niesamowite i pokazuje ile jest możliwości w tym sporcie.
Mnie zapadła pamięć akcja teoretycznie najłatwiejsza jaka może być, ale mimo swojej prostoty jest niesamowita- facet po prostu sam przebiegł całe boisko, jednak było to na SuperBowl... Wówczas zupełnie sie nie interesowałem tym sportem, a jedyne mecze jakie oglądałem to było właśnie SuperBowl raz do roku, które pokazywał Polsat Sport. Podczas tej akcji zastanawiałem się co musiał w tamtym momencie czuć ten zawodnik, o czym on myślał, gdy już wiedział, że nikt go nie dogoni i zaraz zdobędzie TD na oczach całego USA. Już pewnie po opisie Gucci i paru innych będzie wiedziało o jaką akcje mi chodzi:


Jeśli chodzi o ostatnie wydarzenia, to długo szukać nie trzeba, mecz Patriots z Steelers to było coś pięknego, a końcówka niesamowita:


Kibice Steelers już zaczęli świętować, a tu taka niemiła niespodzianka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
betheone 188

betheone

Użytkownik
O, fajny temat. Takich filmików to ja mam pełno, z różnych czasów, będę wrzucał systematycznie. Na przykład nigdy nie zapomnę tego poniżej.
Wild Card Game, ostatni drive Vikings, 9-10 w plecy. Najpierw poratowal ich pass interference przy 3rd&amp;10, ale doszli do field goal z 27yd na 26s przed końcem. I wtedy to:


Nikt nie wierzył. Nikt.


Co najlepsze Walsh jest teraz w Seahawks, ale chyba do tej pory nie może się odkręcić, tylko 21/29 w tym sezonie, 7/10 30-39yd, 8/12 40-49, dalej nawet nie dają mu szansy kopać, bo wiedzą, że nie trafi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Gucci Mane 29,9K

Gucci Mane

Forum VIP
Ooo Panowie! Myślałem, że temat będzie niewypałem, ale widzę, że jest zainteresowanie. Pokazuję czasem moim znajomym takie konkretne akcje i parę osób już zwerbowałem i zachęciłem do śledzenia NFL czy NCAAF. Jak macie jakieś fajne historie typu to co wrzuciliśmy wyżej to dodawajcie. Zróbmy konkret z tego działu ;)
betheone - pamiętam ten mecz, bo co najgorsze miałem postawione na Vikings ???? Na pewno jedna z legendarnych akcji typu upset w NFL w ostatnich latach, świetny kandydat do tematu. A co ciekawe, nieszczęsny kicker Walsh jest teraz zawodnikiem... Seahawks ????
5xharoldx5 - w tym SB miałem zakład na Ravens i końcówka meczu średnio zwiastowała wygraną Baltimore. W każdym razie mega mecz i emocje do samego końca. A co do drugiego filmiku - ciężko się wypowiedzieć, skoro nawet NFL nie wie czym jest &quot;catch rule&quot;.
Dobre propozycje Panowie. Wstawiamy dalej, może jacyś &quot;zieloni&quot; obejrzą i się zakochają w tym sporcie ;)
Ja wrzucę filmik z polskiej ligi futbolu PLFA. Amerykanin Clarence Anderson z Warsaw Eagles zrobił akcję na miarę NFL. Punt return for TD i to w takim stylu. Niektórym może się wydawać, że to tylko polska liga FA, ale ta akcja była szeroko omawiana w USA i trafiła do największych serwisów, magazynów i powtórek. A wieści z europejskich lig w ESPN, CBS itd. są czymś po prostu nieosiągalnym. A tutaj tą akcją zachwycali się goście, którzy codziennie komentują NFL.
67675218
 
5xharoldx5 1,5M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Lubię też sytuacje, w których zawodnicy o specyficznych warunkach popisują się zagraniami, do których te warunki niezbyt pasują. Mozna to porównać np. do tego jak w piłce nożnej bramki z głowy zdobywają zawodnicy poniżej 170 cm albo do rzutów za trzy punkty w NBA rzucanych przez centrów:


Fajnie to wygląda, jak takie olbrzymy taki dystans potrafią pokonać ????
 
Gucci Mane 29,9K

Gucci Mane

Forum VIP
Cud, który na zawsze wszedł do historii NFL i nad którym pewnie nawet za 20-30 lat będą się zachwycać stacje w USA. Mecz Packers @ Lions, Lions prowadzą, zera na zegarku, ale popełniają faul (facemask - trzymanie za kratkę kasku). W tym przypadku Packers dostają więc jeszcze jedną akcję mimo, że 60 minut już minęło. I co zrobił geniusz Aaron Rodgers? (filmik trzeba odpalić w nowej zakładce, z poziomu forum się nie da). I naprawdę warto, bo to jedna z legendarnych akcji tej ligi.


W tym meczu miałem postawione na Packers. Wyłączyłem stream przed tą flagą bo myślałem, że już koniec. Wszedłem na CBS a tam punkty dla Packers, przyzwyczajony, że błędy się w takich livescorach zdarzają bez większej nadziei odpaliłem streama i... widzę ten bieg Rodgersa, napis touchdown ???? Kolejna wielka dawka emocji dzięki NFL. No i na pewno top3 jeśli chodzi o zagrania hail marry, o ile nie najlepsze.
A tutaj smutniejsza historia ale jednocześnie wzruszająca. Mecz NCAAF, kick return, Devon Gales próbuje blokować i w sposób którego w futbolu nie wolno po prostu robić, głową próbuje blokować kickera. Ten drugi powala go na ziemię. Wtedy jeszcze nie wie, że Gales... przerwał swój rdzeń kręgowy i jest sparaliżowany od rąk w dół. Między nimi wywiązała się wyjątkowa znajomość, zostali przyjaciółmi i wspólnie walczyli o powrót Galesa do zdrowia. Jak im poszło, możecie obejrzeć w poniższym filmiku.



Wołam osoby, które w dziale NFL wiele razy się wypowiadały, może Wy macie jakieś fajne wspomnienia, albo akcje, które szczególnie zapamiętaliście? Fajnie gdybyście coś dodali.
kuba22 michael-ellis kkslec betheone fabregas little-dj bukeer12 gy_gy_craveel snice ted challenger valverde grzesio ben85 mr. traperek 5xharoldx5
 
5xharoldx5 1,5M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
To było piękne SuperBowl i to pokazuje jak łatwo w tym sporcie trafić &quot;z piekła do nieba&quot; i odwrotnie:


Pamiętam, jak pod koniec meczu komentator na PS analizował, że może warto byłoby dać zdobyć ekipie Seattle przyłożenie, żeby mieć jeszcze troszkę czasu na odpowiedź. Fakt, szansa na wybronienie się z takiej sytuacji była bardzo niewielka przy dwóch tak mocnych drużynach, ale Patriots jednak postanowili sie bronić i warto było zaryzykować.
SuperBowl to nie tylko mecz, ale też show w przerwie meczu. Oprócz super widowiska sportowego jakie zafundowali wówczas Patriots z Seahawks, był też super występ w przerwie, a przynajmniej mi się bardzo podobał:


Jednym słowem było to pare godzin naprawdę dobrej rozrywki i emocji ????
 
piotrek88_14 55

piotrek88_14

Użytkownik
Rzadko kiedy się udzielam ale na bieżąco śledzę ten dział. Od siebie daję taką perełkę ???? Pamiętam ten mecz jak wczoraj:
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
piotrek88_14 55

piotrek88_14

Użytkownik
Z innej beczki od kiedy zacząłem interesować się NFL od razu wpadł mi w oko Troy Polamalu. Dla mnie ten zawodnik był po prostu z innego świata. Jego timingu i wyczucia w grze defensywnej obecnie nie ma nikt jak dla mnie. Tutaj jego kilka kosmicznych akcji:






No i do tego reklamy ???? :

 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Gucci Mane 29,9K

Gucci Mane

Forum VIP
piotrek88_14 - Alabama-Auburn, zwrot akcji jakiego próżno szukać w innych sportach. Dodam tylko od siebie, że kickerem Alabamy który kopał na zwycięstwo był Adam Griffith czyli... chłopak urodzony Stargardzie Szczecińskim jako Andrzej Dębowski. Już pomijam temat kickera który nietrafił 3 FG z rzędu w tym meczu i dlatego Griffith dostał szansę, a była to jego dopiero 3 próba w karierze. W tym momencie miał 1 trafienie i 1 pomyłkę.
I właściwie tutaj mamy kolejny wątek pasujący do tematu, czyli historia tego chłopaka. Nie miał łatwo, patologia, alkohol itd. A mimo to został członkiem chyba najbardziej znanej drużyny college football. Fajny tekst napisał o nim Przegląd Sportowy, polecam poczytać.
http://www.przegladsportowy.pl/inne-dyscypliny/futbol-amerykanski,historia-adama-griffitha,artykul,638371,1,751.html
A tutaj jego powrót do Polski i spotkanie z rodziną. Chyba sam siebie oszukuję (w sensie ja), że nie jest to materiał pokazujący jak to niesamowite Stany uratowały chłopaka z zacofanej Polski, w której każdy chleje, ćpa i bije dzieci. Ale chyba taka jest wymowa tego materiału. Ale jednak zachowanie chłopaka i to jak mówi na tym filmiku o swoich rodzicach, no piękna sprawa. Obejrzyjcie, bo bardzo pozytywny film.
espn.com/video/clip?id=13574148 (zróbcie kopiuj wklej bo jak wstawiam cały link to coś się wykrzacza)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
fabregas 498

fabregas

Forum VIP
@up
Temat na pewno ciekawy; dla kogoś kto śledzi wydarzenia w futbolu większość tych filmów jest dobrze znana. Natomiast żeby nawiązać troche do idei tego forum to świetny byłby tytuł np &quot;Futbol Amerykański - nasze najciekawsze wygrane w tym sezonie&quot; tym bardziej że oferta na NFL jest ogromna i daje mnóstwo opcji. Sam bym z chęcią zobaczył wasze najciekawsze typy/kupony. Poniżej co mi utknęło w pamięci:
Mój największy zakład w tym sezonie; mecz rozegrany niedawno, ale jakże istotny dla CAR Panthers. Wówczas nadal walczyli o playoffy i był to dla nich arcyważny Division game. Spodziewałem się kontrolowania sytuacji przez Panthers tymczasem to był horror do ostatniej sekundy.

Poniżej TD drive , kilkadziesiąt sekund do końca CAR 4th &amp; 1 na TB 3rd yrd i przepychają piłkę, po czym w następnej akcji Newton fumble recover i TD. Co za ulga, że to siadło, aż sie boje pomyśleć na czym by mnie żona powiesiła gdyby było inaczej. ;)


I jeszcze jeden, nie chodzi o cały kupon a jedynie o mecz BAL-CHI

Wydawało się, że handicap na spokojnie pokryty tymczasem 4th Q i Campanaro robi punt return później robią 2pt-conversion i oczywiście BAL dostają piłke w dogrywce. Skończyło się dość szczęśliwie bo Bears zrobili jeden rush na 30+ yrd po czym przy 3rd &amp; 11 przenieśli piłke w okolice 30yrd BAL i po FG wygrali (swoją drogą pierwsza wygrana Trubinskiego w NFL). Poniżej return Campanaro przy 1:40 do końca.

 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Gucci Mane 29,9K

Gucci Mane

Forum VIP




Ten motyw to poezja. Pół sezonu TNF (czwartkowych meczów) miało CBS gdzie właśnie motywem była ta muzyka, od 2014 do obecnego sezonu. Drugie 8 meczów pokazywało NBC już ze swoją muzyką.
Co jak co, może śmiecę w tym temacie, ale dla mnie ten motyw to totalna miazga, najlepszy motyw spośród wszystkich stacji. I tak sobię zapętliłem to podczas pisania analizy na sobotę, ciary na plecach i mega motywacja.
Czy to nie jest piękne? Mój budzik od lutego &#39;16 i nadal mnie nie wkurza gdy dzwoni ????
 
Do góry Bottom