>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Eurowizja 2024 (Malmo 7-11.05)

egreg 942

egreg

Użytkownik
Niestety po raz kolejny z rzędu jury wygrało z telewidzami... ich faworyt znowy wygrał.
 
C 6,4K

Concalves

Użytkownik
Jeszcze jakieś 2 miesiące temu jak się zastanawiałem kogo obstawić na zwycięzcę to włączyłem jakiś kanał telewizyjny i tam taki dziennikarz w wieku około 40 lat doświadczony w tematyce Eurowizji powiedział ,że jakby miał na siłę obstawiać zwycięzcę tegorocznej Eurowizji to postawiłby na Szwajcara. Kurs na Szwajcarię wtedy był niezwykle atrakcyjny bo równiutko 10.0 . Kusiło mnie ,żeby postawić 100 zł na niego. Kilka dni temu ten sam dziennikarz jeszcze mówił ,że Szwajcar będzie zwycięzcą tegorocznej Eurowizji i mówił to z ogromną pewnością. Nie wierzyłem .bo nie czułem przy tym występie jakoś mocno ,że to jest zwycięzca.

Prawda jest taka ,że jury woli ,żeby Eurowizję wygrał jakiś bogaty i całkowicie bezpieczny kraj, ale z dobrym występem ,żeby nie było ,że to wybór polityczny. . Trzeba będzie to brać pod uwagę w przyszłym roku. Nie ma sensu obstawiać do zwycięstwa krajów bałkańskich, krajów byłej republiki radzieckiej czy też na ten moment Izraela nawet jeśli bukmacherzy będą dawać im w notowaniach 1 miejsce i ogromną szansę na zwycięstwo. W tym roku przypadek Chorwacji potwierdza ,że nawet 52% szans na zwycięstwo a 16% Szwajcarii kompletnie nic nie oznacza Kraje typu Łotwa , Estonia i Litwa też nie bo są zbyt biedne.

Ciekawi mnie co jury ma do Norwegii. To jest kraj ,który ma dokładnie tak samo ciężko u jury jak Polska i to jest już kolejny taki rok. Z tego co pamiętam to te bardzo słabe wyniki u jury w przypadku Norwegii to się już ciągną od 2015 roku. .Nawet dobre występy pod względem wokalnym i dobra piosenka i tak dają im bardzo słabiutkie oceny u jury. W tym roku mieli fantastyczny zespół z wokalistką ,która miała świetny głos oraz ambitną piosenką a i tak dostali od jury ledwie 12 punktów i 23 miejsce. Mi to już mocno wygląda na to ,że to jest jakaś kwestia polityczna.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,5M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Ja zupełnie nie rozumiem fenomenu tej Eurowizji, przecież to jest chyba jeszcze bardziej niesprawiedliwe od Złotej Piłki. Skoro co roku wszyscy narzekają na wyniki, to jaki sens ma branie czegoś takiego na poważnie? Sam wybór na Eurowizję też jest dziwny, bo czy przykładowo w naszym kraju nie było lepszej kandydatki/lepszego kandydata od tej Luny, z jakiej racji akurat ona się tam dostała? Nie wspominam już nawet o wyglądzie uczestników, bo im ktoś wygląda bardziej dziwacznie tym lepiej w tym konkursie... Próbowałem coś tam pooglądać tą Eurowizję, ale szybko zrezygnowałem. Nie wiem, może ze mną jest coś nie tak, ale dla mnie to wszystko jest jakieś chore.
 
Otrzymane punkty reputacji: +414
M 0

mikesz

Użytkownik
Ja zupełnie nie rozumiem fenomenu tej Eurowizji, przecież to jest chyba jeszcze bardziej niesprawiedliwe od Złotej Piłki. Skoro co roku wszyscy narzekają na wyniki, to jaki sens ma branie czegoś takiego na poważnie? Sam wybór na Eurowizję też jest dziwny, bo czy przykładowo w naszym kraju nie było lepszej kandydatki/lepszego kandydata od tej Luny, z jakiej racji akurat ona się tam dostała? Nie wspominam już nawet o wyglądzie uczestników, bo im ktoś wygląda bardziej dziwacznie tym lepiej w tym konkursie... Próbowałem coś tam pooglądać tą Eurowizję, ale szybko zrezygnowałem. Nie wiem, może ze mną jest coś nie tak, ale dla mnie to wszystko jest jakieś chore.
Z tobą wszystko ok ,tylko oni żyją w innym świecie
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Sory ale ględzicie, przecież skoro w połowie decyduje jury, jest oczywiste że były i będą narzekania a wyniki nieprzewidywalne.
Jury najczęściej "żyją w innym świecie"
Ogólnie wiele krajów stara się jak może żeby wysłać dobre piosenki i fajnie się zaprezentować, niektórym się udaje , dlatego ta eurowizja bywa całkiem ciekawa mimo narzekań.
 
tedddy2060 7,4K

tedddy2060

Użytkownik
Teraz aby zaistnieć w tym badziewiu co się zwie Eurowizja to wystarczy że chłop się przebierze w babskie ciuszki i w szpilki a baba wwyjdzie z brodą na ryju i już jest ok.a ciemni widzowie biją brawa.
 
maite-radar 25,1K

maite-radar

Użytkownik
Ależ malkontenctwo tutaj. Panowie, to że czegoś nie rozumiecie nie znaczy, że jest to głupie. I od razu dodam, że oczywiście też nie wszystko tu ogarniam, ale taki jest urok tego konkursu i potencjalnego zarobku na nim. W porządku, możecie mieć swoje opinie, ale był już czas od wygranej Conchity Wurst do przezwyczajenia się, że realia są takie a nie inne. To nie 2014 żeby kogoś to szokowało. Nikt Was nie zmusza do oglądania, ale opinie są tu bardzo stronnicze i wręcz niesprawiedliwe. Gracie np Izrael na wygraną „bo tak”, bez analiz, a potem dziwne że on dopiero 5. A tymczasem fajne zakłady, jak punkty finalisty over 500, przechodzą bez echa. Gwoli ścisłości miał 591, zatem weszło na spokojnie, nawet drugi Chorwat miał 547. Troszkę chłodnej głowy, bo teraz pewnie siedzicie sfrustrowani z zamiarem zagrania jak największego „dziwadła” za rok, a zapewniam że mimo wszystko nie o to tu chodzi. Też wolałem Chorwata, ale Szwajcar wykon miał fenomenalny. To nie jest tak, że wybierana jest osoba bez względu na to jak śpiewa! Bardzo niesprawiedliwie ocenicie ten konkurs, tyle ode mnie. Pozdrowienia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1248
G 6,3K

gabry5

Użytkownik
Trochę lodu na głowę, bo gdyby nie jury to Izrael zająłby 2 miejsce. Wygrał jeden z faworytów, a wy macie jakieś pretensje, Ze nie wygrała Chorwacja. Nie wygrała, bo były lepsze piosenki jak Francja, Ukraina czy Szwajcaria. Mówię tu o wokalu. A dlaczego ludzie jarają się eurowizją, no a dlaczego ludzie jarają się mistrzostwami w jakiejś dyscyplinie czy olimpiadą. Jest rywalizacja między państwami. To takie mistrzostwa świata tylko, że muzyczne. Wiadomo, że jak startuje nasz rodak to mu się kibicuje, bo reprezentuje nasze państwo na arenie międzynarodowej i chcemy żeby wypadł jak najlepiej.
 
M 0

mikesz

Użytkownik
Trochę lodu na głowę, bo gdyby nie jury to Izrael zająłby 2 miejsce. Wygrał jeden z faworytów, a wy macie jakieś pretensje, Ze nie wygrała Chorwacja. Nie wygrała, bo były lepsze piosenki jak Francja, Ukraina czy Szwajcaria. Mówię tu o wokalu. A dlaczego ludzie jarają się eurowizją, no a dlaczego ludzie jarają się mistrzostwami w jakiejś dyscyplinie czy olimpiadą. Jest rywalizacja między państwami. To takie mistrzostwa świata tylko, że muzyczne. Wiadomo, że jak startuje nasz rodak to mu się kibicuje, bo reprezentuje nasze państwo na arenie międzynarodowej i chcemy żeby wypadł jak najlepiej.
Nie w tym roku
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Przecież występ Szwajcarii to chyba był top1 jeśli chodzi o wokal, więc co się dziwić że jury dało pierwsze miejsce? Widzowie już patrzą też na inne rzeczy, więc dostali tam mniej punktów. Zero kontrowersji, a ktoś pisze że wygrała Szwajcaria bo to bogaty kraj xD
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Dla mnie osobiście zwycięzcą jest ta piosenka, która wygrywa televoting.

PS Nawet postawiłem, choć bez większego przekonania, tak na przekór, że wygra Chorwacja w televotingu,
tylko dla emocji, i jest radocha że się udało... :D
Podejrzane jest że nadal nie ma pełnych danych z głosowania 1 półfinału (t.z. jak kraje głosowały).

PS2 Rozbawiło mnie jak podawano wyniki televotingu Ukrainy, najpierw pierwsza owacja bo dostali dużo punktów, i dopiero po kilku sekundach
druga jeszcze większa radość bo dopiero wtedy widzowie zobaczyli że Izrael został zepchnięty z 1 pozycji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom