>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

DEL - liga niemiecka 2023/2024

sunxl 2M

sunxl

Typer
Adler Mannheim vs Grizzlys Wolfsburg: każda drużyna 2+ goli @1.85✅️
Red Bull München vs Nürnberg Ice Tigers: München powyżej 2.5 goli @1.27⛔
AKO @2.35 BETFAN
⛔

Orły potrzebowały takiego zwycięstwa, jak to z liderem DEL.
Przypomnijmy, że Mannheim kilka dni temu pokonało u siebie Byki aż 5:1 i była to w pełni zasłużona wygrana. Gospodarze poszli za ciosem w Iserlohn i tym samym powrócili na 2. pozycję. Jeszcze niedawno sporo kontuzji pojawiło się w zespole prowadzonym przez Billa Stewarta, ale od jakiegoś czasu wielu zawodników powróciło po urazach. Jedynie Nigel Dawes jest niezdolny do gry, co nie jest na ten moment wielkim problemem. Coraz lepiej na rafli wygląda nowy nabytek z NHL Orłów, a więc Joseph Cramarossa, który wśród kanadyjskiej kolonii powinien czuć się jak w domu. Celem Mannheim jest utrzymanie 2. miejsca w tabeli. Czy ten plan im się powiedzie?

Wolfsburg w ostatnim czasie przeplata lepsze mecze tymi gorszymi. Grizzlys raz udaje się pokonać przeciwnika, aby kilka dni później polec w starciu z innym zespołem. Ciężko jest przyjezdnym ustabilizować formę. Sporym kłopotem jest defensywa, która traci masę goli. Jeżeli zerkniemy na 5 niedawnych rywalizacji, to rywale gości aż 13-krotnie pokonywali bramkarzy ekipy z miasta Volkswagena. Strasznie niepewnym punktem w Wolfsburgu jest goalie Justin Pogge, który w swoim stylu stara się szybko inicjować ataki swojego zespołu, ale często kończy się błędami i tym samym trafieniami dla przeciwników. Dzisiaj swoją szansę powinien otrzymać reprezentacyjny bramkarz Dustin Strahlmeier. Co tym razem pokażą Grizzlys?

Pamiętam, jak 18 grudnia opisywałem ostatnie spotkanie tych zespołów i tam typowałem, że każda z drużyn zdobędzie po minimum 2 gole. Jestem zdania, że dzisiaj czeka nas powtórka z rozgrywki i zaproponuję ten sam zakład. Tak jak wspomniałem wyżej, Grizzlys mają swoje problemy w defensywie i tracą wiele goli. Niemniej jednak zdobywają ich też sporo i czeka nas interesująca rywalizacja w Mannheim. 2 potyczki tych klubów w tej kampanii pokrywały nasz typ. Wierzę, ze dzisiaj będzie podobnie, bo potencjał ofensywny jest po obu stronach barykady widoczny.

Przenosimy się do Monachium gdzie lider DEL podejmie Tygrysy. Byki poradziły sobie w derbach Bawarii z Ingolstadt. Trzeba przyznać, że Pantery postawiły trudne warunki i gospodarze musieli włożyć sporo sił, aby pokonać byłego już wicelidera niemieckiej ekstraklasy. To się ostatecznie udało i seria porażek się nie przedłużyła. Ciężko jest zmotywować zawodników, którzy znajdują się na szczycie tabeli, niemniej jednak trener Don Jackson ciągle znajduje sposób, aby jego podopieczni byli głodni gry i kolejnych sukcesów. Można śmiało powiedzieć, że pierwszej pozycji po sezonie zasadniczym nikt nie zabierze Bykom i warto powoli szlifować formę pod play-off. Dzisiaj przed faworytami w teorii łatwe zadanie. Czy druga wygrana z rzędu stanie się faktem?

Tygrysy musiały przełknąć gorzki smak porażki w starciu z Ingolstadt. Wydawało się po pierwszej tercji, że będzie to wyrównany mecz, ale nic bardziej mylnego. Pantery z każdą minutą się rozkręcały i ostatecznie sięgnęły po zasłużone zwycięstwo. Ostatnie tygodnie są jednak bardzo dobre w wykonaniu gości, którzy przesunęli się w górę tabeli niemieckiej ekstraklasy. Celem naturalnie jest przedłużenie swojej kampanii, a więc awans do strefy play-off. Będzie to jednak trudne zadanie, ponieważ konkurencja jest w tych rozgrywkach duża. Do tego nie zapominajmy o zespole z Berlina, który powoli się odbudowuje i postara się wskoczyć do czołówki DEL z tylnich siedzeń. Jak spisze się outsider na tafli faworyta?

Pomimo tego, że zawodnicy lidera DEL spędzali ostatnio o wiele więcej czasu na lodzie od Tygrysów, to jestem zdania, że motywacja w tej drużynie jest spora, aby przedłużyć swój serię zwycięstw. Nurnberg w delegacji prezentuje się bardzo kiepsko i mam nadzieję, że faworyt nie zawiedzie. Stawiam na 3 gole ze strony Bawarczyków. Monachium w 4/5 domowych starciach z wtorkowym przeciwnikiem pokrywał linię over 2.5 bramek. Tygrysy na wyjazdach regularnie tracą minimum 3 trafienia. Mocno liczę na lidera.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +90
sza 85,8K

sza

Użytkownik
Eisbaren - Straubing over5.5 1.85 Superbet

Obydwie drużyny bardzo dobrze weszli w rok 2023 gdyż w 7 rozegranych spotkaniach zdobyli 5 zwycięstw oraz 2 porażki. Mimo że dzieli ich aktualnie przepaść punktowa to forma wskazuje że szykuje się ciekawe spotkanie obfitujące w bramki. Straubing w 43 spotkaniach zdobyło 137 bramek oraz stracili 128 natomiast Eisbaren 115 strzelonych, 131 straconych. W tym sezonie obydwie ekipy spotkały się 3 krotnie i w dwóch z nich został pokryta linia która proponuję.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 2M

sunxl

Typer
Eisbären Berlin vs Straubing Tigers: każda drużyna 2+ goli @1.55⛔
Löwen Frankfurt vs Augsburger Panther: każda drużyna 2+ goli @1.55✅️
AKO @2.40 BETFAN
⛔

Mistrzowie DEL powoli łapią swój rytm. Potwierdzeniem tego jest seria 4 zwycięstw z rzędu. Niestety dalej pozostaje niesmak po oszukanej wygranej z Augsburgiem, ale fakty są takie, że Niedźwiedzie Polarne odbudowują swoją formę i marzeniem jest zakwalifikowanie się do strefy play-off, nawet na 10 pozycji. W tym ważnym hokejowym okresie jest już wszystko możliwe i nawet jeżeli masz beznadziejny sezon regularny, to wszystko może się zmienić na wiosnę. Wraz ze zwycięstwami idzie też dobra gra stołecznych, którzy przede wszystkim w ofensywie brylują. PP stoi na bardzo wysokim poziome, a to jest przecież sól naszej ulubionej dyscypliny sportu. Niestety defensywa dalej kuleje i również PK, bo w starciu z Wolfsburgiem gospodarze stracili 2 bramki w osłabieniu. Czy stać Mistrza na 5 wygraną z rzędu?

Tygrysy w swoim tempie zbierają kolejne punkty i to doprowadziło ich na ten moment na 4. pozycję. Jest to bardzo dobry okres wykonaniu Straubing i pojedyncze porażki się naturalnie pojawiają, ale one szybko są zapominane kolejnymi wygranymi. Udało się sięgnąć po 2 punkty w rywalizacji z zawsze niewygodnym DEG i fani mają nadzieję, że dzisiaj również nadejdzie sukces, tym razem w Berlinie. Przyjezdni grają wesoły hokej i w meczach z ich udziałem pada wiele goli. Na pewno nie można się z nimi nudzić i z jednej strony to pozytywne zjawisko, ponieważ kibice chętnie pojawiają się na spotkaniach Tygrysów, z drugiej należy defensywę poprawić, aby w play-off powalczyć o najwyższe cele. Straubing postara się po raz 4 pokonać w tej kampanii Berlin. Czy im się to powiedzie?

Tak jak wspomniałem wyżej, w meczach z udziałem obu zespołów pojawia się spora ilość goli i postaramy się to wykorzystać. Stawiam na swój ulubiony zakład w DEL, a więc po dwa trafienia z obu stron. Czysto statystycznie Berlin w ostatnich 4/5 spotkaniach pokrywał nasz typ a Straubing 5/5. Bezpośrednie starcia tych klubów to już 4/5. PP funkcjonuje, a to oznacza sporo emocji w stolicy Niemiec. Liczę, że skuteczność Niedźwiedzi Polarnych i Tygrysów będzie podtrzymana.

Przenosimy się nad Men, gdzie Frankfurt zmierzy się z Augsburgiem. Beniaminek DEL wreszcie się przełamał. Lwy przez dłuższy czas nie potrafiły sięgnąć po zwycięstwo, ale udało się to w starciu z Wild Wings. Po raz kolejny ofensywa dała radę, defensywa niekoniecznie, niemniej jednak liczy się to, co jest na tablicy wyników. Należy wspomnieć, że gospodarze muszą sobie radzić przez jakiś okres bez swojego najlepszego napastnika Dominika Bokka, który leczy kontuzję, ale potencjał w ataku jest tutaj ogromny. Przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek celem Frankfurtu było utrzymanie się w elicie, ale teraz trzeba zmienić te plany na bardziej ambitne. Faworyci postawią kolejny krok w stronę play-off?

Augsburg jest straszliwym pechowcem. Zasłużone zwycięstwo z Niedźwiedziami Polarnymi w Berlinie z pewnością dałoby im pozytywnego kopa, ale zostali okradzeni z wygranej i kolejne mecze nie wyglądały już tak dobrze. Nic w tym dziwnego, jeżeli sędziowie zabierają Ci ochotę do grania. Pantery starają się jeszcze walczyć, aby nie opuścić niemieckiej ekstraklasy, niemniej jednak wydaje się, że dni tego klubu w elicie są już policzone. Strata do stołecznych wynosi aż 15 punktów i trudno będzie ten dystans nadrobić. Dopóki są szanse, należy się jeszcze starać, dlatego przyjezdni w każdym kolejnym spotkaniu dają z siebie wszystko. Goście notują serię 6 przegranych z rzędu i pragną się przełamać we Frankfurcie. Blisko tej sztuki było w meczu w Bremerhaven, ale Pingwiny zgarnęły 2 punkty po serii rzutów karnych. Jak będzie tym razem?

Nie będę zbytnio przedłużał i ponownie zaproponuję typ, który mówi o 2 golach dla obu klubów. Frankfurt w ostatnich 4/5 meczach pokrywał nasz typ, Augsburg również 4/5. Bezpośrednie starcia to także 4/5. Liczby się zgadzają i należy spodziewać się wielu kar, co zwiększa szanse na trafienia w PP. Uważam, że będzie to ciekawe widowisko okraszone bramkami.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja tez spogladam na mecz we Frankfurcie. Beniaminek jak spojrzec na rester nie dysponuje az tak duza sila ognia jak na warunki DEL. Poczatek udany ale w wiekszosci była to zasługa zgranego składu, który w wiekszosci został sie po awansie . Gdyby ten mecz był na poczatku sezonu kursy byłyby wyrównane. Pantery z Augsburga nie tak sobie wyobrazały ten sezon, szanse na opuszczenie ostatniego miejsca jeszcze sa ale trzeba grac, obecnie seria porazek ale kilka razy było blisko. Mysle ze dzis powalcza i zobaczymy wyrownay mecz. Po cichu licze na przełamanie. Wszystko zweryfikuje lód

Augsburg z x kurs 1,92 fortuna ✅ ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1379
sunxl 2M

sunxl

Typer
Dzisiaj kolejne derby w DEL i krótko stawiam na Wild Wings. Jak dobrze wiemy, derby rządzą się swoimi prawami. Orły już z Grizzlys uciekły nieco spod topora, myślę, że ich seria wygranych zaraz zostanie przerwana. Co do Wild Wings to ich gra wygląda coraz lepiej, w Mannheim w tym sezonie już zwyciężyli, dodatkowo pokonali niedawno Byki w Monachium. Myślę, że jest tutaj value, warto spróbować.

Adler Mannheim vs Schwenningen Wild Wings: 2ml @3.20 Fortuna✅️
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +775
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Niemcy, DEL
Godzina: 19:30
Spotkanie: Steelers Bietigheim - Lowen Frankfurt
Typ: 2
Kurs: 1,72
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Tabela:
kup.jpg
Gospodarze u siebie to też najgorzej grający zespół w całej lidze notując 3 zwycięstwa, 3 zwycięstwa po dogrywce, 10 porażek i 3 porażki po dogrywce. Zespół z Frankfurtu z kolei na wyjazdach zanotował do tej pory 7 zwycięstw, 2 zwycięstwa po dogrywce, 9 porażek i 4 porażki po dogrywce. Oba zespoły są w ostatnim czasie bez formy. Wprawdzie Bietigheim od początku sezonu nic nie gra i jest zdecydowanie najsłabszym zespołem w całej lidze dość mocno odstając w tych rozgrywkach ale Fraknfurt w ostatnim czasie też bardzo mocno obniżył swoją grę i spada w ligowej tabeli w dół. Ja jednak pogram tutaj na gości, bo kadrowo na papierze no jest to zespół mocniejszy od Steelers. Oglądałem całe spotkanie Bietigheim w wyjazdowym meczu z Kolner przegrane 1-8 i powiem szczerze, że nie dziwi mnie to, że zespół ten okupuje ostatnie miejsce w tabeli i jest bez większych szans na utrzymanie. Ja wiem, że mecz meczowi nie jest równy ale jakie błędy Steelers popełniali w tamtym meczu to aż o zgroza. Nawet w juniorach niektóre zagrania i pomyłki nie przystoją zawodników a już nie mówię o tym poziomie rozgrywek. Goście tego meczu też ostatnio nic nie grają ale po tym co widziałem w tamtym meczu i oglądając składy na papierze obu zespołów no to nie mogę przejść obojętnie obok tego spotkania i muszę tutaj pograć na Lwy z Frankfurtu. Goście mają kim postraszyć w ataku a obrona Bietigheim to dramat.
1-2
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +180
sunxl 2M

sunxl

Typer
Straubing Tigers vs RB München: 2 RT @2.10 Superbet⛔

Przenosimy się do Straubing, gdzie miejscowe Tygrysy podejmą Byki z Monachium. Gospodarze lekko mówiąc, słabo spisali się w stolicy Niemiec. Niedźwiedzie Polarne od początku przejęły inicjatywę i do końca byli drużyną lepszą. Widoczna była w pewnym momencie rezygnacja w oczach zawodników dzisiejszych gospodarzy, którzy 3 tercję już odpuścili. Szkoda, ale należy też odpowiednio szanować siły, bo kampania jest długa i kolejne wyzwania przed Tygrysami. Jest to skromny projekt, który w DEL osiąga jak na razie spore sukcesy i 4. pozycja taka z pewnością jest. Ciekawą statystyką jest fakt, że Straubing u siebie to najlepszy klub pod kątem bilansu zwycięstw, remisów i porażek. Czy outsider wykorzysta własną taflę?

Byki także zawiodły swoich kibiców podczas ostatniej kolejki DEL. Przypomnijmy, że przyjezdni mierzyli się w Monachium z Nurnbergiem i pomimo tego, że była widoczna dominacja, to nie potrafili przekuć ją w kolejne gole. Taki jest już hokej, że wiele celnych strzałów oddawanych na bramkę przeciwnika nie oznacza, że komplet punktów wyląduje na Twoim koncie. Zabrakło skuteczności i większego spokoju w ataku, ponieważ sytuacje były, nawet przy grze w PK. Swoją szansę otrzymał młody jeszcze jak na niemieckie warunki Daniel Allavena, ale goalie ten nie pokazał niczego nadzwyczajnego. Całe szczęście, że dzisiaj nadchodzi okazja do rewanżu i należy spodziewać się sporej motywacji ze strony Byków. Co pokaże nam w ten piątek faworyt?

Lider DEL to taki zespół, który w tym sezonie dwa razy z rzędu nie przegrywa. Taka sytuacja przydarzyła się Bykom tylko raz w tej kampanii, a było w październiku poprzedniego roku. Jestem zdania, że Bawarczycy wrócą na swoje dobre tory i zaproponuje ich wygraną w czasie regulaminowym. Wspomniałem wyżej, że Tygrysy w Straubing czują się jak ryba w wodzie i są najlepszym domowym zespołem w stawce. Niemniej jednak tracą ostatnio wiele bramek i w 4/5 ostatnich starć rozgrywanych na ich tafli przeciwnicy zdobywali minimum 3 trafienia. Uważam, że motywacja lidera niemieckiej ekstraklasy będzie bardzo duża i jest czym się mobilizować, jeżeli przegrywasz niespodziewanie w Monachium z Nurnbergiem. Nie lekceważę gospodarzy, ale jeżeli goście trafią na swój dzień, to nikt nie jest w stanie ich powstrzymać. Mam nadzieję na interesującą batalię okraszoną zwycięstwem przyjezdnych.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 2M

sunxl

Typer
Kusi mnie jeszcze kierunek Rekinów w niemieckim klasyku. Ta seria Niedźwiedzi Polarnych jest zbyt długa. Owszem, grają na fali, dają z siebie 150%, no bo jak Mistrz DEL miałby walczyć o utrzymanie. Otwiera się dla nich szansa na play-offy, niemniej jednak kiedyś ta przegrana musi nastąpić. Ekipa ze stolicy karnawału pokazała kawał charakteru w rywalizacji z Kogutami i odwrócili losy tamtego meczu, przegrywając przecież 0:3. w połowie 3. tercji. Na stołecznych motywacja jest naturalnie jeszcze większa. Ciekawą statystyką jest fakt, że Rekiny w Berlinie nie wygrały od 7 spotkań. W ten piątek nadchodzi idealny mecz na przełamanie dla Köln. Gram wraz z dogrywką i karnymi, bo goście potrafią w nich zwyciężać.

Eisbären Berlin vs Kölner Haie: 2ml @2.25 Superbet✅️
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +398
sunxl 2M

sunxl

Typer
AKO:
Eisbären Berlin vs Red Bull München: 2ml
Pinguins Bremerhaven vs Löwen Frankfurt: Dominik Bokk powyżej 0.5 punktu w kanadyjce
AKO @2.26 Fortuna

Single:
Eisbären Berlin vs Red Bull München: 2 RT @2.07
Pinguins Bremerhaven vs Löwen Frankfurt: Dominik Bokk strzeli gola @2.60
Fortuna


Pamiętam jak Pingwiny na początku sezonu 2022/2023 były sporą rewelacją DEL. Ekipa z Bremerhaven zajmowała wtedy pewne 1. miejsce i była w stanie ogrywać najlepsze zespoły z niemieckiej ekstraklasy. Czas w życiu oraz w sporcie szybko przemija i na ten moment gospodarze znajdują się w środku stawki. Pojawił się kryzys, a był on związany z kontuzjami liderów. Trzon Pingwinów w ofensywie składa się z 3 Słoweńców. Jan Urbas, Miha Verlic, Ziga Jeglic. Dwóch pierwszych przez jakiś nie mogło występować na taflach DEL z powodu urazów i to zbiegło się również z negatywnymi wynikami, osiąganymi przed klub z północy Niemiec. Wydaje się, że sytuacja kadrowa jest opanowana i Bremerhaven postara się wspiąć w górę tabeli. Czy kolejna wygrana powędruje na konto gospodarzy?

Beniaminek DEL również świetnie rozpoczął obecną kampanię. Często tak jest, gdy pojawia się nowa drużyna w stawce, to rywale nie wiedzą do końca, jak grać przeciwko temu zespołowi. Niestety te dobre czasy Lwów już przeminęły i przyjezdnych dotknęła szara rzeczywistość. Jest jednak cały czas szansa, aby zameldować się w play-off i taki jest też cel klubu z Frankfurtu. Do gry po krótkiej przerwie wrócił dzisiejszy solenizant Dominik Bokk, który skończył właśnie 23 lata. Jest to jedna z nadziei niemieckiego hokeja na lodzie i kto wie, może po tak świetnym sezonie otrzyma okazję pokazania swoich umiejętności w NHL. Na ten moment jest wiceliderem w klasyfikacji kanadyjskiej. Czy jeden z liderów beniaminka ponownie popisze się golem lub asystą?

Jest to 4 i ostatnie starcie tych klubów w sezonie regularnym i jak na razie korzystniejszy bilans ma beniaminek. Jestem zdania, że będzie to wyrównane spotkanie, ale skorzystam z urodzin Dominka Bokka i stawiam na jego punkt w kanadyjce. Warto zastanowić się nad golem po kursie 2.60. Jeżeli prześledzimy sobie rywalizacje Frankfurtu z Bremerhaven w tej kampanii, to dzisiejszy solenizant za każdym razem cieszył się z przynajmniej 1 punktu:
  • mecz 2 gole + 1 asysta
  • mecz 1 gol + 1 asysta
  • mecz 0 goli + 2 asysty
Widać, że Dominik Bokk czuje się dobrze, grając przeciwko Pingwinom z Bremerhaven i po kontuzji odpoczął i nabrał ochoty do kolejnych rywalizacji. W 3 spotkaniach z rzędu popisał się przynajmniej 1 punktem. Oby dzisiaj było podobnie!

Przenosimy się do stolicy Niemiec, gdzie miejscowe Niedźwiedzie Polarne podejmą Byki z Monachium. Gospodarze powoli wychodzą z wielkiego kryzysu, w jaki popadli od rozpoczęcia obecnych rozgrywek. Jest to przecież Mistrz DEL, który powinien postarać się obronić tytuł zdobyty przed rokiem, ale będzie o to bardzo trudno. Najważniejsze jest zakwalifikowanie się do play-off, a potem 1-2 miesiące zdecydują o ewentualnym awansie do finału. Na ten moment Niedźwiedzie Polarne zajmują 13. pozycję, ale 8 punktów straty do Tygrysów z Nurnebrgu jest do nadrobienia. Dzisiaj przed gospodarzami prawdziwy test umiejętności. Czy zawodnicy trenera Serge Aubina przejdą go pozytywnie i po dwóch porażkach nadejdzie przełamanie?

Można było się spodziewać, że Byki odpuszczą nieco końcówkę sezonu zasadniczego, aby powoli przygotowywać się do play-off. Nikt już raczej Bawarczykom nie odbierze 1. pozycji, bo strata reszty stawki jest po prostu za duża. Brakuje też motywacji i nic w tym dziwnego, jeżeli regularnie sięgałeś po wygrane. Kilkudniowa przerwa była potrzebna, aby przyjezdni na nowo poukładali szyki i z wyciągnęli jeszcze maksimum z kolejnych tygodni. Byki notują serię 3 przegranych z rzędu i większej mobilizacji niż na przełamanie w Berlinie nie będzie. Czy faworyci wreszcie wrócą na zwycięską ścieżkę?

Jest to kolejna powtórka finału play-off z poprzedniego sezonu. Przypomnijmy, że Niedźwiedzie Polarne ostatecznie sięgnęły po mistrzostwo kosztem Byków. Ta kampania daje jednak nadzieję Bawarczykom, na których nie ma mocnych. Stawiam na końcową wygraną przyjezdnych. Seria 3 porażek nie zdarzyła się jeszcze gościom w tej kampanii. Uważam, że przerwa dobrze zrobiła liderowi DEL. W tych rozgrywkach stołeczni już 3 razy polegli swojemu piątkowemu przeciwnikowi. Czy dzisiaj będzie 4 przegrana? Na to liczę, bo oba projekty są na ten moment na innych biegunach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +120
sunxl 2M

sunxl

Typer
Bietigheim Steelers vs EHC Red Bull München: Bietigheim/Bissingen powyżej 1.5 gola @1.65
Augsburger Panther vs Löwen Frankfurt: powyżej 4.5 gola @1.40
AKO @2.31 Superbet

Singiel: Bietigheim/Bissingen powyżej 2.5 gola @3.00 Superbet


Stellers pogodzone jest już ze spadkiem z niemieckiej ekstraklasy. Ich strata do bezpiecznych miejsc jest zbyt duża, aby marzyć o pozostaniu w DEL. Gospodarze od początku kampanii byli typowani przez ekspertów, jako jeden z głównych kandydatów do opuszczenia elity i tak też się stało. Nie oznacza to jednak, że ekipa z Bietigheim-Bissingen odpuszcza rozgrywki, wręcz przeciwnie wielu zawodników walczy o kontrakty na przyszłe kampanie, dlatego Steelers notuje serię 2 wygranych z rzędu. Pokonanie Mistrza DEL z Berlina aż 6:2 robi wrażenie i outsider nie jest wcale bez szans w starciu z Bykami. Bawarczycy wyraźnie złapali zadyszkę. Jest to efekt dodatkowych przygotowań do play-off i z pewnością żaden hokeista siłowni nie odpuszcza. Ważne jest zbudowanie formy przed najważniejszymi spotkaniami w kampanii i 1. pozycji w lidze nikt gościom nie zabierze. Strefa mentalna także jest istotna, dlatego warto pokusić się o komplet punktów na tafli outsidera. Czy stać na to faworyta?

Nie odbieram szans Steelers, bo zawodnicy tego klubu są zmotywowani, aby znaleźć nowego pracodawcę na kolejną kampanię w DEL. Pojawiły się tutaj już pojedyncze pożegnania i odejście doświadczonego Daniela Weiss do Bad Nauheim było sporą niespodzianką. Niemniej jednak są tutaj hokeiści, którzy po dwóch wygranych z rzędu pragną pójść za ciosem. Stawiam na dwa trafienie klubu z Bietigheim/Bissingen. Byki pracują nad formą i w meczach z ich udziałem widoczne są ciężkie nogi, które nie niosą graczy lidera niemieckiej ekstraklasy. Pojawiają się błędy w defensywie i mam nadzieję, że Steelers to wykorzysta. 4 ostatnie potyczki outsidera kończyły się minimum 2 trafieniami. Monachium od 8 rywalizacji traci przynajmniej 2 bramki. Wszystko składa się w całość i wierzę w gospodarzy.

Przenosimy się do Augsburga, gdzie Pantery zmierzą się z Lwami. Niestety gospodarze także będą musieli pożegnać się z DEL. Oczywiście nadzieja umiera ostatnia, ale do końca sezonu zasadniczego należałoby sięgać po same zwycięstwa, a Niedźwiedzie Polarne z Berlina musiałyby przegrywać mecz za meczem. Jest to nierealny scenariusz i powoli trzeba przygotowywać się do kolejnych rozgrywek, tym razem klasę niżej. Szkoda, bo jest to projekt z tradycjami i wielu kibiców przybywa na spotkania Panter. Warto byłoby się godnie pożegnać z elitą i dzisiaj nadchodzi na to dobra okazja. Do Augsburga zawita beniaminek niemieckiej ekstraklasy, którego celem było utrzymanie, a tutaj otwiera się szansa występu w play-off. Na ten moment przyjezdni znajdują się w czołowej 10, ale Schwenninger Wild Wings, czy też Iserlohn Roosters również mają chrapkę na przedłużenie swojej kampanii. Goście muszą radzić sobie bez swojego lidera Dominika Bokka, który nabawił się kontuzji przy okazji starcia w Bremerhaven, ale za to zostaje nad Menem na kolejny rok. Podpisał nowy kontrakt i jest to świetna wiadomość dla fanów przyjezdnych. Teraz liczy się walka o play-off. Jak spiszą się Lwy w Bawarii?

Jeżeli grają ze sobą oba kluby, to należy spodziewać się goli. Taki też będzie mój typ i stawiam po prostu na powyżej 4.5 bramek w czasie regulaminowym. Zarówno Augsburg, jak i Frankfurt mają swoje problemy w defensywie i mam nadzieję, że rywale to wykorzystają. 4/5 ostatnich bezpośrednich potyczek tych klubów kończyło się minimum 5 trafieniami. W tej kampanii Pantery i Lwy mierzyły się ze sobą 2-krotnie i łącznie oglądaliśmy 8 i 9 goli. Są to obiecujące liczby. Gospodarze chcą gonie pożegnać się z elitą, goście awansować do play-off. Czeka nas interesujące starcie w Bawarii.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +651
sunxl 2M

sunxl

Typer
Schwenningen Wild Wings vs Eisbären Berlin: każda drużyna zdobędzie 2+ gole @1.67
Grizzlys Wolfsburg vs Düsseldorfer EG: 1X @1.41
AKO @2.37 BETFAN


Gospodarze nie mogą być zadowoleni z ostatnich wyników. Pojawiły się dwie porażki i to z przeciwnikami, z którymi była szansa powalczenia o, chociażby 1 punkt. Szkoda, ponieważ to oddaliło Wild Wings od play-off, ale pamiętajmy, że jest tutaj kilka spotkań do nadrobienia. Niemniej jednak Iserlohn i Frankfurt regularnie punktują, a to utrudnia ekipie z Villingen-Schwenningen przesunąć się w tabeli DEL. Naturalnie jest jeszcze okazja, aby wskoczyć do top 10, ale żeby tak się stało, należy dzisiaj sięgnąć po zwycięstwo. Problemem jest defensywa, która traci sporo goli i tutaj jest pole do poprawy. Środowym przeciwnikiem Wild Wings będzie Mistrz DEL, który zawodzi w tej kampanii. Mało kto, spodziewał się, że stołecznych może zabraknąć w decydującym momencie sezonu, ale taki scenariusz jest coraz bardziej realny. 4 przegrane w ostatnich 5 meczach powodują, że Niedźwiedzie Polarne mogą za chwilę szybko zakończyć kampanię niemieckiej ekstraklasy. Czy goście przełamią się dzisiaj na tle wymagającego rywala?

Jest to bardzo ważne spotkanie, ze względu na sytuacje obu klubów pod kątem walki w play-off. Spodziewam się wyrównanego widowiska i liczę przede wszystkim na gole. Stawiam na swój ulubiony zakład w DEL, a więc propozycję, która mówi o tym, że każda z ekip strzeli po przynajmniej 2 bramki. Zarówno Wild Wings, jak i Niedźwiedzie Polarne mają swoje problemy w defensywie, ale są skuteczni w ofensywie. Ciekawą statystyką jest fakt, że ostatnie 4 bezpośrednie starcia tych klubów pokrywały nasz typ. Liczę na powtórkę.

Przenosimy się do Wolfsburga, gdzie dojdzie do meczu dwóch zespołów, które znajdują się wysoko w tabeli niemieckiej ekstraklasy. Można rzec, że trwa zażarta walka o rozstawienie w play-off. Zarówno Grizzlys, jak i DEG mogą być już raczej pewne przedłużenia swojego sezonu i tylko jakiś kataklizm mógłby spowodować, że jedna z drużyn nie będzie rywalizować o mistrzostwo. Gospodarze po dramatycznej przegranej z Frankfurtem wrócili na dobre tory i pokonali outsidera z Augsburga. Obrona stała na wysokim poziomie i to był klucz do kompletu punktów. Dzisiaj również potrzebna jest szczelna defensywa, aby myśleć o wygranej. Po drugiej stronie barykady znajduje się zespół z Dusseldorfu, który notuje świetną serię 6 wygranych z rzędu. To znacznie poprawiło sytuacje DEG w tabeli i jest nawet szansa o powalczenie o podium w sezonie regularnym. Trzeba jednak sobie jasno powiedzieć, że przyjezdni mieli ostatnio mniej wymagających przeciwników, co nie zmienia faktu, ze w takich spotkaniach również trzeba pokazać swoją wyższość. Czy goście pójdą za ciosem w Wolfsburgu?

W mojej opinii czeka nas wyrównana rywalizacja. Jedni i drudzy mają swoje argumenty, aby pokusić się o wygraną. Skłaniam się bardziej w stronę gospodarzy, którzy postarają się powstrzymać świetną passę DEG. Grizzlys mają patent na ekipę z Dusseldorfu i ostatnia porażka w regulaminowym czasie pojawiła się w grudniu 2019 roku. Taki też będzie mój typ i stawiam na brak przegranej ekipy z miasta Volkswagena w 60 minutach. Przyjezdni mają zbyt długą serię zwycięstw i nieźle prezentująca się na własnej tafli ekipa gospodarzy, zasłużenie jest faworytem w tym spotkaniu. Mam nadzieję, ze defensywa dopisze po stronie Wolfsburga i tym samym przynajmniej punkt pozostanie na ich lodzie.
 
sunxl 2M

sunxl

Typer
EHC Red Bull München vs Grizzlys Wolfsburg: każda drużyna zdobędzie 2+ gole @1.66⛔
Eisbären Berlin vs Löwen Frankfurt: każda drużyna zdobędzie 2+ gole @1.50⛔
AKO @2.49 Fortuna
⛔

Mistrz DEL bardzo dobrze spisał się w Villingen-Schwenningen. Od samego początku zdominował swojego przeciwnika i stołeczni bardzo szybko wyszli na 3-bramkowe prowadzenie. Rywale wrócili jednak do meczu, doprowadzając do remisu 4:4, ale 3 tercja to już popis Niedźwiedzi Polarnych. Był to ważny komplet punktów, który pozwala mieć nadzieję, że gospodarze mogą jeszcze powalczyć o przedłużenie swojej kampanii niemieckiej ekstraklasy. Będzie o to trudno, niemniej jednak należy marzyć o tym sukcesie. Brak play-off w Berlinie będzie uznane za sporą porażkę i po zakończeniu rozgrywek dojdzie zapewne do wielu zmian nie tylko w składzie, ale też w sztabie trenerskim. Na ten moment szkoleniowiec Serge Aubin ma spore zaufanie władz klubu ze stolicy Niemiec. Co pokaże nam dzisiaj aktualny jeszcze Mistrz?

Beniaminek niemieckiej ekstraklasy także stanął na wysokości zadania i pewnie pokonał Augsburg aż 5:1. Cel utrzymania się w DEL został spełniony, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i pojawia się szansa na play-offy. Każdy punkt jest na wagę złota, tym bardziej, jeżeli masz bardzo wymagający kalendarzy. Lwy będą musiały dzisiaj zmierzyć się z Niedźwiedziami Polarnymi, a w niedzielę czas na derby z Mannheim we Frankfurcie. Nie jest to wymarzony okres, aby solidnie punktować, ale goście nie raz pokazywali w tych rozgrywkach, że nie należy ich lekceważyć. Ekipa znad Menu musi radzić sobie przez dłuższy czas bez swojego najlepszego napastnika Dominika Bokka, który leczy kontuzję doznaną przy okazji starcia z Pingwinami w Bremerhaven. Bez Niemca ofensywa przyjezdnych radzi sobie jednak bardzo dobrze. Outsider postawi się w ten piątek faworytowi?

Zarówno gospodarze, jak i goście to nie są najlepsze zespoły w defensywie. Tracą regularnie gole, ale w ofensywie wygląda to całkiem obiecująco. Nie pozostało mi nic innego, jak zaproponować typ, który mówi o tym, że każdy z klubów popisze się przynajmniej 2 golami. Spotkanie w stolicy będzie walką o play-offy i należy spodziewać się wielu kar mniejszych, co zwiększa szansa na trafienia w PP. 2/3 rywalizacji Niedźwiedzi Polarnych z Lwami w tej kampanii pokrywały nasz zakład. Liczę na piątkową powtórkę.

Ze stolicy Niemiec przenosimy się do stolicy Bawarii i Byki podejmą Grizzlys. Dla gospodarzy ostatnia rywalizacja ze Steelers nie była wyzwaniem. Praktycznie przez całe 60 minut liderzy DEL kontrolowali przebieg meczu z outsiderem i nie dali większych szans przeciwnikom. Bawarczycy przygotowują się powoli do play-off, ponieważ ich celem jest zdobycie mistrzostwa, a przy kryzysie Niedźwiedzi Polarnych będzie o to po prostu łatwiej. Jasne, należy dograć jeszcze końcówkę sezonu regularnego i przejść przez nią bez większych kontuzji, ponieważ już za miesiąc czeka Byki prawdziwy test charakteru. Dzisiaj zespół z Monachium wraca na swoją taflę. Czy kolejna wygrana stanie się faktem?

Hokeiści Grizzlys starali się sforsować defensywę DEG, ale nie udało się zdobyć nawet bramki w Wolfsburgu. Szkoda, ponieważ szanse były, ale jeden z najlepszych bramkarzy w stawce Henrik Haukeland miał swój dzień i również trochę szczęścia, zachowując SO. Potencjał u gości jest duży, w kuluarach mówiło się, że projekt ten jest w stanie powalczyć o złoto, ale sporo pracy jeszcze przed Michaelem Stewartem i jego zawodnikami. Grizzlys przyjechali do Monachium naturalnie jako outsider, ale w ten piątek są w stanie postawić się faworytom. Czy drużyna z miasta Volkswagena zaprezentuje się lepiej, niż to było kilka dni temu?

Byki grają trochę na hamulcu ręcznym i jest to efekt pracy pomiędzy spotkaniami. Jestem zdania, że taki klub, jak ten z Wolfsburga może to wykorzystać, ale stawiam na gole. Uważam, że każda z ekip popisze się przynajmniej 2 trafieniami. 2 ostatnie potyczki lidera z Grizzlys kończyły się pokryciem naszego typu. Wierzę, że przyjezdni po słabym meczu z DEG staną na wysokości zadania i tym razem w ofensywie będą brylować. 2 bramki faworytów również są jak najbardziej możliwe, bo przeciwnicy miewają swoje problemy w defensywie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +652
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Hokej na lodzie - Niemcy, DEL
Godzina: 19:30
Spotkanie: Steelers Bietigheim - Wolfsburg Grizzlys
Typ: 2
Kurs: 1,45
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Tabela:
Screenshot_20230222_071204.jpg
Nie będę tutaj przytaczal statystyk bo nie ma sensu. Zespół Steelers zdecydowanie odstaje od tej ligi i słusznie okupuje od dawna ostatnie kiejsce w tabeli. Mają najsłabszą obronę jak i atak w całej lidze. Owszem zdarzają im się spotkania, w których są skazani na porażkę a zrobią niespodziankę i wygrają ale to chyba bardziej wynika ze zlekceważenia ich przez przeciwnika niż jakiejś wielkiej poprawy gry. Lekceważyć naprwno nie wolno nikogo i myślę, że Wolfsburg dziś tego nie zrobi. Do końca sezonu zostało już kilka spotkań. Bietigheim jest już pewny spadku z ligi natomiast Wolfsburg walczy o pozostanie w pierwszej 6 co daje możliwość gry w fazie playoff już od ćwierćfinałów. Dla gości wygrać z tym rywalem to zatem obowiązek i też dobra sprawa na zdobycie kompletu punktów, że w tej fazie sezonu jeszcze na nich trafiają. Potem przyjdą cięższe mecze, bo czekają ich jeszcze spotkania ze Schwenningerem, Mannheim, Dusseldorfem i Ingolstadt. Tak więc trzeba dzisiaj podejść do tego meczu na poważnie, nie lekceważąc tywala i zwyciężyć. Wolfsburgowi ten rywal bardzo leży. W tamtym sezonie wygrali z nim wszystkie 4 meczy w sezonie a w tym wszystkie 3 spotkania, które grali.
Screenshot_20230222_072046.jpg
Kiedyś się ta seria skończy ale myślę, że jeszcze nie dziś, bo za ważny to jest mecz dla Wolfsburga a gospdoarze już pewni spadku więc o nic już na dobrą sprawę nie grają.
3-5
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +309
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
Dziady z Eisbaren pod koniec RS zaczęły grać w hokeja. Jak z takim potencjałem można tak spartolic tyle meczy, jakby nikomu nie zależalo. Ale tak się składa że jak wygrają ostatnie trzy mecze to są szanse na awans do PO.

Eisbaren RT kurs 2,65 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +144
sunxl 2M

sunxl

Typer
Rozpoczynamy to, co tygryski lubią najbardziej, a więc play-offy:

Düsseldorfer EG vs Löwen Frankfurt: 1 ml @1.57
Pinguins Bremerhaven vs Nürnberg Ice Tigers: Nürnberg powyżej 1.5 gola @1.40
AKO @2.19 Superbet


Gospodarze nie mogą być zadowoleni ze swoich ostatnich występów. Najpierw pojawiła się porażka z Wolfsburgiem, a potem sromotna przegrana z Mannheim. Szczególnie to niepowodzenie z niedzieli może martwić kibiców DEG, którzy pragnęli od razu awansować do ćwierćfinałów DEL. Niestety ekipa z Düsseldorfu musi przebijać się przez wstępną fazę play-off, a tutaj gramy do dwóch zwycięstw. Sporą przewagą może być atut własnej tafli i przede wszystkim doświadczenie w najważniejszej części sezonu. Gospodarze są faworytami tej rywalizacji, ale nie można lekceważyć rywala. Czy DEG będzie w stanie dobrze rozpocząć play-offy?

Celem Lwów było spokojne utrzymanie się w elicie. Jest to przecież projekt, który po wielu latach powrócił do niemieckiej ekstraklasy i od razu udało się zakwalifikować do drugiej części sezonu. Mało kto się tego spodziewał, ale klub z Frankfurtu w pełni wykorzystał słabszą kampanię Niedźwiedzi Polarnych z Berlina. Dla przyjezdnych play-offy to już jest sukces, ale czemu nie sprawić kolejnej sensacji i zameldować się do kolejnej rundy? Pomimo braku najlepszego napastnika Dominika Bokka goście byli w stanie wygrać ostatnie spotkania i tym samym znaleźć się w czołowej 10. Czy Lwy pójdą za ciosem i pokonają faworyta?

Warto wspomnieć, że w tej fazie play-off gramy do dwóch zwycięstw. To powoduje, że tylko jeden mecz odbędzie się we Frankfurcie, a przy stanie 1:1 trzecie spotkanie zostanie rozegranie w Düsseldorfie. Faworytami są gospodarze i nic w tym dziwnego. DEG to zespół, który jest bardziej doświadczony od beniaminka i tak naprawdę sezon rozpoczyna się dla nich od play-off. Jestem zdania, że nie ujrzymy tutaj niespodzianki. Pomimo ostatnich słabych występów w wykonaniu gospodarzy to jest to idealny moment na przełamanie. Doświadczenie i ogranie w tej fazie kampanii będzie mieć znaczenie.

Przenosimy się na północ Niemiec, gdzie Pingwiny zmierzą się z Tygrysami. Co ciekawe oba kluby spotkały się ostatni raz w niedzielę i było czuć na tafli namiastkę play-off. Niestety to rywale byli górą i ekipa z Bremerhaven ma prawdziwy kompleks klubu z Nürnbergu. Jeżeli przejrzymy bezpośrednie starcia, to wszystkie mecze w tej kampanii powędrowały do przeciwników. Warto wspomnieć, ze Pingwiny miały swoje problemy z kontuzjami i atak tej drużyny opiera się głównie na 3 napastników ze Słowenii. Miha Verlic, Ziga Jeglic oraz Jan Urbas wykurowali się na najważniejszy moment sezonu i gra w PP ma być najgroźniejszą bronią gospodarzy. Czy dzisiaj ją także ujrzymy?

Tygrysy to dla mnie projekt zagadka. Nie jest to ścisła czołówka niemieckiej ekstraklasy, ale od jakiegoś czasu zespół ten prezentuje się bardzo dobrze. Końcówka sezonu zasadniczego należała do przyjezdnych i udało się awansować do play-off. To spory sukces gości, którzy naturalnie mają chrapkę na jeszcze więcej i nie są wcale bez szans w rywalizacji z Pingwinami. Niestety defensywa nie zawsze trzyma poziom i ekipa z Nürnbergu nadrabia grą w ofensywie. Daniel Schmolz oraz Gregor MacLeod to zdecydowani liderzy Tygrysów w ataku. Czy da o sobie znać ponownie w Bremerhaven? O tym przekonamy się późnym wieczorem.

Jak dla mnie Bremerhaven jest bardziej zbalansowaną drużyną, ale Nürnberg ma to coś, co może zaskoczyć przeciwników. Kursy faworyzują gospodarzy, ale jestem zdania, że goście powalczą. 6 meczów z rzędu pomiędzy tymi zespołami powędrowały w stronę przyjezdnych. Nie pozostało mi nic innego, jak zaproponować dwa trafienia Tygrysów. We wszystkich starciach tej kampanii Nürnberg strzelał minimum dwa gole. Wierzę, że outsider w ofensywie ponownie popisze się skutecznością. W niedzielę padł wynik 2:2 w czasie regulaminowym, poprosimy o powtórkę.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 2M

sunxl

Typer
Może dzisiaj fart w DEL dopisze:

Löwen Frankfurt vs Düsseldorfer EG: X2 @1.60✅️
Nürnberg Ice Tigers vs Pinguins Bremerhaven: 1X @1.50⛔
AKO @2.40 Superbet
⛔

Tak jak można było się tego spodziewać, Lwom brakowało doświadczenia i ogrania w tej najważniejszej fazie sezonu DEL. Niestety porażka aż 0:5 boli i była to zasłużona przegrana w Düsseldorfie. Nie wolno jednak się poddawać, ponieważ dzisiaj jest szansa doprowadzenia do remisu w serii na własnej tafli. Obiekt we Frankfurcie jest praktycznie zawsze wypełniony po brzegi i na wsparcie swoich fanów beniaminek zawsze może liczyć. Potrzebna jest jednak większa skuteczność w ofensywie i brakuje Dominka Bokka, który leczy kontuzje. Co pokażą nam Lwy podczas piątkowego spotkania?

DEG w pełni wykorzystało swoje sytuacje i udowodniło rywalom, że jest po prostu lepszym zespołem i bardziej wyrównanym. Jasne, sezon zasadniczy to jedno, ale pełnię swoich umiejętności pokazuje w play-off. Przyjezdni nie dali większych szans Frankfurtowi i czas dokonać szybkiego awansu w mieście banków i finansów. Przypomnijmy, że na zwycięzcę tej serii czekają już Byki z Monachium, a dla ekipy z Düsseldorfu to dobra wiadomość, bo okazje na niespodziankę są spore. Jeżeli w bramce masz jednego z najlepszych goalie ligi, a więc Henrika Haukelanda to jesteś spokojny o tyły. Czy Norweg znów zachowa SO?

Tak jak pisałem kilka dni temu, nie dawałem większych szans beniaminkowi na wygranie serii i dzisiaj także uważam, że to faworyci sięgną po awans do kolejnej rundy. Dla gospodarzy utrzymanie w lidze było już sporym sukcesem, a co dopiero zajęcia miejsca, gwarantujące play-off. To w DEG widzimy bardziej doświadczonych hokeistów, dla których sezon dopiero co się rozpoczyna. Stawiam na klasyczne X2. Uważam, że Lwy powalczą, ale stać ich maksymalnie na dogrywkę. Mam nadzieję, że goście nie zawiodą.

Czas na wizytę w Nürnbergu, gdzie miejscowe Tygrysy podejmą Bremerhaven. Gospodarze mogą być zawiedzeni pierwszym spotkaniem w Bremerhaven. Hokeiści tego klubu stworzyli sobie masę szans, ale tylko jeden gol padł po ich stronie. Blisko było wyrównania 2 minuty przed końcem, ale guma nie przekroczyła linię bramkową. Dla ekipy z Nürnbergu to ostatni gwizdek, aby się obudzić, ponieważ seria trwa jedynie do dwóch wygranych. Gra jest dobra, ale należy poprawić przede wszystkim skuteczność w ofensywie. Czy stać na to gospodarzy?

Pingwiny konsekwentnie realizowały swój plan podczas wtorkowego meczu i zasłużenie bądź nie sięgnęły po pierwsze zwycięstwo w serii. Był to bardzo ważny triumf, ponieważ klub z Bremerhaven w ostatnich latach nie potrafił grać z Tygrysami i wiele porażek pojawiało się w bezpośrednich rywalizacjach. Pomiędzy słupkami bardzo dobrze spisywał się goalie Maximilian Franzreb, który nie był oczywistym wyborem na pozycji numer 1. Niemiec stanął jednak na wysokości zadanie i jego piątkowy występ będzie kluczowy, aby awansować do kolejnej rundy play-off. Przyjezdni zamkną serię w Nürnbergu?

Uważam, że ta para jest bardziej wyrównana, niż Lwy z DEG, dlatego stawiam na 1X w stronę gospodarzy. Tygrysy miały swoje szanse w Bremerhaven, ale Pingwinom dopisywało szczęście. To, co brakuje ekipie z Nürnbergu to wykorzystywanie szans w sytuacjach specjalnych. Było kilka okazji gry w PP, ale rozgrywanie gumy nie wyglądało najlepiej. Rywale popełniają błędy i jeżeli pragniesz awansować do kolejnej rundy play-off, to należy zdecydowanie poprawić ten element. Tygrysy w niedalekiej przeszłości wielokrotnie wygrywały z Pingwinami i dodatkowo o wiele lepiej czuły się na własnej tafli. Wierzę, że gospodarze wyciągnęli wnioski.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +665
sunxl 2M

sunxl

Typer
Adler Mannheim vs Kölner Haie: przedział goli 4-7 @1.53
Straubing Tigers vs Grizzlys Wolfsburg: przedział goli 4-7 @1.53
AKO @2.37 Fortuna

Kanadyjka:
Nick Bailen (Kölner Haie) powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.42
Taylor Leier (Straubing Tigers) powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.62
AKO @2.30 Fortuna


Jeżeli ktoś regularnie śledził moje wpisy na temat DEL, ten mógł wyłapać moją sympatię do Tygrysów.
Jest to klub z małej bawarskiej mieściny, który nie ma nic wielkiego do zaoferowania jeżeli chodzi o sportowe emocje. Jest jednak drużyna hokejowa i na meczach zawsze pojawia się wielu fanów, którzy właśnie spragnieni są gry na wysokim poziomie. Straubing to w sezonie zasadniczym najlepsza ekipa pod względem punktowania na własnej tafli. O dziwo w tej statystyce wyprzedza nawet Byki z Monachium, co trzeba uznać za sukces. Udało się wziąć udział w tej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów i nawet wyjść z grupy, ale to by było na tyle, jeżeli chodzi o te rozgrywki. Naturalnie Tygrysy pragną powalczyć o mistrzostwo. Czy pierwszy mecz w serii powędruje na ich konto?

Klub z miasta Volkswagena przed rozpoczęciem obecnego sezonu musiał radzić sobie z wieloma trudnościami. Kadra została nieco okrojona, kilku zawodników odeszło, albo nawet zakończyło karierę w trakcie tej kampanii. Ostatecznie udało się zameldować w play-off i taka firma jak Wolfsburg zawsze jest mile witana w najważniejszej części rozgrywek. Co ciekawe przyjezdni jeszcze nigdy w historii nie zostali Mistrzami i kto wie, może marzenia spełnią się właśnie za kilka tygodni. Trener Michael Stewart to jeden z bardziej doświadczonych szkoleniowców w stawce i nawet w kryzysowych sytuacjach był w stanie opanować pożar. Grizzlys nie są może faworytem w tej serii, ale nie wolno lekceważyć zawodników tego zespołu. Co pokaże nam dzisiaj Wolfsburg?

Są to pierwsze mecze w serii i warto je w spokoju obejrzeć, bez typowania zwycięzcy. Naturalnie to Tygrysy na własnej tafli są faworytem, ale nie zdziwi mnie triumf Grizzlys. Dzisiaj spróbuje sobie z przedziałem goli 4-7. To oznacza, że typ będzie trafiony, jeżeli ujrzymy łącznie od 4 do 7 bramek. Są to play-offy, dlatego nie przewiduje nagle 8 trafień, ale te 4 są jak najbardziej w zasięgu. Mecze Frankfurtu z Dusseldorfem oraz Bremerhaven z Nurnbergiem za każdym razem kończyły się golami w tym przedziale. Jeżeli spojrzymy jeszcze na bezpośrednie starcia obu klubów w sezonie zasadniczym, to nasza propozycja była pokryta w 3/4 przypadkach. Wierzę, że teraz będzie podobnie.

Meldujemy się w Mannheim i miejscowe Orły podejmą Rekiny. Dla gospodarzy był to słodko/gorzki sezon regularny. Wielu obserwatorów niemieckiej ekstraklasy uważało, że to właśnie gospodarze postarają się o pierwszą pozycję, ale wystarczyło jedynie na trzecie miejsce. Jest to przecież projekt z tradycjami, który w świat puszcza młode niemieckie talenty i w NHL głośno jest przecież o Timie Stützle. Mannheim już dawno nie cieszyło się z tytułu mistrzowskiego i ostatni raz było to w rozgrywkach 2018/2019. Tym razem jeden z głównych rywali z Berlina odpadł, co oznaczałoby, że konkurencja nieco się zmniejszyła, ale nic bardziej mylnego. Już w pierwszej rundzie play-off Orłów czeka trudna przeprawa. Czy atut własnej tafli zadecyduje o wyniku?

Rekiny to także bardzo znany projekt na hokejowej mapie Niemiec. Jest to zespół, który ma sporą rzeszę kibiców i słynna już hala Lanxess Arena często jest wypełniona po brzegi niespełna 20 tyś. kibiców. Fani co roku mają nadzieję na odzyskanie tytułu mistrzowskiego i ekipa ze stolicy karnawału po raz ostatni sięgnęła w kampanii 2001/2002. Kawał czasu jak na taki projekt, dlatego nie można dziwić się niecierpliwości osób, które związane są z tym klubem. Wydaje się, że te rozgrywki mogą być bardzo udane. Kadra jest na wysokim poziomie i na najlepszego obrońcę sezonu regularnego wybrany został Nick Bailen. Znany z występów w KHL Amerykanin jest niezwykle groźny z niebieskiej, a przede wszystkim w PP, dlatego warto próbować jego gola lub asystę. Czy tym razem również zapisze się do statystyk?

Pierwszą moją myślą był punkt Bailena, ale dzisiaj zdecydowałem się na przedziały goli. Jestem zdania, że oba kluby dzisiaj postrzelają, ale nie aż tyle, że ujrzymy łącznie 8 bramek. Stawiam na to, że padnie od 4 do 7 trafień. Czysto statystycznie w bezpośrednich starciach Orłów i Rekinów w tej kampanii ta propozycja była pokryta w 3/4 przypadkach. Nie sądzę, abyśmy oglądali tutaj wiele goli, ponieważ jest to pierwszy mecz play-off po krótkiej przerwie dla obu klubów i trzeba odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zapewne nogi hokeistów będą nieco związane, ale w DEL 4 bramki to nie jest żadna sztuka. Jedni i drudzy mają w swoich szeregach naprawdę solidnych graczy. Oby przełożyło się to na dobre widowisko.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +666
sunxl 2M

sunxl

Typer
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
EHC Red Bull München vs Pinguins Bremerhaven: Bremerhaven powyżej 1.5 gola @1.57✅️
ERC Ingolstadt vs Düsseldorfer EG, Düsseldorfer EG powyżej 1.5 gola @1.55✅️
AKO @2.43 Superbet✅️

EHC Red Bull München vs Pinguins Bremerhaven: 2ml @3.70✅️
ERC Ingolstadt vs Düsseldorfer EG, Düsseldorfer 2ml @2.40⛔
Superbet

EHC Red Bull München vs Pinguins Bremerhaven: Jan Urbas strzeli gola @2.80 Fortuna
⛔ kolega nie podał do pustaka :(

Byki to zdecydowanie najlepszy zespół w niemieckiej ekstraklasie w sezonie zasadniczym. Co by nie mówić, Bawarczycy nie mieli sobie równych i na spokojnie zawodnicy tego klubu mogli przygotowywać się do najważniejszych meczów tej kampanii. Z rywalizacji o tytuł mistrzowski odpadł już obrońca tytułu, a więc stołeczne Niedźwiedzie Polarne i nic w tym dziwnego, że gospodarze są głównym kandydatem do zdobycia złota. Do tego jeszcze daleka droga, ponieważ trzeba wygrać 12 spotkań i pierwszy z nich odbędzie się dzisiaj. Niedawno odbyła się gala DEL, gdzie nagradzano zawodników za sezon regularny i najlepszym zawodnikiem określono Yasina Ehliz. Napastnik ten popisał się 60 punktami i ma spory wkład w grę swojej drużyny. Czy w tę środę ponownie pochwali się swoimi umiejętnościami?

Pingwiny nie były jednoznacznym faworytem w serii z Nurnbergiem. Wydawało się, że to właśnie Tygrysy będą bliżej awansu, ponieważ dla przyjezdnych był to rywal trudny do pokonania, a tutaj proszę, dwa spotkania powędrowały do ekipy z Bremerhaven i goście mają szansę sprawienia niespodzianki przeciwko Bykom. Świetną pracę wykonuje słoweńskie trio Miha Verlic, Ziga Jeglic oraz Jan Urbas, a ten ostatni popisał się przecież 4 trafieniami w dwumeczu. Kapitan Pingwinów będzie miał okazję mierzenia się przeciwko swojemu byłemu klubowi i o motywację tego napastnika nie trzeba się martwić. Bremerhaven w tej kampanii sprawiło już problemy ekipie z Monachium. Czy dzisiaj outsider również postawi się faworytowi?

Jestem zdania, że dzisiejsi gospodarze będą gościnni wobec swoich rywali. Przypomnijmy, że Byki odpoczywały nieco od hokeja i 12 dni minęło od ostatniego oficjalnego spotkania. Tego nie możemy powiedzieć o Pingwinach, które mierzyły się w dwumeczu z Tygrysami z Nurnbergu i są kolokwialnie mówiąc, rozgrzani przed nowymi wyzwaniami. Stawiam na dwa gole outsidera. Uważam, że Bremerhaven postawi się ekipie z Monachium. Już w sezonie regularnym oglądaliśmy wyrównane starcia pomiędzy tymi drużynami i obie ekipy podzieliły się po równo zwycięstwami 2:2. Jest niezwykle groźne trio Słoweńców, którzy są w formie i potrafią zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Liczę na odważną grę Pingwinów.

Pozostajemy w Bawarii, ale zmieniamy metropolię na mniejszą miejscowość i Pantery zmierzą się z Dusseldorfem. Gospodarze to jedna z pozytywnych niespodzianek tego sezon DEL. To Niedźwiedzie Polarne miały bić się z Bykami o pierwsze miejsce, ale to Ingolstadt okazał się być drugą siłą w lidze. Jest to dobra wiadomość, ponieważ świeżość potrzebna jest całemu środowiskowi i fani mają nadzieję, że uda się dokonać czegoś wielkiego. Naturalnie Pantery zdobywały niedawno mistrzostwo, bo niespełna 10 lat temu i do tej pory trudno było nawiązać do tamtych czasów. Tym razem skład stoi na wysokim poziomie i doświadczenie zebrane z poprzednich lat powinno zaprocentować. Co pokaże nam faworyt w dzisiejszym starciu?

Po drugiej stronie barykady znajduje się DEG, które swoje play-off rozpoczęło już tydzień temu i udało się dosyć szybko pokonać beniaminka niemieckiej ekstraklasy. Tak jak można było się tego spodziewać, przyjezdni byli o przynajmniej klasę lepszym zespołem od Lwów, dla których samo utrzymanie było już sporym sukcesem. Niemniej jednak jest to dobre przetarcie przed kolejnymi wyzwaniami i ekipa z Dusseldorfu pragnie przechodzić kolejne rundy. Osobiście uważam, że DEG to jedna z najbardziej niewygodnych drużyn. W bramce ma najlepszego goalie ligi, a więc Henrika Haukelanda i przyjezdni potrafią zamurować przestrzeń pomiędzy słupkami. Siłą gości jest zespołowość i każdy z zawodników daje odpowiednią jakość. Czy goście powalczą jak równy z równym z Panterami?

Tutaj również idę w stronę gości. Doskonale wiem, że Ingolstadt potrafi grać z Dusseldorfem, ale tak jak w przypadku powyższego spotkania jestem zdania, że ogranie w play-off zaprocentuje w DEG. Pantery to obok Byków główny kandydat do mistrzostwa, ale przyjezdni to także doświadczona drużyna w tej części sezonu. Jak pokazał dwumecz z beniaminkiem z Frankfurtu Dusseldorf potrafi kreować groźne sytuacje i je przede wszystkim wykorzystywać. Jeżeli z tyłu masz tak pewnego goalie jak Henrik Haukeland, to możesz mierzyć wysoko. Liczę na małą niespodziankę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1017
sunxl 2M

sunxl

Typer
Pinguins Bremerhaven: Bremerhaven vs EHC Red Bull München: 2 RT @1.80
Düsseldorfer EG vs ERC Ingolstadt: Düsseldorfer EG powyżej 1.5 gola @1.33
AKO @2.39 Superbet

Pinguins Bremerhaven: Bremerhaven vs EHC Red Bull München: handicap München -1.5 @2.50 Superbet
Pinguins Bremerhaven: Bremerhaven vs EHC Red Bull München: handicap München -2.5 @3.60 STS


Gospodarze świetnie spisali się w środę. Przypomnijmy, że Pingwiny wywiozły z Monachium bardzo cenne zwycięstwo, a przecież mało kto stawiał na ekipę z Bremerhaven. Bohaterem jest bramkarz Maximilian Franzreb, który wybronił 50 celnych strzałów, które szły na jego bramkę. Pojawiały się pojedyncze błędy goalie, ale dosyć szybko rehabilitował się pomiędzy słupkami. System trenera Thomasa Popiescha działa znakomicie i okazje w kontratakach zostały wykorzystane. Trudno jednak będzie awansować do kolejnej rundy, ponieważ jego podopieczni potrzebują jeszcze 3 wygrane z faworytem do mistrzostwa. Czy tym razem słoweńskie trio da o sobie znać?

Przyjezdni są mocno zawiedzeni wynikiem, który padł kilka dni temu. Byki zaprezentowały się bardzo dobrze, stworzyły sobie masę szans, ale po prostu nic nie chciało wpaść do bramki przeciwnika. Brakowało skuteczności, bo akcje były bardzo groźne, ale goalie Maximilian Franzreb miał swój świetny dzień. Naturalnie nikt nie wyobraża sobie faktu, aby mistrzowie sezonu zasadniczego nie awansowali do kolejnej rundy, ale to jest sport i być może potrzebne jest nieco pokory we wstępnej fazie serii z Bremerhaven. Wszystko jest w rękach i nogach faworytów. Jeżeli dzisiaj przydarzy się kolejna przegrana, to sytuacja Byków będzie nieciekawa. Co pokażą nam w ten piątek Bawarczycy?

Jasne, jest to sport, ale jestem niemal pewny, że Byki dzisiaj sięgną po zdecydowane zwycięstwo. Uważam, że bramkarz Pingwinów Maximilian Franzreb nie będzie w stanie powtórzyć swojego występu ze środy. Dodatkowo Monachium było mocno nieskuteczne dwa dni temu i chęć rehabilitacji będzie spora. Mam nadzieję, że tym razem okazje strzeleckie będą zamienione na gole i stawiam na wygraną faworytów w regulaminowym czasie gry. Kurs już mocno spadł, bo był na granicy 2.00, ale i tak jest atrakcyjny. Nic dwa razy się nie zdarza? Przekonajmy się.

Przenosimy się nad Ren, gdzie miejscowe DEG podejmie na swojej tafli Pantery. Gospodarze byli bardzo blisko wywiezienia wygranej z Ingolstadt. W drugiej tercji to właśnie Dusseldorf wychodził na prowadzenie, ale nie potrafił jej obronić do ostatnich minut. Niestety 3 sędziów (jeden z liniowych odniósł kontuzje w 1 części gry) prowadziło mecz trochę stronniczo i kilka kar było mocno spornych. Niemniej jednak DEG nic sobie z tym nie robiło, lecz dogrywka powędrowała do rywali. Nie ma co się jednak załamywać, bo sam występ piątkowych gospodarzy był bardzo dobry i czas poprawić się nieco w defensywie, aby wyrównać stan serii. Czy Dusseldorf wykorzysta atut własnej tafli?

Ingolstadt pomimo problemów pokazało charakter i wywalczyło dogrywkę, aby w niej sięgnąć po zwycięstwo. Był to bardzo ważny triumf, który pozwala myśleć o awansie do kolejnej rundy. Wicemistrz sezonu zasadniczego, to obok Byków z Monachium główny kandydat do mistrzostwa, bo skład, forma oraz umiejętności dopisują w najważniejszych chwilach tej kampanii. Niemniej jednak przyjezdnych czeka bardzo trudna seria z DEG i coś mi się zdaje, że czeka nas 7 meczowa batalia. Ciekawostką jest fakt, ze Pantery nie wygrały w Dusseldorfie od ponad 3 lat, co powoduje, że spotkania na tafli przeciwnika będą bardzo ciężkie. Czy uda się odczarować hale rywala?

Tak jak dwa dni temu, tak i dzisiaj stawiam na dwa gole DEG. Jest to mocno wyrównana para i nie wydaje mi się, aby seria miała się zakończyć na 4-5 spotkaniach. Dusseldorf to jedna z najbardziej niewygodnych drużyn dla czołówki DEL i mam nadzieję, że gospodarze wykorzystają w pełni atut własnego obiektu. Pantery ostatnio raz wygrały nad Renem 10 października 2019 roku, co tylko pokazuje, jakie Ingolstadt ma problemy, gdy przychodzi im się mierzyć w hali DEG. Liczę, że skuteczność Dusseldorfu dalej będzie na wysokim poziomie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +860
S 6,4K

sopel1916

Użytkownik
Ja już 2 mecz przejechałem się na Munchen;( do trzech razy sztuka bo taka drużyna jak Munchen nie może przegrać żeby był bilans 0-3 :((
 
Do góry Bottom