>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

pomoc z mikro

M 3

mistrzunio

Użytkownik
1. Na które dobra pobyt jest bardziej nieelastyczny względem cen
: perfumy, sól, penecylina, lody, papierosy, lody czekoladowe, woda toaletowa.
Prawidłowe odpowiedzi to: sól, penecylina i papierosy,bo nawet przy wzroście cen i tak zapotrzebowanie nie zmaleje.
Mam jednak pytanie: w rodzaju pobytu ze względu na wskaźnik elastyczności cenowej pobyt nieelastyczny definiuje się-zmiana ceny o jednostkę powoduje zmianę pobytu o mniej niż jeden(ja to rozumiem tak, że: podwyższenie ceny powoduje zmniejszenie pobytu,a patrząc na zadania jest inaczej-bardziej by mi w zadaniu odpowiedzi pasowały odpowiedzi do pobytu sztywnego czy jednostkowego gdzie zmiana ceny nie zmniejsza pobytu).
2. Krzywa pobytu na dobro X ma postać Q(D)=50-5P,a cena tego dobra wynosi P(x)-2zł, Wyznacz cenową elastycznośc pobytu na to dobro. Dokonaj interpretacji wyniku.
Zatem:
Q(D)=50-5*2=50-40=10(to rozumiem)
i to czego nie rozumiem:
z jakiegoś wzorka,przekształcenie(nie wiem) ma wyjśc jakaś liczba -5 i:
E(DP)=-5*40/2=5/20=1/4 (pobyt nieelastyczny)
nie wiem może mi ktoś tutaj to wytłumaczyć+ wyjaśnić,napisać dla jakich wartości(od jakiej do jakiej) ustalamy cyz pobyt jest taki a taki(np. pobyt nieelastyczny od tylko do tylu itp)&gt;
3. Wiedząć,że krzywa pobytu na dobro Y opisana jest równaniem Q(d)=20-3P a krzywa podaży Q(s)=-5+2P.
A/Oblicza cenę i ilośc równowagi rynkowej:
czyli Q(d)=Q(s)
20-3P =-5+2P.
-5P=-25
P=5
to jest proste
b/wyznacz wartośc punktową współczynnika elastyczności cenowej pobytu
c/oblicza elastycznośc cenową podaży w punkcie równowagi liniowej
tych podpunktów nie rozumiem jak zrobieć: podobny Q(d)&#39;=-3 a Q(s)&#39;=-2 i F(dp)=-3 * 5/5 i wychodzi -3 i E(dp)=2 *5/5=2,ale nie wiem skąd to się bierze(proszę o wytłumaczenie jak się wzieły te pochodne itp.).
4.Pobyt na dobro A opisuje równanie Q(d)=6-P
A/Wiedząc,że współczynnik elastyczności cenowej pobytu w punkcie równowagi jest wzorcowy,oblicz cenę dobra A
B/Zakładając że pobyt na dobro A jest doskonale sztywny ,oblicz ilośc dobra w punkcie równowagi rynkowej
c/przyjmując że Q(d)=4 oblicz elastycznośc cenową w punkcie równowagi
d/dla jakiej ilości dobra A pobyt jest mało elastyczny
tutaj prosze o rozwiązanie z wyjaśnieniem wszystkiego krok po kroku
Za pomoc z góry dziękuje:p
 
Do góry Bottom