>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Biegi narciarskie 2018/2019 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
W tym temacie podajemy typy z biegów narciarskich na cały sezon 2018/2019. Terminarz zawodów na cały sezon można zobaczyć tutaj.
Zapraszam do dyskusji, komentowania i podawania typów.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Falk-Neprayeva 1 1,4 (Unibet, 1x) nasi naziemni 1,6 brutto (czyli netto także 1,4) - sorry za typ , prebety w sprincie są bez sensu , tylko live. Jeszcze biegi długie , spoko ma to sens - ale sprinty uff . Nie rozumiem jak mając mozliwość wyboru super łatwych 2 ostatnich biegów ćwierćfinałowych wybiera bieg numer 1 (Falla zawsze go bierze - nawet ja to wiem) a potem pomimo wyjścia na 2 miejsce zdycha i spada na 5-te
Chyba promo dnia : Falk wygrała tydz temu nawet z Nilson w dowolnym - czyli jest moc a Neprayewa przegrała z Justyną Kowalczyk - czyli formy chyba jeszcze nie ma ????
PS: Po wynikach kwalifikacji - to ja jednak głupi jestem stwierdzam strasznie ????
Oczywiście Hania spoko 9 miejsce - ona zawsze kwalifikacje gorzej niż potem finały , więc szansa na finał całkiem realna - ale Neprayewa wygrywa kwale (Belorukowa także bardzo wysoko - co sugeruje świetne dobranie smarów przez ekipe sbornej)...ale
Tydzień temu Neprayeva przegrywa luźno zarówno z Ringwald, Svensson czy nawet JUSTYNĄ KOWALCZYK ..sprint tą samą techniką (piszę o wynikach własnie kwalifikacji) - wiadomo treningi itd - ale jednak mam lekkie zaskoczenie , do tego trasa w Finlandii na pewno nie nalezy do jej ulubionych (rok temu 14-ste qwale i 9 w finałach - wcześniejsze lata okolice 20-stegi i 40-stego , ale ona zalicza mega progres i tylko poprzedni rok można traktować powaznie w jej przypadku)

Nawet jeśli Hania pokona Julke w finałach - to już te wyniki sa lekką sensacją dla mnie , korekty w smarach teraz nastapią , inne cuda - ale nie zmienia to faktu, że rosjanka o niebo lepiej niż się spodziewałem i już traktuję to jako porażkę jakiegoś mojego sposobu myslenia .
Heidi Weng potwierdziła mega słaba formę - więc jesli jutro wystawia ja z jakąkolwiek normalna zawodniczką powinna przegrać - dziś po raz drugi żenada w kwalifikacji sprintów (over 30 - wczesniej 21 bodaj w Beisto u siebie )
A już to co Hania zrobiła wybierając sobie bieg ćwierćfinałowy .....jestem albo totalnie głupi - albo ona jest super mocna (ale w to to ja nie wierze) - nie daje jej zadnych szans na awans ....
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Przed finałem sts : Parmakoski-Ingemarsdotter 1 1,70 (netto 1,50)
dla porównania kursy z Uni Krista 17 a na Ige 41
ooooo , ok jestem słaby ????
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Bolshunov win 4 Unibet. Rozstrzygnie sie między nim a Klaebo.w 1/2 minimalnie na finiszu lepszy Norweg.żal nie spróbować
Kochany Klaebo !!! To samo ratowało mi dzień ???? Gleb po kursie 26 też szedł .....ale to co zrobił Klaebo ........masakra .
Ale chyba w klasyku jak na ta chwilę nikt nie ma do niego podjazdu
Jak będzie na Youtubie finisz postaram się wkleić - to było niesamowite ...zastanawiam się czy kiedykolwiek widziałem coś takiego
Polecam do zobaczenia !!!!!!

 
X 357

xxxl

Użytkownik
Otrzymałem upomnienie ostatnio po tym jak napisałem brzydko o głupocie Hani Falk , która zamiast wybrac ostatni bieg ćwierćfinałowy łatwiutki z którego awansowałaby spokojnie - wzięła pierwszy i odpadła już w Ćwierćfinale .
Oczywiście moderator miał rację - nie powinienem kobiety wyzywać ????
Ale ........
Dziś kolejne sprinty i .....
Hania Falk bierze mogąc wszystko wybierać (wygrywa kwalifikacje) - własnie ostatni bieg (taka mała satysfakcja, że pomyślała ???? )
PS: Klaebo mogąc wybierać jako ostatni każdy z ćwierćfinałów specjalnie ewidentnie bierze ćwierćfinał z Bolszunowem , żeby go wyeliminowac przed finałem juz - własnie zaczynają - niestety unibet zrezygnował z par i innych opcji - daje tylko kto wygra każdy bieg , słaba oferta ????
Jesli , ktoś gra zimówki - to 1xbet o niebo lepsze kursy niż Unibet - zdecydowanie do gry lepiej wyglądaja zarówno pod względem szerokości oferty (pary i opcja, kto nie wygra biegu) - niż Unibet (oni dziś dramatycznie słaba oferta i żadnych opcji poza kto wygra bieg )
Unibet Nilson 1,4 - 1x 1,616
Unibet Falk 1,35 - 1x 1,8 ....no kosmiczne róznice
Taktyka rozgrywania biegu przez Hanne Falk to dramat - na kwalifikacje do gry ona sie nadaje - ale każdy bieg z rywalizacją to jest żenada , ona naprawdę niewiele myśli podczas tych biegów ????
 
S 29K

sobolekk

Użytkownik
Człowieku weź ogarnij ile masz czasu na odpoczynek biorąc 1 bieg A ile mając 5 bieg A potem komentuj bo widzę że uważasz że zmęczenie nie robi różnicy
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Człowieku weź ogarnij ile masz czasu na odpoczynek biorąc 1 bieg A ile mając 5 bieg A potem komentuj bo widzę że uważasz że zmęczenie nie robi różnicy
Pan od argumentacji pd &quot;Stoch wygra bo jest mistrzem i będzie wygrywał zawsze z zawodnikami chwilowo będącymi w duzej formie&quot;
A więc co do odpoczynku poszczególnych zawodniczek (zaznaczam zawodniczek !! bo w tym przypadku jest to oczywiście mega istotne- gdyż po nich startują Panowie jeszcze ) w biegu - oczywiście czasu na odpoczynek jest mniej przed półfinałami o około 20 minut (jednak nie ma to aż tak wielkiego u kobiet przełożenia bo potem - startuja panowie - więc różnica jest między 40 a 60 minutami ) .
Jednak &quot;Mistrzu analizy&quot; pierwszy bieg u Pań jest prawie zawsze dużo mocniej obsadzony niż ostatni i efektem tego jest szybsze tempo (na 10 ostatnich zawodów bodaj w 8 w pierwszym biegu były sporo szybsze biegi - sprawdzałem w przeciwieństwie do Ciebie)
Co za tym idzie Falk dziś ze swoim czasem z ostatniego biegu (który wygrała) gdyby startowała w pierwszym byłaby ...podobnie zresztą jak tydzień temu - ...zaledwie 5 i nie awansowałaby po raz kolejny nawet do półfinałów
Dziś postąpiła tak jak sugerowałem ostatnio i efektem tego był spokojny awans do półfinału a następnie oczywiscie do finału i tam dopiero poległa (ale jak pisałem po półfinale - ona po prostu nie myśli i to jest tego efekt a nie zmęczenia). Jednak 8 miejsce to chyba lepiej niż 21 ?
Ostatnio zrobiła tak jak sugerowałeś i zajęła .....21 miejsce (będąc 11 po kwalifikacjach - więc co dało jej to że była wypoczęta po ćwierćfinale skoro poza Tobą każdy przeciętnie rozgarnięty obserwator zimówek wie, że Falla i Nilsson wybierają zawsze 2 pierwsze biegi blokując 2 miejsca do awansu - i wypoczęta pakowała się do domu)
Teraz dla laików (czyli dla Ciebie , bo mam Cię za ignoranta z bardzo niskim poziomem wiedzy - nie obrażam , sprawdź w słowniku co znaczy &quot;ignorant&quot;)
Znaczenie jeśli chcesz wygrać finał ma to czy biegniesz w pierwszym półfinale (oczywiście poza tempem prowadzenia biegu) czy w drugim - tam po kobietach są tylko dwa półfinały panów - więc czy odpoczywasz 15 minut czy 20 ma większe znaczenie o wiele niż po ćwierćfinałach - jednak znów tu jest coś kosztem czegoś . Drugi bieg półfinałowy jest z reguły poprzez słabszą obsadę ...nieco wolniejszy (Czas Falk wygrywającej drugi półfinał dałby jej ...ostatnie miejsce w pierwszym półfinale i znów idąc Twoim tokiem głupoty nie byłoby jej w finale)
Falk nie ma super finiszu , słynie z równego mocnego tempa i jednak pewnych w tej chwili ograniczeń mózgowych o czym świadczy najlepiej to , że rok temu pomimo, ze forma dawała jej pewne miejsce w sztafecie trener .....z niej zrezygnował
Teraz skoro już strzeliłem taki wykład - co decyduje u poszczególnych zawodników i zawodniczek o tym na ile są wypoczęte (-ęci w finale) .
Jest to poziom zakwaszenia mięśni i u każdego jest to indywidualna sprawa !!!!!
Jednak nikt nie jest w stanie się zregenerować w 100% w 20-25 minut jak to ma miejsce po półfinałach bez względu na to w którym z nich biegnie !!!!
Dwa lata temu i rok temu Twoja przygłupawą teorię stosowała Oestberg - kwalifikacje zawsze pierwsza 3-ka , potem wybranie 1-szego biegu (pomimo, że Falla i Nilsson albo brała dokładnie ten sam albo drugi - czyli spotykały się w półfinale i tak) .
Potem pełny gaz w 1-szym biegu (często wygrana) - pełny gaz w półfinale (często wygrana) i w finale pomimo tego , że miała tonę odpoczynku i robiła najlepsze czasy - przegrywała je chyba 8/10 - jak nie 9/10
Słabsza od nich obu o wiele Marit Bjorgen - prawie zawsze wybierała drugą połówkę i dzieki temu często biegała w finałach pomimo niższych umiejętności sprinterskich . Rok temu na olimpiadzie rosjanki zrobiły dokładnie to co Marit i ..3 i 4 miejsce w finale - podobnie postąpiła Falk , wybierając 3 bieg eliminacyjny dopiero i także dało to finał .
Podsumowując od 3 lat w sprintach jesli nie jesteś Fallą , Nilsson lub Oestberg - zawsze lepiej wybrać bezpieczniejsze 4 i 5 bieg , żeby załapać się w ogóle do finału - niż brać 1 lub 2 bieg i szybko pakowac się do domu jesli nie jesteś w wielkiej formie.
Prosiłbym moderatorów o nie kasowanie tego - sporo pracy włozyłem w opisanie strategii sprintów kobiet i pomimo, że mojego adwersarza uważam za kogoś kto nigdy nic nie zrozumie &quot;w dwie słowie&quot; - to dyskusja z mojej strony była bardzo merytoryczna ????
 
S 29K

sobolekk

Użytkownik
Chłopie dla zawodniczek typu falk nie robi różnicy czy zajmie 15 czy 25 miejsce. Wyedukuj się w kwestii regeneracji organizmu to wtedy może będziesz wiedzieć czy na tym poziomie te przysłowiowe 20 min nie robi różnicy. Siema
P.s nie mówię że Stoch zawsze będzie wygrywał ale z jednorazowym typem faworytem będzie zawsze
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Klasyfikacja końcowa Tour de Ski
I.F. Oestberg zwycięzcą @2,35

Na starcie brakuje Therese Johaug, to raz. Dwa, zabraknie Kalli i Andersson. Parmakoski to dla mnie zawodniczka bardzo solidna, ale niezdolna do wygrania w całym turnieju z Oestberg. Faworytka wydaje się jednoznaczna, bo Norweżka pokazała już w tym sezonie, że jest bardzo dobrze przygotowana i w ostatnich biegach nawet nie traciła zbyt dużo do Johaug.
Jedyną przeszkodą może być to, że Oestberg po kilku etapach zrezygnuje z dalszego udziału. Zakładam jednak, że będzie prowadziła i już do końca zostanie, bo można zarobić na tym turnieju niemałe pieniądze i bardzo dużo punktów do klasyfikacji generalnej.
 
kamo 488

kamo

Użytkownik
Ale dzisiaj super kursy na fortunie dopiero 16 ⛔
Roethe
wygrana 9 Dwa razy startował łyżwą w tym sezonie i wygrał oba biegi!!!
1-3 3 Ostatnio nie biegał w pucharze wiec siły pewnie będą.

1-6 1,7 Pewniak


Krueger S.H. - Roethe S. 2 kurs: 1,8
pierwszy bieg 47s. przewagi
drugi bieg 1,26s. przewagi
Polecam jeszcze zagrać coś w stronę Manificata.Długo nie startował ale jak wrócił to od razu był drugi przegrał z Belovem o sekundę.
Manificat M. - Spitsov D. 1,52
Belov 1-10 1,33
Sundby M.J. - Melnichenko A. 1,6
wszystko jedno wielkie ⛔ straciłem dzisiaj kupe kasy
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Ale dzisiaj super kursy na fortunie
Roethe
wygrana 9 Dwa razy startował łyżwą w tym sezonie i wygrał oba biegi!!!
1-3 3 Ostatnio nie biegał w pucharze wiec siły pewnie będą.

1-6 1,7 Pewniak

Krueger S.H. - Roethe S. 2 kurs: 1,8
pierwszy bieg 47s. przewagi
drugi bieg 1,26s. przewagi
Polecam jeszcze zagrać coś w stronę Manificata.Długo nie startował ale jak wrócił to od razu był drugi przegrał z Belovem o sekundę.
Manificat M. - Spitsov D. 1,52
Belov 1-10 1,33
Sundby M.J. - Melnichenko A. 1,6
Myślę, że śmiało można stawiać na Oestberg u kobiet. Kurs 2,1.
Tak naprawdę powinna mieć dzisiaj jedną rywalkę, w postaci Parmakoski. Norweżka pokazywała w ostatnich tygodniach bardzo dobrą dyspozycję, jak pisałem wczoraj i dzisiaj według mnie to wygrywa. Nie ma Johaug, nie ma Kalli ani Andersson.
 
kamo 488

kamo

Użytkownik
Myślę, że śmiało można stawiać na Oestberg u kobiet. Kurs 2,1.
Tak naprawdę powinna mieć dzisiaj jedną rywalkę, w postaci Parmakoski. Norweżka pokazywała w ostatnich tygodniach bardzo dobrą dyspozycję, jak pisałem wczoraj i dzisiaj według mnie to wygrywa. Nie ma Johaug, nie ma Kalli ani Andersson.
Do tego można dorzucić ;
Parmakoski 1-3 1,2
Stadlober T
. - Von Siebenthal N. 1,25 w tym sezonie w każdym biegu długim była lepsza
Dramat⛔⛔⛔
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Ale dzisiaj super kursy na fortunie
Roethe
wygrana 9 Dwa razy startował łyżwą w tym sezonie i wygrał oba biegi!!!
1-3 3 Ostatnio nie biegał w pucharze wiec siły pewnie będą.

1-6 1,7 Pewniak

Krueger S.H. - Roethe S. 2 kurs: 1,8
pierwszy bieg 47s. przewagi
drugi bieg 1,26s. przewagi
Polecam jeszcze zagrać coś w stronę Manificata.Długo nie startował ale jak wrócił to od razu był drugi przegrał z Belovem o sekundę.
Manificat M. - Spitsov D. 1,52
Belov 1-10 1,33
Sundby M.J. - Melnichenko A. 1,6
Prawdopodobnie Kruger robił pierwszy szczyt formy w tym sezonie na TDS a Sjur ma chyba inne cele niż TDS - takie wnioski mozna wyciągnąć po tym biegu . Na 100% dla Roethe TDS albo nie ma znaczenia - albo miał mega mega słabe dwa dni .
UB na live dwa razy wystawiał parę Ustygov-Kreuger 1 2,00 raz jak na wygrana Ustyugova było wszędzie ok 1,5 i drugi raz gdy było 1,7 - trwało to po ok 10 sek , ale spokojnie szło zdążyć
Przez 10 sek wisiała też para Halvarson-Harvey jak kanadyjczyk był na mecie już -52 sek , przy pomiarze na 10 km Szweda na -25 sek ...ale nie zdążyłem niestety ..
 
kamo 488

kamo

Użytkownik
Analizowałem dokładnie poprzednie biegi i te dzisiejsze wyniki to dla mnie mega porażka.Zawodnicy na których stawiałem całkiem mnie zawiedli.
Przez dwa tygodnie forme stracili Manificat i Belov. Sundby dzisiaj też słabo zaskoczyli Rosjanie ale ci ostatnio słabsi od Spicowa i Belowa.
Ostatnio coś wygrywałem na biegach ale grałem za grosze dzisiaj było grubiej i wielka wtopa.
Czekam teraz na jakiś klasyk.Poltoranin stracił dzisiaj tylko 1,05 wiec forma idzie w górę.
Początek miał słaby nawet w swoim ulubionym stylu. Porażka klasykiem: 1m37s i 32 miejsce
Roethe
gramy dopiero na MŚ:cool:
 
M 47

michal7419984

Użytkownik
W ofercie Totomix można stawiać że Maciej Staręga w klasyfikacji jutrzejszego sprintu będzie lepszy od Jamesa Clugneta po kursie 1.35. Polak regularnie punktuje w sprintach, które są jego koronną konkurencją. Młodszy Brytyjczyk w Toblach zaliczył udany występ (17.miejsce), ale nasz reprezentant był 11. W tym sezonie z Clugnetem przegrał tylko raz, o 1 pozycję w Davos.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom